Теми по история за кандидат студенти

  • 11 170
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 843
   Какво да ти кажа,   ако кандидатстваш "Право"  учителката ти е добра., че и отгоре!   Та, както и "медицина", така и "Право" , хората се отсяват  по памет.  Или я имаш / за дати , диагнози,етнология, нрави, хапчета температури -ооолях сеее-,  и ситуации -  или не/  Ако нямаш  този тип памет... не ти трябва.  Ама много сериозно ти го казвам. Не! Не. не......

    Аз я намах/ този тип памет/ , но опитах., не е до воля.... не е.   Не знам за "Право "доколко е фатална, с тези  бази данни на компа, но при медицината е  АбЦолютно необходима.

# 16
  • Мнения: 1 416
Ако кажеш друг начин, ще съм ти много благодарна.  Hug
Карима вече ти е дала най-добрият съвет - развивай ги. Ще вникнеш истински в темите и няма да имаш никакъв проблем. Наизуст е безсмислено, според мен. Нали идеята е да познаваш историята, да ти е ясна...
Мисля, че по този начин ще ти е много по-интересно. И съм сигурна, че ще се представиш чудесно. При мен се получи - без зубрене.

# 17
  • Мнения: 843
Ах, нее!!
   какво ще кандидатстваш ,  дееее!
    То насоки, - да... ама кажи.   Hug  Иначе постингът ми по- горе  е   изстрадан сериозно... вярвай! Sick

# 18
  • Мнения: 1 813
Ако кажеш друг начин, ще съм ти много благодарна.  Hug
Карима вече ти е дала най-добрият съвет - развивай ги. Ще вникнеш истински в темите и няма да имаш никакъв проблем. Наизуст е безсмислено, според мен. Нали идеята е да познаваш историята, да ти е ясна...
Мисля, че по този начин ще ти е много по-интересно. И съм сигурна, че ще се представиш чудесно. При мен се получи - без зубрене.
Аз за да я познавам трябва да съм попрочела доста, а и за да не пропусна някой факт...  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 813
Ах, нее!!
   какво ще кандидатстваш ,  дееее!
    То насоки, - да... ама кажи.   Hug  Иначе постингът ми по- горе  е   изстрадан сериозно... вярвай! Sick
Извинявай не съм видяла поста ти   bouquet
Историята ми трябва за "Право"  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 416
Аз за да я познавам трябва да съм попрочела доста, а и за да не пропусна някой факт...  Rolling Eyes
Е, ти 100% ще пропуснеш някой факт - това не е най-страшното. Важното е темата ти да е добре структурирана и пълна. Да си личи, че знаеш и си мислила, разработвайки я. Такива са ми впечатленията...

# 21
  • Мнения: 1 813
Аз за да я познавам трябва да съм попрочела доста, а и за да не пропусна някой факт...  Rolling Eyes
Е, ти 100% ще пропуснеш някой факт - това не е най-страшното. Важното е темата ти да е добре структурирана и пълна. Да си личи, че знаеш и си мислила, разработвайки я. Такива са ми впечатленията...


Ти къде кандидатства и какво учи после ? Само питам... ако искаш не отговаряй.

# 22
  • Мнения: 1 264
Аз щях да кандидатствам право и затова си купих един наръчник или каквото е там (не помня  Embarassed) пишеше какво трябва да съдържа всяка тема от конспекта. После си взех учебниците по история в два комплекта и започнах да си правя темите. Директно изрязвах от учебниците това, което ми трябва по темата и лепях на тетратки и сглобявах  Mr. Green Отне ми два-три месеца. Минах всички теми по веднъж и изведнъж реших, че не искам да кандидатствам право  Sick Започнах да се готвя друго. Сега си имам темички за спомен  hahaha, но като загубих толкова много време в правене и четене, някак не мога да ги дам. (Те затова са си и още при мен.) Ако искаш може да ти ги снимам евентуално, но са от преди 12 години. Не знам какви са сега конспектите, изискванията.  newsm78

# 23
  • Мнения: 843
   Каква ти е паметта ?   Познавам ти писането и не мисля , че ще ти е трудно.   Hug  А,   Памет за дати?  / и аз нямам, гледам  листчета/   А  фактология?  / това помня, въпреки датите/  Може би помниш добре, но още ти се вижда на майтап?

   Цялата идея?   а?  а?  .. Гъди - гъди..
 бе майтапя се.   ЩЕ СЕ СПРАВИш.
    Много неща в бранша са вече невероятно добре систематизирани. Тръгвай по пътя... / С Керуак/   Другари тук ще ти се намерят.

# 24
  • Мнения: 183
и ако има няколко мнения по даден въпрос да ги напишеш а не само едно от тях,защото дори за датата на създавене на БГ държавата ни има няколко дати
хубаво,е ако не можеш да ходиш на урози всяка седмица да учиш поне по една тема и да си правиш сама изпит като пишеш това което си научила,аз ходех на уроци и там всеки път имах тема за учене и пишех не винаги цялата тема но учителката знаеше кое е най-трудно,а повярвай всяка тема има трудно нещо било то и в една страница събрано и на него ме препитваше и имаше полза

# 25
  • Мнения: 1 416
Ти къде кандидатства и какво учи после ? Само питам... ако искаш не отговаряй.
Кандидатствах в Софийския, УНСС, Пловдивския и Великотърновския. Приехаме и на четирите места.  Simple Smile В УНСС и ВТУ - "Право", в Пловдив - "Политология". Учих "Журналистика" в Софийския -  за нея оценката по история не ми потрябва.

# 26
  • Мнения: 1 813
Аз щях да кандидатствам право и затова си купих един наръчник или каквото е там (не помня  Embarassed) пишеше какво трябва да съдържа всяка тема от конспекта. После си взех учебниците по история в два комплекта и започнах да си правя темите. Директно изрязвах от учебниците това, което ми трябва по темата и лепях на тетратки и сглобявах  Mr. Green Отне ми два-три месеца. Минах всички теми по веднъж и изведнъж реших, че не искам да кандидатствам право  Sick Започнах да се готвя друго. Сега си имам темички за спомен  hahaha, но като загубих толкова много време в правене и четене, някак не мога да ги дам. (Те затова са си и още при мен.) Ако искаш може да ти ги снимам евентуално, но са от преди 12 години. Не знам какви са сега конспектите, изискванията.  newsm78
В темата си втората,която се е отказала от правото  ooooh! Представям си още колко има  Sad

# 27
  • Мнения: 1 813
Ти къде кандидатства и какво учи после ? Само питам... ако искаш не отговаряй.
Кандидатствах в Софийския, УНСС, Пловдивския и Великотърновския. Приехаме и на четирите места.  Simple Smile В УНСС и ВТУ - "Право", в Пловдив - "Политология". Учих "Журналистика" в Софийския -  за нея оценката по история не ми потрябва.
Казаха ми,че ВТУ бил по-добър факултет по "Право" от Пловдивския.Така ли е  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 416
Казаха ми,че ВТУ бил по-добър факултет по "Право" от Пловдивския.Така ли е  newsm78
Възможно е. Доколкото знам, в Търново четат преподавателите от Софийския... Аз познавам прависти предимно от СУ и не мога да съм полезна с конкретна информация за ВТУ.
А ти защо си се насочила към това скучно "Право"? (мое мнение)

# 29
  • Мнения: 1 813
Казаха ми,че ВТУ бил по-добър факултет по "Право" от Пловдивския.Така ли е  newsm78
Възможно е. Доколкото знам, в Търново четат преподавателите от Софийския... Аз познавам прависти предимно от СУ и не мога да съм полезна с конкретна информация за ВТУ.
А ти защо си се насочила към това скучно "Право"? (мое мнение)
От малка все това съм си мислела,не зная и аз защо.Професията ме влече (не че ми разбира главата на 17 години),но нищо друго не ме "блазни"  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт