ИМА ЛИ НАЧИН ДА СЕ ПОВЛИЯЕ ВЪРХУ ПОЛА НА ЕДНО БЪДЕЩО ДЕТЕ?

  • 2 984
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 898
Някой знае ли дали може да се повлияе по някакъв начин на пола на едно бъдещо дете. Може би сигурен начин няма, но може ли да се увеличи вероятността то да е от точно определен пол.........................................
И също така при инвитрото има ли по голям шанс да се повлияе на пола...................

Всичкото това е защото искам да имам дете, но за нищо на света не искам да е момиче.........................

# 1
  • Мнения: 1 950
ВанинаЙ, имаш сериозна причина за това, или е просто прищявка???
Защото ако е прищявка, въпроса ти е зададен на възможно най-неправилното място.

# 2
  • Мнения: 898
ВанинаЙ, имаш сериозна причина за това, или е просто прищявка???
Защото ако е прищявка, въпроса ти е зададен на възможно най-неправилното място.

Не не е прищявка. Просто майка ми е имала даден проблем, който в даден период се е влошил доста ................не е издържала психически на проблема и се е стигнало до най лощото................И аз го имам проблема който последните месеци се влоши, но  се надявам да се пооправя малко поне........................ И в този смисъл един човек не се ражда за да страда цял живот.......................А за да се радва на живота...................
За проблема не ми се навлиза в подробности, но задължително ако имам дъщеря и тя ще го има....................

# 3
  • Мнения: 898
ВанинаЙ, имаш сериозна причина за това, или е просто прищявка???
Защото ако е прищявка, въпроса ти е зададен на възможно най-неправилното място.



А защо да е неподходящ въпроса за тук...............?

# 4
  • Мнения: 3 376
За увеличаване вероятността да заченеш от даден пол (без да намесваме асистираните технологии), можеш да прочетеш доста матеряли в Библиотеката на форум Искам бебе. Има календарен метод спрямо възрастта на жената, спрямо овулацията, има методи чрез промивки и храни... Дали са верни никой не знае. Simple Smile

Например, виж линковете ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.msg709369#msg709369

Бих те посъветвала обаче да преосмислиш мнението си относно раждането на момиче. Все пак има голяма вероятност да заченеш именно такова, каквото и да ядеш, когато и да правиш секс, в каквато и да е поза. Ако не става въпрос за генетична аномалия, предавана по женски пол, е напълно възможно твоето момиченце да не развие вашата болест. Може би в достатъчно здравословна среда болестта не би се проявила. Кураж!

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 19:14 от Гризката

# 5
  • Мнения: 898
За увеличаване вероятността да заченеш от даден пол (без да намесваме асистираните технологии), можеш да прочетеш доста матеряли в Библиотеката на форум Искам бебе. Има календарен метод спрямо възрастта на жената, спрямо овулацията, има методи чрез промивки и храни... Дали са верни никой не знае. Simple Smile

Бих те посъветвала обаче да преосмислиш мнението си относно раждането на момиче. Все пак има голяма вероятност да заченеш именно такова, каквото и да ядеш, когато и да правиш секс, в каквато и да е поза. Ако не става въпрос за генетична аномалия, предавана по женски пол, е напълно възможно твоето момиченце да не развие вашата болест. Може би в достатъчно здравословна среда болестта не би се проявила. Кураж!



Казваш  - "без да намесваме асистираните технологии"............
Това означава ли че при тях може да се влияе на пола ........до колкото знам зависи от сперматозоидите кой е по тежък кой по лек.........

# 6
  • Мнения: 1 950



Писах, ако е прищявка. Очевидно в твоя случай не е, имаш си някакви съмнения, че болестта ти може да се предаде ако имаш момиченце. А това коментирано ли е с лекар?
Колкото до храненето, позите, годините и т.н., подкрепям Гризката - не може да се разчита на това.
При АРТ също няма гаранция, може би ако се направи предимплатационна диагностика само тогава ще е ясно.

# 7
  • Мнения: 3 376
Казваш  - "без да намесваме асистираните технологии"............
Това означава ли че при тях може да се влияе на пола ........до колкото знам зависи от сперматозоидите кой е по тежък кой по лек.........

Зависи. Като цяло селекцията на пола е забранена. Само ако в гените на родителите има доказана аномалия, която се предава само в поколението от женски пол, е позволено при ин витро оплождането в матката да се върнат мъжките ембриони (ако има такива). Това е така наречената предимплантационна диагностика, която иначе е забранена. Това, че мисълта за дете момиченце те ужасява, не е основание за подобна процедура. Но Цветунчо е права, обсъдете случая с лекар, защото всичко зависи за каква болест говорим!

Редактирах си предишното мнение, добавяйки един линк Simple Smile

# 8
  • Мнения: 898



Писах, ако е прищявка. Очевидно в твоя случай не е, имаш си някакви съмнения, че болестта ти може да се предаде ако имаш момиченце. А това коментирано ли е с лекар?
Колкото до храненето, позите, годините и т.н., подкрепям Гризката - не може да се разчита на това.
При АРТ също няма гаранция, може би ако се направи предимплатационна диагностика само тогава ще е ясно.


Ами въпроса е в това че не мода да намеря лекар с който мога да разговарям.  Всичките са все едни такива забързани и преглеждат като на поточна линия..............И не всеки лекар би бил информиран по този въпрос.............. днес имах нагласата да повдигна този въпрос бях при една лекарка която води екипа по инвитро във варненската АГ болница...............ноооооооо ми се развика за други неща - тоест за това че искам да си направя цветна снимка...................................а какво остава да я питам за пол на детето..........

Е следващото ми посещение ще е в София.............там вече се надявам да има по разбрани доктори.............

# 9
  • Мнения: 547
Ванина,от това което пишеш разбирам,че се притесняваш от предаване на болестта по женска линия.Не знам дали е сигурно,че момченцето е защитено от такова наследство,но така или иначе за теб най-добре е първо да направиш консултация с генетик и ако трябва и такива изследвания.След като имаш компетентното мнение на такъв специалист би могла да говориш с лекарите от клиниките по стерилитет да се направи инвитро с прединплантационна диагностика,но доколкото знам това значително оскъпява процедурата.Желая ти успех!

# 10
  • Мнения: 898
Явно това със намеса в пола при инвитро процедурата се прави само в много краен случай.................и никой няма да вземе да ми угажда на мен, защото проблема за който говоря не е доказано че е генетичен..........но той си е такъв де.........
Ще се опитам да забременея и ако се окаже че е момиче ще го махна.........................

# 11
  • Мнения: 2 523
А според мен можеш да отидеш до Плевен, да споделиш проблема си с доц. Конова, да си направиш генетични изследвания и едва след това да решиш дали има риск или не от раждането на момиче.

# 12
  • Мнения: 547
Ванина,щом смяташ че не е доказано генетичен проблем,наистина ти трябва консултация с генетик.Само защото ти и майка ти го имате не означава,че и детето ти,ако е момиче ще го има.Ами ако е момченце и пак има същата болест.При това пола на детето се разбира тогава когато то вече си е абсолютно завършено човече.Всички органи са изградени,голямо е около 14 см.,на ехографа се вижда как си смучи палеца или рита с крачета,обръща се в различни посоки и ти самата ще го усещаш как се движи.Не би могла да го убиеш само защото е момиче.Трябва ти наистина основателна причина,а не неподтвърдени съмнения.При това колкото и да е добра техниката винаги има случаи в които уж 100%-во момиченце се ражда момченце и обратно.Ако искаш иди в Плевен за тази консултация,ако искаш в София,но това е пътя,който ще те отведе до твоето дете най-бързо.

П.П.Четох в една книга от американски автор,че в Америка се прави това-пол по избор на родителите,но струва около 25 000 долара.При тази цена едва ли ще се дърпат,но не вярвам да имаш такива възможности,като се има впредвид,че инвитрото не е 100%-ва бременност,а шанс за такава около 25-30%

# 13
  • Мнения: 4 306
Защо пускаш две подобни теми?
Явно има нещо, което те притеснява. Решаваш си да не споделяш, но и ние не сме врачки.
Ако проблема е генетичен, имаш някаква форма на носителство - отиваш на консултация с генетик и там става ясно. Хората са разбрани, чертаят схеми с вариантите за унаследяване  и т.н.
Не забравяй, че е важно и какво е носителството, ако има такова и независимо от това дали детето е момче или момиче са важни и гените на партньора ти.
Ще се опитам да забременея и ако се окаже че е момиче ще го махна.........................
Това е много грубо и е неуважение към момичетата пишещи тук! Съобразявай се малко в кой подфорум се намираш!

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 12:37 от *vera

# 14
  • Мнения: 2 381
ВанинаЙ................
Направо онемях като прочетох и двете ти теми за "мъжки и женски ПЛОД"...........................
За избор на пол............... От безкрайните ти многоточия.
Ураган започна да бушува в мен след поредната глупост да махаш заченато дете, защото е момиченце..............
Да се подложиш на ин витро, за да избереш пола на детето си без да си се консултирала лекар, специалист - предава ли се или не споменатото заболяване по наследство (само защото ти и майка ти)......
Живея с САЩ и тук се правят подобни експерименти..... Изключително рядко и с богати родители............След четвъртото момче например.
Много те моля да спреш.
Не зная дали болка, дали гняв или двете едновременно бушуват в мен, но не изпитвам и капка съчувствие след абсолютно студените ти думи, написани точно тук. Какъвто и да е проблемът ти.

# 15
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Надявам се да не съм много груба, но не е ли по-добре първо да идеш на консултация с психолог ...
Поведението ти много ми напомня това на майка ми... Нейната майка е страдала от СПЯ, имала е лицев хирзутизъм, преживяла е спонтанен аборт в 6-ти месец и т.н. В следствие на хомонален дисбаланс и още куп странични фактори, като е влязла в климактериума е развила рак на гърдата, вследствие на който почина на 60 годишна възраст. Майка ми и сестра й също са със СПЯ, като майка ми е с удебеляване на ципата на яйчника (не съм сигурна дали точно така се казва, знам само, че след забелване на яйчниците е забременяла) и лицев хирзутизъм и е страдала много от този факт. Също така е имала и доброкачествено образуване в гърдата, което е отстранено. Майка ми като непоправим "оптимист", се е подготвила, че ще последва съдбата на баба ми - да умре от рак на гърдата.
След като се е омъжила си е навила на пръста, че трябва да има момчета за да не "страдат децата" й. На пук на нея ние сме 2 сестри - и двете със СПЯ. Вярвам, че ако тя имаше тая възможност за научи пола на децата си и тя би се размислила като теб дали да не ни махне.
При мен се прояви хирзутизма (лицев), а при сестра ми има много грозно акне по лицето и гърба, а сега й се очертава и на нея лапароскопия за забелване на яйчниците. Още от първия ми цикъл (на 12г.) майка ми започна да ми обяснява какъв ми бил проблема, как и защо е искала да има синове, как съм щяла да забременея трудно и ако това стане, не е много сигурно дали ще износя бебе, защото може да съм като леля си (сестра й, с 2 спонтанни аборта в напреднала бременност).
Можеш да си представиш каква следа е оставило това в детското ми съзнание и каква трвма е било това за мен. Травмиращи бяха и подигравките на връстниците ми за все по-ярко отличаващия се мустак, бакенбарди и брада. Само че аз се научих, че с отделяне на 10 минутки дневно, мога да се преведа в приличен вид, като отстраня космите, но ужаса, че не мога да имам дете не ме напусна докато не чух как изплаква сина ми.
Нямам претенции какъв ще е пола на децата ми, въпреки че знам какъв е риска и дъщерите ми да имат СПЯ, искам само да са 3-4 поне. Знам какъв риск има и за моя живот - затова ходя редовно на гинеколог, срещам се периодично с ендокринолог, а сега ще започна да си правя и ежегодно мамография. Проблема с лицевия хирзутизъм смятам да го реша с помощта на съвремените козметични процдури, като съм сигурна, че пак ще има рецидиви, но ще го преживея.
Всичко, освен смъртта е поправимо, затова аз съм решила да живея без страх, пълноценн, живота си. За мен това значи да преследвам мечтите си, а най-голямата е да имам голямо семейство. Тайничко се надявам да имам удоволствието да сплитам плитки и да глася госпожичка, нищо че ще й предам моя "дефектен" ген.

# 16
  • Мнения: 2 259
Възхищавам се на силата на някой от вас как се изправят пред проблемите Peace!Иска ми се и аз да мога да бъда толкова силна,за това  което ми предстои.

# 17
  • Мнения: 898
Извинявам се на всички че съм ви нарушила оптимистичната нагласа с която се обсъждат темите тук!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Край няма повече спирам.........................
Според вашите разбирания може да спрете да ходите и на фетална морфология. Какво от туй като се роди дете с някаква аномалия................Нали според вас е важно да е живо, какво от това че ще се мъчи цял живот.......................



















# 18
  • Мнения: 11 607
ВанинаЙ, без да се сърдиш - консултирай се с психолог, генетик и т.н. И не си мисли,че съветите тук са дадени от лоши чувства... Напротив - всеки се старае да бъде полезен на другите... Обмисли съветите, има много резон в тях...

А и едно мое мнение - щом ще абортираш евентуално момиче - по-добре въобще не забременявай! Имам една позната, която има 9 сестри.......

 KayRenn е дала много добър съвет!

# 19
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Коя е тази генетична болест?

# 20
  • Мнения: 4 306
Извинявам се на всички че съм ви нарушила оптимистичната нагласа с която се обсъждат темите тук!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Край няма повече спирам.........................
Според вашите разбирания може да спрете да ходите и на фетална морфология. Какво от туй като се роди дете с някаква аномалия................Нали според вас е важно да е живо, какво от това че ще се мъчи цял живот.......................


Ванина, направих ти забележка да се съобразяваш какви ги пишеш, но явно няма значение.
Подкрепям KayRenn  отиди на психиатър, психолог, при който решиш - важното е да е скоро!

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 09:52 от Хера

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ще се опитам да забременея и ако се окаже че е момиче ще го махна.........................
Нали се сещаш, че когато разбереш вече пола на бъдещото твое дете то ще е вече поне 18-20г.с  Rolling Eyes и ми говориш за махане на детето  Shocked това вече е убийство.
винаги съм била за правото на жената да избира дали да направи аборт или не но това вече е убийство за мен..лично Confused

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Нали според вас е важно да е живо, какво от това че ще се мъчи цял живот.......................
Иди на доктор...ама не гинеколог...от онези другите - психиатрите.

# 23
  • Мнения: 898
Така шаблонно съвети не се дават. Психиатъра или психолога не са магьосници, а съвсем обикновени хора........................ЯВНО СИ НЯМАТЕ ПОНЯТИЕ КАКВО Е ТОВА ПСИХИАТРИЯ, ПСИХОЛОГИЯ И ПСИХОАНАЛИЗА..................
Поне в България е така, и са мнооооооооого далеко от истинската психология. Хич и не му трябва да ходи на човек да го използват като опитно зайче, и да му се говори какво пише в дебелите книги като студент пред професор.........
Явно съм писала неща дето не ви харевсват, но благодарение на това научих изненадващи неща, които не съм и подозирала че съществуват, е не в България на друго място и ще се възползвам от тях............................и не от вас съм ги научила от друг форум...........
Тъй че няма смисъл от Празен оптимизъм, а от истината каквато и да е тя дори и страшна............

# 24
Интересна престрелка

# 25
  • Мнения: 205
Извинявам се на всички че съм ви нарушила оптимистичната нагласа с която се обсъждат темите тук!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Край няма повече спирам.........................
Според вашите разбирания може да спрете да ходите и на фетална морфология. Какво от туй като се роди дете с някаква аномалия................Нали според вас е важно да е живо, какво от това че ще се мъчи цял живот.......................
Ами аз не съм ходила на ФМ !!! В нашия град и в тези наоколо не правят... Хубаво е да го направиш, но ако не си от София?!?!? Звучиш адски плашещо. И ме караш да се чувствам като най-ужасната и небрежна бъдеща майка, защото съм допуснала че може да родя дете с аномалия... Ами едно време като не е имало такива технологии, какво? Изобщооо... защо ли надникнах тук да се стряскам!
 KayRenn    bouquet Ти ме просълзи! Браво ! Да тие живо и здраво синчето! Hug














[/quote]

# 26
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ванина, споделян най-добронамерено болезнения си опит, с надеждата да ти помогна, не реагирай толкова агресивно.
Дикато живеех във Варна съм ходила няколко пъти при психоаналитик. Отчасти заради проблемите, които имах покрай натрапчивото ми усещане, че съм обречена да нямам деца. Това се отразяваше на подбора на партньори, а съшо и пагубно на връзките ми.
Благодарение на психотерапевта се научих да откривам проблемите си, да се справям с каквото мога да променя и да приема нещата, които не зависят от мен.
Колкото до генетичната обремененост - отдавна сме минали етапа на естествения подбор. Затова почти всяко дете е обречено на страдание по твоята логика. Примерно сина ми има склонността да развие сърдечни заболявания и диабет - диабетноболните страдат ужасно много в края на живота си, това трябва ли да е фактор аз да се откажа от съпруга си, по чиято линия се предава този ген? Или да се откажа да имам деца, защото все още нищожно малко заболявания могат да бъдат диагностицирани на ранен етап от бременността.

Радвам се, че си намерила решение, което според теб е правилно, но наистина, съвсем добронамерено, те съветвам да се консултираш с психолог.

# 27
  • Мнения: 547
Ванина,наистина е плашеща лекотата с която заявяваш,че ще забременееш,а ако детето е момиче ще го убиеш.не може да не знаеш,че установяването на пола става в 4-5 месец от бременността,когато бебето е не просто съвкупност от клетки,а завършен човек,само че съвсем мъничък и беззащитен.Смяташ ли че във форум за жени с проблемно забременяване и рискова бременност някой ще приеме за нормална мисълта за такова убийство?
Реагираш агресивно на мненията,които са различни от твоето.Явно търсиш не съвет и мнение,а одобрение.Щом разполагаш със средства намери клника в чужбина,в която да селектират ембрионите по пол и да ти помогнат да родиш момченце.

# 28
  • Мнения: 939
 newsm61 smile3516
Чудех се много дали да взема отношение по темата, но... въпреки желанието да  smile3505, ще се изкажа.
Ще пренебрегна ... - и аз мога да пиша точки колкото си искам. Ще пренебрегна и тонът - много съм зла, но прекалено много съм изморена днес и ме боли главата, а и не е възпитано да се държиш така с непознати (считай го за намек не, ами натвърдване), независимо че не са на тове мнение. В крайна сметка нито една от тези, които са се опитали да ти отговорят по някакъв начин не ти е отговорила по начина, по който ти се зъбиш (меко казано). Но няма да правя разбор на възпитанието и културата на присъстващите тук.
Идеята ми беше за темата на тези словесно-писмени престрелки.  smile3511 За малко да си ощавя косата... Дълги години не исках и дума да чуя за мое дете. Имам много по-малка сестра от мен, която е със Синдром на Търнър (ако не знаеш какво е - може да се поровиш из нета, пише). Дали ми е лесно да гледам как тя никога няма да разбере какво е месечен цикъл и раждане на собствено дете????? Дали ми е лесно да я гледам как изпитва комплекси, как прави опит за самоубийство и през какви терзания минава???? Дали ми е лесно да се реша да имам свое собствено дете, като зная, че още в корема на майка лекарите са могли да установят, че има проблем, но никой не си е направил труда, защото са решили, че след като при мен го няма това заболяване, значи всичко ще е ОК??? Дали ми е лесно сега да искам дете, да не се получава и да си спомням колко ми е било трудно да гледам сестричката ми и сега до я имам като собствено дете, защото на колкото и години да е, тя винаги ще си остане не по- висока от 1.40?
Дали ми е лесно да се реша на дете, като каквато и работа да съм работила, все съм имала допир до какви ли не случаи и малцина са тези, които като мен са виждали на живо какви ли не аномалии сред новородени деца?
Мога да ти кажа, че майка няма заболявания, сестра й също. Защо, тогава вуйчо ми почина, когато дъщеря му беше на няколко месеца?
В  крайна сметка никой не е застрахован - може както си вървиш по улицата, да ти падне нещо на главата, и ако не те убие, да те осакати за цял живот... По тази логика не би трябвало никой да ражда деца.
А и как ти, която така се настройваш срещу хората тук искаш някой да те разбере, като дори не искаш да споделиш каква е тази толкова страшна болест, че даже си сметнала за по-лесно да се оправдаваш с нямането на време от лекарите и не си разбрала досега дали се предава по наследство или не??? А не мислиш ли, че ако родиш момче и то ти роди внучка, няма гените да се пренесат през него и твоята внучка да "наследи" тази толкова страшна болест??? Ще издадеш закон да не се раждат момичета в поколенията ти?
Спирам да пиша, че стана мноооооооооого дълго, дано поне спреш да се заяждаш с хората тук - те не са ти виновни!

# 29
  • Мнения: 11 607
Mi6inkata много сили ти желая, а на сестра ти - само най-хубави неща... И да си имаш един ден живи и здрави деца, необременени от болести! Hug

# 30
  • Мнения: 2 197
Страхотно изказване. Пжелавам ти всичко най-хубаво и късмет на теб и сестра ти!
По темата:
генетиката все още е на такъв етап, че не може стопроцентово да се твърди, че едно заболяване се предава генетично. Едно дете получава по 50 % от гените на родителите си и никой не може да ти гарантира кои ще вземе от теб и кои от баща си. Има известно количество доказани заболявания, които се предават само на определен пол , но и при тях детето остава носител на гена.
Така че определено нямаш основание да си толкова предубедена към детето от женски пол.
Аз лично вече много пъти чух от устата на лекари по отношение на дъщеря си "добре, че е момиче, а и много прилича на баща си, значи има повече шансове". Това е по повод факта, че имам диабет. Първите пъти ми стана леко гадно, но после си припомних какво знаем за генетично предаваните болести и че няма доказателство, че това заболяване е наследствено. Но даже и да се разболее дъщеря ми никога няма да съжаляваме, ното аз, нито баща и че съм решила да родя дете, въпреки евентуалната му предразположеност.
И всъщност не разбирам защо си толкова изнервена, за това никой от отговорилите ти няма вина.

# 31
  • Мнения: 1 095



Писах, ако е прищявка. Очевидно в твоя случай не е, имаш си някакви съмнения, че болестта ти може да се предаде ако имаш момиченце. А това коментирано ли е с лекар?
Колкото до храненето, позите, годините и т.н., подкрепям Гризката - не може да се разчита на това.
При АРТ също няма гаранция, може би ако се направи предимплатационна диагностика само тогава ще е ясно.
Ванина, иди в клиниката на Щерев в София. Възхитена съм от любезността и търпението, от добротата на др.Ганева,както и на всички работещи там хора. Аз съм от Добрич и искам да ти кажа,че в София са други хората, толкова мили и любезни.  bouquet


Ами въпроса е в това че не мода да намеря лекар с който мога да разговарям.  Всичките са все едни такива забързани и преглеждат като на поточна линия..............И не всеки лекар би бил информиран по този въпрос.............. днес имах нагласата да повдигна този въпрос бях при една лекарка която води екипа по инвитро във варненската АГ болница...............ноооооооо ми се развика за други неща - тоест за това че искам да си направя цветна снимка...................................а какво остава да я питам за пол на детето..........

Е следващото ми посещение ще е в София.............там вече се надявам да има по разбрани доктори.............

# 32
  • Мнения: 1 095
Надявам се да не съм много груба, но не е ли по-добре първо да идеш на консултация с психолог ...
Поведението ти много ми напомня това на майка ми... Нейната майка е страдала от СПЯ, имала е лицев хирзутизъм, преживяла е спонтанен аборт в 6-ти месец и т.н. В следствие на хомонален дисбаланс и още куп странични фактори, като е влязла в климактериума е развила рак на гърдата, вследствие на който почина на 60 годишна възраст. Майка ми и сестра й също са със СПЯ, като майка ми е с удебеляване на ципата на яйчника (не съм сигурна дали точно така се казва, знам само, че след забелване на яйчниците е забременяла) и лицев хирзутизъм и е страдала много от този факт. Също така е имала и доброкачествено образуване в гърдата, което е отстранено. Майка ми като непоправим "оптимист", се е подготвила, че ще последва съдбата на баба ми - да умре от рак на гърдата.
След като се е омъжила си е навила на пръста, че трябва да има момчета за да не "страдат децата" й. На пук на нея ние сме 2 сестри - и двете със СПЯ. Вярвам, че ако тя имаше тая възможност за научи пола на децата си и тя би се размислила като теб дали да не ни махне.
При мен се прояви хирзутизма (лицев), а при сестра ми има много грозно акне по лицето и гърба, а сега й се очертава и на нея лапароскопия за забелване на яйчниците. Още от първия ми цикъл (на 12г.) майка ми започна да ми обяснява какъв ми бил проблема, как и защо е искала да има синове, как съм щяла да забременея трудно и ако това стане, не е много сигурно дали ще износя бебе, защото може да съм като леля си (сестра й, с 2 спонтанни аборта в напреднала бременност).
Можеш да си представиш каква следа е оставило това в детското ми съзнание и каква трвма е било това за мен. Травмиращи бяха и подигравките на връстниците ми за все по-ярко отличаващия се мустак, бакенбарди и брада. Само че аз се научих, че с отделяне на 10 минутки дневно, мога да се преведа в приличен вид, като отстраня космите, но ужаса, че не мога да имам дете не ме напусна докато не чух как изплаква сина ми.
Нямам претенции какъв ще е пола на децата ми, въпреки че знам какъв е риска и дъщерите ми да имат СПЯ, искам само да са 3-4 поне. Знам какъв риск има и за моя живот - затова ходя редовно на гинеколог, срещам се периодично с ендокринолог, а сега ще започна да си правя и ежегодно мамография. Проблема с лицевия хирзутизъм смятам да го реша с помощта на съвремените козметични процдури, като съм сигурна, че пак ще има рецидиви, но ще го преживея.
Всичко, освен смъртта е поправимо, затова аз съм решила да живея без страх, пълноценн, живота си. За мен това значи да преследвам мечтите си, а най-голямата е да имам голямо семейство. Тайничко се надявам да имам удоволствието да сплитам плитки и да глася госпожичка, нищо че ще й предам моя "дефектен" ген.
Горда съм,че има такива жени като теб Key renn !!!  bouquet
Ти си невероятна! Браво! Hug

Общи условия

Активация на акаунт