трябва ли да кажа на бившия,че чакам дете(от друг де)

  • 2 760
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 513
О, трябва да му кажеш непременно! Малко е гадно да караш детето да си мълчи и да го въвличаш в интрига. После бившият ще разбере и това и съвсем ще му паднеш в очите. Преди да е станал сапунен сериал, бъди открита и честна - така и така сте разделени вече, какъв е проблемът да му кажеш?

# 16
  • Мнения: 3 537
На един познат детето им му е казало,че бившата му жена е родила второ дете от сегашният си съпруг.И то по телефона.Човека направо бил разбит.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Животът си върви, какво всъщност пазиш, като криеш? Отнасяй се с него като с равностоен човек. Това ще го направи и него по-силен и по-лесно ще преживее миналото.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
уфф ужас,наистина се чувствам много гадно,вече няколко месеца ха да му кажа и се отказвам в последния момент.той все още е с надеждата,че може да се върна при него и сега ако му кажа не знам как ще реагира.

А може пък тази новина да "избие" надеждите му, че някога ще се съберете и да го накара да се вземе в ръце и да види колко още подходящи жени има около него. Разбирам, че ти си щастлива в сегашната си връзка. Истината само може му помогне и на него по-скоро да открие своето щастие.

Кажи му  Peace колкото по-рано толкова по-добре, въпреки че ти доста си изчакала  Wink

# 19
  • Мнения: X
а по-добре ли ще му е да разбере,че вече си родила и то е на няколко месеца?
тогава,според мен,ще му е много по-гадно.

 newsm10
Животът си върви, какво всъщност пазиш, като криеш? Отнасяй се с него като с равностоен човек. Това ще го направи и него по-силен и по-лесно ще преживее миналото.

 newsm10

трябва да му кажеш, дори и само заради това, че въвличаш детето си в интрига. Едва ли му е приятно или лесно да крие от баща си, че ще има братче/сестриче. Пък и лош пример за честност в отношенията - мислиш ли че няма да има последствия за него от това, че го караш да лъже?
Дори само заради детето трябва да му кажеш. В крайна сметка, след като сте се разделили и вече живееш с друг, достатъчно си го наранила. И щом той продължава да таи надежда, знач си му дала повод да се надява. Всъност предполагам само, нямам представа как стоят нещата наистина, но поне като му кажеш току-виж намерил сили да си продължи живота без да се е вкопчил в идеята че ще се съберете.
newsm10 newsm10 newsm10

# 20
  • Мнения: 2 673
не мисля, че му дължиш..ВЕЧЕ обяснения за собствения си живот и този на семейството ти, от което бившия НЕ е неразделна част

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
детето знае то се вижда не е малък все пак,но съм му казала да не казва на татко му,защото    ще се сърди и той до сега си мълчи,ако трябва аз да му кажа трябва да е по телефона ама ми е едно такова кофти,защото знам,че ще му е ужасно гадно на него.

Чакай малко.. нали ти е вече бивш.. Rolling Eyes
За бебето така или иначе ще разбере.
И накрая, аз лично съм много против децата да бъдат въвличани в такива истории... Да го караш да не казва баща си и т.н. Тия работи са си между вас двамата... Аз не бих накарала детето си да лъже, особено за такива неща. Може би не си се замислиля, че го позтаваш в много кофти роля...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 676
Доста си изчакала- колкото по-рано,толкова по-добре....

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз му казах , и то с голямо удоволствие  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 423
Ако сте разведени, е все тая,
дали ще му кажеш. Ако обаче
сте само разделени, но по закон
все още сте семейство, трябва
да му кажеш, защото той ще се
води официално баща на детето!!!
Другият трябва да заведе дело за
бащинство. Как се чувстваш, иска
ли ти се да казваш, или не?

# 25
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
ами не сме имали брак,но живеех ме заедно и сега сме разделени окончателно,искам да му кажа,но ме е страх от реакцията му newsm78,защото сега все ме упреква,че като сме разделени не знам си как се чувствало детето и тем подобни е ако му кажа,че ще имам друго може да си помисли ,че няма да се грижа за първото както преди,знам ли той е много особен нали е грък Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 866
Аз съм за честните и открити взаимоотношения. Все пак той е баща на първото ти дете и ако по закон не му дължиш да му разказваш личния си живот, то от морална гледна точка елементарното уважение изисква да му съобщиш, че чакаш дете от друг. Раждането на още едно дете го засяга и него косвено, тъй като неговото дете ще бъде част от едно семейство в което ще настъпят промени с появата на още един член. Мисля, че би било унизително за него да разбере, че едно толкова важно събитие се крие от него, с участието на собственото му дете. Освен това не е хубаво да въвличаш и детето си в подобни интриги. И накрая, така само удължаваш агонията му, ако той наистина се надява на нещо. По-добре му кажи колкото се може по-скоро. Мисля, че нищо не печелиш от подобни криеници във взимоотношенията си с бившия. Искаш, не искаш, ти винаги ще имаш взаимоотношения с него, защото той е баща на детето ти. И е по-добре тези ви взаимоотношения да са възможно най-добри. Аз лично, на негово място бих се обидила страшно много на такова отношение. Особено за това, че собственото ми дете е карано от майка си да ме лъже.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
аз лично съм много против децата да бъдат въвличани в такива истории... Да го караш да не казва баща си и т.н. Тия работи са си между вас двамата... Аз не бих накарала детето си да лъже, особено за такива неща. Може би не си се замислиля, че го позтаваш в много кофти роля...

 yes

Той така или иначе ще разбере, по-добре намери начин и му кажи - така и на теб ще ти олекне...

# 28
  • Мнения: 2 723
не мисля, че му дължиш..ВЕЧЕ обяснения за собствения си живот и този на семейството ти, от което бившия НЕ е неразделна част

И аз така мисля... Дори и детето да му каже, какво от това, нали сте разведени Thinking

Аз казах на бившия, че имам дете, когато синът ми беше на 1 годинка и то, защото се засякохме в кю-то ден преди рожденния ден на сина ми и нямах време да си говоря с него.
Друг е въпросът, че ние нямаме общи деца, но така или иначе пак не бих му казала - моето дете не е негова работа Naughty

# 29
  • Мнения: 2 746
Кажи му, бъди пряма, така ще избегнеш неприятните ситуации.

Общи условия

Активация на акаунт