Дали й да си "близне" шоколад!!!

  • 3 124
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Вчера дадохме на свекъра ми и свекървата да погледат бебето за половин час, че и ние да свършим някоя работа. И мъжа ми като я донесе ми каза, че й дали да си "БЛИЗНЕ" шоколад да видят КАК ЩЕ РЕАГИРА!!! Възможна ли е такава простотия??? newsm61 И понеже аз се вбесих, той каза "Е какво толкова, не са й дали  да изяде 1 шоколад"! #CrazyНаправо ми иде да ги  #2gunfire всичките! Е как да съм спокойна като им я оставям вече, а за съжаление все ще се наложи! Те другия път може ракия да й дадат - да стане по-весела! bash

# 1
  • Мнения: 2 818
 Shocked ужас, съчувствам ти...

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Много е малко детето ще трябва да поговориш с тях и да се разберете да не й дават храна, различна от това което си казала или приготвила за бебето. Все ще се наложи и по нататък да я оставяш да я гледат. Моите баби бяха разбрани и не са си позволявали такива неща. Дано успеете да се разберете.

# 3
  • София
  • Мнения: 622
лелеее  Shocked на двумесечно бебче- то да не знаеш за смях или за рев е  Laughing по принцип не е толкова безобидно- обясни им, че то дори през кърмата могат да минат неразградени молекули и да алергизират такова малко бебе, а какво остава, ако направо си близне  ooooh!

# 4
  • Мнения: 5 391
Тц, тц, едни неприятни думички ми напират Close

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 10:34 от Филип@

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Егати, за това имам ужас от гледане на детето от баби.Вземи контрола от сега в твои ръце.Бих се скарала без да ми мигне окото.Нищо, че са родители на мъжа ми.Все пак става въпрос за детето.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
погогори с тях! Кажи им кое те дразни... следващия път ще са по-внимателни

# 7
  • Мнения: 2 891
Разговорът е наложителен, иначе не ракия, а мастичка ще му сипят на детето (нали е бяла, като мляко).

# 8
  • Мнения: 7 418
 Rage tantrum Rage
 Аз затова не давам бебето си на никой!(докога ли ще имам тази възможност?)Писна ми всеки да се опитва да упражнява върху него своя въспитателски ''опит и талант''!

# 9
  • Мнения: 7 418
погогори с тях! Кажи им кое те дразни... следващия път ще са по-внимателни
   Следващия път,може просто да не разбере с каво са й почерпили бебето!(защото няма да й го кажат)...........
    Ох!Дано са разбрани бабите! Praynig

# 10
  • Мнения: 1 294
Ох, точно заради такива волности от страна на бабите съм решила да не им давам детето да го гледат.При мен собствената ми майка реши да захрани детето със сирене. ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
Ей такава свекърва как да не я  #2gunfire

# 12
  • София
  • Мнения: 2 104
ти пък- шоколад
баща ми на 20 дена и беше дал да оближе една печена слънчогледова семка, че много жално го гледала hahaha
според мен проблемът не е толкоз в това, че е близнала шоколада, а в това, че са го направили през главата ти
просто поговори с тях и си дай инструкциите за следващите пъти Peace

# 13
  • Мнения: 245
какво ми говориш, как не съм полудяла още незнам покрай тия бабешки глупости #2gunfire #2gunfire #2gunfire едвам си сдържах нервите  до преди  месец , когато ми писна и започнах да си казвам дори с по-остър тон какво АЗ искам и какво НЕ ИСКАМ!!!!!!!и така до тук бяхме с дипломацията.  тъкмо бях започнала да захранвам( малката беше на 4 месеца и половина )  и какво виждам един ден като се прибирам в къщи- размазала едно пърче  банан и и го давала и разбирате ли детето мнооого го било харесало........ #Cussing out на другия ден и давала сварен жълтък директно в устата ooooh!  и понеже малката примлясквала решила че и харесва и и дала цяла половина жълтък !!!!!!!!!!!!!!!като и казах ,че е малка още и дори ако щеш жълтък не се дава по този начин, получих изрепчване и въпрос- е какво ще и стане,виж че и харесва .....  #Crazy  толкова се ядосвам и сега като го пиша , нямате си представа  #Cussing out #Cussing out  направо ще се пукна от яд .......
мами не премълчавайте нещата които ви дразнят, защото става дума за вашите деца в крайна сметка. аз прекалено дълго време си траях и сгреших много.

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 12:40 от paia4e

# 14
  • Русе
  • Мнения: 659
Ами то това граничи с безумие, аз имах същия проблем, свекърът ми сякаш нарочно даваше на малката шоколад, за да ми направи напук, тъй като изрично забраних няколко пъти. Беше е обринала и се стигна до скандал и познай дали вече детето ходи там. По принцип не мога да му имам доверие и да му я оставям след този случай, и след като ми обясниха пък на някаква си братовчедка как й давали мед, за да се успокои съвсем. Най-ме е яд като дойдат разни роднини и зпочнат да ти дават ъкъл какво да яде и какво не, все едно че ако не са те, аз няма да знам как да си гледам детето. И което е още по-лошо, ще ти го върнат, няма да ти кажат, ще направи някоя алергия, ще се чудиш откъде ти е дошло. По-добре не им го оставяй, много безотговорно.
Ох, направо се вбесих, докато писах това.

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 12:47 от violet

# 15
  • Мнения: 1 353
Ужас Shocked Аз ще ги направя на нищо ако направят подобна простотия. Поради подобна изцепка, се развиках на брата на мъжа ми. И той както е с операция на крака бързо бързо се изнесе и се прибра у тях(стоеше вкъщи повече от 10 дни, за да имал компания, но предлага вафли и наденица на дъщеря ми)

# 16
  • София
  • Мнения: 2 018
Ей, свекърва ми за храната все много знае и хич не слуша, а уж интелигентна жена.
Така веднъж, докато бяхме в едно съмнително откъм хигиена заведение, набоде на вилицата си малко сирене, напоено с олио, оцет и незнам още какво от шопската си салата и бутна бързо в устата на дъшеря ми (бебе на 3-4 месеца, само кърмено!).
Направо ми се обърнаха вътрешностите. След остра забележка - ефекта нулев.
И така до ден днешен - все ми опонира с умни философски аргументи в защита на действията си.
А и основно "благодарение" на нея дъщеря ми разбра за вкуса на шоколада, вафлите, бонбоните и т.н

# 17
  • Мнения: 459
И какво толкова е станало? Бъди сигурна, че едно двумесечно бебе в опит да близне шоколад, ами нищо не е близнало, опряло си езика до нещо. Може да си опре езика и до ръката на някои гост, а тя да не е толкова чиста и т.н

Друг е въпроса за свекървата, наистина трябва да поговориш, защото като стане на 1 годинка детето спокойно може да налапа в устата си гъби например. Тогава вече е страшно.

# 18
  • Мнения: 532
Според мен то си е до възпитание и интелект.Ако са такива каквото и да си говорите няма "да им уври главата".
Моят съвет е: гледай да си е с теб бебето поне докато не навърши 1 годинка.Аз не съм имала на кого да я оставям моята и все с мен е била.Така нямаше кой да я тъпче с глупости.
Онзи ден една майка в квартала ме пита;"Ти какво сладко й даваш?" Аз: "Ами нищо!".Нито бисквити яде  нито никакви подобни безсмислени храни.И не й липсват!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 227
"Поговори" си с тях. Все пак става въпрос за здравето на твоето дете!

# 20
  • Мнения: 941
е,то май не само моята свекърва била такава "умница".Майтапа настрана,направо побеснявам от гениалните й идеи.Трябвало да му давам солети,бисквити и т.н.,а той все още се дави от по-едри и твърди неща.Веднъж я заварих да му дава да ближе солена бисквитка и много да се чуди защо не му харесва!!!! #Cussing outКазах й,че това не е крава да ближе сол.За всичко се изтъква,че и тя е гледала деца.Да,ама преди 30 години,моето ще го гледам както АЗ реша!За хигиенните й навици просто не искам да говоря,не че е мърла,но по отношение на децата и хабер си няма.Ох,вече се ядосах пак,абе как да не ги пратиш по дяволите #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 757
Ами ако наистина само си е близнала няма страшно. Дори и вкуса едва ли е усетила. Освен ако не е бил течен шоколад. Дамо дано следв път не и дадат да си ръпне

# 22
  • Мнения: 574
Някой хора изобщо не са на тая планета!Какво има да гледат как ще реагира ooooh!
Аз не бих си позволила да я оставя повече там!Не съм имала такъв проблем,моята не би си позволила такова нещо,още повече да ми се похвали!

# 23
  • Мнения: 1 691
Като прочетох темата, реших, че става въпрос за 8-9-месечно бебе. Пак не е хубаво, но пък на 2 месеца... това наистина на нищо не прилича. Успокоението е, че близването едва ли се е състояло - вероятно просто е докоснала шоколада и дотам.
Най-лошото в цялата ситуация е не че са й дали шоколад (ще трябва да си знаеш оттук нататък, че са способни да й дадат какво ли не), а че са го направили, за да й видят физиономията. Егати експериментаторите! Да си купят лабораторна мишка, като са толкова любопитни.

# 24
  • Мнения: 1 701
Их много ме е яд като прочета нещо подобно!!!
Не знам и аз до кога ще удържам фронта ама за сега категорично отказвам да оставям детето си без надзор при свекърите, че като знам как от всичко разбира свеките и без да ме пита ще прави каквото си знае. И най-гадното е че хич няма и да ми каже ... Ти поне си разбрала, а аз даже няма да разбера ако се случи нещо такова ...
Их че се ядосах сега!!!

# 25
  • Мнения: 2 746
Ами така си е, със свекървата дипломацията е до време!! След това, трябват по твърди мерки, иначе ще ти се качат на главата.Например, моята свекърва до такава степен ме нервираше с непрекъснато мърморене за бебето, че по едно време направо си повишавахме тон.Много настояваше да му даваме мед, направо ме изяде, мед та мед.Абе, ужас.И накрая така се изцепи, че майка ми ме е урочасала[smilie=smile3512.gif] и затова нямам кърма, просто не мога да ви опиша.....

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
То и моята свекърва така се опитваше да дава на шушето до близне ту ябълка, ту грозде, но я отучих, но за шоколад вече нямам думи.

# 27
  • Мнения: 655
И какво толкова е станало? Бъди сигурна, че едно двумесечно бебе в опит да близне шоколад, ами нищо не е близнало, опряло си езика до нещо. Може да си опре езика и до ръката на някои гост, а тя да не е толкова чиста и т.н

Друг е въпроса за свекървата, наистина трябва да поговориш, защото като стане на 1 годинка детето спокойно може да налапа в устата си гъби например. Тогава вече е страшно.

Това сякаш аз съм го писала. За мен по-скоро проблема е в това, че са дали на детето нещо без да те питат, а не толкова , че било близнало шоколад. Хайде не се вманиячавайте толкова. Никой няма да седне да си трови внучето,я. Ама, май при повечето майки ядът идва от факта, че СВЕКЪРВАТА е дала еди-какво си,а  Mr. Green? Ако бяха собствените ви майки пак ли така щяхте да реагирате? newsm78  Едва ли - поне повечето от вас. Laughing

# 28
  • Мнения: 1 701
Това сякаш аз съм го писала. За мен по-скоро проблема е в това, че са дали на детето нещо без да те питат, а не толкова , че било близнало шоколад. Хайде не се вманиячавайте толкова. Никой няма да седне да си трови внучето,я. Ама, май при повечето майки ядът идва от факта, че СВЕКЪРВАТА е дала еди-какво си,а  Mr. Green? Ако бяха собствените ви майки пак ли така щяхте да реагирате? newsm78  Едва ли - поне повечето от вас. Laughing

Определено. Ама тя като свекърва трябва още повече да се старае да не ядоса снахата, защото и на нея и е известно, че най-голямото зло в нейните очи. Както майка ми се старае да не дразни мъжа ми излишно така очаквам и от свекйърва си подобно поведение! Wink
Свекървите са с достатъчно негативи само защото са свекърви, за да трупат още черни точки и то по отношение на детето... Simple Smile

# 29
  • Мнения: 640
Утре за празника я отведи да хапне козунак и яйчица. Щом вече го е захранила детето... Аман от такива хора Sad

# 30
  • Мнения: 3 500
И аз съм била свидетел на такива изцепки. Пуууу  #Cussing out

# 31
  • Мнения: 2 015
Моята свеки пък, както бяхме седнали да вечеряме и малкия е в нея с ужас гледам, как тя му дава картофена салата.Въпроса е там, че тя беше подправена с олио, оцет, сол, а за дете на неговата възраст особено сол.Направо щях да я убия #Cussing out!Ама, бил я гледал как яде!

# 32
  • Мнения: 857

И какво толкова е станало? Бъди сигурна, че едно двумесечно бебе в опит да близне шоколад, ами нищо не е близнало, опряло си езика до нещо. Може да си опре езика и до ръката на някои гост, а тя да не е толкова чиста и т.н

Друг е въпроса за свекървата, наистина трябва да поговориш, защото като стане на 1 годинка детето спокойно може да налапа в устата си гъби например. Тогава вече е страшно.


