Какво правите с миналогодишното великденско яйце?

  • 94 176
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Абе, какво чупене, бре, момичета  ooooh!
Цяла година е стояло, такава смрад е вътре, защо да се чупи, да смърди, гадост  Sick Sick Sick
Последно река ли, канал ли, да го заровя ли, мравуняк ли да търся  Crazy Crazy Crazy
Блонди, ако не е било пукнато си е като току що сварено и изобщо не мирише. Аз от години развалено яйце от миналия Великден съм нямала - и го съхранявам в една витрина в хола.
Пък ти го хвърли където искаш. Ако вярваш. Пък и да не вярваш - няма да ти навреди Laughing.

# 16
  • Мнения: 1 802
Досега не съм оставяла яйце от един Великден до следващия. Точно, защото се притеснявам от миризмата  Sick

# 17
  • Мнения: 448
Абе, какво чупене, бре, момичета  ooooh!
Цяла година е стояло, такава смрад е вътре, защо да се чупи, да смърди, гадост  Sick Sick Sick
Последно река ли, канал ли, да го заровя ли, мравуняк ли да търся  Crazy Crazy Crazy
Сигурно много ще вони,аз го хвърлям в реката,без да го чупя.За първи път чувам,че се чупи newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Това за пускенето в река за пръв път го чувам. Ще го имам предвид вече, само че аз  миналата година май съм забравила да запазя. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 999
Никога не съм пазила яйце от Великден до Великден.

# 20
  • София
  • Мнения: 62
Аз знам, че се заравя някъде.Аз самата си пазя винаги първото червено яйце до следващия Великден и досега никога не ми е замирисвало.

# 21
  • Мнения: 389
Ето, препис от една книга по тази тема:

"На Великден първото черевно яйце се слага при иконата и се пази до Велики четвъртак на следващата година.Когато отнесат  новото първо червено яйце, вземат старото и го счупват.Ако яйцето е пълно, значи къщата ще бъде пълна във всичко, ако е изкуфяло - показва лошо.Не е добре ако яйцето се е овоняло или е червясало."

Не споменават нищо за изхвърлянето му. Да си направя малка добавка от мен - предполагам, че ако яйцето е лошо, задължително се хвърля в течаща вода.Символиката - да си замине лошото от Вас и къщата, да го отнесе водата.Ако е добро, можем и да го хвърлим в кофата   Flutter

# 22
  • Мнения: 389
Ето моето миналогодишно яйце  Shocked:



... може да се объка с новите, не може да се  каже, че е на 1 година.Просто не е мръднало Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 6 461
До сега не съм оставяла яйце от предната година.
Знам ,че трябва да се види дали е пълно -това означава ,че ще е пълна годината.

# 24
  • Мнения: 330
Аз съм оставяла но до сега не съм посмявала да го държа на топло, а като мине малко време (седмица) го слагам в камерата и така...
Май не е много по обичай, ама като ме е страх да не се размирише...

# 25
  • Мнения: 6 958
Чупи се навръх Великден и по вътрешността му се гадае каква ще е годината - ако е хубаво яйцето - хубава ще е годината и обратно.
За после знам няколко варианта - хвърля се в река/течаща вода/, на кокошките да го изкълват или се заравя на нивата - да се множат животните и да има богата реколта.

Да и аз така знам  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз съм оставяла преди години. И за всеобщо учудване (в семейството) отвътре си беше съвсем нормално, без никаква миризма. Сега съм решила пак да си пазя първото боядисано яйце.  Flutter

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
И моето нито миришеше, нито изглеждаше зле. Счупих го просто от любопитство. После го изхвърлих, но не в реката, а в кофата за боклук.

# 28
  • Мнения: 330
А аз да попитам, къде го държите през цялата година? Аз както казах в камерата ама то там си е ясно, че нищо не му става...  newsm78

# 29
  • Мнения: 8 505
Хвърлям го.И понеже си нямаме двор,хвърлям го при останалия болкук.Изобщо не го чупя,за да видя пълно ли е или не-заради миризмата.
Dream4e,аз до държа в някоя декоративна купичка или пепелник,в един шкаф с други дребни неща.

Общи условия

Активация на акаунт