"Какви мръсници са жените" (без нас, разбира се)

  • 10 440
  • 226
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Никой на никого не прави свирки, но въпреки това по дифолт жената си го търси и разбира се, мъжът като един същи жентлемен се чувства длъжен да й го даде?

Не е вярно, че по дифолт жената си го търси. И не е вярно, че по дифолт жената НЕ си го търси. Има случаи и такива, и онакива, и трети. Ай стига сме се крили зад дифолтите.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Хубаво...ще оставя настрана темата за 'тя си го е търсела' и не, дори да предава някакви послания облеклото, всеки е длъжен да не ги приема както на него му изнася. Ако видя някой симпатяга с тесни дънки, дали трябва да го побарам за чатала и да се опитам да го завлека в храстите, щото ми предава сигнали? Laughing Сменете местата на действащите лица и се вижда колко е абсурдно.

Става дума наистина за нещата, които си позволяваме само заради това, че сме жени - стопли ми краката, разтрий ми врата, вкарай колата в гаража Mr. Green
Че това си е естественият ход на нещата. Също като 'ще ми изпереш ли черните дънки' (защото ако аз ги изпера, не е ясен резултата), 'ще ми сготвиш ли мусака' (че я правиш по-хубава от мен), 'ще приспиш ли детето' (че аз го постигам за три часа, а ти за три минути)...
Разделение на половете си има и то основателно. Вече кой до колко ще допусне да затъне в стереотипи е съвсем друга бира.
Или пак не разбрах темата?

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ми не, нещо и аз не разбрах Embarassed

# 18
  • Мнения: 3 447
Ама тук не става дума за изнасилването. Което, категорична съм, няма жена да си го търси.

То и за изнасилването има подобни мнения - Тя си го е търсила.
В някои случаи е така.

Напротив, за това става въпрос.
Да, за това също става въпрос.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Никой на никого не прави свирки, но въпреки това по дифолт жената си го търси и разбира се, мъжът като един същи жентлемен се чувства длъжен да й го даде?

Не е вярно, че по дифолт жената си го търси. И не е вярно, че по дифолт жената НЕ си го търси. Има случаи и такива, и онакива, и трети. Ай стига сме се крили зад дифолтите.
Не се крием. Но между това да врътнеш свирка, да полегнеш разкрачена и чак тогава да решиш, че всъщност не искаш, и това да те изнасилят, защото на някой му се е сторило предизвикателно облеклото ти - като отчетем, че вкусове много и за един е късата пола, а за друг - бурката - има огромна разлика.
И още - даже в първия случай отсрещната страна е длъжна да уважи желанието ти. И какво, ако си си сменила решението?!
Хайде ти се опитай да изнасилиш мъж - не става, нали? Няма как. С жените се получава единствено, защото ИМА как. Толкова просто.

# 20
  • Мнения: 6 167
Цитат на: Мис Бу link=topic=180257.msg3641171#msg3641171
Никой на никого не прави свирки, но въпреки това по дифолт жената си го търси  и разбира се, мъжът като един същи жентлемен се чувства длъжен да й го даде?
Айде стига простотии, бе, тате.

това кой го каза?  newsm78
никой не е казал, че по дифолт жената си го търси Stop
това, което аз казах е, че има жени, които с поведение и облекло провокират реакции у непознати хора ( мъже). нещо, което могат да избегнат спокойно, ако се съобразяват с някакви норми на приличие.
съжалявам, ако звуча пуритански - всеки има право да ходи и по гол задник, ако иска, но трябва да е наясно, че това крие рискове за сигурността му.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
има жени, които с поведение и облекло провокират реакции у непознати хора ( мъже). нещо, което могат да избегнат спокойно, ако се съобразяват с някакви норми на приличие.
съжалявам, ако звуча пуритански - всеки има право да ходи и по гол задник, ако иска, но трябва да е наясно, че това крие рискове за сигурността му.
Съвсем скоро имаше тема за изнасилването в Дом и семейство. Отиди да почетеш колко момичета пишат - без да са били облечени едикакси, без да са предизвиквали нарочно - са били жертва на сексуално насилие. Почети и виж с истински хора как е и колко е неприятно и грозно, какви белези оставя.
Не се крийте зад дифолтите на късите поли и свирките.

# 22
  • Мнения: 369
Защо забравихте факта, че портиерът е нападнал Пипинка с нож?!?  #Crazy

И аз щях да се възмущавам, ако й беше казал: "Ама недейте така, няма да се махна", а тя да го нападне с ритници. Но като я е ударил и е извадил после нож, си сериозно престъпление!  Naughty Или за вас това е нормално???   ooooh!

Относно изнасилването- както и да се държи една жена, физическото насилие също е престъпление. Никой достоен човек не трябва да си позволява да насили някого, било то мъж или жена и независимо от ситуацията!"НЕ" означава не, ако ще и да е гола въпросната жена! Животните нямат задръжки, но хората трябва да действат разумно все пак! За съжаление има много келеши и боклуци, на които не им пречи да бият два шамара на някоя жена и да се възползват от нея.

Физически една жена обикновено е по-слаба от един мъж. Случва се да се възползваме от това, че сме "слабия пол". На мен ми се случва например като не ми се носят тежки чанти.  Simple Smile Обаче едва ли има много такива, които бият някого, защото няма да им се отвърне например.

Какъв е изобщо смисълът на тази тема?  newsm78

# 23
  • Мнения: 3 447
Хубаво...ще оставя настрана темата за 'тя си го е търсела' и не, дори да предава някакви послания облеклото, всеки е длъжен да не ги приема както на него му изнася. Ако видя някой симпатяга с тесни дънки, дали трябва да го побарам за чатала и да се опитам да го завлека в храстите, щото ми предава сигнали? Laughing Сменете местата на действащите лица и се вижда колко е абсурдно.
Ако симпатягата се е барнал специално с тесни дънки, най-вероятно предава сигнали на друг симпатяга, не на тебе  Laughing
Добре, ще се опитам да го обясня по друг начин: Излизаш на клуб, знаеш предварително, че ще трябва да се прибираш сама по късна доба, и въпреки това слагаш минижуп. Защо го правиш?
Разбираш ли, това ми е посоката на мисълта - че се правим на ощипани, че очакваме някой друг да поеме отговорността. Не толкова самият акт на сексуално насилие.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Тоест да разбирам, че смяташ, че обличайки минижуп вечер, жената обявява 'Свободна съм за секс, забоди ме'?

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Виждала съм с очите си моя братовчедка да налага мъжа си с франзела по главата, защото "пак забрави да купиш еди-кво-си, нали, нали Twisted Evil" Онемях Shocked

А другата тема, дато я подхващате - недейте, че някои от вас имат дъщери, да не ви се върнат някой ден думите тъпкано ooooh! На 100 % съм съгласна с Бу. Значи, к'во, като ходя на клуб с колеги, да не си слагам викате късата пола и тантелената блузка, щото някой от тях може да реши, че мъж ми не ме уважава достатъчно и той е длъжен да поправи тази несправедливост Mr. Green Айде, стига простотии, моля Crossing Arms Ще си ходя както си искам облечена, ще изпращам каквито си искам посляния и държа също така да си лягам, с когото си поискам, а не с когото е решил по дрехите ми, че трябва Naughty Изумена съм, че има жени, които разсъждават толкова странно...Явно жертвите на изнасилване имат известно основание да се срамуват да си кажат. Явно има доста хора, които смятат, че те са виновни Thinking

# 26
  • Мнения: 6 167
има жени, които с поведение и облекло провокират реакции у непознати хора ( мъже). нещо, което могат да избегнат спокойно, ако се съобразяват с някакви норми на приличие.
съжалявам, ако звуча пуритански - всеки има право да ходи и по гол задник, ако иска, но трябва да е наясно, че това крие рискове за сигурността му.
...Не се крийте зад дифолтите на късите поли и свирките.

добре спираме с дифолтите.
да преминем към ролите. ти го каза - има роли.
никой не одобрява сексуалното насилие ( аз не  Naughty)

# 27
  • Мнения: 3 447
Тоест да разбирам, че смяташ, че обличайки минижуп вечер, жената обявява 'Свободна съм за секс, забоди ме'?
Ок, кажи ми какво обявява сама жена, обличаща минижуп вечер?

# 28
  • Мнения: 369
никой не одобрява сексуалното насилие ( аз не  Naughty)

Но явно го оправдаваш, когато жената е била облечена по-секси или е пофлиртувала с някой? Или не те разбирам правилно?  newsm78

# 29
  • Мнения: 4 841
Хайде и аз към хейтърките...

Забавлявах се ужасно с изказванията на дамата, дето сервира кафе на майсторите (извинявам се, че пак смесвам двете теми, ама...). Това поне според мен си е жива покана: сама съм, няма кой да ми ... продухва тръбите... да пийнем по кафе, пък...
Вижда ми се супер странно. Поставям се на мястото на един майстор - посещава, да речем, 10 апартамента. В девет от тях си свършва работата, взима си парите, и си отива. В десетия - оооп, кафе, любезно госпожа... Та на мястото на въпросния майстор ще се пробвам и още как.
(За протокола - и аз живея сама, и аз викам майстори.)

Пак по темата - имам колежка, която непрекъснато се опитва да ме "светва" колко по лесен може да ми е живота, ако започна откровено да спекулирам с това, че съм "сама жена с дете" - на ръце щели да ме носят, и да се надпреварват да ми помагат... Само трябвало да ИЗГЛЕЖДАМ слаба, да се жалвам и тръшкам, да моля всички и за всичко за помощ... Е, мерси.

Малко накъсано стана, ама мисля ме разбрахте.

Общи условия

Активация на акаунт