И аз съм на това мнение newsm10

# 33
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
А не,аз такива своеволия не бих допуснала. И именно че се правят неща зад гърба ми (отнасящи се до здравето на дтето) бих начупила някои дебели кратуни. Вечно знаещите и вечно можещите, отгледали по Н брой деца преди Х години, и с вечната реплика "Е,ние като сме ви гледали така да не би да не сте станали хора " #Cussing out
Няма майки, още повече свекърви.
 newsm61
Нещото например което много ме дразни у мойта свекърва,че когато си посреща внука (за щастие ние сме още малки) все изкарва една торба с 4ипсове, шоколади,вафли и всякакви подобни боклуци и то то4но преди ядене, само и само да се покаже колко "загрижена "баба" е.
Голяма борба ще падне по този въпрос с нея... smile3513 fight

# 34
  • София
  • Мнения: 44 084
И какво толкова е станало? Бъди сигурна, че едно двумесечно бебе в опит да близне шоколад, ами нищо не е близнало, опряло си езика до нещо. Може да си опре езика и до ръката на някои гост, а тя да не е толкова чиста и т.н

това е така, само че следващи път може да му пъхнат лъжица течен шоколад в устата, или след някой месец една две редички шоколад....Sad

пробвай да поговорите, ако не става с добро не им оставяй детето и това е....

# 35
  • Мнения: 380
Ужас  Shocked
Аз щях да ги направя на пух и прах  Close
Когато започнах да захранвам малкият, свекърва ми ме "посъветва" да му давам да си близва от различни неща за да не му станело нещо на момченцето. Обясних и че ще гледам детето си така както аз реша и искам тези, които го гледат да спазват моите правила. От този момент никога не е и подхващала тази тема.
Трябва ясно да им кажеш изискванията си, за да няма подобни изпълнения Peace.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Поради такива и други причини,Тери не е оставала сама със свекървата/и дано не ми се наложи да остане/.При едно от посещенията ми във 00 и дала да опита сладко от смокини/на 9м беше/.

# 37
  • Мнения: 5 539
Сеирджии! Да видели какво ще стане... Нямам думи!
Моята дъщеря се опитваха да я учат да си топва пръста в чашата с ракия и да го ближе, като беше по-малка Close Много забавно, няма що. Не знам защо го правят, честно.

# 38
  • Мнения: 3 425
Възможно е и още как ...позната история....затова детето с мен навсякъде....при нас от 3месечен свекърва ми само ме чака да се обърна и му бутваше нещо в устата,защото видиш ли майак му- церберката т.е аз, не му давала  Crossing Arms
Няма управия поне при нас....е, и днес...хем дечко е 'голям' за първи път го води за ръка, хайде до кафето да се похвали,че е с детето и се изпусна,че му дала бонбонка  #2gunfire веднага се усети,че се изпусна и почна да обяснява,че била подходяща за деца  #2gunfire

Просто някакси се свиква....аз още не съм успяла,защото битката продължава  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 3 069
Разбирам те.....
Явни е време да им кажеш, че ти си майка на това дете и трябва да спазват твоите правила...ако се налага им ги напиши на лист и да си го лепнат на хладилника Peace

# 40
  • Мнения: 11 607
Проблема не е в шоколада, а в това,че някои баби си правят каквото си искат през главата на майката... С майка ми водим война на тази тема - хранене - вече 5 години... Уж започна да влиза в релси майка ми, пък знам ли? newsm78

Ако от сега не научиш бабите да гледат детето ти както ти кажеш - после ще ти е много трудно и ще имаш повече главоболия.....

# 41
  • София
  • Мнения: 127
всички от другия лагер (на мъжа ми) се надпреварват да и предлагат всякакви разл. вкусове. И да подскачам и да се тръшкам все тая Banghead

# 42
  • Мнения: 1 367
ужаааааааааааас............както са писали вече доста майчета преди мен,не е толкова страшно,че е близнала,колкото,че са си позволили зад гърба ти да си правят експерименти.и наистина,ако не поставиш ясно правилата,следващия път няма и да ти кажат.не знам,все още не ми се е случвало някой да ми го направи на мен,но ако се случи....не отговарям.каквато съм пушилка......ще хвърчат глави #2gunfire

# 43
  • София
  • Мнения: 146
Това за мен е безумие!  #Crazy Лошото е че това е явно бабин синдром - да даваме на децата да опитват разни неща.  И аз имах доста проблеми от този род. Лошото е, че като го записах на детска кухня, от това пробване на различни вкусове отказа да ми яде детската кухня. Защото детето не е будала и разбира че има и по-вкусни неща от тези безсолни манджи.  Миналото лято /бил е на 1 год. и 2-3 месеца/ вече ядеше домати. Нищо лошо, но той не искаше да яде нищо друго без да има доматки на салатка. Доста е трудно с тези баби /без значение майка или свекърва/. Аз имах пълната подкрепа на съпругът ми и пак му се даваха разни неща "щото детето гледало". Сега е голям и не се ядосвам.

