Пак за яйца

  • 568
  • 5
  •   1
Отговори
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Понеже се говори за яйца, та се присетих нещо.Преди години от едни китайци ядох някакви странни яйца ( не Великденски, де), които бяха варени, но черупката беше като пукната и бяха кафяви и като се обели яйцето, кафявото ги беше нашарило.Бяха страхотни на вкус, направо и сега си го спомням и ми текат лигите.Преди много време бях прочела по форумите, че било черен чай и/или соев сос, но не съм сигурна.Някой да има представа?Мерси

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Пробвай Simple Smile
Свари леко пукнати яйця и после ги мариновай в соев сос. Може това да е Simple Smile

# 2
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Ох, дано, че ще е голяма разсипия на яйца тия дни.Ще се разкудкудякаме сигурно.
Мерси.Весели празници на всички

# 3
  • Мнения: 1 113
Аз имам рецепта за "Мраморни чаени яйца".
6 яйца
1.7 л вода

Чаена смес:
3 с. л. черен чай
2 с. л. тъмен соев сос
1 пръчка канела
1 звездичка анасон

Яйцата се варят във водата 10 мин., след което се слагат в купа със студена вода. Когато яйцата изстинат, напукайте черупката им внимателно с гърба на лъжица, докато цялата черупка се покрие с мрежа от пукнатини.
В тенджерата с водата, в която сте варили яйцата изсипете чаената смес. Оставете я да заври и върнете напуканите яйца обратно в тенджерата. Варете 25 мин. на слаб огън. Свалете тенджерата от котлона и оставете яйцата да изстинат в течността.
Извадете яйцата от изстиналата течност и внимателно отстранете напуканите черупки.

# 4
  • Мнения: 286
По същия начин стават и потопени в кафе:)

# 5
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Супер.Много благодаря.Само не знам този анасон от къде да го намеря?

Общи условия

Активация на акаунт