ОКТОМВРИ месец е далече, коремчетата нарастват вече.

  • 13 251
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 524
Здравейте и от мен.
Тук времето не е чак толкова гадно и май се опитва да се покаже слъцето, но ще видим.
И аз да се похваля - снощи вече усетих шушко да рита. За съжаление пак насреща ми беше моя мъж, но то къде ли жена у дома, само мъже smile3511.
Все ми се искаше да си имам и момиченце в къщи, но такава ми е орисията. То още не сигурно, но и първия път пак си знаех, че е момче. Ще видим във вторник.
И аз не знаех, че има  значение  newsm78. Ти си имала голям избор на концерта. Ех, ако се окаже сега и момиченце ще повярвам в поверията. Ох, аз пък се чудя, като кучо е постоянно до мен, ако първо него погледна какво- брой ли се?  newsm78  newsm78 или ако гледам телевизия брой ли се дали съм видяла актьор или актриса?
 Може и да е прав мъжът, но не на място се е изказал  Joy  Joy  Joy
Да има късмета и моя нещо подобно да избълва  Crazy света малък ще му се види. 
Преди няколко дни ми вика, не бой се - ще родиш няма къде да ходиш и аз искам не искам в казарма съм бил.
 smile3516 smile3515
Казах му: само още веднъж да чуя подобно изказване и  ще присъстваш на раждането. Леле чак пребледня милото. Не ще даже да помисли по въпроса, не че аз се натискам да е там, но обичам да го базикам, особенно като се връзва.
 

# 286
  • Мнения: 157
Добро утро, момичета! Днес майче съм първа   Peace
Само аз ли още не съм усетила малкото човече? Трябва ли да се притеснявам? То аз само се чудя за какво да се шашкам... Реших да не правя БХС, а сега само се паникьосвам на тази тема... Whistling newsm17 Моля се всичко да е КАКТО ТРЯБВА!!!
Снощи сглобявахме детско креватче - знам че е рано, обаче кумовете ни заминават за Америка и ни оставят креватчето и количката (които не са хич лоши - леглото е "Чиполино", количката нещо като "Бертони" звучеше) Да знаете - голяма тръпка е!!!! newsm10
Хайде - лек ден!

# 287
  • София
  • Мнения: 1 555
Добро утро мили мами:))))

Карина - честито първо ритниче!  Mr. Green И аз съм чувала, че при по-силен шум бебчовците започват да риткат .... Joy

silverarrow
- честито за резултатите от БХС!  Hug И аз моите в сряда ще си взема и ще видим Laughing Сега погледнах аз сайта с размерите на бебето по седмици, също и на сайта в БГ-Мамма...и там наистина по-малки размери ги дават.  newsm78  Наистина ще са ни слончета бебчовците май...но нека растат... Grinning А да те питам - какво беше гадаенето за пола по пулса на бебчо? Аз вече съм почти сигурна, че е момченце....но все пак... Laughing

viodidi
- спокойно и аз чакам още шутче, хем съм с 2 седмици преди теб:) Има време. Някой мами и към 20-21 г.с. го усещат. Пък и после като започнат със шутчетата и ще видиш как няма да ни дават да спинкаме през нощта. hahaha

И да похваля всички булки - много сте хубави!   bouquet Прекрасни снимки ...направо и на мен ми се прииска да се оженя... Mr. Green

# 288
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Добро утро дами. Вчера моята приятелка беше на ЖК (ние сме с 4 дни разлика) и док й е казала, че БХС се плаща - нали НЗОК го поемаше  Thinking Но пък й е казала, че както се следи в Св. София раждането с всичките анестезии и първоначални грижи за новороденото е 800 лв за осигурените, и 1200лв - за не. Поли, въобще не ходи при Тодоров, може да е добър специалист, но само толкова

# 289
  • София
  • Мнения: 1 555
МГД - Плаща се и струва 25 лв.  Peace Може би има и някакъв вариант да те изпратят по Здравната каса с направление...но честно казано, всички до сега казват, че са плащали. Аз всъщност нещо друго се чудя за този БХС...уж казват, че за жените над 35г. е препоръчително. Пък на мен ми дадоха листовка, в която пише че изследването е насочено преди към младите бременни под 36г. Както и да е .... аз съм решила, да не се шашкам независимо от резултата.  Peace

# 290
  • Мнения: 617
Добро утро мамчета.
Карина - първо ритниче а ЧЕСТИТО. Laughing
viodidi - и аз не съм усетила ритниче още, ама то така ми къркори корема постаянно, че не очаквам скоро да усетя. #Cussing out
Silverarow- честит ти резултат, много се радвам, дано скоро всички мами решили да си правят това изследване се похвалят с такъв. Аз още не съм решила какво да правя с това изследване ама ще го реша скоро.
Имам един може би глупав въпрос ама ще питам. Значи гледам че постоянно пишете за ЖК/женска консултация/, та се чудя това да се запишеш в ЖК задължително ли е и какво е всъщност  Embarassed. Аз си ходя на лекар по здравната каса и само при него си ходя и се чудя какво е това чудо ЖК.

# 291
  • Мнения: 617
Хайде някой да прави новата темичка, че тук ни отесня.
Може и аз да я направя само заглавийце си търся, ама ще трябва чак довечера да я направя, че сега съм на работа и пиша тайничко.

# 292
  • Мнения: 4 555
Добро утро на всички   bouquet

mimi_mimi, при ЖК ти се следи бременността и се правят задължителните прегледи и изследвания. Това пак е по здравната каса.
Чувала съм, че може да се прави и от личния лекар, но може да си избереш някой гинеколог. Става въпрос, че здравната каса поема определен брой прегледи и изследвания и всичко това ти е безплатно. Ти може да си имаш и друг лекар, който да те следи на частно, но на него си плащаш, а ЖК е безплатна.

Ивон, моля те, дай ми линк към тези бебешки размери, защото аз в понеделник ходих на преглед и като премерихме главата на бебо се оказа, че отговаря на една седмица повече. Малко се притесних. Не защото е много голям, а защото по дължината на крачето излизаше по-малък, а по главата - по-голям Confused

# 293
  • Мнения: 1 305
Добро утро мами  Hug
Карина честито първо ритниче   Hug
И аз знам, че БХС се плаща.
Момичета вие вечерно време като спите как ви е коремчето. Аз последните 2-3 нощи се усещам , че се се въртя и се не ми е удобно само на ляво ми е удобно да спя ама аз искам и на дясно , ама хич не ми е удобно имам чувството , че имам топка в корема която всеки момент ще падне и ще ме заболи. И така цяла нощ се мяткам и цяла нощ не мога спокойно да спя при вас има ли такова нещо.
Айде лек ден и да се пазите  Hug

# 294
  • Мнения: 285
Добро утро и от мен. Simple Smile
Помагайте мами, мече цяла седмица немога да се оправя от гърло и хрема.
ВЕче ползвах всички бабешки методи, които колежките ми казаха. Засега единствено нишадър малко ми помага, но облекчава временно и после всичко започва отначало.
Започвам да си мисля че никога няма да се оправя вече Cry

# 295
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Добър ден  от мен Hug
Хайде някой да се заеме с нова тема,че ще ни заключат Crossing Arms

# 296
  • София
  • Мнения: 1 555
Карина - аз всъщност този сайт гледам - http://www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html? , но там има само дължина и тегло. В сайта на bg-mamma и mamaibebe също само тези размери пише.
За размерите хич не се притеснявай. Аз в понеделник като ходих по здравната каса и бях в 15г.с и 6 ден и лекарката там изкара главичката като за 17 г.с. и 2 ден без да премери нищо друго  #Crazyи даже въобще не коментира, а аз чак после видях на снимката. При другата ми лекарката на следващия ден, на която имам 100% доверие и знам, че е много по-добър специалист, главичката беше за 16г.с. и 5 ден, а бедрената кост за 16г.с. Тя още преди това ми обясни, че това са осреднени размери, че бебетата растат различно и т.н. и въобще няма нужда да се притесняваме и шашкаме при такива случаи. Аз съм сигурна, че всичко е наред при теб, пък и бебчо вече по-честичко ще ти дава сигнали с ритничета, за да му се радваш.  Hug

# 297
  • София
  • Мнения: 1 524
 newsm47
Добро утро тумбалани !!!
Слънцето грее, вятър духа, а аз съм в прекрасно настроение - Заразявям ви всички и марш в новата темичка  smile3533

# 298
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183397.new#new

Да помогна на Меги и да пусна линк към новата тема. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт