Запеканка с картофи

  • 1 063
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Преди няколко дни реших да разнообразя картофения огретен, който много обичам и ето какво се получи от:
1 кг картофи ( пресни или стари)
2 моркова
1 главичка чесън (или няколко скилидки от големите)
пресни копър и магданоз
олио, краве масло (около 25 гр)
6 яйца (може и по-малко)
сирене - колкото прецените

В смес от малко олио и кравето масло сложих нарязаните на кръгчета моркови, малко след това добавих нарязаните на по-дебели филийки картофи (обелени), налях малко вода и посолих. Оставих да се позадушат и сложих и нарязания на дребно чесън. Когато картофите омекнаха добавих нарязаните подправки. Прехвърлих всичко в тава. Залях със смес от разбитите яйца и натрошеното сирене и запекох в предварително загрята фурна. Получи се много пъстро и вкусно нещо  Simple Smile
Може в края да се поръси и с кашкавал. А могат да се задушат и други зеленчуци (тиквички например).

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, може да сложиш и някоя мръвка ако имаш и т.н. и т.н. - много момичета правят такова ядене и доста варянти са публикувани Wink

# 2
  • Мнения: 154
Далеч съм от мисълта, че предлагам нещо уникално.  Wink Варианти по темата много - и с мръвка, и без. Предложих конкретно това, защото смятам, че се получи добра комбинация на продуктите.

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Звучи интересно! Ще се пробва!

# 4
  • Мнения: 159
  Ще го пробвам.

# 5
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ооо вчера правих такава картофена запеканка
нарязах картофите на кръгчета дебели около 1 см.сложих копър   и олио .Съвсем малко водичка.колкото да не е без хич.Завих със фолио и ги оставих да се задошът Mr. Green
После махнах фолиото оставих ги да хванат коричка и ги залях със 6 яйца и сирене.Отгоре поръсих с нарязани кубчета кашкавал...
Стана много хубаво..облизахме си пръстите.... Hug Hug HugКопърът придава страхотен вкус
Аз много го уважавам като подправка

# 6
  • Мнения: 6 958
Правила съм същото, но без моркови и залято обилно с кашкавал + черен пипер от горе и става доста добро  Peace

Общи условия

Активация на акаунт