въпросче относно последиците при сваляне на дооста килограми

  • 1 959
  • 20
  •   1
Отговори
 Амиии.. срам не срам да си кажа при ръст 1,73 тежа 130 кг. На 35 съм и.. положението е повече от отчайващо..Никакви диетки не помагат вече   затова започвам да гладувам тотално .Чудех се какви ще се последиците за кожата от бързо  топене на кг. с глад .Определено не искам да увисна отвсякъде, моля за съвети как да сваля   кг. без да се отрази катастрофално на  кожата ми.

# 1
  • Мнения: 147
Амиии.. срам не срам да си кажа при ръст 1,73 тежа 130 кг. На 35 съм и.. положението е повече от отчайващо..Никакви диетки не помагат вече   затова започвам да гладувам тотално .Чудех се какви ще се последиците за кожата от бързо  топене на кг. с глад .Определено не искам да увисна отвсякъде, моля за съвети как да сваля   кг. без да се отрази катастрофално на  кожата ми.

Комбинирай диетата с упражнения и професионални масажи(антицелулитни), мажи се с масла, не гладувай, а се посъветвай с диетолог.  Масажите са много важни, имам позната, която свали около 20 кг за малко повече от половин година с диета, но и масаж всеки ден, изглежда много добре, няма и следа от отпусната кожа или стрии.Отделен е въпроса,че излиза доста като пари, направо не ми се мисли.
 Ако си упорита и достатъчно мотивирана ще успееш, няма невъзможни неща, хората ребра си вадят..Simple Smile)Желая ти успех!

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
единствения начин да отслабнеш без кой знае какви последици е отслабването с гимнастика .... опитай се да тичаш на място .... пет минути всеки ден ...след това 5 коремни, 5 лицеви .... след 2 седмици направи на 10 минути дневно ... и постепенно увеличавай докато стигнеш 40 минути .... тичай равномерно, опитвай се да си управляваш дишането, да дишаш бавно и дълбоко .... в началото ще ти се струва невъзможно, но се отслабва, гаранция.... естествено съчетано с диета.. успех

...

# 3
  • Мнения: 484
При толкова килограми с умерен спорт и подходящ хранителен режим можеш да постигнеш много. Но здравословното сваляне е бавно. Така няма да се отрази и на кожата.
Тоталният глад не е добра идея - при гладуване, организмът минава на режим "запазване на живота", метаболизмът се забавя и тялото намалява разхода на енергия. В крайна сметка сигурно ще отслабнеш, пак няма да е бързо, но и ще си навлечеш куп проблеми със здравето.
За кожата трябва да се грижиш много дори и да не отслабваш. Редовно ексфолиране и мазане с масла след всяко къпане са рай за кожата.
Успех. Почети повече. Не вземай крайни мерки, а промени начина на мислена и живот.

# 4
  • Мнения: 484
Ей Simple Smile сега видях това за тичането. Не тичай - с тези килограми, сърцето ти ще се съсипе.
Никакво тичане и подскачане. За теб ще са подхоящи нискоинтензивни кардио тренировки.

# 5
  • Мнения: 6 958
Свалих 20 кг. за 2 месеца... диета (плодолечение) + спорт (кростренажор) + пиенето на повече вода (2-2.5 л.) и антицелулитни процедури в домашна обстановка (1 път дневно)... Кожата ми изглежда по добра и по стегната от всякога, надявам се по нататък да нямам проблеми с отпуснатостта, защото имам да свалям още толкова кг.... В едно съм сигурна, упражненията макар и малко да речем (не съм тренирала до изнемощялост) си казват думата и друго, което не е по малко маловажно... това си е до ген, до еластичност на кожата, съдържанието на колаген и т.н. че не мога да го обясня точно и научно... С една дума диета + спорт и постоянство на режима... Успех  Peace

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ей Simple Smile сега видях това за тичането. Не тичай - с тези килограми, сърцето ти ще се съсипе.
Никакво тичане и подскачане. За теб ще са подхоящи нискоинтензивни кардио тренировки.

Защо  Rolling Eyes ... може би не трябва и да върви защото ще се задъха ... 5 минути са много , но и малко ... добре ...направи го 1 минута, но бъди постоянна ...все пак движението развива и сърцето

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Не съм експерт, но в никакъв случай не отслабвай драстично за малко време...това е ужасен стрес за организма и може да доведе до много неприятни последствия...също и съм виждала кожата след свалянето на много килограми изведнъж...не е приятна гледка...просто лека полека действай...отслабвай здравословно... Peace  bouquet

# 8
  • Мнения: 484
Вървенето е съвсем различно нещо. При толкова много килограми ако се правят подскачания ( при тичането има момент, в който и двата крака не са на земята) натоварването върху сърцето е много голямо, дори и да са 5 минути. Да не говорим, че 5 минути тичане няма да изгорят никакви мазнини. По-добре да върви, но 40 минути. Отделен въпрос е, че при такова тегло тежестта върху ставите е много голяма и  има опасност да стане беля с някоя връзка или сухожилие.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не си била дебела, нали ? ... Аз знам, че да си повярваш и да се накараш да бъдеш постоянен е най- трудно и ако  правиш по 1 минута подскоци всеки ден това се отразява много добре ....и на тялото и на мозъка и на ентусиазма и на самочувствието ....

# 10
  • Мнения: 484
Не става въпрос дали аз съм била дебела или не. Предлагам ти да си представиш, как си взела 20 кг и подскачаш. Как ти се струва? Само моля те не го пробвай, че може да си направиш сериозна травма.
Пак казвам с много килограми отгоре е ВРЕДНО да се подскача или тича!!!!! Не само е вредно, но е и ОПАСНО

# 11
  • Мнения: 6 958
Пак казвам с много килограми отгоре е ВРЕДНО да се подскача или тича!!!!! Не само е вредно, но е и ОПАСНО

Препоръчително е да се први, но с умерено темпо и за кратко време с редуване ако се наложи, за да циркулира по добре кръвта и в комбинация с диета да започне усилено раздвижване на метаболизма и топене на мазнинките... Някакво движение, макар и минимално може да донесе само полза, докато бездействието води до обездвижване...  Peace Не е казано, че трябва да се тича и подскача и тренира 7 дена в седмицата с по 1-2 часа и т.н. дневно... може да е през ден или дори само уикенда или без значение как, но някакво натоварване е препоръчително... в противен случай кожата не само няма да увисне, ами и ще се отслабва по трудно, защото при диета токсините и шлаките задръстват червата и т.н. и чрез бездействие те стоят по дълго и тровят вътрешно организма..., а пиенето на вода и лекия спорт водят до раздвижване на процеса, които протича вътре в тялото по време на диета... Умерения спорт не може да бъде опасен, опасни могат да бъдат само неразумните и изнемощителни тренировки водещи до припадъци...  Peace

# 12
  • Мнения: 7 186
Гладуване не ти препоръчвам. Освен, че рязкото отслабване ще се отрази драстично на кожата ти, след това може да си върнеш кг с двойна сила.
Според мен е добре да се обърнеш към специалист- диетолог, който да ти изготви хранителна програма.
Относно физическото натоварване, също трябва да внимаваш, защото се натоварва много сърцето, а с твоите кг това е опасно. За отслабване- само кардио и то леко, със следене на сърдечната дейност и под контрола на инструктор. Упражнения, скачане и тичане на този етап- не.
Мисля, че е по- добре да прежалиш някой лев, но поне да знаеш, че правиш всичко правилно. Останалото вече е да си наложиш воля да спазваш режима.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Най-добре и най-безопасно ще е да се обърнеш към специалисти... Peace

# 14
Специалисти  ли.. как  не.. преди седмица отидох при ендокриноложката в поликлиниката.. тя само ме погледна  отгоре до долу,не ме пита нищо  не ме прегледа не ми направи изследвания абсолютно нищо,само - каза не можеш да отслабнеш по никакъв друг начин освен със хапчета. Предписа ми редуктил май който струва към 100 лева месечно и със който трябавало да свалям по 1-2 кг месечно  newsm78..много разочарована излязох от  кабинета й. И разбира се не мисля да ги купувам  тия скъпоструващи хапчета тъй като съм чела недотам добри отзиви за тях и подобните им.Предпочитам да сваля кг. сама. По въпроса за тренировките, признавам- трудничко ще ми е да  подскачам но не невъзможно, но пък мога да ходя часове  без проблем.Явно ще трябва да се откажа от идеята за пълен глад, но пък ще пробвам плодолечението за което споменава миранда .Съчетано със упражнения вярвам ,ще има добър ефект .Мисля  си, че да свалям по 8- 10 кг. месечно няма да си отрази фатално на кожата ми нали.. така и ще сторя. Благодаря на всички за съветите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт