Какво представлява апартамент с три преходни стаи?

  • 19 585
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 577
Другарчета, спешно!

Обадиха ми се да ми предлагат апартамент (нали търсим сега), в който от хола се влизало в двете спални?  #Crazy

Идея си нямам какво е това, за пръв път чувам - как така три преходни стаи, изобщо не си го представям.

Ако някой знае може ли да ми обесни, и да ми каже удобно ли е?

Попринцип мразя преход, освен ако не е на кухнята, и да знам  да не си губя времето да гледам.

# 1
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ами, те са ти го казали - от хола се влиза в другите две стаи. Значи от коридора влизаш в хола и оттам в другите стаи. Ми, не знам как да ти обясня по подробно, а чертеж няма как да направя.

# 2
  • Мнения: 3 447
Апартаментът на баба ми е такъв. От антрето се влиза в хола, който няма прозорци (т.н. вестибюл), а от хола - в двете спални. Не е удобно, защото холът е тъмен и не може да се ползва като хората.

# 3
  • Мнения: 8 999
Ужасно разпределение! Но не пречи да го погледнеш - може да се измисли вариант за преустройство и преходът да се избегне. Може да има голяма кухня, която да стане на самостоятелна стая и по този начин само едната спалня да е преходна от хола. Ако е старо строителство такова разпределение предполага т.нар. "вестибюл", преходен към две стаи, което не прави жилището тристайно, а си е на практика двустайно. Все пак те съветвам да го огледаш - ако не го купиш, поне ще добиеш представа за какво иде реч и в бъдеще ще избягваш огледи на такива жилища.

# 4
  • Мнения: 46 488
Може да е тъмен или светъл хол, може да е преход с коридор, без коридор, зависи, няма как да знаем точно този какъв е  Rolling Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не е удобно, не те съветвам, вуйчо ми живее цял живот в такъв.

# 6
  • Мнения: 3 423
Може да е някой лофт.
И аз искам да живея в
изцяло отворено жилище.
Може етаж от фабрика.
Иди, виж, може да ти хареса.

# 7
  • Мнения: 3 880
Най-добре да отидеш да го огледаш на място, има много варианти и само можем да гадаем. Много е важно дали холът ще може да се ползва по предназначение, защото ако наистина няма прозорец, аз лично не бих се чувствала добре в него, освен това в него ще има мин. 4 врати+ евентуално прозорец, това много усложнява въпросът с подреждането на мебелите. А да ползваш цял хол единствено като коридор (преход)  newsm78 това си е загуба на квадратура и излишни средства, няма смисъл.
Ако всички останали условия ви устройват нищо не ти пречи да го видиш.....

# 8
  • Мнения: 3 447
А да ползваш цял хол единствено като коридор (преход)  newsm78 това си е загуба на квадратура и излишни средства, няма смисъл.
Точно това е... дори и да има прозорци, не можеш да го ползваш като резервна спалня, примерно.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Едва ли е с три преходни стаи - най-вероятно само холът е преходен. Три преходни стаи означава от едната във втората, от втората в третата и така.
 Ние можем само да гадаем как е точно.
 На свеки апартамента е така - влизаш в малко антренце и от там в хола, от хола през друга врата се излиза в малко коридорче, което е с три врати - за двете спални и банята. Т.е. само холът е преходен.
 Не е най-удобно(защото холът не може да се ползва за спалня при нужда - например гости), но не е и крайно лошо - холът си има прозорци и тераса.

# 10
  • Мнения: 2 700
Може и да не е толкова зле, колкото го описвате.
В моя хол (светъл е) се влиза от коридор, в ляво от хола се пада трапезарията (със свод), в дясно е едната спалня. Не е проблем ползването на отделните помещения по предназначение.
Що се отнася до това дали се губи квадратура или не, въпросът е спорен, защото в момента имам 6 помещения и само един коридор, т.е. не е загубен нито един квадрат.
Иначе казано, виж и прецени.

# 11
  • Мнения: 5 577
Да, благодаря ви, добих представа, да знам като се обадя на собственика какво да питам още. И евентуално да отида на оглед.

Майка ми са в тристаен на супер място, предлагат да отидем да живеем там (така де, те да се изнесат) - но само заради прехода на хола с едната спалня не искаме. Мразя преход, не е удобно.  Tired

А тук понеже става дума за 2 и се шокирах много.  #Crazy

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Живея в апартамент с преходен хол и не страдам особено, да ти кажа. Никаква драма няма даже. Спалнята, в която се стига през хола, тъй или иначе служи за спане - много важно, че вечер от хола се влизало в нея, вместо от коридора.

# 13
  • Мнения: 5 577
Живея в апартамент с преходен хол и не страдам особено, да ти кажа. Никаква драма няма даже. Спалнята, в която се стига през хола, тъй или иначе служи за спане - много важно, че вечер от хола се влизало в нея, вместо от коридора.

Съгласна съм, но при положение, че ще го купувам тепърва, предпочитам да не е така. А при мама е кофти, защото др. спалня се пада през един голям коридор, диагонално, и от едната в другата не се чува нищо (което е ок, за голямо дете, но за Иван не - аз няма да го чувам изобщо нощем). Става като 2 отделни апартамента, кофти е към момента, че спалните са страшно отдалечени (и кухнята е между тях).

# 14
  • Мнения: 3 880

Що се отнася до това дали се губи квадратура или не, въпросът е спорен, защото в момента имам 6 помещения и само един коридор, т.е. не е загубен нито един квадрат.
Е, щом си ползвате хола като хол- супер, тогава ясно, че няма загуба. Аз визирах случаите, в които няма да могат да го ползват по предназначение по ред прични (аз под "хол" разбирам стаята, в която се събира цялото семейство, гледа се телевизия, почива се, говори си, играе се и т.н.) тогава това помещение ще служи само за преход, с други думи- коридор, а коридор с внушителните размери на хол Wink си е разхищение от където и да го погледнеш Peace

# 15
  • Мнения: 6 167
Апартаментът на баба ми е такъв. От антрето се влиза в хола, който няма прозорци (т.н. вестибюл), а от хола - в двете спални. Не е удобно, защото холът е тъмен и не може да се ползва като хората.

у нас в софия разликата е тази, че не от гостната, а от вестибюла се влиза в две спални.
тоест, едното антре води към вестибюла, който е свръзан сгостнаа и с 2те спални.
другото антре води към другите помещения.

# 16
  • Мнения: 14 133
Живея в апартамент с преходен хол и не страдам особено, да ти кажа. Никаква драма няма даже. Спалнята, в която се стига през хола, тъй или иначе служи за спане - много важно, че вечер от хола се влизало в нея, вместо от коридора.
Peace

# 17
  • Мнения: 2 229
Имахме такъв апартамент, не е много удобно, такова разпределение е много по-подходящо за офис, отколкото за живеене, според мен. newsm78

# 18
  • Мнения: 4 473
Живяла съм в такова жилище и за себе си знам, че е адски неудобно и никога не бих го направила отново. Твърдо против. Няма да те съветвам да го погледнеш дори. Naughty

# 19
  • Мнения: 1 002
преходността спестява пространство , но прави жилището неудобно ,

при нас две стаи са преходни и пак ми е кофти ,особено ако има някой с преспиване - спи в преходната стая - хол , а аз обичам да си обикалям посред нощ примерно

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Иди, виж и дано може нещо да се преустрои - дано няма носещи стени Peace, а и може да се пазариш и за цената- все пак е преходно и може да смъкнеш някое друго евро Wink

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
влизаш в малко антренце и от там в хола, от хола през друга врата се излиза в малко коридорче, което е с три врати - за двете спални и банята. Т.е. само холът е преходен.

в същото разпределение ни е жилището. Казва се апартамент с немски преход  Crazy
Има леко неудобство, така си е. Но има варианти да се реши, стига да искаш.

# 22
  • Мнения: 5 475
влизаш в малко антренце и от там в хола, от хола през друга врата се излиза в малко коридорче, което е с три врати - за двете спални и банята. Т.е. само холът е преходен.

в същото разпределение ни е жилището. Казва се апартамент с немски преход  Crazy

  При нас е дори от входната врата влизаш директно в хол/кухня...огромни са като пространство ,около 45 кв.м. и оттам в антре,водещо към 2 те спални и банята.

 Тук (Италия) се води американски стил и е най-големия хит в новото строителство. Peace

# 23
  • Мнения: 4 406
като имаш предвид, че Иван ще е в съседната стая, на мен ми звучи добре. хайде, мини го виж този апартамент и ела да споделиш

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ние също имаме такъв апартамент, който е с преход от хола към спалнята и от хола към кухнята. Точно поради това неудобство не живеем там и за момента е празен...

# 25
  • Мнения: 1 558
Aдски неудобно нещо - като студентка живеех в подобен, но само с една преходна стая. За мен всяка стая трябва да си е с отделни врати! А и представи си колко странен е за обзавеждане и изолиране такъв апартамент с 3 врати и предполагам още една към тераса...

# 26
  • Мнения: 3 880
..... А и представи си колко странен е за обзавеждане и изолиране такъв апартамент с 3 врати и предполагам още една към тераса...
Не забравяй и вратата, от която се влиза в хола Wink стават 5 общо. Незнам за изолирането, но обзавеждането ще е цяло изпитание (ако действително има 5 врати)....

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
как 5  Rolling Eyes
Холът ми е само с 2 врати и 1 към балкона.
Обособяват се много добре 2 къта - столова и мека мебел Wink

И това с изолацията не го разбрах... newsm78

# 28
  • Мнения: 1 558
как 5  Rolling Eyes
Холът ми е само с 2 врати и 1 към балкона.

И това с изолацията не го разбрах... newsm78

E да, но на нея се влиза в 2 стаи от хола, така че + вратата на хола (от коридора) и тази евентуално на терасата се получават 4 врати. Относно изолирането имам предвид топленето на такъв апартамент, луфтове от вратите винаги има.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
сега те разбрах Неукротима, но случаят не е такъв.
Както споменах по-горе, а и мисля, че Върдж говори, за т.нар. немски преход. Т.е. вратата на хола води до коридор и от него се влиза в 2-те стаи и банята. Само 1 врата е + 1 за вход откъм антрето.

# 30
  • Мнения: 98
  и ние живеем в такъв апартамент. Хола е преходен към спалня и кухня. Има голям недостатък- шума. Значи когато някой спи в спалнята,другия трябва да ходи на пръсти в хола .
    Мъжа ми не ми дава да върша никаква дом. работа в кухнята,когато спи.Детето като спи също се буди като стана да правя закуска.
      Постоянно се  караме  за телевизора че пречи  в другата стая,ако на единия му се слуша музика трябва и другия да слуша задължително,а няма друга стая да се изолираш. И понеже през деня вратата е постоянно отворена заради детето да тича, то така свикна и не дава да я затваряме изобщо и фактически всичко става като една стая.
     Дори мислим да го продаваме поради тая причина .
    и не бих се сетила вече за такъв апартамент

# 31
  • Мнения: 597
Аз живея в такъв апартамент,ново строителство на последен етаж е.
От външната ни врата директно се влиза в хола,нямаме коридор,но пък усвоихме мястото пред външната врата до асансьора и направихме малко антре,там се събличаме-имаме закачалка и шкаф за обувки.От хола вляво се падат двете спални,които също са преходни,но това е чудесно,защото малчо хем е в отделна стая и хем го чувам през цялата нощ.От хола в ляво се влиза в кухнята и столовата.На мен си ми паресва страшно много апартамента,защото е голям почти 100 квадрата е,а и доста разчупен.Това ми даде много поле за фантазия и изява в обзавеждането, а аз обожавам такива неща.
Апартамента е много топъл и уютен,при един добър подбор на мебели и интериор стана фантазия!!!
Но всичко е въпрос на вкус,аз например не харесвам стандартните апартаменти.

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Хайде мари, Вергилийо, още ли не си отишла да го видиш, че да кажеш? Терзаем се тук!

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
На нас ни предстои да се нанесем в подобен апартамент, само дето освен двете преходни стаи към хола имаме още една спалня. Надявам се де не изпитаме чак такова неудобство като се има предвид че сме с едно дете, а много гости не са ни затрупали.
Подобно разположение си има недостатъци, но едното винаги е за сметка на друго, както и горе са казали, пространствата стават по гелеми, което за мен поне си е предимство. От не малкия си пресен опит по огледи на апартаменти, бих те посъветвала да отидеш и да вишиш, не се знае от къде ще изкочи, жилището което е за теб  Simple Smile Успех   bouquet

# 34
  • Мнения: 2 495
У нас е така-от антрето влизаш в хола, а там са двете стаи-детска и спалня.Добре че кухнята не е преходна, т.е.от антрето можеш да влезеш в кухнята или хола.Кофти е само, ако имаш гости и си правите джамбуре, или остават да спят през нощта...за другото иначе е супер-всяка жаба да си знае гьола...демек-мама и татко в спалнята, лапето- в детската Laughing

# 35
  • Мнения: 1 612
И моят апартамент е с преходни стаи.
От хола се влиза в двете спални и в кухнята.
Няма нищо неудобно в това разпределение.
Аз нарочно си го избрах така, з-о по този начин не се губи площ в дъъъъъъъълги коридори, които са реално неизползваеми.

# 36
  • Мнения: 2 266
Докато живеехме в къщата беше така:от коридора се влиза в хола,а оттам в двете спални.Страшно неудобно.

Общи условия

Активация на акаунт