С какво завивате новородените?

  • 3 122
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 463
С тънко одеалце, но температурата в стаята беше не повече от 21 градуса Peace
Peace

# 16
  • САЩ
  • Мнения: 170
Ние още преди раждането ходихме на един съкратен курс където обясняваха за раждането и първоначалните грижи за бебето, та сестрата която водеше курса категорично отрече ползването на олекотени завивки и одеала когато бебето е съвсем малко и не може още да координира ръцете си. Причините които посочи са внезапно задушаване в случай че бебето без да иска сложи завивката върху лицето си. Та тя препоръча в началото бебето да се слага в спално чувалче. Е, купих аз такова, но то беше толкова малко, а нашия бебо бая голям се роди, та ползвахме чувалчето само 2-3 пъти. След това започнах да го повивам в една тънка памучна пелена и отгоре го завивах с одеалце, но подпъхвах краищата му под матрака така че да не може да го дръпне над лицето си. След първия месец спрях да го повивам и така си караме само с одеалото. Той като се разрита и се измъква и от одеалото понякога, та и отвит си спи доста често, но когато в стаята е достатъчно топло (21-23 градуса) това хич не ме притеснява.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
С одеалце го завивах, съвсем лекичко, но ние бяхме от пролетно - лятната реколта бебоци  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 27 524
Ако е студено - с пелена. Но моята пелена отпреди 30 год  Crazy е една дебела, плетена и вълнена  Laughing
Ако е приятно хладно - с поларено одеалце.
Ако е жега - с нищо, само по боди и памучно гащеризонче.

# 19
  • Мнения: 4 629
С пеленка, тънко оделце или чувалче

# 20
  • Мнения: 1 183
Завивам я само с олекотено юрганче и една пелена и при нас не е повече от 20 градуса.

# 21
  • Мнения: 86
Аз моята девойка, която е на 18 дни я завивам с олекотено юрганче, а тя най обича да спи завита в поларения ми халат. Дори предпочита де не спи в краватчето си, а на дивана в хола. Какво да я правя. Гледам поне през нощта да си спи в леглото. Нямам представа защо не й харесва. Може би защото спи обърната юг-север, а не север-юг или изток-западкакто съм чувала, че е най-добре да се спи.

# 22
  • Мнения: 2 677
С памучно одеалце. Роди се септември, в стаята му са около 21 - 22 градуса.

# 23
  • Мнения: 2 616
Едното ни одеалце е памучно-двойно, другото е от полар, но почти толкова дебело, колкото памучното.

# 24
  • Мнения: 3 500
С пелени я завивах, роди се през лятото:



Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 21:40 от Noel

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
За такава температура олекотената завивка е добре.

# 26
  • Мнения: 4 784
В стаята 21-22С градуса,  с по - лека пелена, която плътно прилепва към телцето и отгоре с юрганче олекотено. Сега вече с чувалче, понеже много шава.

# 27
  • Мнения: 576
В началото я завивах с одеялце, но вече много се върти и я слагам в спално чувалче! smile3524

Общи условия

Активация на акаунт