Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 фев. 2005, 03:13 ч.

Януарски бебешоци 2005'ІІ :)

• 8 337
  • 216
  •   1
Отговори
  • Варна
Здравейте мами!

Старата темичка ни "отесня" и пускам втора част Simple Smile.

Тук има наши снимки:
http://www.bgphoto.net/Start.aspx?UserId=514

Януарчета:
newsm32 -08.12.2004г.  Анна на мама Аlbenadi-  
newsm32 - 09.12.2004г.-  Габи на мама Dezyg- 3.400 кг. и 48см.
newsm32 - 10.12.2004г.- Синът на мама Noia-  3.340 кг. и 50см.
newsm32 - 10.12.2004г.-  Виктор на мама Asa- 2.600 кг. и 45см.
newsm32 - 12.12.2004г.-  Робин на Mary Popons-  2.530 кг. и 47 см.
newsm32 - 20.12.2004г.- Елеонора на Силви-   3.110кг. и 50 см.
newsm32 - 21.12.2004г.- Георги на мама  Gwendalin-   2.850кг. и 49 см.
newsm32 - 23.12.2004г. - Бебче на Милена Луканова-  3 кг. и 48 см.
newsm32 - 25.12.2004г.- Константин на Shom4e-   2.900кг. и 49 см.
newsm32 - 26.12.2004г.- Светльо на Slunce-   3.900кг. и 48 см.
newsm32 - 27.12.2004г.- Любомир на Ioana-   2.900кг. и 48 см.
newsm32 - 27.12.2004г.- Габриела на  dilqnka-
newsm32 - 29.12.2004г.- Весела на eleksir-   4.100кг. и 51 см.
newsm32 - 02.01.2005г.- Михаил на Катюша-  3.800кг. и 51 см.
newsm32 - 03.01.2005г.- Алекс на Миленка-   2.920кг. и 50 см.
newsm32 - 03.01.2005г.- Марк на  Victoria_R-   3.900кг. и 52 см
newsm32 - 03.01.2005г.- Самуил  на Casey-  2.800кг. и 48см  
newsm32 - 03.01.2005г.- Йоанна на Io-Io-  3 200 кг, 50 см
newsm32 - 05.01.2005г.- Ралица на Fun-   2.750кг.и 47см
newsm32 - 05.01.2005г.- Константина Мила на Daffy
newsm32 - 08.01.2005г.- Светлин и Иван на Милка
newsm32 - 08.01.2005г.- Константина на Снежка-  4.600кг. и  52см
newsm32 - 11.01.2005г.- Мария на didi72 -    3.250кг. и 52см
newsm32 - 14.01.2005 г.-Дамян на kristia- . 4 200 кг, 56 см
newsm32 - 17.01.2005г.- Александър на 11bobi11-
newsm32 - 19.01.2005г.- Атилла на benmary- 4.290кг. и 54 см
newsm32 - 19.01.2005г.- Бобо на jullianna
newsm32 - 20.01.2005г.- Рубен на SaraJK-
newsm32 - 25.01.2005г.- Gabriel на zornitza_sto-  3400кг. и 50см
newsm32 - 26.01.2005г.- Владимир на Sania- 4150кг и 53 см
newsm32 - 26.01.2005г.- Никол на vezdi- 2650кг. и 48 см
newsm32 - 27.01.2005г.- Ясен на mirelkata- .
newsm32 - 30.01.2005г.- Теодора  на Ora -  3800кг. и 51см
newsm32 - 03.02.2005г.- Елена на Veselka -  2900кг.
newsm32 - 04.02.2005г.- Мина на Gergana - 3315кг. и 48см
newsm32 - 05.02.2005г.- Венелина на buryata_bori -  3600кг.
newsm32 - 07.02.2005г.- Елена на GaliaS -  3200кг. и 50см

bigdance2

# 1
Ха 4естита да ни е!!! Така е, който не спи, теми4ки пуска Grinning

# 2
  • Варна
Цитат на: Victoria_R

Ти пък защото спиш:).

След като нахраних Мишката реших да подновя темичката. Той нещо се изрина ужасно по крачетата и се разпространява към гърдичките обрива, та след малко се отправяме към педиатърката ни.
Добро утро и лек ден на всички!

# 3
Цитат на: Katusha
Той нещо се изрина ужасно по крачетата и се разпространява към гърдичките обрива, та след малко се отправяме към педиатърката ни.

Дано не е сериозно, Кате. При нас се получи лек обрив като смених балсама на д-р Тайс с Бубхен. Обривчето отшумя за дни.
Мамчета, вашите бебоци плюнчат ли се вече? Когато гушкам Самуил, цялата ме олигавя  Grinning

# 4
  • София
Да Casy и нашето бебче много се плюнчи.Дали е от венците?
При вас отшумяха ли коликите, защото ние все оше с борим с тях и нищо не помага.
Кате, пиши моля те в списъка, че моя син се казва Константин.

# 5
Цитат на: shom4e
Да Casy и нашето бебче много се плюнчи.Дали е от венците?
При вас отшумяха ли коликите, защото ние все оше с борим с тях и нищо не помага.
Кате, пиши моля те в списъка, че моя син се казва Константин.

Бебчо ми е адаш  Grinning
Коликите са си със същата интензивност  Cry Пробвах какво ли не  Sad  Единствено сешоара продължава да помага донякъде.

# 6
  • София
При нас и той  вече не помага на моменти.Моля се да минават по-бързо тези колики, че много се тормозят дечицата.

# 7
  • София
Момичета да ви питам за млечницата, какво е?какво представлява и как да я разпозная? мисля че вече я имаме ... аз утре съм на консултация ще питам и педито.
мерси предварително

# 8
  • Варна
Здравейте мами!
Върнахме се от доктора. Резултата от посещението е, че минаваме на хипоалергенно адаптирано мляко, защото вероятно си имаме алергия към белтъка на кравето мляко Sad. Изписаха ни капки и разни ампулки и като се оправи ще ни изследват.

Иначе да се похваля- преди малко за първи път Мишката се "разприказва" с един гумен Мики Маус и едно гумено пате- гука им и им се смя пет минути Simple SmileSimple SmileSimple Smile- много беше сладък, а аз естествено се разтопих.
Ние също се плюнчим здраво. Колики си имаме, но мааалко по- лекички сякаш/пу-пу-пу/. Да споделя, че чайчето бебезан прави чудеса приемано вместо водичка. Аз преди давах чай от копър, но не може да се сравни като ефект в никакъв случей.

# 9
Добро утро и от мен...
Дано скоро всички бебета останат без колики.

Кате, на вас със Мишо да се оправяте бързо от алергията. Милото Мишенце.

Аз днес не знам как ще се оправя, трябва да отида на зъболекар и няма кой да гледа бебо. Мисля да го взема с мен, но там няма къде да го оставя, той плаче ако стои в кошницата за кола. Аз пък не мога да взема кошницата, защото ми тежи. Не върви да го гушкам докато ме чоплят и съм в див ужас какво да направя. Имам само 3 часа да измисля. Rolling Eyes

# 10
Цитат на: Galya S
Момичета да ви питам за млечницата, какво е?какво представлява и как да я разпозная? мисля че вече я имаме ... аз утре съм на консултация ще питам и педито.
мерси предварително

Няма начин да я сбъркаш - бели налепи в устичката, които не се отмиват с водичка. Най-вероятно педито ще ви изпише Дактарин гел. Питай задължително и с какво да мажеш твоите зърна, защото бебка може да те е заразила и теб и така да си предавате гъбичките една на друга.
Иначе с Дактарина минават за дни.

# 11
  • София
Да споделя, че чайчето бебезан прави чудеса приемано вместо водичка. Аз преди давах чай от копър, но не може да се сравни като ефект в никакъв случей.

И ние пихме от това чайче,но много бързо огладняваше,на по малко от два часа и го спрях,сега сме само на копър,но май ще трябва да минем на нещо по сериозно:(

# 12
  • София
Здравейте и от мен.
Ние днес цяла сутрин мрънкаме яко, ама не плаче, а мрънка. Тъкмо затвори очички и аз беж от стаята да свърша някоя работа и хоп! - мрън-мрън Simple Smile
Търча само по коридора, ама нека малко фитнес, че и без това съм 100 кила още Simple Smile
Кате, и ние си мислехме, че имаме алергия към белтъка на кравето мляко, но после се оказа, че май не е така. Моята педиатърка каза, че ще проверява по метода на изключването, но както и да е. Мисълта ми е, че Веси си папка Фризолак и засега поне няма проблеми, така че може и да не е алергия. Иначе, предлагам 6 кутии Фризопеп (млякото за алергични деца) - една приятелка го ползва, но и останаха доста кутии и ако се окаже алергия - ще ти ги пратя по рейс или по пощата, защото те са доста скъпи, а и няма смисъл да се занимаваш поне в началото с НЗОК.
Ако имаш нужда - казвай.
Хайде, лек ден от мен, засега.

# 13
Цитат на: Slunce
Имам само 3 часа да измисля. Rolling Eyes

А не става ли да отложиш часа за друг път?
Друг вариант е мед. сестра на зъболекаря да го забавлява  Rolling Eyes ако се съгласи де.

# 14
  • София

Аз днес не знам как ще се оправя, трябва да отида на зъболекар и няма кой да гледа бебо. Мисля да го взема с мен, но там няма къде да го оставя, той плаче ако стои в кошницата за кола. Аз пък не мога да взема кошницата, защото ми тежи. Не върви да го гушкам докато ме чоплят и съм в див ужас какво да направя. Имам само 3 часа да измисля. Rolling Eyes

Слънце, защо не вземеш количката и там ако има сестра, да го люшка в нея. Или ти някакси с една ръка...
Само предлагам Simple Smile

# 15
Няма сестра, сама е дофторката Sad А количката ми е много голяма, няма и как да я разглобя и да я сложа в таксито.
Засега мисля кенгуро и кошче в ръка, там да го сложа в коша и дано се унесе от шума на машинките. Лошото е че там зъби се правят не за 15 минути, а поне 1 час Shocked  Ще е веселба

# 16
  • Варна
Цитат на: eleksir
Иначе, предлагам 6 кутии Фризопеп (млякото за алергични деца) - една приятелка го ползва, но и останаха доста кутии и ако се окаже алергия - ще ти ги пратя по рейс или по пощата, защото те са доста скъпи, а и няма смисъл да се занимаваш поне в началото с НЗОК.
Ако имаш нужда - казвай.
Хайде, лек ден от мен, засега.

Благодаря ти! Ако стане нужда- ще е обадя. Дано да не се налага и да е нещо друго.

Слънце, много сложна ситуация. Съвсем ли няма на кого да го оставиш бузанчо ?Ама ми е лесно да питам с неработещ тати и сестра, която винаги ще се откачи за час от работа ...

# 17
Никой си нямам, само мъж, но той днес е на важни преговори. иначе досега той идваше взимаше ме и ме чакаше, горе долу по 2-3 часа, няколко пъти в седмицата, да ми е жив и здрав. Но днес няма как. Важни срещи, а и аз няма как да отменя часа, защото лекарката излиза в болница, а на мен ми предстоят важни манипулации, че нямам вече зъби...
А сега тати като замине в чужбина за няколко дни, ще ми е много весело #Shocked

Забравих да ви кажа че от днес гукаме, всъщност гукаме от няколко дни но от днес говорим направо и се хили като зелка, а ако не му говоря се сърди и плаче. и така седим той гука аз си говоря сама с него....

# 18
Здравейте, мами!

ДА е хубав тоз понеделник, че нещо понеделниците не ги обичам много Wink

И аз съм така Елексир с тичането от стая в стая. Аха да седна и да напиша нещо и малкия Дамянчо се обажда от другата стая. А как е при вас Фризолак и акането. ЗАщото ние доскоро бяхме на това мляко и малкия юнак доста се запичаше. Сега сме вече на Хип и тоз проблем изчезна.

А за гукането - е голям кеф!!! Mr. Green
Особено бебчо като иска да кихне и не успява и след това изрежда едни оплакаваници.

Целувки, мами!

# 19
Представям си колко са сладки гукаштите ви бебета  Grinning Аз чакам с нетърпение и моето синче да започне  Wink
Приятен ден на всички

# 20

Ти пък защото спиш:).

E,не спя ама като с пускане на теми4ка не можах да се вредя, какво да направя;)

И моя малък сладур от 2-3 дни ве4е гука, толкова е готино!!Сега и баща ми дойде за няколко дни да го види и много му се радва!

# 21
За мле4ницата и Дактарин гела- на мен педито ми каза ако не успявам с пръст да му намажа Дактарина да си мажа направо на зърната преди кърмене. Мисля 4е има доста бърз ефект

# 22
Да се похвалим!!!
На нас вчера ни беше първата разходка с количката навън.  #Milti
На Дамянчо мнооого му хареса.   babyuu Гука си нещо в началото, после така сладко заспа. Таткото правеше различни маневри тип състезател Формула 1, а аз се опитвах да покорявах бордюрите, че нещо тежичка ми идва таз количка. Днес пак ми се иска да го изведа, ако не завали, че тук такива облаци са надвиснали.

# 23
И ние в4ера излизахме за по-дълго време, беше супер. Малко обиколки из квартала за поддържане на фигурата, малко припер на слънце на кафенце с мъжо и тате..екстра! И днес се каним ама да видим

# 24
  • София
Цитат на: kristia

И аз съм така Елексир с тичането от стая в стая. Аха да седна и да напиша нещо и малкия Дамянчо се обажда от другата стая. А как е при вас Фризолак и акането. ЗАщото ние доскоро бяхме на това мляко и малкия юнак доста се запичаше. Сега сме вече на Хип и тоз проблем изчезна.

Ние първо бяхме на Аптамил, от който зверски се запече (а всички други деца се оправяли с него) и после минах на Фризолак. Засега си ака чудесно. Да не кажа, че преди 10 мин. ме наака цялата Simple Smile

# 25
Цитат на: eleksir
Цитат на: kristia

Ние първо бяхме на Аптамил, от който зверски се запече (а всички други деца се оправяли с него) и после минах на Фризолак. Засега си ака чудесно. Да не кажа, че преди 10 мин. ме наака цялата Simple Smile

Браво на вас,  Елексир!!!! Все така да се справяте! Stuck Out Tongue

Ние след малко ще излизаме на разходка! Сега ще сме си само двамата. Вярно е екстра като сте цяла компания, Victoria_R, ама няма начин. Само се надявам да изпреварим дъжда Praynig

# 26
здравейте момичета !!!
първо искам да благодаря на всички, които се отзоваха със съвети за коликите и оченцата !!!
ще опитам и с отварата от лайка, така или иначе в бургас има грипна епидемия и не ми се иска да влача жорката по доктори.

ние днес ставаме на 2 месеца! голям мъж! черпя ви с усмивки и целувки - вас и бебчовците!:cheers:

ние също много гукаме и се смеем с глас. днес ходихме на УНГ - отпушвахме нослето и много плакахме. в четвъртък трябва да ходим на консултация, но заради епидемията май ще трябва да изчакаме.

колики още си имаме, надявам се скоро да се отървем !

# 27
  • София
Писна ми от колики Close  Хем нашите мисля не са много силни. Пием и бебезан и капки бебинос - ама трябва да ги вземаме и двете поне 30 мин. преди хапване, че иначе има риск да ги повърнем и тогава ефект никакъв и сешуара ползваме и в летяща поза се носиме...
Вчера като се разхождахме и срешнахме едни приятели на мъжа ми с 5 месечния им син. Хората се оплакаха, че не можели да спят нощем, защото малкия го боляло коремче и плачел
 Sad  #Puppy dog  Щях да припадна, то все знаех, че може до 3-ти месец да ги мъчат ама до 5-ти. Да ми се застъпят никнещи зъби и колики - брррррррррр
Я някоя януарка да се похвали, че вече са им отшумели коликите, за да ме обнадежди!!!

