За градините през лятото?!?

  • 9 526
  • 178
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 345
2г. синчето беше в дежурни ДГ.
Тази ще му е 3-та.
Нямам проблем аз.

Да но предполагам ти е близо дежурната и детенце да ти е живо и здраво е контактно докато моето не е и само смяна на стаите би го докарала до стрес. А трябва да ходя на работа за съжаление немога да си го гледам вкъщи а няма и кой друг

# 46
  • Мнения: 7 384

Както вече казах темата не ми е на дневен ред, а и не съм се възползвала от летния сезон в ДГ, но ЗНАМ, че в 50-то ОДЗ "Куики" миналата година завършващите градината бяха освободени едва през август. Значи може. Как ? Тези, които са заинтересовани, да проверят  Mr. Green
Ами и аз това исках да кажа.Не е само 50-то ОДЗ и на други места си стоят предучилищните ,а малките са принудени да стоят в ясла.Съгласете се,че 30 сборни малки и големи си е направо щура комбинация. Twisted Evil

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
2г. синчето беше в дежурни ДГ.
Тази ще му е 3-та.
Нямам проблем аз.
Да но предполагам ти е близо дежурната и детенце да ти е живо и здраво е контактно докато моето не е и само смяна на стаите би го докарала до стрес. А трябва да ходя на работа за съжаление немога да си го гледам вкъщи а няма и кой друг

близко, не близко - пита ли ме някой... Имам ли избор...
М.Г. 31.07 беше понеделник и беше в дежурната за юли ДГ. От вторник беше в дежурната за август ДГ. Днес си тук, утре - там. Това е.

# 48
  • Мнения: 127
Много е тъпо всичко .... дъщеря ми е предучулищна сега и ще е на градина най-много до края на май ... и аз какво да я правя - или трябва да напусна работа или да я оставям сама в къщи, тва е, друг вариянт нямам, направо съм луда тия дни - не знам какво да правя. Загубена държава е това, ееййй

# 49
  • Мнения: 2 700
... Не е само 50-то ОДЗ и на други места си стоят предучилищните ,а малките са принудени да стоят в ясла.Съгласете се,че 30 сборни малки и големи си е направо щура комбинация. Twisted Evil

Извинявай, но нещо не ти хващам логиката. Ако има писано правило,както казваш, няма да има опция за оставане през лятото (Ти самата потвърждаваш, че се случва). Ако няма писано парвило, значи директорите своеволничат. А това със сблъсъкът на интереси, моите уважения, но всеки по реда си.  Mr. Green Както моето дете е било прието в ясла на есен, както е преминало в ДГ пак на есен, така и децата на другите ще си вървят по реда. Не виждам нищо фатално децата да преминат от ясла в градина 3 месеца по-късно. Още повече, че майките на новопостъпващите деца в ясла все пак са в майчинство, докато тези на предучилищници са априори работещи майки.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 345
[. Още повече, че майките на новопостъпващите деца в ясла все пак са в майчинство, докато тези на предучилищници са априори работещи майки.

извини ме предварително,но не си права. Моето дете навършва 2г. юли месец, а ще го приемат септември т.е. аз не го давам на ясла за да си стоя сама в къщи, а защото съм на работа. А 2м до  септември не се знае какво ще правя. Един м. отпуска ще ме пуснат,но 2 няма от къде а и неискат за мое съжаление. Защо сложи само мамите на предучилищници в работещите?

# 51
  • Мнения: 9 990
Ето ви го чистото доказателство за сблъсък на интересите Mr. Green

# 52
  • Мнения: 656
 newsm78
В темата има ли включили се мами от Варна?
Мисля че миналата или по-миналата година имаше тема, че във Варна градините нямат лятна почивка...
Как ли е станало това там? Не в конкретна община а в цял град...

# 53
  • Мнения: 9 990
Да-имаше такова нещо-със заповед на кмета, ако не се лъжа стана... Thinking

# 54
  • Мнения: 656
А как ли му е хрумнала подобна идея на човека?
Доколкото си спомням учителите имат 2 месеца платен годишен отпуск, май беше регламентиран по Закона за образованието. Може и да е повече. Но хората във Варна се справят някакси и ако за 1 група създават затруднения на 3-4 човека улесняват поне още 25 (по 1 родител на дете в група).
Как ли бихме могли да заинтересуваме кмета на София?

# 55
  • Мнения: 9 990
Кой, кой да заинтересуваме, казваш Mr. Green Whistling

# 56
  • Мнения: 3 356
Сега питам в яслата за тази година какво ще правят,решено ли е вече,ще почиват през август.Отговорът беше,че ще почиват естиствено.Аз викам " лошо  ooooh! ooooh! ooooh!".Е,защо да е лошо ,нали имам един месец отпуска  smile3532.Е,някои хора имат,ама аз не.Дават ми само 10 дена и то със краен срок-жива ,мъртва на 20 август трябва да съм на линия.Кво да правя детето през останалите две седмици?!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 345
мами попитах и в Сдруженето дали ще ни подкрепят за подписката и ако откажат я пускам без подкрепата на сдружения.

<b>До Столична Община</b>
<b>Дирекция култура и образование</b>
<b>Медиите</b>

                       <b>ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ</b>
                     
       <b>против дългите ваканции на Обединени Детски Заведения</b>

                     <b>Уважаеми Дами и Господа</b>

   Обръщаме се към <b>Вас</b> с молба да обърнете внимание на Нас работещите родители с деца от 10месечна до7годишна възраст,които нямат друга алтернатива за отглеждане на своите деца освен Обединените Детски заведения.Молим Ви да обърнете вниманието си към дългите ваканции на горепосочените заведения.Ние родителите с най-много отпуск до 20 дни годишно сме изправени пред непосилната задача да бъдем до децата си през времето на ваканцията на ОДЗ.С риск от загубване на работното си място трябва да обгрижваме тези деца през това време.<b>Ние не можем да оставим такива малки деца сами!</b> За някои яслени групи дори няма дежурни градини.
    Апелираме за изясняването на причините за такива дълги ваканции на детските заведения и евентуалното им отменяне.Защо при наличието на годишен отпуск на един обикновен работник от 10 до 22 дни Детските заведения се затварят в рамките от един до три месеца.

Поради факта,че много родители са затруднени в тези моменти настояваме за:
1.Намаляване на дългите ваканции на Обединените детски Заведения или тяхното премахване освен в случай на нужда.
2. При тези ваканции да се осигури място за посещение на всички деца без оглед на възрастта им.

     <b>ПП</b> Някои деца свикват много трудно с обстановката в Детските заведения и всяко местене в други непознати за тях среди е един огромен стрес и нанасяне на психична травма!

    <b>Децата са най-важното за една държава нали те я градят. Без деца един ден тя няма да съществува.Нека бъдем съучастници в организирането на по-добри условия за тяхното отглеждане.В последствие на което ще има по-голяма раждаемост. Призоваваме Ви това да бъде първата крачка към по-добрите условия. Нека бъдещите и настоящи майки да знаят,че спокойно могат да се върнат на работа, без страх от уволнение поради дълго отсъствие!</b>

това измислих за текста мола за мнение

# 58
  • София
  • Мнения: 1 345
Пуснах я пък ще видим какво ще излезе

# 59
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Миналата година градината в която е дъщеря ми не почива през лятото. Правиха се разни козметични ремонти като бяха обединили децата от двете групи - нашата и в стаята под нашата. Първо седяха всичките в долната стая докато оправят горната, после обратното. И учителките си ползваха отпуските и имаше заместнички. Все пак децата бяха малко от 35 човека, от които нормално ходят около 28 през лятото бяха 15-18 деца.
Това обаче не беше практика на всички градини във Варна. Една част от тях си почиваха по 1м. При нас в квартала се редуваха и едните почиваха през юли, а другите през август, като децата ходеха в дежурната градина.
За тази година още нищо не са казали.

Общи условия

Активация на акаунт