Към мамите с отрицателен реузсфактор!!!

  • 1 037
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
Мили мами, моля ви кажете ми вярно ли е че вече анти-Д гамаглобулин не се произвежда,а има заместител,производство на някаква шведска фирма???Благодаря ви предварително за отговорите,защото ми е много спешно!!!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 409
За пръв път чувам такова нещо,но ще следя темата,защото и мен ме интересува.
Дано да се включи някой,който да е наясно

# 2
  • Мнения: 22
на 2 април правих амниоцентеза в Май4ин дом и понеже сам В- ,веднага след манипулациата ми сложиха Анти Д,а след парвото ми раждане не се наложи да ме профилактират,защото детето е с моята В-.Прави се само ако е взело + от таткото.Не платих ништо за тази сега,но ми споменаха,4е струвала 168лв.Бях 4ела тук някъде в форумите,4е балгарската наистина е спряна.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Не съм чувала. Преди 2 години на мен ми сложиха след раждането някаква американска /по здравна каса/.

# 4
  • Мнения: 625
ДА,тя българската е спряна отдавнааааа,аз говоря че вече гамаглобулина си има друго име RHESONATIV,та затова питам,а и не искам да чакам да видя кръвната група на бебо и тогава да я купуваме,искаме да си я имаме от сега,че доставката и също не е толкова лесна ,а трябва да се постави до 72 часа,а някои фармацевти ни глегат като гръмната като им кажем какво търсим,егати невежеството:(

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
Българската е спряна от производство много отдавна. Но знам, че можеш да си я купиш от Търговска лига и с фактурата НЗОК ти връща парите, но после.

# 6
  • Мнения: 1 116
...а някои фармацевти ни глегат като гръмната като им кажем какво търсим,егати невежеството...Sad
Много грозно изказване, при положение че дори не знаеш в аптеката срещу теб кой е седял.

Казва се Anti-D (Rh0) Immunoglobulin и наистина е към 160 - 170 лв.

# 7
  • Мнения: 984
българската е спряна и то не много отдавна, ще се поднови към средата на годината, а на вносната е спрян вноса, защото преди се внасяла от една държава/не помня коя беше/, а сега ще се внася от друга. Преди 1 месец и аз я издирвах по аптеките и нямаше нито българска, нито вносна, най-добре звънни на вносителите там ще ти дадат най-актуална информация 953-24-61, адреса е ул.Костенец №1

# 8
  • Мнения: 625
Много благодаря момичета! Сега чак се уверявам в каква абсурдна държава живееммммм!!! А господина фармацевт ще попитам Защо да е грозно изказването? newsm78Днес си поръчах RESONATIV-a тя е аналог на антиД.Много ми е интересно обаче момичета,които нямат нет и парички точно в тези месеци,в които никъде я няма(при положение че се слага до 3 дни максимум) какво правят милите?

# 9
  • Мнения: 161
е хайде стига вече разправии  Laughing темата е съвсем различна! На този телефон - 9532461 - БУЛМАР - звънях някаде преди 3 месеца и ми казаха, да звънна април - днес го направих...обясниха ми, че до август няма да има БГ вариант на гаммаглобулина Sad намира се обаче вносен - към 190лв. Забавното в цялата история е , че наистина много трудно се намира..., а принципно трябва да е подсигурено от Здр.Каса. Питам само - какво правиме ако не си го намериме предварително и в болницата ни кажат: "ми нямаме" ? Отговор не очаквам Simple Smile Аз си намерих 1 ампула за бесните 190лв. без да знам дали детето ще е Rh - или + . Заслужава си - ако искаш да имаш повече от 1 дете.

Общи условия

Активация на акаунт