Черен списък на домашните уреди

  • 39 214
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 655
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?

# 31
  • Мнения: 2 759
                    Нямала съм проблем засега, за щастие.

# 32
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
За сватбата ни подариха кафемашина Нео. Пуснахме я и само бучеше. Дадохме я в сервиза и се оказа , че помпата и е фабрично развалена. Значи това беше преди 2години. Кафемашината ни е още в същият сервиз на Нео , поради това че нямат резервни помпи. От тогава я забравих тази "кучи" марка, както се казва. Naughty

# 33
  • Мнения: 349
Да се запиша и аз- DECT телефон Дженерал Електрик.Рекламата е ,че има обхват 400 метра, а същият няма дори 10 метра обхват Shocked
МРАЗЯ ТЕХНОПОЛИС.
Микровълнова Electrolux -пак от там.

# 34
  • Мнения: 258
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?

Много ми е чудно дали някоя от двете е наясно с терминологията, която ползва?
Съвсем опростено казано, хардуер е това, което може да пипнеш, а софтуер това, което го кара да работи.



# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?

Много ми е чудно дали някоя от двете е наясно с терминологията, която ползва?
Съвсем опростено казано, хардуер е това, което може да пипнеш, а софтуер това, което го кара да работи.
Предполагам, че въпросът на Svetla1 е така зададен, защото е ясно, че кутия е имало все пак Peace

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 21:45 от Месечинка виторога

# 36
  • Мнения: 1 655
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?

Много ми е чудно дали някоя от двете е наясно с терминологията, която ползва?
Съвсем опростено казано, хардуер е това, което може да пипнеш, а софтуер това, което го кара да работи.
Точно защото съм наясно попитах. Изказването е абсурдно и се чудех как без да влизам в спор да попитам какъв точно е бил проблема.
Самия факт - компютър от Технополис и то НЕО е абсурден.

# 37
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Записвам се и аз с DVD Crown за 169 лв от коледна промоция в Метро. Оказа се, че главната тонколона не работи. Това го разбрахме веднага след като го включихме, не ми се беше случвало с чисто нова техника! #Cussing out
на сестра ми Елита по същия начин баса не работеше,оправиха го във Варна.

# 38
  • Мнения: 534
Подсетихте ме за Нео,
компютъра ми е такъв-купихме го от Техномаркет,прибрахме се и оидохме да ни инсталират Уиндоуса и какъв беше моя
шок и ужас,когато се разбра че няма хардуеър   doh направо паднах от стола.
Отидохме в магазина и там ни казаха,че има,ама връзките му нещо се разпаднали,е смениха ни го с друг
и да чукна на дърво засега е наред  fingerscrossed
В какъв смисъл няма хардуер? Само кутията ли са ви продали?

Много ми е чудно дали някоя от двете е наясно с терминологията, която ползва?
Съвсем опростено казано, хардуер е това, което може да пипнеш, а софтуер това, което го кара да работи.




Беше си  кутия,но не работеше-нищо,празно-няма връзка между хардуера и останалите работи вътре

# 39
  • France
  • Мнения: 726
Прахосмукачка с воден филтър ЕЛИТ- не поддържат в склада филтри. Какъв е изводът- нова прахосмукачка, но не на Елит.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 521
 #Crazy
Абомирам се да следя с интерес!

# 41
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Леле, така като чета и настръхвам Mr. Green....преди няма и месец купихме печка и пералня...и сега се чууудя дали няма да се развалят newsm78....но дотук не са от споменатите марки Wink.

# 42
  • Мнения: 3 323
Освен една кафеварка (за шварц) FIRST, друго не се сещам...АМа не се оплаквам, щото си знаех че за нищо пари - нищо свестна няма да купя.
Имам забележки към некомпетентността на персонала в Технополис. Не знам дали е за тук, но доста често потребителите се лъжат от "копетентната" консултация на продавача, пък персонала на споменатия магазин хал- хабер си няма от стоките! Отивам да си купувам пасатор, седя и се дзверя - марки много, цени всякакви... Никой не ми обръща внимание. Накрая сграбчвам минаващ младеж, водя го при трите уреда дето съм ги намяркала и се колебая между тях. Той хък - мък, чете ми написаното от табелката, като че ли съм бавноразвиваща, пък аз му задавам конкретни въпроси.... Накрая ме уби, като ме заубеждава че някаква каничка с решетка отдолу, служела за СУШЕНЕ на пасатора, след като си го измия!? Все едно, разкарах го и сама си взех решението. Точно този с решетката. Та, опаковат ми го в кутията и на нея виждам НАРИСУВАНО, дори не е нужно да го четеш, че това е за приготвянето на пюренца за бебе (аз по тоя повод си купувах пасатора- щото чаках всеки момент бебе)....
От същия магазин си купихме и телевизор, марка KTN - работи си без грешка, но счупихме дистанционното. Вече втора година чакам да ми се обадят, че са получили резервни! Rolling Eyes
Бойлер Stiebel Eltron, пак от там, за космическата сума от 500 лева. На въпроса - нали има индикатор за градусите, ми отговориха ми няма... Добре питам, аз как ще разбера че топлата вода намалява (имам предвид че сме голямо семейство и не мога да съблека бебето например - пък да се окаже че водата свършва), еми като пуснете и тече студена - беше тъпия отговор....То май не че има друг, ама се подразних много!

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 16:06 от Дивна самка

# 43
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея...

Еййй какво изживях с една такава миялна  #Cussing out
3 пъти протича и беше на ремонт, като 3тия беше "фатален" - водата стигаше до глезените ми  #Cussing out
Не знам кой модел ти е била миялната но установихме че протичането се дължи на спукана резба на тръбата , която отвежда водата до втората коншница. Така си е текло кой знае от кога. От там се е мокрил двигателят и съответноо ръждясвал. Когато изведнъж се подмокрихме из кухнята разбрахме и за по сериозният проблем. Свалихме тръбата която струва 4,50 по цена на сервиза НО няма такава резервна. Както и да е намерихме начин и я приспособихме. Оказа се обаче че сега имам проблем с нагорял кондензатор/или както и да се казва/ по платката на миялната. Пратих я в сервиз и чакаме отговор дали изобщо има резервна такава част и ще остана ли без миялна машина!
 Моля, ако някой има представа къде има сервиз за миялни Мидея да дава координата за да мога и самостоятелно да си търся.! Иначе цената на машината е точно същата както и преди 3 години почти 500лв. newsm78

# 44
  • Мнения: 2 759
Имам забележки към некомпетентността на персонала в ... Не знам дали е за тук, но доста често потребителите се лъжат от "копетентната" консултация на продавача, пък персонала на споменатия магазин хал- хабер си няма от стоките
                    И мен това много ме дразни  Crossing Arms. На повечето места продавачите са абсолютно некомпетентни, за съжаление. Четат табелки и дори понякога с изумление откриват, че дори не са прочели правилната табелка  ooooh!. Когато ми потрябва нещо, обикновено набирам информация от Интернет, и после като тръгна по магазините - образовам персонала. Много е неприятно.
                    Примери за горното мога да дам много, но ще приложа само простичкия пример с напълно разглобяеми фритюрници, за перфектно измиване в съдомиялна. Дори информацията, обявена в Интернет беше често невярна - за повечето от фритюрниците пишеше, че се разглобяват, но като тръгнах със списъка с избраните от мен модели по магазините излезе че не е точно така. Още повече, че нито в мола, нито в ЦУМ, нито в другите няколко магазина имаха представа кое и как се разглобява. 60% от табелките указваха, че фритюрниците се разглобяват, но в крайна сметки за нито един не беше вярно, поради което накрая взех частично разглобяем. Но пък се ядосах порядъчно. Излязох от вкъщи с набелязани 5 модела, нещо в смисъл "ако тоя не става, тогава тоя, ако и той не - значи еди кой си и т.н.т" и след два часа се прибрах с напълно различен модел.

Общи условия

Активация на акаунт