Мами-кърмачки, как се грижите за гърдите си?

  • 532
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Здравейте мами-кърмачки!
Аз кърмя почти 10 месеца и се надявам да продължа още дълго време. Слава Богу проблеми не съм имала, само 1 път запушен канал, иначе всичко е ОК и кърменето е голямо удоволствие и за мен и за бебо. Въпроса ми е свързан с грижите за кожата на гърдите. Аз с нищо не се мажа от както съм родила, защото кърмя на поискване и във всеки един момент може да поиска детенце да цоцка. Но последните дни кожата е много суха и ме сърбят гърдите. Какво да направя? Да се намажа ли с бебешко олио или нещо друго е по-подходящо? Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз ползвах при нужда Лансинох (чист ланолин), който не изисква измиване преди кърмене.

# 2
  • Мнения: 277
Аз си купих и имам, но тои не е ли само за зърната на гърдите? Но пък щом е само ланолин...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
По принцип да, препоръчва се при разранени зърна, но аз съм го ползвала да масажирам и ареолите и кожата около тях, когато имах запушени канали понеже е мазен. Разбира се, не виждам проблем да мажеш и със зехтин или някакво мляко по- големите участъци.

# 4
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Аз се мажа, винаги след баня, с бадемово масло на Икаров като пропускам зърната.

# 5
  • Мнения: 7 418
Аз се мажа, винаги след баня, с бадемово масло на Икаров като пропускам зърната.
    същото,само че с олио Мама Дона на Чико

# 6
  • Мнения: 2 616
Зърната си мажа с Лансинох, а кожата около ареолите с интензивния серум за стрии на Мама Дона на Чико-дано има резултат и да ми се заличат стриите.

# 7
  • Мнения: 2 309
уф, нищо не правя по въпроса, а трябва да се поддържа кожата, ама пуст мързел...щом те сърби кожата не виждам проблем да се мажеш с някакъв лосион за тяло, бебето ти не е малко няма да му повлияе миризмата на сученето.

# 8
  • Мнения: 9 481
Бих ползвала Мустела-хидратен крем /ползвах такъв през бременоста против стрии- сега не мажа с нищо, но и съм имала кахър само с разранени зърна-тогава мазах с гермастан/

# 9
  • Мнения: 277
Благодаря за съветите! Почвам да се мажа, че е грозна гледка Sick

Общи условия

Активация на акаунт