Непланирана бременност и антибиотици!??

  • 1 156
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте,
казвам се Миглена, на 30 год.,
много съм притеснена и това е може би един от най-трудните моменти в живота ми.
Имам дъщеря на 2 год и половина, здраво и щестливо детенце, имах намерение да родя още едно когато стане на 5-6 години, но на 8март явно без да искаме сме направили братче/сестриче, дотук добре.
Почти целият Март боледувах - първо малко грип- без да приемам антибиотик, но явно не се възстанових и бях на малката крачка от пневмония.
Значи забременяла съм на 8 март, на 15 март ми направиха снимка на гърдите заради съмненията за пневмония, започнах от 15 ти да пия антибиотик Akcef 500 mg на 12 часа в продължение на 5 дни- той е от група В, след това от 20 март продължих на Ciproflocsacin на 12 часа, пих го 4 дни. - знам че е от група С, което не е никак добре.
Пила съм лекарства до 24-25 Март. Разбрах, че съм бременна на 01.Април , мислех, че менструацията ми закъснява заради антибиотиците, боледуването и т.н.
Посетих моя гинеколог доста притеснена, за да потърся мнението му. Според него ако има някакъв проблем ще се прояви още в самото начало - плодът ще се развива бавно, бременността няма да протича нормално...
Каза ми, че има риск, но трябва сама да преценя ..... - УЖАС - как да го направя, как да взема решение дали да направя аборт, искам детето, но от друга страна ако се роди с увреждания цял живот ще съжалявам, ще страда и детето и аз.
Не мога да спра да мисля за това, стомахът ми се е свил на топка.
На 16 Април трябва да отида пак на преглед, защото все още не се чуват тоновете на сърцето. Тогава пак ще го обсъдим.
Дали няма начин да разбера, чрез някакви изследвания дали плода е увреден, дали има риск?!!
МНОГО ВИ МОЛЯ, АКО СТЕ ПРИЖИВЕЛИ ПОДОБНА СИТУАЦИЯ ИЛИ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕТЕ СЪВЕТ ПИШЕТЕ МИ!!!
ЩЕ ПОЛУДЕЯ ОТ ПРИТЕСНЕНИЕ

# 1
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
не мисля,че ще има някакъв проблем.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо не поговориш за това с гинеколога си ... в момента не мога да ти отговоря ...ренгенова снимка ли ти правиха ? .... Аз също приемах много лекарства преди да разбера, но бяха против алергия ... бременността ми действаше подуващо .... пусни си темата и в Здравословния форум

# 3
  • Мнения: 3 478
Ами тя вече е говорила с него и той си е казал мнението.

 Дай по-спокойно. Знам че ти е много трудно, и аз бих била така, но...
Чувала съм за мами, които също поради незнание са пили АБ и са си родили здрави дечица. Предполагам зависи от антибиотика, затова е хубаво да се посъветваш с поне двама гинеколози. Дано всичко е наред и да си родиш най-прекрасното бебе.

# 4
  • Мнения: 503
в първите седмици от бременн. бях 5 дена на антибиотик и то венозно(не знаех,че съм бременна)+поне 2 блистера с обезболяващи..детето ми е живо и здраво.

# 5
  • Мнения: 5 391
Аз мисля, че приема на АБ не е чак толкова притеснителен, колкото тази рентгенова снимка Sad
Консултирай се с добър гинеколог, успех ти желая от сърце Hug

# 6
  • Мнения: 1 671
И аз мисля, че не антибиотика, а рентгеновата снимка е опасна в случая.

# 7
  • Мнения: 2 022
Подобно нещо ми се случи с големия ми син. Не знаех, че съм забременяла, а имах грип с всички екстри (температура, хрема, кашлица) и пих един "конски" антибиотик, който за 3 дни ме изправи на крака. После разбрах за бебо и изпаднах в ужас. Още повече, че имах колежка, която беше имала дете с увреждания. Тогата гинеколожката ми каза, че не било опасно, защото в началните седмици плодът се храни от т.нар. "жълто тяло" от яйцеклетката, а не от майката и тя не може да му предаде чрез кръвта си лекарството. Не бях убедена. И аз като теб много се тревожех, но и не се решавах на аборт. Посъветваха ме да отида на видеозон и там лекарят внимателно разгледа бебето и каза, че развитието му е напълно нормално към дадения момент. Ходех на видеозон всеки месец и накрая родих живо и здраво момченце, което днес е на 13 години (да ми е жив и здрав). Моят съвет е да отидеш на преглед и фетална морфология (не знам обаче от кой месец се прави). Там ще ти кажат дали плодът е добре или не. Мисля, че вече име достатъчно мощни и точни начини да прценят дали всичко е ОК. Дано да е! Не се плаши, отиди на такъв преглед и стискам палци бебчето да е добре!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз мисля, че приема на АБ не е чак толкова притеснителен, колкото тази рентгенова снимка Sad
Консултирай се с добър гинеколог, успех ти желая от сърце Hug


И аз така съм чувала. Дано всичко да е наред.  Praynig Hug

# 9
  • Мнения: 43
Привет, аз също пих антибиотици 2 пъти по време на бременността. Прочети какво пише в листовката им - прием при бременност /всички листовки дават такава информация/. За преглед бих ти препоръчала д-р Димитрова, има частен прием във МЦ Фемина. Консултирай се с нея, при нея правих и фетална морфология и амниоцинтеза. Само мисли позитивно и не се отчайвай, бях в същото положение като тебе, сега имам живо и здраво, прекрасно момиченце. Стискам ти палци !

# 10
  • Мнения: 998
Подобно нещо преживях декември месец, няколко дни след като разбрах, че съм бременна ми откриха тежка пневмония. Останах 1 седмица в болница на два АБ, единия венозно. Чух, че рентгена е по опасен и не позволих да ми направят снимка. После се консултирах с трима гинеколози и всичкте казаха, че според тях няма да има проблем и реших да запазя бебето. Скоро бях и на фетална морфология и пак казаха, че всичко е ОК.

Съветвам те да се консултираш с няколко гинеколога и тогава да вземеш решение  Hug

# 11
  • Мнения: 5 539
Мога само да ти стискам палци всичко да е наред! Praynig
А около 12,5 седмици, когато органогенезата на ембриона е завършена, на качествен ехограф могат да ти кажат с голяма доза сигурност дали всичко е наред.
Обърни се към добър специалист, от тези които правят фетална морфология, за да ти каже какво да правиш.
Дано всичко е наред!

# 12
  • Мнения: 5 468
Обърни се към добър специалист, от тези които правят фетална морфология, за да ти каже какво да правиш.
Peace Потърси наистина такива специалисти.

Аз също мисля, че антибиотиците не са чак до там опасни, колкото тази снимка, която са ти правили.
Когато ми се наложи да вляза с детето си в болница миналата година, ме караха да я държа на рентгена и ме питаха, дали съм бременна..., защото ако съм, нямаше да я държа аз, а някой друг.
Дано вземеш най-правилното решение!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
Не пишеш от къде си, ако не си от София, аз бих ти препоръчалада дойдеш тук и да направиш всички възможни изследвания, които се правят в началото. Аз поне така бих постъпила. Пожелавам ти успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт