Към майките на бебета с АБКМ

  • 1 846
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте! Моята дъщеря има алергия към белтъка на кравето мляко или поне се предполага, че има такава. Беше се обринала по лицето и главата. Ходихме при гастроентеролог и той ме сложи на една безумна диета, която пазя от десет дни. Изписа ни и мехлем на д-р Тайс, който наистина помогна и лицето й се изчисти. Обаче от около пет дни цялото й тяло е в същия обрив като този на лицето. Утре сме на консултация. Искам да питам майките с бебета с такава алергия какви са били признаците при тях, дали е възможно още организмът й да се чисти и може би тази диета при мен ще подейства след определено време. Въобще споделете вашия опит. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 385
И аз се включвам към темата.
Миналата седмица бяхме при доц.Ковачева и тя ни постави диагнозата. Изписа ни Елоком и балсам на д-р Тайс Nachtkerzen.
Ние сме сме с обрив по лицето и главичката от 4 месеца, а от 2-3 седмици имаме и нещо като лишеи по крачетата. Мазахме с какво ли не, но ефекта беше временен.
Притеснявам се да започна да го мажа с Елокома, защото в упътването пише, че трябва да се прилага само върху окосмената част на главата и много да се внимава с количеството, защото може да причини проблеми в развитието и растежа на детето, а Ковачева ни каза да мажем 3 дни навсякъде, където има обрив.
Ще се обадя на педито да я питам, но се чудех дали има мами, които са го ползвали и има ли изобщо ефект. За диетата също - наистина е безумна. След като се изключват всички млечни продукти от къде да се набавя калции. Не трябва ли да се приемат някакви хранителни добавки.

Моля ви споделете своя опит.  Hug

# 2
  • Мнения: 545
kalynka, и на нас доц. Ковачева ни постави тази диагноза. Само че при нас за обрива на лицето балсама на д-р Тайс Nachtkerzen много помогна. Ти откога пазиш диетата?

# 3
  • Мнения: 1 081
Момичета, внимавайте много с Елоком-а!!!Все пак това е кортикостероид!!!!Попитайте лекуващия лекар за нещо друго-например А-Дерма на Д-р Тайс, не прибързайте с Елоком-а.
Моят Мартин е с АБКМ, диетата ми наистина е жестока, но няма как-ще го кърмя сигурно до 1ви клас:)

# 4
  • Мнения: 385
kalynka, и на нас доц. Ковачева ни постави тази диагноза. Само че при нас за обрива на лицето балсама на д-р Тайс Nachtkerzen много помогна. Ти откога пазиш диетата?
От около седмица, но още не съм започнала да го мажа с нищо. Ще се консултирам с педито - да видим какво ще каже.
Ти приемаш ли допълнително калции, защото аз се разрових и се оказа, че освен в млечните продукти, той се съдържа в много малко други храни. А без калции не може, особено докато се кърми.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 017
при нас имаше уж "атопичен дерматит" - петната му изчезнаха след няколко седмици мазане с линола уреа, без диети и др такива....иначе се спомена, че може до има и АБКМ, но така се разминахме...това миналата пролт...в смиъл - кремчето е мн хубаво, мазал съм и с д-р тайс - никакъв ефект...

# 6
  • Мнения: 385
Хайде майчета включвайте се! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 385
Побутвам темичката Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 877
Боян беше с такава алергия(по думите на доц.Маринова).Откриха му я ,когато беше на 2м. и веднага му изписаха Фризопеп,а мен ме подложиха на тази диета,която спазвах 4м. (докато го кърмех)...да ви кажа честно не се замислях от къде ще си набавям калций и карах така- урбулешката,само отвреме-навреме пиех от Фризопепа.
А лишеите,по бузките,ги мажех с най-обикновен крем или вазелин

# 9
  • Мнения: 2 757
Виж тук какво пише за калция.

http://www.tialoto.bg/article.php?cat=19&id=2117

Не се притеснявай за него. Ако не можеш от храна спокойно таблетки вземай. Тялото се чисти от млечния белтък за 1 месец, така че не бързай. А преди това твоето трябва да се изчисти.  Кърми и спазвай диета и се не бой

# 10
  • Мнения: 1 097
Задължително приемайте калций като добавка. Не карайте "през просото", кое е най-важното нещо? Здравето! Не си играйте с него Peace

# 11
  • Мнения: 545
kalynka, и на нас доц. Ковачева ни постави тази диагноза. Само че при нас за обрива на лицето балсама на д-р Тайс Nachtkerzen много помогна. Ти откога пазиш диетата?
От около седмица, но още не съм започнала да го мажа с нищо. Ще се консултирам с педито - да видим какво ще каже.
Ти приемаш ли допълнително калции, защото аз се разрових и се оказа, че освен в млечните продукти, той се съдържа в много малко други храни. А без калции не може, особено докато се кърми.
Не приемам калций, моето меню е само ориз, картофи, месо (без телешко и риба) и варени или печени зеленчуци. Доколкото знам калций може да се набавя от бобови растения и ядки, но тези спадат към забранените храни. Днес на консултация ще питам за калция нашето педи. Иначе трябва да ходим при Ковачева в края на този месец и ще питам и нея.

# 12
# 13
  • Мнения: 385
desiteam, засега няма да го мажа с Елоком-а/ въпреки, че го купих/. Ще започна с балсама на д-р Тайс да видим дали ще подейства, той поне е безвреден.

# 14
  • Мнения: 385
lga, вие как се мазахте с балсама на д-р Тайс? Казаха ни 2 пъти на ден върху засегнатите участъци, но след баня се мажем с бебешко олио. Та се чудех кога да го мажа?! Rolling Eyes Преди, след олиото или вместо него? Ние имаме обрив по лицето, главичката, крачетата и малко по ръчичките.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт