Млечница

  • 2 353
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Честно казано за млечницата с какво ли не съм го мазала, горкото даже повръщаше от мазилата, накрая мина от само себе си към края на 2-ри месец (бях спряла всякакви мазила). Давай му по малко водичка след като е яло (може и в лъжичка) да си изплакне устичката от млякото.
И в никакъв случай не слагай кърма в оченцето, може да доведе до по-голям проблем. Почиствай оченцето с чисто памуче напоено с преварена вода. Има капки за очи на билкова основа, подходящи са за толкова малко бебче, попитай педиатъра ви. Ако проблемът с оченцето не се реши, посетете специалист, може да е по-упорит конюктивит, може да е запушен слъзен канал, офтамологът най-добре ще ви ориентира. Успех.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
За млечницата само да напомня, че се лекува и майката заедно с бебето (със същите лекарства, намазани на гърдата след кърмене, не пречат на сукането), защото иначе могат да препредават инфекцията един на друг.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Момичета, благодаря ви за отговорите.
Мажа бебко се с Нистатин гел, но по съвет на boo, ще си мажа и гърдите.Може би трябва да мажа и биберона залъгалка, защото той спасява положението, когато сме много нервни.А иначе сме само на кърмене, но пък и шишето за вода е с биберон?!
Аз за оченцето, педи ни предписа "Ciloxan", само че в упътването пише,че е за деца над 1 год.  Rolling Eyes  и сега се чудим пак какво да правим - да капя или да не капя?! Rolling Eyes

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ааа, това е друго. Щом ползвате биберон-залъгалка, го махни, той е най-големият развъдник на гъби! (същото и за бибата на шишето). Или трябва да ги изваряваш след всяко лапане в устата...

Общи условия

Активация на акаунт