Пак за пътуването с бебе(за кой ли път)

  • 4 659
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Смятам да си ходя в БГ с бебето,сама.Ты като нямам никакъв експириънс в подобни начинания сама,не знам как сте се справя.Има хиляди неща,които ме интересуват и ты като предполагам че вече сте участвали в подобни авантйри,кажете вие как сте се оправяли на път с бебета.
Предполагам че синът ми ще бъде на около 5-6 месеца по това време.Интересува ме как топлите млякото,как сменяте памперс,какво вземате с вас като ръчен багаж,как успявате да влезете в самолета с количка,ръчен багаж и бебе под мишница,къде стои бебето по време на полет,държите ли го или използвате столчето за кола.Аз за сега смятам да пътувам с гумите на количката и столчето за кола и малко ми е неясно как ще успея да се нанеса в самолета със столчето и сгънатите гуми,все пак няма да успея да вляза с цялата колича с всичките и амбарадан барабар по тясната пътека м-у седалките.
Приемам акъли вякавии предварително благодаря за съветите. Peace

# 1
  • Мнения: 2 427
Браво на вас,никой нищо не казва по в-са Confused

# 2
  • Мнения: 3 425
Айде ето ме  Crazy

И аз за топленето на млякото не мога да хелпна,но ако си носиш праха в пликче с лъжичка и помолиш на бара за вряла вода няма да ти откажат  Peace така видях една мама да го прави!

Количката със столчето мисля,че не може,защото трябва да се сгъва всичко на едно(задравих каква ти е количката  Embarassed )...аз първия път си го возих в нормалната в полулегнало положение!

Количката я даваш при стълбичките на самолета и си я взимаш пак там...сгъваш я!

Бебето е в теб до 2год възраст с коланче вързано на 8!

Ако си с количка си го сменяш в нея с една пеленка отдолу...не се навих да нося и разни постелки и да го слагам на определените за това места!

За тоалетна аз влизам в тази за инвалиди...супер удобно е ...влизате ти и количката и вътре си действаш на спокойствие!

Ръчен багаж носиш само най-необходимите неща т.е една раница закачена за количката...за повече ще ти е трудно!

Съветвам те да си искаш място до пътеката,за да ставаш по-лесно ако се наложи!

Това е,което се сещам засега!

ПП1 Ако се вясваше по-често към темичката...точно това обсъждахме вчера  Mr. Green
ПП2 С количката се ползват само асансьори из летището!
Има ограничения за течностите,но за бебета НЯМА такива!
Спирала и червило са течност и трябва да са в  прозрачно затворено пликче!
В раницата(ръчния багаж) приготвяш 1 памп повече,отколкото за същото време в нормални условия!
Първия път носех подсладена вода...дава се ако евентуално изпищи от уши  при излитане и кацане!
Капки за колики!
Дрешки за смяна 1  комплект!

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 18:48 от Kaлa(Bella13)

# 3
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
За тоалетна аз влизам в тази за инвалиди...супер удобно е ...влизате ти и количката и вътре си действаш на спокойствие!
Има ли такива тоалетни в самолета или става въпрос за летището?

# 4
  • Мнения: 823
Привет и от мен!

Пътували сме с малкия 3 пъти засега със самолет, като първият път той беше едва на 3 месеца. Количките вече не дават да се качват в самолета (поне от Англия февруари не ни позволиха и я сложиха с другия багаж). Ако сте с адаптирано мляко, може да си поискаш топла вода от стюардесите. За смяната на памперсите ползвах масата за бебета, която е в тоалетната на самолета. И да, с кенгуру е по-удобно. А всичко необходимо за бебето в една раница и нея на гърба слагаш. Така поне ръцете са ти свободни, докато се качиш в самолета.

# 5
  • Мнения: 4 399
Ей, ти пък си много нетърпелива, не ти отговорил никой през първия половин час и започваш да се оплакваш. Ами хората сигурно си имат и друга работа точно преди Великден освен да отговарят на въпроси които са нищени хиляди пъти вече.

Почти винаги пътувам сама с детето в самолет. Първия път беше на 7 месеца. Приготвих си 2 биберона с мляко от вкъщи и както си бяха топли ги сложих в кутиите със стериопор. Знам че не трябва млякото да се държи топло продължително време, но в интерес на истината проблеми не съм имала никога.

Памперси съм сменяла и върху куфара пред лентата за багаж. Мързеше ме да търся тоалетна, опънах си непромокомаемата пелена върху куфара и за 3 мин бях готова. В самолета не съм сменяла никога памперси, смятам че дори и да се наака 1 час не е толкова голям проблем да издържи.

Количката ще я предадеш на входа на самолета, столчето за кола ще го вземеш вътре със себе си. Предполагам че и него можеш да го предадеш на входа ако искаш. Аз нямах колела и си взех столчето на борда. Там го предадох на стюардесите и ми го върнаха когато кацнахме. Ако нямаш билет за детето, то ще стои в скута ти, не му се полага място и съответно не можеш да ползваш столчето за кола.
Не се притеснявай, ще се справиш, не е толкова сложно, а и както виждам от аватара ти и при тебе полета е кратък.

# 6
  • Мнения: 3 425
За тоалетна аз влизам в тази за инвалиди...супер удобно е ...влизате ти и количката и вътре си действаш на спокойствие!
Има ли такива тоалетни в самолета или става въпрос за летището?

Имах предвид на летището!

# 7
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Имах предвид на летището!
Жалко - таман реших че ще е по-лесен процеса ама уви Confused

# 8
  • Мнения: 3 423
Преди няколко дни пътувах
сама с детето, натоварена
с дамска чанта, чанта с дрехи,
храна и играчки, раница с
лаптоп, фотокамера и книги.
Много отзивчив народ пътува
с мен. Помагаха ми за чантите.
Не се притеснявай за смяната
на памперсите, можеш да го
сториш навсякъде, не обезателно
в тоалетна. Тоалетните по летищата
не са от най-чистите. В самолет
не съм сменяла памперс. Ако ти
трябва вода, сок, микровълнова,
стюардесите са на разположение.

# 9
  • Мнения: 1 393
А как се оправяте със/ без столчето за кола в България?
Някой в крайна сметка ползва ли такива в тази държава; в колите/ такситата/ рейсовете може ли?

amymommy, нямам практически опит за съжаление, за да ти предложа съвети,
но и аз ще пътувам след няколко месеца, затова напълно разбирам притесненията и въпросите ти.  Hug
Желая леко и безаварийно пътуване!


# 10
  • Мнения: 3 423
Някой в крайна сметка ползва ли такива в тази държава; в колите/ такситата/ рейсовете може ли?

В тази държава си е ебало майката всичко.
Този израз се употребява повече от столчетата.
С бебето се возихме само в кола и без столче.
Рисков туризъм му се вика.

# 11
  • Мнения: 3 425
Столчето в Бг било задължително...питах специално разни източници!

И аз в самолета не съм сменяла пампа,но моите полети са 35мин и час и половина!
Но винаги съм питала ако остават 2 свободни седалки дали мога да се преместя и когато е имало възможност съм се местила!

С бебе до 7-8 мес е по-лесно,отколкото с прохождащо бебе на 13-15 месеца  #Crazy ,но не е толкоз сложно,а и наистина хората помагат....макар че аз първият път го накърмих на едни стълби защото нямаше кой да се сети да стане  #2gunfire, а имаше доста народ  #Cussing out

# 12
  • Мнения: 847
Мен ако питате сега ,зависи също и с коя авиокомпания пътуваш...!
Дали с БГ ,Ал Италия ,Аир Франс ...
За първи път ка4их дребния на самолет когато беше на 4,5месеца....За нас самолетите са нещо като най обикновен автобус...Хващаме самолет по4ти през два месеца ,сменяме двама...и дребния е навсякъде с мен...Пътувам сама -по работа и така ...ами не е сложно ,справям се...
Предпо4итам да имам малка раница на гърба за ръ4ен багаж..В него слагам -памперси 5бр ,подлуган (или каквото там се казва-да легно на него когато го сменям..),вода,храна ,игра4ки,билети,фотоапарат,и документи ,дрехи за смяна ,в слу4ай 4е....
Млякото -ами помолих стюардесите да го стоплят ,нямаше проблем.
Преобуването -ами на задните седалки ,ако има свободни ,в таолетната на самолета е тясно ,или на неговата седалка ,колкото и да е неудобно ...
Коли4ка досега не съм носила -купих си нова в БГ ,както и Задължителното стол4е за кола...
По този въпрос ,не съм съгласна с ето това:
В тази държава си е ебало майката всичко.
Стол4ето  е задължително !По добре си го набави .
За останалото за държавата -ами аз живея в Бг и Фр-я и виждам разликата ,и мога много да говоря,но не е това темата..Жалко ,4е хора живеещи в 4ужбина ,връщайки се в родната им държава ,и оставайки за по няколко седмици се изказват така.
Познавам много 4ужденци ,които са предпо4ели БГ пред Германия,Франция,Англия,етц....и не въртят бизнес,живеят нормално ,не от пенсии ,щтот са млади още за това,но се адаптират в държава която им харесва ...та не си е ебала 4ак толкова майката според мен..(.отвратителен израз ) Peace

# 13
  • Мнения: 1 393

По този въпрос ,не съм съгласна с ето това:
В тази държава си е ебало майката всичко.
Стол4ето  е задължително !По добре си го набави .

Какво по- точно означава задължително?
Ясно е например, ако имате собствена кола или роднини с такава. Тогава лесно.
Но аз като нямам и да кажем ти повярвам и си помъкна столчето за кола от другия край на света. 
Нима като се кача с бебето на първото такси от летището, таксиметровият шофьор няма да ме изгледа безумно и
ще се съгласи да сложим столчето в колата му?
Или в рейса, който ще се опитам да хвана от София, за да отида да видя баба си в провинцията-
в него ще мога ли да си монтирам столчето, за да си обезопася бебето?

Задължително в БГ е много разтегливо понятие.  Confused
Ще ми се да грешеше Лиска за това, което е написала, ама си е баш права май. 

# 14
  • Мнения: 847
В България е приет закон както и във всяка държава за безопасността на пътниците .Децата ,бебетата трябва да са на стол4ета  според възрастта им...
Хайде да не се заяждаме на темата БГ ?
И аз нямах стол4е -но поисках на заем ,от съвсем непознати за мен хора ,които да ми го дадоха докато си бях в БГ ...Интересно ми е ,ако не сте от София ,но полета ви пристига в София ,и близките ви 4акат ,за да пропътувате отново около 300км до родния дом,как ще се 4увствате на задната седалка с бебе на ръце по време на пътуването от 5-6 4аса....???Сигурно супер ...Ами Браво на Вас...!
Когато Дона Воланте си пусна темата за това как неправомерно я глобили на летището пове4ето от вас се изказаха колко е неотговорна като майка...ами слу4ая със стол4ето е същия...
И нали уж живеем в 4ужбина ,в цивилизовани държави,невиждам защо да не се спазват законите в БГ???а да вярно ,30 лв ,или 80 са нещо много скъпо за едно стол4е ,нищо 4е пе4елим добре ...какво е сигурността на детето ...ами да като се ка4иш в такси ,няма да те върнат ,но ще глобят теб ,ше детето ти е без стол4е...ами жалко ше като си ходите в БГ не се огледате ....та пове4ето хора в БГ си имат стол4ета за кола за децата и не се оплакват... Peace
Въпрос на ли4ен избор и отговорност....!

Общи условия

Активация на акаунт