# 28
  • София
Кате, аз все си мисля, че това не е най-важното и затова си мълча, но все пак ако се сетиш при следващата темичка пиши ни и нас: бебе Ева - родена на 19. Януари

# 29
Цитат на: MiaT

Я някоя януарка да се похвали, че вече са им отшумели коликите, за да ме обнадежди!!!

Ами аз се похвалих още преди повече от седмица.

# 30
  • София
Мами, тези колики изглежда тормозят всички нас.Лошото е,че при някой бебета продължавали до шестия месец Cry .
При нас днес са избили по дупето малки бели пъпчици и милото много плаче и от тях,освен от корема.
Slance,сега виждам постинга ти, иначе можеше   да ти предложа да го доведеш малчо при нас.Където едно,там и две бебета Grinning   .И аз съм сама през деня и знам колко е трудно ако трябва някъде да отидеш..

# 31
  • София
Цитат на: didi72
Цитат на: MiaT

Ами аз се похвалих още преди повече от седмица.

Браво!!! Ха дано така при всеки който има тез проблеми!!! Диди, аз тогава съм била на вълна повръщане и нищо друго не ми е влизало в главата Embarassed

А за белите пъпчици и аз видях вчера сутринта една на дупето на бебка и първо реших че е залепнала някаква мърсотийка от памперса и търкам, търкам, почвам да чопля леко с нокът, докато не я разревах не се усетих, голяма съм патка

# 32
Здравейте и от нас.И ние нямаме колики.Истината е,че бяха само два дни и после бебезана подейства.Добре сме и да се похваля,че снощи спаха по 6 часа и не са ме будили от 1 часа.Има ли майки на НАН.А за запека някой пробва ли да не сменя млякото,а да го прави с преварена овесена вода.Чудеса.Акат по 3 пъти на ден и ядат любимото си мляко.

# 33
Ех, тези колики Cry

При нас проблема не е така голям, но ми е много мъчничко като го гледам малкото същество как плачка, а ние с нищо не можем да му помогнем.
Хубавото е, че през нощта не го тормозят. Дамянчо си спинка сладко от 22.30-23.00 до 6.30 - 7.00, но будува почти през целия ден. Иначе силните колики са в късния следобяд и привечер. И преди баня става малка лудница. Но като го изкъпе таткото става един кротичък. Grinning

# 34
Цитат на: milka
Здравейте и от нас.И ние нямаме колики.Истината е,че бяха само два дни и после бебезана подейства.Добре сме и да се похваля,че снощи спаха по 6 часа и не са ме будили от 1 часа.Има ли майки на НАН.А за запека някой пробва ли да не сменя млякото,а да го прави с преварена овесена вода.Чудеса.Акат по 3 пъти на ден и ядат любимото си мляко.

За преварената вода моето педи каза, че не било хубаво да се дава още от сега, защото съдържа глутен, а стомахчето му още не е готово за него.  Тя - педито и за сокчетата каза, че е още малък. Трябвало най-рано третия месец. Знам, че всеки казва абсолютно различни и противоположни неща.

Мами, а вие започнахте ли вече да давате сокчета на вашите бебчета? И на вас какво са ви препоръчали?

# 35
здравейте! и ние сме на НАН и акането е нормално. пием сокчета от ябълки и моркови и то с голямо удоволствие. Имам питане за памперса-вече 2 пъти нощем изпуска и  дрешките на кръстчето са мокри.  Crossing Arms Това значи ли че трябва да минем на номер3 / около 5 кг е Еми/ или че не е качествен самият памперс. Не е мноооого пълен за да е от това.  Thinking Ползвам пелените на Памперс.
А гукането е най-сладката реч Laughing

# 36
  • София
Цитат на: tanny
здравейте! и ние сме на НАН и акането е нормално. пием сокчета от ябълки и моркови и то с голямо удоволствие. Имам питане за памперса-вече 2 пъти нощем изпуска и  дрешките на кръстчето са мокри.  Crossing Arms Това значи ли че трябва да минем на номер3 / около 5 кг е Еми/ или че не е качествен самият памперс. Не е мноооого пълен за да е от това.  Thinking Ползвам пелените на Памперс.
А гукането е най-сладката реч Laughing

Минавайте на номер 3. Поне при нас не пропускат, а и Веси е около 5,5 кг.

И ние пием сок, но засега само ябълка. Мисля от сряда да започваме моркова.

# 37
Grinning  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue Привет на всички майки, който все пак имат време за този прекрасен форум пълен с полезна информация.
Tanny според мен трябва да смениш размера на памперсите, или внимавай дали го слагаш хубаво покрай краченцата да не се подвива навътре. При мен пропускаше и се оказа че трябва да минем от памперси за новородени към памперси  от 3до5. От тогава ми е пропускал само един път, но грешката беще моя беше се подгънал памперса на вътре и няма как да попие.
А аз самата имам няколко въпроса към Вас майки. Как така давате Бебезана вместо вода та на опаковката пише по една чаена лъжичка 3-4 пъти дневно, мойта принцеса понякога изпива повече от това количество. Та няма ли да е вредно за нея по-голямо количество?
И колко осолявате преварената вода, ако мъничето има запек. На 100 мл. колко сол трябва да се сложи. Ние сме на 27 дни мога  ли да и правя храната с такава преварена и осолена вода, защото не е акала от вчера сутринта.

# 38
  • Sofia
Цитат на: vezdi
И колко осолявате преварената вода, ако мъничето има запек. На 100 мл. колко сол трябва да се сложи. Ние сме на 27 дни мога  ли да и правя храната с такава преварена и осолена вода, защото не е акала от вчера сутринта.

Мила,за бебезана нищо не мога да кажа,защото не съм ползвала. Но не знам кой ти е казал да даваш на беббето солена вода. До една годинка,а и повече на децата не се дава сол. Под никаква форма. Много вреди на бъбреците и може да докара сериозни проблеми в бъдеще.
Слънце, защо не се обади като няма къде да оставиш дечко,аз съм си в къщи все ще намеря къде да го сложа за час-два. За в бъдеще ако имаш зор звънкай, нали сме затова-да си помагаме.

# 39
  • Sofia
Тanny, сега ми направи впечатление, че живееш в Монтана. И аз съм от там,ама вече повече от седем години не живея там. Ама брат ми още си е там, та идвам от време на време. При кой доктор роди?

# 40
Vezdi, ставаше въпрос за преварена овесена вода в постинга на Милка. Не са осолена- в никакъв случай не давай сол на бебето  People No Good

# 41
????FUN   Но не знам кой ти е казал да даваш на беббето солена вода. До една годинка,а и повече на децата не се дава сол. Под никаква форма. Много вреди на бъбреците и може да докара сериозни проблеми в бъдеще. ????

Ами никой не ми е казал за осолената вода, а го четох в едно списание но може и да е ставало на въпрос за по големи деца. А тогава за овесената вода какво ще кажете как се приготвя?

# 42
Fun, Shom4e много ви благодаря за предложенията. Дано не се налага повече.
Намерих един приятел за 2 часа, бебо спа през цялото време а той игра шах в нет-а.
А на мен ми беше вътрешно толкова нервно, че зъболекарката работи с бясна скорост само да свършим по бързо.

МиаТ
ние сме добре с коликите, спокойно и при вас ще минат. Нас ни боли само вечер към 9 часа, правя чай и се дондуркаме, после спи...но май тръгват тъпите зъби, щото се лигави и се мокрииииии, стана капризен. Тати почна да му търка венчето с пръсти и той грейва в една усмивка, явно нещо го мъчи.

gwendalin
Честит втори месец Simple Smile

# 43
Слънце, как мина посещението при зъболекаря? Стана ли купон? Слушка ли бузанчо?
Някой дава ли от готовите сокчета на Ганчев или всички изцеждате? аз силно се съмнявам в ябълките и морковите от пазара или от магазините, а нямаме собствено производство. дали не е по-добре да даваме от готовите? Има такава тема в съседния форум ама аз да ви питам и вас.
За млякото, и ние сме на НАН1 и ака редовно по 2-3 пъти на ден. Първо пробвах Фризолак, но се запече ужасно и акаше само с помощта на термометъра. Колики нямаме вече, то не че много сме ги имали де, пу-пу-пу.

# 44
Цитат на: Fun
Тanny, сега ми направи впечатление, че живееш в Монтана. И аз съм от там,ама вече повече от седем години не живея там. Ама брат ми още си е там, та идвам от време на време. При кой доктор роди?

Здрасти Grinning ! Родих при д-р Тодоров-направо съм възхитена от него !!!!Всичко беше нормално.Като идваш може да се видим Wink

# 45
Здравейте момичета!
Да ви се похвалим  -днес заковахме кантара на 4.00 кг. – повечето бебоци сигурно отдавна са ги минали, но като се имана предвид, че ние сме февруарско януарче и още нямаме 20 дена това си е голяма постижение. Педито много ни се радва! Ние трябваше в сряда да ходим да ни мерят, но цяла нощ сме с не особено отпушен нос, а и пъпа ни от няколко дена е подозрително зачервен та реших да си изтормозим педито два дена по – рано. Явна мама колкото и да е зиморничава ще трябва да свиква да живее на по – ниска температура т.е. 21градуса – заради бебе. До сега се гледаме на 23 до 25 и педито каза, че най – вероятно високата температура е причина за проблемите с нослето, които водят след себе си други екстри – мама е с добре отпушени канали, бебе суче яко, носа позапушен и се задавяме с кърма и често, често и двете сме целите в мляко и... хайде смяна на дрехи и пак цокане.
Поздрави от нас и бързо да свършват коликите на всички бебоци!

# 46
Браво на вас-супер сте с малката буба. На мен един приятел доктор ми се кара че у дома била горещо при 21 градуса Grinning ама на мен хич не ми е топло.

# 47
  • София
Боже колко много сте изписали от сутринта Simple Smile браво на вас
Мерси за отговорите на Кейси и Миа, утре след консултацията ще ви пиша какво е казал педито дали е млечница.
Да ви питам по колко пъти на ден акат вашите бебешоци?  Toilet

# 48
моят жоро първия месец акаше след всяко ядене, сега веднъж или два пъти дневно и то след къпането точно !.

аз онзи ден излизах по магазините ... за мен нищо не можах да си харесам и набарах намаление в един немски магазин за бебешки дрешки и го обзаведох с 3 комплекта - даже зелени джинси му купих с джобове и се чудя сега с коя дрешка по-напред да го облека, че излизаме само с мадами и трябва да сме стилни   car003

# 49
  • София

Да ви питам по колко пъти на ден акат вашите бебешоци?  Toilet

От една седмица Габи ака само по веднъж на ден и се питам дали е редно Thinking

# 50
Алекс ака по 8-9 пъти  на ден

# 51
Боже колко много сте изписали от сутринта Simple Smile браво на вас
Мерси за отговорите на Кейси и Миа, утре след консултацията ще ви пиша какво е казал педито дали е млечница.
Да ви питам по колко пъти на ден акат вашите бебешоци?  Toilet[/quote
Постояно, всеки памперс е оакан така да кажа, дори и в момента го чувам как си ака. Направо да Падлудееш с това акане. Simple Smile щом му харесва да си ака.

# 52
Моя Алекс ака по 2-3 пъти на ден. И у нас е 21 градуса.
Гале, измивай бибероните, залъгалките и лъжичките, въобще всичко, което влиза в устата на бебето със сода бикарбонат.  Ние на косъм отървахме млечницата и не се наложи да мажем с Дактарин гел, гъбичките минаха от содата. Ако са много налепите направо след стерилизацията поръси залъгалката със сода и му я давай да я смуче. Дано помогне и да минава бързо. Успех.

# 53
  • София
Ами ние акаме 2,3 или 4 пъти на ден  Sad като едното ни ходене е адски обилно, нормално ли е това?Като чета на повечето от вас децата са с далеч по-редовен стомах. Охххх ..

А ето и снимки от нас : http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=2382

# 54
  • София
Здравейте мами!
Да са Ви здрави , весели и добрички малките бебчета!
Аз съм мама-мартеничка( съвсем скоро наближава) и имам един въпрос към мами раждали в Св.София?
Може ли някоя от Вас да ми даде инфо за двойната  ВИП  стая?
Аз бях на училището , но не ни показаха  двойната стая, а само еденичната.
Какво има вътре и какви са условията?
Струва ли си?
Предварителни Ви благодаря!

# 55
Моята бебка в началото скаше след всяко хранене, но сега ака 2-3 пъти на ден.
Аз мислех да поизчакам със сокчетата, но понеже вече няма колики и реших да я пробвам, за сега само с ябълка. Харесва и.
milenka, аз давам прясно изцеден сок. Пратиха ми едни ябълки от Мийковци Grinning , та от тях го правя.

# 56
Как така давате Бебезана вместо вода на опаковката пише по една чаена лъжичка 3-4 пъти дневно, мойта принцеса понякога изпива повече от това количество. Та няма ли да е вредно за нея по-голямо количество?
 Rolling Eyes  Confused:

# 57
Галя, Ели е много сладко бебе. Виждам че тати я учи да лети Simple Smile
Да ти е жива и здрава.

# 58
Цитат на: mama bube
Струва ли си?

Двойната стая има пак телевизор и хладилник, санитарния възел е общ със съседната двойка, но банята е хубава. Има и разли4ни ВИП-ове- аз бях например в един по-малък а на у4илището видях една по-голяма стая. Не знам как е в нормалните стаи но според мен дори само заради банята си заслужава много.Аз ли4но съм доволна.

# 59
  • Варна
Моят Мишок като беше на кърма си акаше на всяко хранене, но от както е на НАН ходи горе-долу на 24 часа Не е запек, защото изходеното си е меко с кашава консистенция-явно такъв си му е ритъма на изкуствена храна.

Галче,много ви е хубава момата! Аз още от сега се оглеждам за снаха, че като знам каква съм претенция ...все се хиля на лафа на Моника от "Приятели" като хвана бебето момченце-"Ще те обичам толкова много, че никоя жена няма да бъде достойна за теб" /макар че не важи за мен и се надявам така да си остане/.

# 60
хе хе Кате и аз му търся мома.
Бяхме харесали едно чудно бебе момиченце от форума преди да се роди нашето, но ясно е че е по голямо. Питах наскоро майка му и за мое учудване тя каза че няма проблем Simple Smile Така че събирам аз моми оттук и оттам. Да си я знаем от малка Simple Smile

# 61
  • Варна
Да си я знаем от малка Simple Smile

Именно...

# 62
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
Момичета много се активни днес, сигурно сте починали добре събота и неделя.

# 63
  • Варна
Цитат на: dezyg
Момичета много се активни днес, сигурно сте починали добре събота и неделя.

Сигурно се шегуваш с термина "починали" съотнесен към майки на бебета на около месец и половина-два WinkSimple SmileWink...

# 64
ха-ха -ха , починали. Виц на деня...
И свеки и свеко бяха на гости и толкова съм им харесала че утре съм канена на вечеря Simple Smile Късмет си имам аз Laughing

# 65
  • Варна
Добро утро мами и бебчовци !

Четох една темичка и се сетих да ви питам- потят ли се вашите бебета Мишката често е потен/предимно главичката/-като става от сън, като се храни се изпотява също понякога, като се пъне да се изака ...аз ще си питам и докторицата на консултацията идната седмица, но ми е интересно дали и други бебоци се потят и задължително ли това е признак за рахит.

Лек ден на всички !

# 66
  • София
Ле-ле, един ден ме нямаше, а сте изписали толкова много. Ние сме добре. За акането, Виктор разреди, започна да ака по 2-3 пъти на ден, въпреки, че е само на кърма. Почнахте ли със сокчетата. Аз мисля от днес да го почвам. Хубаво е късното захранване, но сокчето все пак е витаминки.

Галя, много ти е хубава момата. Ще се включваме и ние, наред със Мишока и Светльо. Ако трябва ще наддаваме Grinning Нали девойките са кът Grinning

# 67
  • София

Четох една темичка и се сетих да ви питам- потят ли се вашите бебета Мишката често е потен/предимно главичката/-като става от сън, като се храни се изпотява също понякога, като се пъне да се изака ...аз ще си питам и докторицата на консултацията идната седмица, но ми е интересно дали и други бебоци се потят и задължително ли това е признак за рахит.

Питай я, но според мен няма нищо обезпокоително. Виктор също понякога преди да свърши голямата работа се поти. Най-много да ви увеличат Вигантола профилактично. На нас ни го увеличиха, защото наддава по много, за всеки случай.

# 68
Поти се особено по главичката, като го гушна и след 5 минути е вир вода, не знам защо.

# 69
  • Варна
Цитат на: asa

Галя, много ти е хубава момата. Ще се включваме и ние, наред със Мишока и Светльо. Ако трябва ще наддаваме Grinning Нали девойките са кът Grinning

Галче да разпечаташ тази страница на момата и да й я приложиш в бебешкия дневник за самочувствие от най-ранна бебешка възраст .

Аса,ние сокчетата ще ги почваме началото на март след консултацията на втори, когато педито ще ми обесни какво и как да почвам.

# 70
  • София

Аса,ние сокчетата ще ги почваме началото на март след консултацията на втори, когато педито ще ми обесни какво и как да почвам.

Кате, вие тогава ставате на два месеца нали? Ние вече ги направихме, нали нямаше търпение да излезе по-рано Grinning . Освен това гледам в картона на големия, сокчетата сме ги почнали на втория месец, и мисля да си карам по старата схема.

# 71
  • Варна

Кате, вие тогава ставате на два месеца нали? Ние вече ги направихме, нали нямаше търпение да излезе по-рано Grinning . Освен това гледам в картона на големия, сокчетата сме ги почнали на втория месец, и мисля да си карам по старата схема.

Даа- на два месеца ставаме Simple Smile. Мен малко ме притеснява факта, че коликите ни не са минали, но ще почваме сокчетата, но може и за добро да е. Още повече,че нямам намерение да давам прясно изцедени, защото нямам никакво доверие на търговците на плодове и зеленчуци.

# 72
Ако не са пресно изцедени какви? Че и мен ме тормози този въпрос...особено с морковите.

# 73
  • Варна
Ако не са пресно изцедени какви? Че и мен ме тормози този въпрос...особено с морковите.

Бебешки бутилирани- или на хип, или на една друга не-българска фирма, на която и забравих името//. Като знам натуралните сокове/поне от праскова и кайсия/ в БГ от какво се правят не бих купувала сокчета на "Ганчев- може и да са изрядни хората в технологията, ама ...

# 74
Мен ме е страх тези купешките са май със захар и някакви консерванти. Няма как да оцелеят иначе. Много тъпо се получава, хем няма пресни плодове, хем на мен не ми се дават купешките. Още го мисля.

# 75
  • София
Aх колко много ме развеселихте  Laughing
Задължително ще и разпечатам страницата на малката Елена та да знае още от първите си дни че е имала ухажори  Heart Eyes
А Кате как се смях само на лафа на Моника, бях го забравила Simple Smile
Днес следобед ще сме на контролно мерене при чичо доктор   costumed050 Дано всичко е наред и да наддава нормално моята принцеса.
Прегръщам ви всички и ви черпя по едно  Coffee

p.s. Slunce приятна вечеря с родата днес  Wink

# 76
  • София
Добро утро на всички мами  и от нас.
Гале, не знам как ще се разберем с другите мами за хубавата Елена.
Мамчета, започвате ли вече със сокчетата?Аз мисля да изчакам още,понеже казват,че те засилвали коликите.

# 77
Добро утро и от нас.Искам да попитам,някой дали знае кога се дават сокчета на бебетата.Нашата лекарка каза,че понеже са недоносени да не бързаме,ама те толкова много са пораснали.
VEZDI мила,аз давам бебезан вместо вода вече 15 дни и няма никакъв проблем,моите момчета пият по 80-90 грама на ден.Е аз едно пакетче го деля за двамата,със 2 лъжички захар и 200 грама вода.

# 78
Ами нашето Педи, каза засега само кърма и се кърмим. Като каже сок ще пием, вярвам и. И тя има детенце, така че няма да каже нещо което не го е проверила и тествала на нейното.

# 79
Здравейте, мами!

Ние двес правим заветните 40 дни  Sunglasses и имам едно въпросче към вас, които вече сте минали по този път! Има ли нещо по-специално, което е хубаво да се направи на този ден?

Галя, за хубавата Елена да ти е жива и здрава.Ще оставим батковците да се борят за нея, ние сме решили, че нашата мома е още неродена. Heart Eyes

За потенето и вчера ние с таткото нещо се притеснихме, защото това е един от признаците за рахит, но за да е ясно трябват кръвни изследвания. В сряда ще идва педито у нас да бият ваксина на Дамянчо и тогава ще я разпитам и ще ви пиша.

А сега изчезвам, че юнакът е напълнил памперса

Хубав ден!

# 80
kristia За 40 тия ден се чете очистителна молитва за майката в църква. Прави се и питка, погача. Ако ти е интересно потърси с търсачката. Ние с бебо отиваме да събираме слънчеви лъчи навън Simple Smile [/b]

# 81
Slunce, благодаря за инфото!

Весела разходка!  1stroller

# 82
Здравейте  Simple Smile

Ние преди малко се прибахме от разходка - днес времето е страхотно!!!  Grinning

За сокчетата аз ще започвам към 5-ти, 6-ти месец

Алекс не се поти, но аз много леко го обличам. Боди с къс ръкав и панталонче - за ужас на майка ми  #Shocked . А в нас е 21-22 градуса.

На мястото на веждите сина ми има мъхче.     обаче кожата му там е по тъмна на цвят. Така ли е и при вашите бебета?

# 83
Еми не се поти обаче аз пък не мога да разбера дали не й е студено. Унас е 20 градуса а ръчичките са все студени Confused - Стоплят се само докато спи.
Блазе ви за слънчицето а при нас е една мъглааааа Sad . Ние сокчетата ги започнахме преди няколко дни.но май наистина дразнят стомахчето-нямахме колики а сега се свива и пръцка от време на време (вчера цял следобяд)

# 84
Да се похваля и на вас- моя малък голям мъж е 5.700 и 58 см ве4е!!!
Педито ни се скара 4е сме много дебели и каза да сме махали нощното кърмене. Ама нисля да не го правя.

Слънце, ти нали си от Младост- кой ти е педиатъра ако не е тайна?В 25 та ли?

# 85
  • София
Цитат на: mama bube
Струва ли си?

Двойната стая има пак телевизор и хладилник, санитарния възел е общ със съседната двойка, но банята е хубава. Има и разли4ни ВИП-ове- аз бях например в един по-малък а на у4илището видях една по-голяма стая. Не знам как е в нормалните стаи но според мен дори само заради банята си заслужава много.Аз ли4но съм доволна.

Много благодаря за отговора!

# 86
  • София
Наистина сте изписали страшно много #Crazy  явно сте оправни и ви е останало време. А аз горкана след поредната нощ с 5 часа спане по схемата 3+2 съм го ударила на уволнение #Puppy dog  Нищо не ме интересува: нито хаоса в къщи, нито неумитите чинии, дори и бебка с тези колики я оставих малко да се нареве без да тичам все при нея.
А тя все на опъки върви (нали излезе с дупето напред) като трябва да спи -плаче, като трябва да се къпе - заспива мноооого дълбоко, а като пие капки - бърза да повърне.
Знаете ли аз я имах малко за животинче, ама тя разбирала повече отколкото си мислех. Изненадах се, че си познава шишето с храната на нощното шкафче и протяга ръце към него като е гладна. А днес си изплю биберона и той отхвърча чак под гардероба. Таткото го взе и го изми и ми го дава, а аз му казвам, че щом е бил под гардероба ще трябва да се извари и той на шега ми го напъха в устата. Ако знаете каква физиономия направи това дете като видя бибата си в моите уста  Grinning  още ме напушва смях rotfImbo

# 87
  • София
Да се похваля и на вас- моя малък голям мъж е 5.700 и 58 см ве4е!!!
Педито ни се скара 4е сме много дебели и каза да сме махали нощното кърмене. Ама нисля да не го правя.

Браво на вас, ние сме само 4.100, аз се чудя наддаваме ли достатъчно с това повръщане, пък и загуби апетит откак има колики

# 88
Момичета, какво ще правим с тия сокчета, пред голяма дилема съм? Прочетохте ли това?
http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=18208

# 89
Здравейте!
Блазе ви за разходките,а тук при нас е една магла-та за разходка и дума не може да става.
Аз давам сок още от на4алото на втория месец.Педито тогава ни каза да по4ваме,та от на4ало се 4удех дали да давам или не.Ама бебо си го харесва и си го пие с кеф.
Що се отнася за акането,малкия ака по 1 или 2 пати на ден.
Някоя мама  от вас спряли нощното хранене?

Кате запиши в протокола,4е нашият бебо се казва Любомир.

Целувки на вси4ки от нас Laughing

# 90
Офф, има хиляди мнения и изследвания. Има мами, които още от първия месец са си захранили децата със сок има и такива които чакат 7 ми месец. Много е индивидуално според мен. Аз съм захранена ранно, като вас може би, на 4 месеца съм яла супичка. Изключително здрава съм, дано да е така и бъдеще.
Познавам хора, които като деца са били предимно кърмени и се скъсаха да ходят по болниците. Така че за мен е много относително.
Според мен всичко е до ген, и до хранене през целия живот. Не може аз да го пазя и захраня късно, а то след 4 години да нагъва каквото си иска, защото не можеш да го спреш да яде. И ето болестите идват..
Аз не мисля да изпадам в никоя крайност, не дадох сок от първи месец, няма да го направя и след 6 ти, ще е някъде по средата. Ще гледам всичко да го направя някъде по средата, ще гледам да му изградя правилни хранителни навици, ще му дам да опита от всичко и сам да реши, кое му харесва и кое не.

Не харесвам и това пропагандиране в момента за късно захранване, имам чуството че след няколко години ще се отрича и ще дойде нещо друго. Просто ми звучи като някаква фешън мода тип розаааавоо и хайде юруш всички.

Това е моето мнение, не искам да засягам или обиждам никой. Смятам че всяка майка взима най-правилното решение за своето дете.

Просто явно ми се е насъбрало много за това захранване и го излях тук, извинете за което.

# 91
Забравих да кажа,4е сока е от моркови и ябълки.Давам прясно изцеден.

# 92
Цитат на: Ioana

Аз съм го спряла, изцяло със съдействието на Светльо, ако се събуди и проплаче го храня, не съм звяр Simple Smile  ако се събуди и иска да яде 2 или 3 пъти на нощ, пак го храня, не го лъжа с вода или друго. Но той предпочита да спи, ние също си поспиваме...

# 93
Браво на вас Слънце.
Нашия една нощ пропусна,но тази се сабуди на 2-рия 4ас освирепял от глад,та реших когато спи да не го будя,а като се сабуди/ако/да му дам да си хапне.
Ти по колко мл давасх,засхтото ние си ядем ве4е по 130-140.От време на време бием 150мл.
Кажете как се храните?На строго определени 4асове или не.

# 94

Кое нощно имаш впредвид? Ако е това в 2-3 часа ние никога не сме имали такова. Храним се в 23.30ч и после в 6.00ч

# 95
Браво на вас Слънце.
Нашия една нощ пропусна,но тази се сабуди на 2-рия 4ас освирепял от глад,та реших когато спи да не го будя,а като се сабуди/ако/да му дам да си хапне.
Ти по колко мл давасх,засхтото ние си ядем ве4е по 130-140.От време на време бием 150мл.
Кажете как се храните?На строго определени 4асове или не.

Ами аз кърмя така че не съм много точна, но към 150-засичах два пъти тази седмица. По принцип яде на 3 или 4 часа, като часовник е яде на кръгъл час. Дали на 3 или 4 си решава той. Вечер понякога хапва на 2 часа. Не го гоня да спазва режим, той добре се справя с изработването му.

# 96
  • Варна
Не харесвам и това пропагандиране в момента за късно захранване, имам чуството че след няколко години ще се отрича и ще дойде нещо друго. Просто ми звучи като някаква фешън мода тип розаааавоо и хайде юруш всички.

Абсолютно споделям мнението ти!!!

# 97
  • Варна
Цитат на: milenka
Момичета, какво ще правим с тия сокчета, пред голяма дилема съм? Прочетохте ли това?
http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=18208

Аз изчетох сума ти и неща относно соковете и самото захранване и за себе си реших точно като Слънце- по средата ще я карам. Освен това вярвам на педиатърката си и смятам да й следвам съветите- ще пробваме следващия месец и ако му хареса и му понасят соковете- добре, ако ли не- по-късно ще пробваме пак. Ама той Мишо нищо не ми е отказал да влезе в усата му за сега...

# 98
И аз още не съм дала сок. Педито каза, че е по-добре да почнем с пюретата след някой и друг месец и след това сок. Сега като четох статията в съседния форум ще взема да я послушам  Thinking
Правя си сметки да почна захранването май месец, за да мога спокойно да се върна на работа през лятото.
Аз все още не успявам да премахна нощното папане, но пък вече свикнах и спя с отворени очи  Grinning

# 99
Здравейте,мами и бебчовци!!!
Рядко сядам да пиша, но повече ви чета. Малката Елена яде на три часа и спряхме нощното хранене отдавна. Сега и даваме само водичка.Мажем я с едно лилаво мазило,защото се оказа,че има коки и от хубавата Елена стана лилавата.Иначе се поти особено като я оставим да спи на слънце в количката. За сокчетата ми казаха,че е рано, но аз лично предпочитам да и ги давам по-късно.
Мами,тези от вас,  които са раждали секцио, започнахте ли да правите упражнения и от кога и носите ли еластични колани за стягане на корема?Аз още не мога да се престраша и все отлагам слагането, а знам,че е хубаво и трябва.

# 100
Да имах предвид храненето в 1-2 през ноща.

# 101
  • София
Цитат на: Veselka

Мами,тези от вас,  които са раждали секцио, започнахте ли да правите упражнения и от кога и носите ли еластични колани за стягане на корема?Аз още не мога да се престраша и все отлагам слагането, а знам,че е хубаво и трябва.

Аз упражнения не правя, защото съм мързелива Grinning Ластични гащи не е препоръчително да се носят, защото мускулите на коремът стават лениви, и не могат да се стегнат.

# 102
Здравейте, мами!

Ние току що се връщаме от разходка !!! Страхотно време е на вън.
Бяхме на църква да четат молитва за здравето на Дамянчо bishop Той проспа цялото събитие Wink , но важното е да е здрав и жив и много късметлив

Довечера ще правим сладка пита и ще идват лели орисници.   bigdance2 да му пожелават все хубави неща.

newsm24 от нас. Пожелавам и на вашите бебчета много късмет!

# 103
Алекс си хапва и през ноща. Има си апетит  Grinning

За упражнения може да изчакам още една две седмици  Thinking мързи ме да започна Embarassed

# 104
Цитат на: Veselka
Здравейте,мами и бебчовци!!!

Минаха вече 40 дни от раждането на Дамян, както разбрахте! Tada

Веселка, аз съм решила да започвам вече сериозно с тези упражнения. Досега все отлагах, хем от страх, хем по препоръка на педито. А за еластични колани и на мен ми казаха, че не било хубаво, но аз ще комбинирам и двете неща.

А все пак с по колко и какви упражнения започнахте?

# 105
Аз упражнения не правя, защото съм мързелива Grinning

Хи, хи и аз  Wink
Достатъчно ми е да тикам количката 1-2 часа всеки ден   Grinning

# 106
Аз запо4нах с гимнастиката от касетата фитмама за след раждане, после вклю4их и синди крауфорд (едно след друго ги играя), малко Pilates for Dummies.мисля постепенно да увели4авам  и после да вклю4а и тае-бо.
По4нах около 40 ден но аз раждах нормално макар и с епизиотомия и доста вътр и външни шевове

# 107
На мен ми казаха след 20 тия ден моооже. Е аз почнах на 30тия, направих около 100 коремни преси и спрях..
Голяяям съм мързел, аз се успокоявам че нямам да свалям, а имам да качвам и хич не ми дреми. Което е много тъпо от моя страна, щото шкембето си вииисии.

# 108
  • София
Мамчета, може ли да се съчетава кърмене с тае-бо?Дали подскоците са вредни за млякото?

# 109
  • Sofia
Здравейте и от мен!
За акането-малката ака някъде към 6-7 пъти на ден, но се притеснявам че не е по много. Нощно хранене нямаме май откак навърши месец-сама си го спря,сега заспива към 12 и става към 5-6 сутринта. Иначе и режима сама си го изгради-на около три часа,някой път и през два,но това е рядко. За сокчетата,педито каза като навърши месец да почваме,ама аз ще поизчакам до навършването на два месежа. Ябълки чакам свекъра да прати от село, че и аз нямам доверие на купените.
Я сега и да ви се пооплача: днес щяхмеда подписваме окончателен договор за закупуване на жилище, но се оказа че от банката не са оправили документите по заема и на практика нямаме парите за хората. А пък ходихме семейно чак в центъра за да подпишем.
Слънце,приятно изкарване с роднините!

# 110
  • Sofia
А упражнения не правя-и мен ме мързи,пъки не остава време от баткото. Ама нали и него все го гоня по площадката и все го вдигам исвалям та май не ми и трябват! #Milti

# 111
Знаете ли как мога да си сгъстя кърмата и да я увелича освен с лактогенен чай.

# 112

От ли4ен опит като се цедя с помпа после се увели4ава.

# 113
  • Варна

Много ми помагаха овесените ядки! Ако не ги обичаш- може и само отвара от тях.

# 114
  • Sofia
Също с много сън и спокойствие. На мен ми беше намаляла и като се наспах и хапвах и пиивах повече се оправи. А с помпата се опитвах да цедя ама малката не оставяше нищо и накрая се отказах-колкото изсуче толкова, не се мъча с помпата.
За овесените ядки-мъжа ми ми купува Corny (Не съм сигурна че се пише точно така),на мен ми харесва а гледам че и малкия не му прощава.

# 115
  • Варна
Добро утро Simple Smile!
Тук е хубаво времето и след малко се отправяме на разходка с Мишката. Дано в количката не го мъчи коремчето.

# 116
  • София
Здравейте и от нас,
Ние почнахме със сокчето, но нали си нямаме село Sad  ябълките си ги купуваме. В крайна сметка, човек не може да се пази непрекъснато. На Виктор много му харесва сокчето. Вчера лиза и сърба от една лъжица. Днес порцията му е две лъжички и така докато стигнем 30 мл. Мислих си за късното захранване, но после си промених мнението и сега си карам по старата схема, по която съм гледана и аз и по която съм захранвала баткото. Да чукаме на дърво живи и здрави сме, нямаме нито гастрити, нито колити, нито язви. Все пак сокът е в малки количества, и не замества цяло хранене, а е като добавка.

# 117
Здравейте, мамчета!!!  Simple Smile

Как са вашите бебчета днес? Ние от вчерашния купон Tada с орисници сме малко изморени тази сутрин.

Днес ще ни бият ваксина #Puppy dog , дано да не плачка много малкия Дамянчо.

За сгъстяването на кърмата - при мен зависи от това какво и колко хапвам.  Като не ми остане време да си хапна качествено, виждам, че става на водичка, затова се старая повече. Пия и лактогонен чай. Но при мен кърмата така или иначе е недостатъчна и се дохранваме.

Днес съм решила да започна упражненията за коремчетооо newsm18 Дано да ми остане време.  Wink

# 118
  • София
Здравейте мили мами и малки съкровища !!!

Искам да попитам мамите които са давали чай Бебезан как го дават на Бебчовците, защото прочетох по-нагоре, че вместо вода се дава а на кутията му пише, че се дава 3-4 пъти на ден по една чаена лъжичка на деца до 3 години и това ме озадачи???
Ако му го давам като вода, какъвто е лаком ще изпива доста и ме е страх да не му навреди - моля за съвет  Grinning

Имам още един въпрос - виждам по езичето на Бебчо налеп, но вчера бяхме на консултация и лекарката ни каза, че не е млечница, но мен зърната от 2 дни ме наболяват и се чудя дали пък  не е точно гъбична инфекция. Моля някой препатил да ми пише !

Много много здраве и усмивки

Юлето

# 119
Юле , нормално е да му е бяло езичето.
И на едната бебка и беше бяло и на другата е бяло. Докато го кьрмиш ще така.
Зьрната може отвреме на време да те наболяват- до кьм 6-7 месец  ако продьлжаваш да кьрмиш болката почти изчезва.
За водата се смята че ако бебето пие много ще му се запьлва стомахчето и няма да суче достатьчно и няма да наддава.
Ако е само на кьрма до 6 месец бебето практически не се нуждае от водата. Голяма беше така искам и малката да я кьрмя по дьлго.
Аз правех на голяма бебка и на тази сега правя чай от анасон ( заливам с вряла вода зьрна от анасон като изстине прецеждам и давам на бебето да пие)  действа успокоително. Не сьм купувала никакви специални чайчета за бебета и не знам как действат.

Много здраве и усмивки от нас Grinning

# 120
Здравейте и от мен.
Аз Бебезан давам по 3 до 6 лъжички вечер, ние само тогава имаме малко колики.

Аз май днес ще пропусна разходката, тръшна ме нещо като грип. Цяла нощ ме втресе, сега съм като изстискан парцал едвам гледам.

Целувки на всички

# 121
  • София
Цитат на: Ружа72
Юле , нормално е да му е бяло езичето.
И на едната бебка и беше бяло и на другата е бяло. Докато го кьрмиш ще така.
Зьрната може отвреме на време да те наболяват- до кьм 6-7 месец  ако продьлжаваш да кьрмиш болката почти изчезва.
За водата се смята че ако бебето пие много ще му се запьлва стомахчето и няма да суче достатьчно и няма да наддава.
Ако е само на кьрма до 6 месец бебето практически не се нуждае от водата. Голяма беше така искам и малката да я кьрмя по дьлго.
Аз правех на голяма бебка и на тази сега правя чай от анасон ( заливам с вряла вода зьрна от анасон като изстине прецеждам и давам на бебето да пие)  действа успокоително. Не сьм купувала никакви специални чайчета за бебета и не знам как действат.

Много здраве и усмивки от нас Grinning

Много благодаря за съвета
Бебчо по принцип изобщо не иска да пие вода когато е ял, но ако му поднеса шишето преди ядене веднага започва да смуче, но аз не му давам разбира се - само след ядене за да отмие млякото точно заради тази млечница.

С пожелание за много здраве
Юлето

# 122
Аз май днес ще пропусна разходката, тръшна ме нещо като грип. Цяла нощ ме втресе, сега съм като изстискан парцал едвам гледам.

Slunce, бързо да оздравяваш.
И аз най-много се притеснявам да не пипна грип.

# 123
  • София
Здравйте мили мами, както ви писах вчера ние бяхме на контролно мерене при чичо доктор - та тежим 3 400кг, наддали сме 450 грама за 12-13 дни. Обаче имаме млечница и ни предписаха Дактарин за мазане и малката така реве като я мажа че сърцето ми се къса.
Кейси ти ми беше писала за млечницата, но не помня дали беше мазала и ти малкия сладур, ако е така винаги след хранене ли го правеше? и мажеше ли си гърдите?

От кога децата реагират на шум?

Мисля днес да излезем на разходка Simple Smile

За ластичните гащи аз нося от 3 ден след раждането и се чувстам прекрасно, няма и следа от корема който бях отпрала Simple Smile

# 124
Здравйте мили мами, както ви писах вчера ние бяхме на контролно мерене при чичо доктор - та тежим 3 400кг, наддали сме 450 грама за 12-13 дни. Обаче имаме млечница и ни предписаха Дактарин за мазане и малката така реве като я мажа че сърцето ми се къса.
Кейси ти ми беше писала за млечницата, но не помня дали беше мазала и ти малкия сладур, ако е така винаги след хранене ли го правеше? и мажеше ли си гърдите?

От кога децата реагират на шум?

Мисля днес да излезем на разходка Simple Smile

За ластичните гащи аз нося от 3 ден след раждането и се чувстам прекрасно, няма и следа от корема който бях отпрала Simple Smile

Браво на вас!

Чудесно сте наддали.  Ние за месец бяхме качили 900 грама и педито каза, че сме растяли добре.
За шума - Дамян на вашата възраст вече реагираше на силен шум - спира да мърда сякаш се ослушва.
А за ластичните гащи - браво, че вече стапяш стомахчето. Аз свалих доста килца без да се усетя, но коремчето си стои и днес започвам упражнения.
Хубава разходка, ако все пак излизате, че при нас ту вали дъжд, ту пече слънце и още се колебаем.

# 125
Юле,
Аз го давам вместо вода вече 2 седмици и нямат никакъв проблем.Нашият чай е на пакетчета,а не от насипният.За него гарантирам

# 126
Зд

Мажех 3-4 пъти на ден, когато бебо не беше особено раздразнен. Ние се кърмим на поискване и не винаги спазвах интервалите за да постои гела в устичката.
Гърдите мажи задължително. Дори не е нужно да се измиваш преди кърмене, така бебка ще поема допълнително количество гел, нищо че е преди хранене.
Дано ви минат бързо гадините.

# 127
Уф, момичета, трети ден съм цикъл и се чувствам като парцал. Не че е болезнен, но самото състояние ми докарва допълнителен дискомфорт  Tired
Бях забравила какво е, а и се надявах заради кърменето да закъснее повечко  Thinking

Гале, само да добавя: Дактарина май имаше трайност 20 дни след отваряне. Дори и след като се изчистихме, продължих да мажа от време на време зърната си, ей така профилактично, докато гела беше в срок на годност.

# 128
  • София
Цитат на: Casey

Гале, само да добавя: Дактарина май имаше трайност 20 дни след отваряне. Дори и след като се изчистихме, продължих да мажа от време на време зърната си, ей така профилактично, докато гела беше в срок на годност.

Кейси много ти благодаря, прочетох и аз че след 28 дни от отварянето гелчето трябвало да се изхварли. Ще почна да мажа и гърдите, дано наистина минат бързо гадините  Praynig , че иначе  #2gunfire

Криси благодаря за пожеланията, ние вече бяхме навън въпреки променливото време и съм адски щастлива, малката се държа фантастично и прилично като малка госпожица  babydust7

# 129
Гале как са ви приели в консултацията? На нас вече втора седмица ни връщат. Габи ще стане на 3 месеца сокато отидем за мерене и ваксинация.

Казаха ми че и педито може да ни прегледа за луксация. Чудя се дали да му искам направление за ортопед или да се задоволя само с неговия преглед. Какво ще кажете?

# 130

Казаха ми че и педито може да ни прегледа за луксация. Чудя се дали да му искам направление за ортопед или да се задоволя само с неговия преглед. Какво ще кажете?

Педитата не са специалисти по всичко. По добре си платете, но да сте сигурни. Най-добре е да ви види специалист на ехограф. Прегледът е 15 лв. в Горна Баня.

# 131
  • София
Гале как са ви приели в консултацията? На нас вече втора седмица ни връщат. Габи ще стане на 3 месеца сокато отидем за мерене и ваксинация.

Деска абе да ти кажа и аз се учудих как ни приеха, но нашия педиатър е със собствен кабинет не е в поликлиника, може би заради това  Thinking
А вашия защо не дойде до вас щом ви минава времето за ваксинация?

А за ортопеда мисля че е важно да се отиде при специалист, бяха пуснали линка на Горна баня и аз го запазих ето разгледай го:
http://orthomed.einet.bg/sonography.htm

# 132
Здравейте момичета!
Моето бебче днес е нещо кисело - няма вид да има колики?!? Суче малко - около 10 минути и после така заспива, че се разлага тотално и по никакъв начин не може да бъде събудена, за да хапне още спи извесно време и после пак отваря очи почва да мрънка и както установих никакво разнасяне и бъбборене не помага цокаме малко и пак захърква - имаме си я тази екстра още от болницата и си пълним редовно носа с физиологичен разтвор, но все още си похъркваме - дано се оправим скоро, че не ми харесва тозе нос, въпреки че педито не каза, че няма нищо обезпокоително за сега.

dezyg , относно прегледа  - при ортопед или при педито? - нашата педиатърка праща всичките си нови пациенти при ортопед и нас вече ни гледаха на ехограф, та и според мен си е най -добре да идете да ви види специалист.Ортопеда и без друго каза, че момиченцата са по - рисков фактори каза, че било на хормонална основа. Все пак пожелавам да ви няма нищо както се оказа при нас!

За ластичните гащи аз си изтормозех мъжа като излязах от болницата да ходи да ми купи и сега си ги нося - мисля, че има смисъл от тях и другото, което правя е да си масажирам с крем или зехтин корема, защото смятам, че проблема е по - скоро с натрупани подкожни мазнинки, отколкото с отпуснати коремни мусколи - поне при мен е така.

Слънце, дано да не е грип и скоро да се оправяш! Praynig

Хайде момичета това е от нас - поздрави и целувки за всички мами и бебоци! Flutter

# 133
Ще оживея след конски дози витамин С, мисля че от него предозиране не може да стане и лежане цял ден, вече съм по добре...Обаче бебо си пропусна разходката заради мен Sad Дано утре е слънчево, че да си наваксаме...

Днес засичах колко папа Светльо - към 170 милилитра, което си е много за двумесечно бебе, но пък яде на 4 часа. При вас как е?

# 134
Днес засичах колко папа Светльо - към 170 милилитра, което си е много за двумесечно бебе, но пък яде на 4 часа. При вас как е?

Как успяваш да засечеш?
При нас храненето си остава с интервали 2 1/2-3 часа, обаче по-интензивно се храни през нощта и до обяд. Следобяд нещо не е толкова гладен.

# 135
От време на време се изцеждам и храня с шише, защото се притеснявам когато прави големи паузи или не се чуствам уверена в производството на мляко.

# 136
Здравеите моми4ета!
Днес при нас времето беше разкошно и ние с бебо цял слетобяд бяхме на разходка.
Да ви се похваля-бебо снощи изкара от 22:00 до 7:30 без ядене  Hands Clap