Има ли бъдещи мами с плацента превия.....

  • 4 673
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Въпроса ми е,дали има мами,които в началото са им казали,че плацентата им е на ниско разположена,а с течение на времето се е вдигнала?
В момента аз съм така и гинеколога ми ,ми каза ,че почти 90% е сигурен,че няма да се вдигне. Та интересно ми е да споделите ,как са се развили нещата при вас и какви са били последствията...
Благодаря ви предварително,всяка информация ми е полезна. Знам,че сигурно има много теми по темата,но нещо не мога да ги намеря с търсачката. Peace  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 069
Аз не съм имала проблем от такова естество, но майка ми е акушерка и каза, че е наложително секцио при плацента превия.Тя ще препречи пътя на детето за излизане по нормален начин.

# 2
  • Мнения: 2 821
При втората ми бременност ми казаха, че плацентата е ниска. Вдигна се в последствие, родих нормално. Мисля, че още ти е рано за категоричан отговор. Не се тревожи..има време да се вдигне. Лека бременност Hug

# 3
  • Мнения: 236
Не е ли малко рано за да ти кажат че ти е ниска плацентата.До колкото виждам от линийката си 13г.а.Аз съм вече почти 15г.а  и страшно много ставам вечер да ходя до тоалетна , с което имам предположения , че и моето бебе не иска да се вдигне и ми пртиска пикочният мехур.Като бях на лекар , той нищо не каза, освен че след 7 месеца ше се оправя  Grinning!
Аз мисля че е рано да се даде такава "крайна диагноза".

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
Всъщност "плацента превия" не е ли отлепване на плацентата и по този начин да "запушва" цервикалния канал newsm78?

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Плацента превия е ниско разположена плацента,която запушва родовите пътища.На мен никой не ми е дал "крайна диагноза", не виждам да съм го споменала , просто питам имало ли е мами,на които първоначалните предположение са били за такова предлежание и дали плацентата се е вдигнала. Никой не говори за поставени диагнози. Със сигурност към момента плацентата ,която се образува е  с ниско предлежание и си имам разни проблеми от това. Все пак определено се доверявам на доктора си.
mimi123, незнам дали е рано или не да се виждат подобни неща,но това ми е казано още 8 седмица,колкото и да ти е странно.Поради тази причина пия доста медикаменти и от време на време ми е доста притеснено. Да не забравяме ,че това все пак ми е 2 ра бременност и имам опит.  Peace
Благодаря на всички !!!  bouquet

# 6
  • Мнения: 354
Моята беше ниско разположена в началото на бремеността. В последствие се изтегли /мигрира/ нагоре , но пак остана малко по ниско от обичайното. По време на бременността , плодът често се обръщаше в седалощтно предлежание/ обясняваха ми го с ниската плацента/.Родих нормално без усложнения. УСПЕХ!

# 7
  • Мнения: 160
Всъщност "плацента превия" не е ли отлепване на плацентата и по този начин да "запушва" цервикалния канал newsm78?
Нали се сещаш че ако плацентата се отлепи,се получава кръвоизлив,"плацента превия" значи разположена върху цервикалния канал ,това значи никакъв секс,много почивка,без тежко и т.н.!На мен при втората бременност ми ми сложиха тзи диагноза в 3 месец след кървене,полежах 1 месец в болница и всичко беше наред,резултата е наяве!До 7месец плацентата си беше долу,едва на последния преглед в 9 месец се видя че се е вдигнала, и аз родих нормално,ако остане долу се налага секцио,защото ако тръгне първо плацентата,както се изрази доктора"му късаш водолазния костюм"(бебето се задушава)! 

# 8
  • Мнения: 911
Първа бременност, на 37 години, в 15 г.с. (вече съм 33-а) докторът ми каза, че е превия... няма смисъл да обяснявам какъв ужас изживяхме с мъжа ми, като се има предвид, че тази бременност е чакана повече от 10 години.
Спрях работа и само лежах вкъщи - никакво домакинстване, пиех магнерот (3х2), но-шпа.
В момента е антериор (предна)  и по нищо не си личи, че ми е била превиа.
Коментарът на твоя лекар не ми се вижда сериознен, искал е да те плаши ли, какво?... Предлежаща (превиа)плацента се вдига до към 28 г.с.... При мен 5 седмици след установяването се беше дръпнала близо сантиметър от канала.
Забравих да кажа - абсолютно са забранени секс и цигари; между другото цигарите по време на бременност могат да причинят превиа.
Успех!

Погледни това (на страницата горе вдясно има и линк на английски):
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/spanish/ency/esp_imagepages/17122.htm

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 12:22 от korinka

# 9
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
korinka. благодаря ти Hug
Гинеколога ми определено не иска да ме плаши,напротив, това което ми  каза аз едва ли не го изнудих. Предната седмица вечерта получих кървене и от там..... разбрах.Важно е човек да знае подробности за да се пази.
Относно цигарите , аз ги спрях преди да забременея.Това не е планирана бременност,явно е награда за това че отказах цигарите Crazy,а уж се пазехме. За пореден път се убедих,че хубавите работа стават непредвидено. Дано всичко е наред до края на бременността ми. Peace

# 10
# 11
  • Мнения: 959
И аз бях със същия в проблем до средата на бременността,но после всичко се оправи.

# 12
  • Мнения: 766
И аз съм с ниска плацентата от началото на бременността. Но на последния преглед ме зарадваха, че е започнала да се вдига по-малко. Много да почиваш, повече да лежиш и никакви физически натоварвания  Peace
Лека и без други проблеми бременност  Hug

# 13
  • Мнения: 2 051
Да, може да се вдигне, спокойно.
Моята беше много ниска и предна на всичкото отгоре, не се вдигна особено, но достатъчно да си родя близнаците нормално.
Леко и гледай напред!

# 14
  • Мнения: 5 391
Имах същият проблем.Т.е когато плацентата се образува беше възможно най-ниско разположена, слава богу това не доведе до никакви усложнения.
Още тогава док ми каза, че плацентата ще се вдигне, така и стана, не помня точно кога, но мисля че преди 20-та седмица със сигурност.
Родих нормално, желая успех и на теб! Hug

# 15
  • Мнения: 777
Аз също съм с превия - установиха ми я в 4ти месец. В момента сам в 34 г.с и следващата седмица съм на консултация - тогава ще разбера дали се е вдигнала... На мен лекарката ми каза, че при мен има голяма вероятност да се вдигне тъй като е разположена ниско само частично, без да запушва родовия канал на 100%... Така че и аз съм с този проблем и другата седмица като разбера дали се е вдигнала ще пиша отново  Peace А ти - не се притеснявай и вярвай, че нещата ще се развият благоприятно... Ако ли не - секциото не е чак толкова лоша алтернатива  Flutter

# 16
  • Мнения: 143
Ще се включа по темата, въпреки че не мога да дам някакъв съвет. От всичко, което изчетох започвам да губя надежда, че моята плацента ще се раздвижи нагоре  smile3518 Доста отдавна подминах 20-та седмица, а досега все си е долу. Иначе не съм имала кървене досега, дори напротив - карам много лека бременност, не ми тежи и се чувствам много добре. Доки засега не ми е казала категорично, че ще съм със секцио, въпреки че според мен май няма да ми се размине.
Илонита пожелавам ти лека бременност и дано притесненията ти да са напразни  Peace

# 17
  • Мнения: 7 914
на мен плацентата ми беше ниска в 20 г.с. и в 26 си беше вече добре  Peace
Така че ти стискам палци да се вдигне Peace

Не съм се пазила по никакъв начин...освен от секс и то понеже нямах никакво желание Peace

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Въпроса ми е,дали има мами,които в началото са им казали,че плацентата им е на ниско разположена,а с течение на времето се е вдигнала?
В момента аз съм така и гинеколога ми ,ми каза ,че почти 90% е сигурен,че няма да се вдигне. Та интересно ми е да споделите ,как са се развили нещата при вас и какви са били последствията...
Благодаря ви предварително,всяка информация ми е полезна. Знам,че сигурно има много теми по темата,но нещо не мога да ги намеря с търсачката. Peace  bouquet

С първата ми бременност бях така. В 4-тия месец плацентата ми беше ниско разположена и на задната страна на матката. В 7-мия месец вече се беше вдигнала.

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравей и тук, Илонита!

На мен също ми казаха на предишния преглед, че плацентата е ниско разположена, но тогава лекарката каза, че по всяка вероятност ще се вдигне до края на бременността и не спомена нищо повече. Аз тогава доста неща изчетох из интернет и наистина оказа се, че в повечето случай се вдига. Но единствено времето може да покаже.

Желая ти бързо вдигане на плацентата и лека бременност!  Simple Smile

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
БЛагодаря на всички за отговорите,ще чакам и ще видим какво ще стане. Важното е да го избутаме до края. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
При мен се видя ниско разположена плацента и то от двама лекари едва в 24 - 25 г.с. Преди това си беше ок /дори на феталната при Томова в 21 г.с. не се видя да е ниска/.

# 23
  • Мнения: 143
Момичета, не се отчайвайте за плацентата. Направих предния си постинг по темата в деня преди назначения ми преглед. Вчера на прегледа доки ми каза, че се е вдигнала  newsm44(е не е съвсем горе, а някъде по средата в дясно), но по никакъв начин няма да пречи на раждането. Аз вече си мислех, че няма шанс да се вдигне, защото съм в 36-та седмица, но явно не съм била права.
Успех на всички, стискам палци!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт