Ами ако не мога да се справя?

  • 1 186
  • 24
  •   1
Отговори
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравейте,мили мами!
Точно след 4 дни ми предстои планово секцио и ще настъпи така дългоочакваният миг,когато най-после ще гушна за първи път малкото човече.До настоящия момент бях абсолютно спокойна, дори нетърпелива това да се случи.Имах доста тежка бременност,съпроводена с редица проблеми, страхове и притеснения, но през цялото време се успокоявах с мисълта,че всичко си заслужава,че накрая нещата ще си дойдат на мястото.
И днес,най-неочаквано за самата мен,изпитах някакъв почти панически страх.Първо-дали всичко ще е наред с операцията,с възстановяването,за което казват,че е доста тежко след това,но най-вече...от първата среща и първите грижи.Ами,ако майчинският ми инстинкт не "проработи", ако не успея да се справя така,че да задоволя по най-правилния начин потребностите на своето дете?Ако не се науча да го разбирам и да му давам това, от което има нужда?
Вие имали ли сте подобни страхове и как успяхте да се справите с тях?

# 1
  • Мнения: 941
За проблемите,страховете и хилядите въпроси,които съпровождаха моята бременност няма да ти говоря.Спокойно,остават само 4 дни до най-щастливия ден в живота ти!Радвай се,мисли позитивно,всичко ще е наред,ще видиш! И когато гушнеш за първи път твоето съкровище и радостни сълзи потекат от очите те,ще осъзнаеш,че всичките страхове вече са зад гърба ти и как те очакват само щастливи мигове Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: X
То човек, ако седне да се притеснява, ще си отрови не само бременността, ами и най-хубавите моменти с детето. Хич да не се притесняваш. Няма майка, която да не се е научила да си гледа детето. Още повече, че имаш заложени и инстинкти за тази цел.

Аз се справявам с всички страхове по един простичък начин - да мисля за лошото, ако дойде. Ако всичко си върви добре, хич не си мисли за глупости. Нали знаеш приказката за нероден Петко?

Леко раждане ти пожелавам и изобщо не се притеснявай. Лекарите си знаят работата. Когато всичко мине, ще видиш, че страховете са били напразни.  Simple Smile

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
и моята бременост не беше весела, и аз родих секцио. всичко ще е наред! като дойде бебо, няма да имаш време да мислиш негативно, повярвай. успех!!!  bouquet

# 4
  • Мнения: 707
Всички сме били несигурни и уплаШени дали Ще върШим всичко както трябва. Не се притеснявай, Ще се справиШ. За всеки случай си осигури помоЩ (някоя от бабите например, в случай че ти потрябва), zа да си по-спокойна.
А и от секцио жените се въzстановяват много бърzо, така че споко. Успех  Peace.

# 5
  • Мнения: 1 422
На този етап от живота детето има нужда от храна и сън, да е чистичко и сухо, да му говориш, да го гушкаш, да го обичаш. Никоя от тези задачи не е особено сложна.

Нямаш нужда от някакъв специален инстинкт, за да се грижиш за едно беззащитно същество. Като намериш малко котенце също го обграждаш с грижи нали,. Представи си го по същия начин за начало, не очаквай някакви задължителни сълзи, заливания с крайни чувства, някакви специални вълнения.

Колкото по-спокойно приемеш промените в живота си, толкова по-добре е за всички. Не забравяй и партньора си, защото голяма грешка е да се вдълбочиш в идеята за $майчинството$ и да игнорираш факта, че си $жената$ на този мъж. Не смятай, че се случва нещо катаклично, раждането е аст от живота. Успех!

# 6
  • Мнения: 1 691
Много добре казано! Аз бях от тези, дето не плачат от възторг, когато си видят за пръв път бебето. Бях толкова ошашавена, при това от нормално и доста леко раждане, че май дори не осъзнах факта, че вече съм майка. В началото ме беше страх дори да го докосна, да не говорим за това да го гушна. И на третия ден вече сменях уверено памперси и т.н.
Ще се справиш и ти, не бой се Simple Smile

# 7
  • Мнения: 505
Всичко ще бъде ОК! Не се притеснявай. Нормално е да се вълнуваш - съвсем скоро ще гушнеш най-голямото съкровище на света!  Hug С тебе съм и те подкрепям!  newsm51

# 8
  • Мнения: 1 896
Никой не може да се справи по-добре от теб с грижите за твоето детенце. Предстои ти голяма радост, макар че има и трудни моменти отвреме-навреме, но те са част от красотата на преживяването. Вярвай в себе си, в тялото си, в инстинктите си и в тези на бебчето и всичко ще се подреди перфектно. Природата го е измислила, повярвай.
Леко раждане и много щастие ти желая!  Hug

# 9
  • Мнения: 7 416
  ще се справиш!Просто няма къде да бягаш! Grinning Grinning Grinning

# 10
  • Мнения: 2 220
Страховете изчезват в мига, когато осъзнаеш, че това малко същество е зависимо от теб... Вземаш го в ръце и вече няма невъзможни неща...
Леко раждане!

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Имах същите опасения.Хабер си нямах как се гледа бебе и как ще се справя.Но се успокоявах, че ако не става ще върна бебето в родилния дом Simple Smile
 Нормални са ти опасенията, но всичко ще се дойде на мястото.Наистина бебето учи майката, а и инстинктите ти ще се задействат сами!

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
''Ами ако не мога да се справя?'' - няма такъв филм.Ще се справиш,сигурна съм.Леко раждане!   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 771
Като при първо раждане са нормални чувствата които изпитваш.
Аз родих със секцио и бързо се възстанових. Сама си гледах детето и се справих без чужда помощ.
ще се справиш чудесно ще видиш. Няма как при теб да не заработи майчиното чувство. Сега куп емоции бушуват в теб, но когато гушнеш скъпоценното вързопче всичко ще е ОК!
С пожелание за леко и бързо раждане и възстановяване.
И да пишеш после как е било.
За да ти слезе бързо кърма постоянно слагай бебето на гърдата.
В стаята бяхме 6 родилки - секцио и всички имаха кърма

# 14
  • София
  • Мнения: 3 688
Честно никога не съм се измъчвала с подобни мисли.Ноооо майка ми казва че майчинския ми инстинкт съвсем не бил заработил първите ден два:)
Но след това всичко станало от самосебе си и сега се грижа по най-добрия (за мен начин) за детето си!

Общи условия

Активация на акаунт