# 44
  • Мнения: 1 230
Не искам да звуча песимистично, но при описаната ситуция ми се струва, че няма да имаш особен успех и след направена забележка. Първо - както си забелязала от другите коментари -  повечето случаи се повтарят, просто защото хората не разбират от дума (имам си такива роднини и аз) и второ - щом мъжът ти реагира така означава, че имаш още един проблем - обучение на половинката в солидарност.
Искрено ти желая успех и сили да се пребориш с неприятните ситуации и вбъдеще

# 45
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Страшни баби.....малиии. ooooh!Добре че мойта свекърва не е такава,пита ме за всичко преди да му даде,дори и вода.

# 46
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Сигурна съм, че почти всички сме минали през подобни случки, предизвикани от грижовни баби. Моята реакция беше остра още от пръвия път, когато направиха опит да дадат на Иван да си опита нещо непозволено от мен. Казах защо не бива, естествено последва "ама нищо няма да му стане, нека си опита...". Аз безкомпромисно отсякох, че не разрешавам подобно държание.

Дълго време нямаше опити да му дават каквото и да било без да съм го приготвла аз или без да попитат може ли. Акъли периодично опитваха да дават, но не смееха да действат. Мислех, че всичко е отминало, но преди известно време свекърва ми изненадващо докато си пиехме кафе, а Иван си играше като бърка с лъжица в захарницата ме попита дали му давам захар. Казах да, в кремчета, чайове и прочие, ако има нужда. И тя изненадващо за мен каза, че щяла да му даде малко захар да хапне, бръкна с лъжичка в захарницата и почти я бутна в устата на детето. Е, не мога да ви опиша реакцията си. Така съм изкрякала, че я видях как застнина с лъжичката в ръка.
След първата реакция на гняв обясних, че не е нужно да се учи да яде захар от лъжицата, защото е меко казано ненужно, а не защото ще загине от една лъжица захар.  Не знам този път колко ще и държи влага от реакцията ми.  Това, че уважавам свъкърва ми не ми пречи когато става въпрос за Иван да налагам собственото си решение като правилно.

# 47
  • Мнения: 674
 Еми като резултат, аз да кажа развитието по темата! Казах на мъжа ми да ги предупреди да не дават НИЩО, което АЗ не съм казала да й дават, защото може да е МНОГО опасно (въпросния шоколад, мед и всъщност всичко, различно  от кърмата МИ). Той им казал няколко пъти, даже се разсърди, че постоянно му повтарям (все защитава мама и тати #2gunfire). После продължи да ме човърка - казах им и аз! Mr. GreenТе казаха: "Ама не, не, няма, как може, нищо няма да даваме!" Е, да, ама явно може! И сега като им я оставя за малко треска ме тресе!!! Де да знам в тия глави каква ИДЕЯ ще възникне!  #Shocked Дано не ме зарадват, че е прояла кисело зеле! Абе направо пак се вбесих!!! newsm61

# 48
  • Мнения: 1 701
Моята собствена майка /не свекърва, а майка!/ ме караше да давам на Калина трохички хляб, когато беше на 4-5 мес., за да видим как ще ги върти из устата...  Shocked Докато й обясня що е то глутен и какво може да предизвика... пяна ми излезе на устата...  #Cussing out да не говорим, че може да се задави... Разбира се, изслушах приказките как едно време нямало такива работи като глутен и децата си папкали попарки и гризкали корички хляб кат стой та гледай...
Сега, когато понякога дам на детето парченце хляб да го лигави /до момента 2 пъти/, ми се казва - ето видя ли, че нищо й няма...  Crazy Ми да, колко е то разлика от 5-6 месеца - нищо работа...  Mr. Green
Страшното според мен е, когато го правят зад гърба ти с думите "Вземи си, баба, сега майка ти я няма..."  #2gunfire Преди известно време станах свидетел как една позната баба, при това детска учителка, даваше на внучето /на 1 год. и нещо/ пакетчета захар да смуче, с думите "Лелеее, ако ни види майка ти..."  #Cussing out #2gunfire

