Кога един мъж удря?

  • 28 319
  • 151
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 225
Да си чувала лафа:
"Мъжа е такъв какъвто го създаде/промени/ жената в леглото му" ?
Стига бе, как така някой може да промени или създаде един мъж на 30г. примерно.То си му идва отвътре.А относно сценария ти, то сигурно има защо да вика жената, да мята и да чупи едва ли ако е знаела, че звъни брато щеше да изпада в изтерии.Глупости говориш.

# 31
  • Мнения: 620
Истинският мъж удря,когато се прекали с търпението му. Sunglasses
Полуистинският мъж удря периодично (ако питаш него- профилактично Wink)-причина винаги ще си намери...
Този дето удря  системно  (с повод и без повод) не е мъж,а прасе Close

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 237

Че те мъжките нерви да не са корабни въжета случайно ?

Като не ти издържат нервите, вземи блъсни с юмрук стената, тъкмо болката ще те отрезви! Недей пребива по-слабите от теб! То и на жените понякога не им издържат нервите, ама не хукват със сопата да налагат нали???? Егати МЪЖКОТО мнение - ама от пещерната епоха!

п.п. а сценария дето си го сътворил - меко казано е абсурден! Ти с такива жен ли общуваш? Щото аз нещо не мога да си ги представя.

# 33
  • Мнения: 4 546
мисля, че е  човек , когато е извън кожата си от ярост, може да се случи да удари. ВЕДНЪЖ. такъв шамар като удариш на момента може да не осъзнаваш какво точно правиш. и осъзнаваш едва, когато вече си го направил. обаче си мисля, че при всеки следващ удар много добре осъзнаваш, че удряш човек.
не искам да кажа, че е редно да се раздават шамари, дори и по един. или че при всеки повод на раздразнение трябва да се лепят шамари. един шамар не бих простила, но бих се опитала да забравя. стига да не се повтаря.
за системният побой - просто мекотелото си избива комплексите върху жена си/децата си, за да се почувства силен и някой.
с котан не мога да се съглася, че "жената си го проси". обаче е прав, че има и жени, които бият мъжете си. на пръв поглед звучи смешно и малко нелепо, но домашното насилие си е насилие , независимо кой го упражнява.

# 34
  • Мнения: 2 327
Не искам да защитавам мъжете, ама след като толкова шум се вдига как те удряли жените си и колко гадно е това мислите ли, че жените трябва да имата право да ги удрят безнаказано? И това по-малко гадно ли е?
Тука не става въпрос за мерене на физическа сила, а наистина за унижение.
Така че Котан го разбирам донякъде. Не че оправдавам който и да е от двамата в хипотетичната и не толкова хипотетична ситуация.
Аз не бих допуснала мъж да ме удари, но и аз никога не бих посегнала. Това някак си не ми се включва в отношенията между двама човека.

# 35
  • Мнения: 178
Да си чувала лафа:
"Мъжа е такъв какъвто го създаде/промени/ жената в леглото му" ?

Тогава когато нищо мъжко не е останало у него...
Че те мъжките нерви да не са корабни въжета случайно ?

Ако стигна до там да превъзпитавам "мъж" на 30 и кусур години, по-добре да си ударя сама един шамар и да ходя да се гръмна, ако такъв човек е станал баща на детето ми.

Употребата на физическа сила не е нищо друго, освен проява на некачествено възпитание и психически проблеми - както от страна на мъжа, така и от страна на жената. Факт е, че има и мъже, и жени насилници, но е истина също, че мъжете много повече (и по-ефективно #2gunfire ) се възползват от физическите си данни.

Едно е да плеснеш някого, ако е изпаднал в истерия и нищо не чува - това изобщо не влиза в темата. Съвсем друго е да нанесеш ПОБОЙ с ревове и синини, след което да кажеш "Видя ли какво ти се пише следващия път, когато решиш да се правиш на велика". Не смесвайте нещата.

Да се говори, че жената има вина за системните побои, които й нанася баща й или мъжът й, е отвратително нагло и нечовечно! Никой няма право да кара друг човек да се чувства унижен, по какъвто и да било начин, при никакви обстоятелства! Да, единствената вина на жертвата е, че е била там. 

Човек никога не може да е напълно сигурен какво ще се случи в живота му, но моята баба все ми казваше: "Преди да решиш дали да се омъжиш, първо напий кандидат-жениха и го наблюдавай. Второто, което трябва да направиш, е да го ядосаш максимално - нарочно, възможно най-нагло и вбесяващо. Ако не посегне да те удари и се държи добре и в двата случая, вероятно няма да го направи и в бъдеще."

# 36
  • Мнения: 620
с котан не мога да се съглася, че "жената си го проси". обаче е прав, че има и жени, които бият мъжете си. на пръв поглед звучи смешно и малко нелепо, но домашното насилие си е насилие , независимо кой го упражнява.

Хайде мила....та и ние не сме ангели Wink Аз лично мога да ти кажа,че си го изпросих...и то доста дълго време

А за това,че физическото насилие не е характерна черта само за мъжете няма какво да го нищим......

# 37
  • Мнения: 4 546
мда, боя си просим, изнасилването си просим... явно сме много прости хора това жените  Close

# 38
  • Мнения: 620
За съжаление така се получава Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 1 775
Истинският мъж удря,когато се прекали с търпението му. Sunglasses
Полуистинският мъж удря периодично (ако питаш него- профилактично Wink)-причина винаги ще си намери...
Този дето удря  системно  (с повод и без повод) не е мъж,а прасе Close
Peace С тази разлика, че мисля, че истинския изобщо не удря.
Иначе, била съм свидетел и на случаи с женска провокация- ами момичета, царици сме. Била съм и свидетел и на избиване на мъжки компекси, но не видях причината тези хора да съжителстват newsm78. Хем им е трудно, хем си седят с човека, който ги дразни или бие newsm78.

Ето и друг сценарий. Деца си играят на площадката. Момиче на около 5 годинки, заедно с други две тичат право към момченце на 10 години.
Ееей, големияяяя. Голеемияяя, удариии меее.
Той се отдръпва.
Ударииме, деее. Покажии мии колко си голяям.
Той се усмихва, на акъла им.
Хайдее, дее, я да те видя колко си силен.
Той се отдръпва, за да не се занимава с тях.
Те го гонят и крещят. Взимат пръчки и тръгват да го удрят. Той успява да им ги вземе с крака.
Момичетата си тръгнаха. Учудих се на търпението на момчето. Попитах го дали не им се е ядосало. То ми отговори, че му е било смешно. Хем били малки, хем се заяждали. "Ами- вика ми- аз тренирам и ако ги бях ударил, незнам Laughing. Ама много нахални бяха Laughing."

# 40
  • София
  • Мнения: 134
Смятам, че алкохолът често отприщва низките страсти. Падат задръжките и ако човек е склонен към насилие, то много по-лесно се проявява. Причина винаги ще се намери.
За мен нищо не може да оправдае физическото насилие. Казвам го и съзнавам, че има и психическо насилие също толкова травмиращо, както физическото.

# 41
  • Мнения: 1 425
За последен път ударих жена в 5-ти клас. По средата на часа по литература  Grinning
Щипеше ме ужасно и и ударих един шамар  Twisted Evil
Ко да правиш - толкова ни беше акъла на онея години. Нито тя казва ясно какво иска, нито аз разбирам от "щипаници"  Twisted Evil
След това жена не съм удрял, и не виждам причина която да ме накара.

# 42
  • София
  • Мнения: 225
и не виждам причина която да ме накара.
Винаги много съм харесвала мненията ти, много ми допада начина ти на мислене.  bouquet

# 43
  • Перник
  • Мнения: 277
...Но истината за мен е,че мъжете удрят ,когато се чувстват слаби.До момента няма нищо,което може да ме убеди че те са силния пол! Naughty
И аз мисля така.Само,че има и други варианти - когато мисли,че му отнемат собствеността,т.е. жената или когато толкова я обича,че не може да си представи живота без нея - говоря за случая, когато един мъж удари жена си,защото му е изневерила.

# 44
  • Мнения: 4 546
аз не мога да си представя да биеш някой, защото го обичаш.

Общи условия

Активация на акаунт