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моя свекър и той в кюпа на разбиращите, от 2месечен го дебне да му бутне вино или ракия в устата. Доколкото успях да видя май го направи тия дни. Много ме нервира, аз съм казала на мъжа ми да се разправя с роднините си, че да не почвам аз щото лошооо! Той крещи , ядосва се , ама ефект никакъв. Последния път като гракнаха свекъра и тъща му, прабабата, да му дам на малкия агнешко с ориз и супичка Sick, скочиха срещу пюрето ...едвам ги изтърпях #2gunfireНяма оправия!!! Прабабата акушерка, бивша старша...все тая

# 50
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
...
Страшното според мен е, когато го правят зад гърба ти с думите "Вземи си, баба, сега майка ти я няма..." ...
Да това е лошото! Дано не се стига до там.

# 51
  • София
  • Мнения: 625
Племеника на мъжа ми бил бебе и свекърва ми и сестрата на мъжа ми му давали да си близне шоколад, кафе и прочие ......защото много жално гледал! В резултат на това ходили в болница т.к. детето почнало да има някакви нервни тикове! Въпреки всичко когато се роди голямата ми дъщеря свекърва ми пак искаше да и дава да ближе шоколад защото и било жал като гледала! След скандала който вдигнах единствения резултат беше, че казваше че нищо не и дава, а после намирах петна от шоколад по дрехите!

# 52
  • Мнения: 7 418
Племеника на мъжа ми бил бебе и свекърва ми и сестрата на мъжа ми му давали да си близне шоколад, кафе и прочие ......защото много жално гледал! В резултат на това ходили в болница т.к. детето почнало да има някакви нервни тикове! Въпреки всичко когато се роди голямата ми дъщеря свекърва ми пак искаше да и дава да ближе шоколад защото и било жал като гледала! След скандала който вдигнах единствения резултат беше, че казваше че нищо не и дава, а после намирах петна от шоколад по дрехите!
  ненормалници! bash

# 53
  • Мнения: 568
Нищо няма да и стане от едно близване.споко.

# 54
  • Мнения: 7 418
Нищо няма да и стане от едно близване.споко.
  абе,не е там работата!

# 55
  • Мнения: 178
Мислех си,че само моята свекърва е толкова безотговорна.Миналата година беше дала на Стефи /тогава на 7 месеца/ кисело мляко с ягоди,при положение че детето е с много алергии,включително хранителни.И оттогава не оставям детето на свекърва ми.
Но това да дадеш на толкова малко бебе шоколад - нямам думи. #Cussing out

# 56
  • Мнения: 1 701
Моя свекър и той в кюпа на разбиращите, от 2месечен го дебне да му бутне вино или ракия в устата. Доколкото успях да видя май го направи тия дни. Много ме нервира, аз съм казала на мъжа ми да се разправя с роднините си, че да не почвам аз щото лошооо! Той крещи , ядосва се , ама ефект никакъв. Последния път като гракнаха свекъра и тъща му, прабабата, да му дам на малкия агнешко с ориз и супичка Sick, скочиха срещу пюрето ...едвам ги изтърпях #2gunfireНяма оправия!!! Прабабата акушерка, бивша старша...все тая

Потресена съм!
На твое място нямаше да позволя детето ми да остава там без надзор!
Ще го виждат само когато е в ръцете ми!!!

# 57
  • Мнения: 1 877
Ама така е на село...вчера една приятелка имаше РД и отидох да я видя с Дарин и тя ме почерпи бонбон...и ми вика : "Дай му да си близне,че довечера ще му се подуе пишката..."
Аз разбира се я сиктеросах,а тя ми каза,че така се давало на бебетата от всичко да опитат - тя така била давала на нейното дете....

# 58
  • Мнения: 8 769
Нищо няма да и стане от едно близване.споко.
  абе,не е там работата!
Така е. През главата на родителите не е добре да се действа. Кофти.
Освен това е малко бебе, ще ме прощават. Какъв шоколад, какво близване...тия хора съвсем са изпращели...

# 59
  • Мнения: 11 003
Нямам думи #2gunfire

тя ми каза,че така се давало на бебетата от всичко да опитат - тя така била давала на нейното дете....

Да бе, на бременните и на бебетата се дава от всичко, да не им стане нещо Sick

# 60
  • София
  • Мнения: 978
Как е възможно, някои баби да бъдат толкова безотговорни, аз поне случих със свекърва в това отношение, за всичко ме пита, а най-хубавото е, че е на 300км от нас и се виждаме 2 пъти годишно

# 61
  • Мнения: 6 164
Еми обяснявай бе човек преди да го оставяш. Даваш изрични нареждания и туй то.

# 62
  • Мнения: 5 362
Не е болка за умиране,но как да й имаш доверие занапред?!?
И моята ги е вършила подобни изпълнения Close
Преди да я оставиш уточни кое може и кое не.

# 63
  • Мнения: 742
Оф и ние сме така само че със свекъра който живее на долният етаж и тя слиза при него Close
Една вечер се качват двамата и малката ми вика " Миши пи" аз я питам какво пи я свекъра ми вика " Дадох и да си опита вино" newsm61. Аз направих забележка и го помолих да не и дава повече вино(и той му стана чак гадно, че го смъмрих) а моя като вика "Е какво толкова е станало нищо......" Rage #Sniper После като слезе свекъра слъжели много кратно за тези думи. Овиках го като пише по книгите Най-вече за това, че не ме е подкрепил.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Въпросът май не толкова в това дали дават или искат да дадат нещо, по-скоро да не го правят зад гърба ни и да разберат, че това са НАШИТЕ деца. Сигурна съм, че на всяка една от нас й е омръзнало да обяснява по сто пъти защо не иска нещо да се даде на детето й. Мен лично ме заболява устата да обяснявам на свекърва ми и на майка ми. Най-накрая като се уморя да приказвам (и да ме гледат като малоумна), си мисля: "Ама аз защо изобщо си хабя приказките, а не кажа просто НЕ! и толкова!"
Нямам нищо против свеки, много обичам майка си, но понякога такива изцепки чувам, че ми щръкват косите.
Един от първите бисери на свеки беше: "От кога ТРЯБВА да даваме биберона с мед?" #Crazy #Crazy #Crazy
Просто онемях #Cussing out

# 65
  • София
  • Мнения: 3 397
Много неприятно, но става с обяснения по много и то- категорични.
Ако не ти харесва- не я оставяй.

# 66
  • Мнения: 4 447
Егати, за това имам ужас от гледане на детето от баби.Вземи контрола от сега в твои ръце.Бих се скарала без да ми мигне окото.Нищо, че са родители на мъжа ми.Все пак става въпрос за детето.

И обясни на мъжа су какъв алерген е шоколада дори за деца над годинка и какво може да му стане! Прочети,за да не си измисляш,щото мъжете се съгласяват когато всико е подкрепено с факти,чувствата при тях са на заден план! Уф, добре,че мойта майка не прави такива неща.

# 67
И аз ще имам занапред май такъв проблем. Когато малкия беше на 2 месеца имаше да речем запек (според мен просто си акаше по-рядко детето, беше само на кърма) и свекърва ми не разрешаваше да му правя клизма, боляло го било. Далеч съм от мисълта, че на детето му е приятно, но тя упорито настояваше да му дам мед, за да го разхлаби. Аз упорито отказвах, вземах детето в другата стая и се оправях така, както съм решила. Една сутрин, когато станах с мъжа ми ме зарадваха с новината, че малкия е успял да се изака. Още тогава попитах мъжа ми дали не му е дала мед. Той каза не, но аз вече повече от пет месеца имам подозрения, че ме излъгаха. После пък, когато мъникът стана на три месеца, настояваше много да му давам кисел, а детето все още продължаваше да е само на кърма. Категорично отказах, но тя не престана да наваля и накрая с по-рязък тон се наложи да й кажа, че педито още не ми е казало да му давам. По едно време май мъжът ми говори с нея, защото започна да пита преди да направи нещо. Но след като детето беше захранено му купи една лъжица, дето е по-голяма от устата на малкия и упорито всеки път, когато го храни, взема нея. Детето, горкото, не може да я лапне, камо ли да поеме храната в уста. Сега ще ходим в чужбина и ми се налага да оставя детето и мъжът ми настоява да е при нея и направо не ми се мисли. По принцип е интелигентна жена и много ми угажда, обаче като си науми нещо и нищо не е в състояние да я убеди, че не е права. Със сигурност ще има инструктаж преди да тръгнем, обаче едва ли ще има някаква полза, особено ако вече си е наумила нещо. Така че, май наистина трябва още от началото да си твърд и да не смеят да си помислят, камо ли да направят нещо без твое разрешение. Все пак децата са си наши и ние решаваме какво е най-доброто за тях!!!!!

# 68
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Просто нямам думи. Аз мойта любима свекърва съм я заплашила още с влизането на бебето в къщата, че ако му даде вода, мен и т.н. ще и е последното виждане на детето. Това беше на изписването. После само веднъж спомена мед и биба, при което аз изсъсках подобаващо и вече не смее и изцедена кърма да и даде без да се обади да ме пита може ли. Ма разни хора разни идеали

# 69
  • Мнения: 4 451
И аз и нямам грам доверие на моята свекърва, че и тя влага много лично творчество в захранването на детето. Когато малката беше на 6м.  я оставихме за няколко аса при нея, като и дадох храна. Тя решила, че е време за кисело мляко, каккво, пък нейните деца като са отгледани така, какво толкова ще му стане на това. #Cussing out Вбесих се, защото не ме попита, не поиска мнението ми, ей така решила. От тогава, когато се налага да я оставя, изрично предупреждавам да се дава единствено и само храната, която оставям.
Та това за шоколада се случи на скоро на най-близката ми приятелка, а бебето и беше едва на 4-5м.

# 70
  • Мнения: 1 949
....иначе не ракия, а мастичка ще му сипят на детето .....

Ами че как, има анасонче - да му минат коликите  smile3534

А сега сериозно - наистина, обясни им, че си против подобни импровизации. Успех!  Hug

# 71
  • Мнения: 1 317
Все си казвам, че теми,  в които става въпрос за свекърви няма да чета, ама на...пусто любопитство! Вбесявам се много от тия свекърви, майки, баби, дето си мислят, че знаят повече за нашите деца, отколкото ние - майките им!
Ауууууууу, няма да пиша повече, че побеснях като се сетих и моята свекърва какви си ги позволява  #Cussing out Пред мен само се усмихва и се съгласява с всичко, ама знам ли я какви ги върши като отида някъде за малко!
Етърва ми оставиха детенцето си да го гледа за няколко часа и тя решила да й даде  през нощта да пие вместо водичка айран! И ми вика - "може и да ми се карат, ама като са ми я оставили, ще си я гледам както аз си знам. А пък и откъде ще разберат!!!" Ами ей-сега като си дойдат пак ще видиш откъде!!! #Cussing out

# 72
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Много е неприятно това, ама е неизбежно ако детето има баби.
Всички баби дават "тайничко" по нещо.. много е дразнещо  #Cussing out
Неизбежно е.. ей го на ходихме на балкана заедно с 2те баби.. и ние докато бяхме на разходка из горичките с таткото бабите решили да и дадът да опита някаква супа с агнешко след това хляб натопен в лучена чорба.. нямам думи просто.  Sick
При положение, че знаят мнението ми по върпоса, дават разни МАНДЖИ с който не е захранена...  #Cussing out #Cussing out

# 73
  • София
  • Мнения: 6 250
Ами ако не разбират от дума и си знаят своето просто не им оставяй бебето!
И аз като теб страшно се дразнех като белят шоколад и го тикат в ръцете на малкия (на 8-9 м. беше); после направи алергия към някои храни и уж бяха по внимателни, ама пак: Ох, ами аз забравих, че в кекса има яйца. ooooh!

# 74
  • Мнения: 1 454
Добре е да обясниш точно какво не искаш да му се дава и то да им обясниш причините за това. Дано обаче хората да саразбрани , че иначе може да започнат да му дават храни без да разбереш

# 75
  • София
  • Мнения: 2 104
Въпросът май не толкова в това дали дават или искат да дадат нещо, по-скоро да не го правят зад гърба ни и да разберат, че това са НАШИТЕ деца. Сигурна съм, че на всяка една от нас й е омръзнало да обяснява по сто пъти защо не иска нещо да се даде на детето й. Мен лично ме заболява устата да обяснявам на свекърва ми и на майка ми. Най-накрая като се уморя да приказвам (и да ме гледат като малоумна), си мисля: "Ама аз защо изобщо си хабя приказките, а не кажа просто НЕ! и толкова!"
Нямам нищо против свеки, много обичам майка си, но понякога такива изцепки чувам, че ми щръкват косите.
Един от първите бисери на свеки беше: "От кога ТРЯБВА да даваме биберона с мед?" #Crazy #Crazy #Crazy
Просто онемях #Cussing out

кво си онемяла, те едно време така даваха, много добре си спомням как топях на брат ми биберона с мед Peace така че напълно е възможно жената да не знае, че вече не е прието да се дава мед Peace аз какво да кажа като мойта пръста си не мърда, ваште поне проявяват някакво старание да помогнат Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт