Мъжете и сълзите

  • 3 645
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Мъжа ми не съм го виждала да плаче за 5г. Баща ми обаче го видях, когато почина мама. Още ми се къса сърцето като се сетя за момента в който каза " ако знаеш как боли". И сега след 2г.  ми се приплаква, не толкова за нея, колкото за него. Така ми се искаше да го успокоя и да му дам сили тогава, ама дали успях?!

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Баща си не съм виждала да плаче никога.
Мъжът ми е доста емоционален - винаги му се насълзяват очите, когато се сблъска с болест или смърт на близък човек Sad
Да плаче като дете съм го виждала два пъти - първият път беше преди почти 3 години, когато му казах, че съм загубила бебето. Не можах да го успокоя, самата аз не знаех как да се събудя от този кошмар. Вторият път беше миналата година; тогава не го видях, само го чух - страшен рев ме събуди окончателно от упойката след операцията, която претърпях тогава. По-късно разбрах, че първите думи на хирурга при излизането от операционната са били: "Съжалявам, но имаше твърде много кръв в корема" и мъжът ми си е помислил, че съм умряла. Такъв зловещ звук, като неговия рев, се надявам никога никой да не чуе Sad
Аз съм си ревла, ето пак се разциврих Cry

# 47
  • Мнения: 2 716
А братята ви? Искам да кажа, тези от вас, които имат братя. Защото тате и съпруг са нашите силни мъже, а братО е по-друго тесто. Моля споделете за братчетата. Ясно е, че и те са мъже и са корави. НО все пак, по-често им се случва да плачат на рамото на сестра си.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 524
Баща си не съм виждала да плаче никога.
Мъжът ми е доста емоционален - винаги му се насълзяват очите, когато се сблъска с болест или смърт на близък човек Sad
Да плаче като дете съм го виждала два пъти - първият път беше преди почти 3 години, когато му казах, че съм загубила бебето. Не можах да го успокоя, самата аз не знаех как да се събудя от този кошмар. Вторият път беше миналата година; тогава не го видях, само го чух - страшен рев ме събуди окончателно от упойката след операцията, която претърпях тогава. По-късно разбрах, че първите думи на хирурга при излизането от операционната са били: "Съжалявам, но имаше твърде много кръв в корема" и мъжът ми си е помислил, че съм умряла. Такъв зловещ звук, като неговия рев, се надявам никога никой да не чуе Sad
Аз съм си ревла, ето пак се разциврих Cry
И аз се разциврих и то само четейки, Голди, Голди ....
Добре, че съм самичка в къщи.

# 49
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Имам 25 годишен брат - много е чувствителен , по скоро стана такъв след смъртта на майка преди близо 4 г. Старая се да го подкрепям в трудните му моменти и повярвайте ми много ми е тежко когато виждам сълзи в очите му!!!!!! ooooh!

# 50
  • Мнения: 3 423
Мъжът не е гьон, не трябва да потиска сълзите си.

# 51
  • Мнения: 17 546
Моят мъж ужасно мрази някой да плаче! Приема го за израз на слабост и отказ от справяне с положението. Само веднъж видях сълзи в очите му за 18 години, откакто сме заедно и те бяха предизвикани от мои думи. Вярвайте ми - втрещих се! Нямах време да се почувствам зле, за това, че съм успяла да разплача "камък", а бях изумена да видя, че си го позволи и не можа да сдържи сълзите си - едно от нещата, които истински презира. За мен обаче, мъжките сълзи не са израз на слабост! Няма нищо лошо в това да покажеш, че си човек и за по-простички неща, предизвикващи силни чувства и сълзи в очите. Стига да не си ревльо за щяло и нещяло.
А ако говорим за баща ми и сълзи!!! Никога и за нищо на света! Нищичко на този свят не може да го накара да пророни и изпарения на сълзи! НИЩО!НИЩО!НИЩО! И не защото е железен човек, а защото няма душа! (има тема в която съм обяснила това...)

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 09:43 от Кристал

# 52
  • Мнения: 843
    Повечето говорим за бащите си... И моят не е от плачливите, но когато след годежа си тръгнах с чантата / първия ми брак/   се изуми  и се насълзи. Нямаше идея за такива неща,  не го бяхме подготвили за тази простотийка.
     Иначе го видях със сълзи в очите, когато   се  се развилнях в лабораторията/ аз на 7 години/ / Изотопна!!/ и ме завари , държаща в ръка радиоактивна проба от нещо- си.  Замахна да ме плясне, изтръгна го от мен и се разлака. Това ми е първият и последен плесник в живота от него.   И последно   се разплака, когато погребахме брат ми.   Държа се  до последно,  после го завлякохме група приятели и го напихме... додето не се разплака.  Това трябва да се освободи... иначе е страшно.
      Мъжът ми не е имал повод да плаче досега.    Засмивам се... Предполагам, че може. , но дано е по- нататък. 
  

# 53
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Уф, ами как да реагирам. Баща ми е от ревливите, дай му някой сълзлив филм и почва да подсмърча, ама аз съм свикнала да го виждам така макар, че той гледа да се прикрива  Joy. Мъж ми пък той е друга стока. За 10 години заедно нито веднъж не съм го виждала просълзен  Shocked. Твърди, че не е плакал и съм склонна да му вярвам. Изживява си нещата някак по друг начин може би. Честно да си кажа ще ми се веднъж поне да го видя развълнувам до сълзи, е не за нещо лошо де.

# 54
  • Мнения: 953
силните мъже

Ти виждала ли си мъже как плачат,в ръката със загаснала цигара,на масата със недопита чаша,душата им кърви от рана стара,нанесена от изневяра ваша.Ти виждала ли си до днес мъже да плачат?
Силните мъже,които всичко могат.Те могат да запалят родна къща,те могат син да погребат - очите сухи!Силните мъже!
Те винаги се връщат,те всички си приличат до един,не са родени за да са самички.Ти виждала ли си ги,силните мъже,които плачат като заженят щерка,за угасналото детство плачат,те,силните мъже,издържали сто проверки,в този ден усмихнати не крачат.Ти виждала ли си силните мъже?
Не ги търси във всеки мъж до тебе,душата им е като прясна рана,ала очите сухи!А много ги боли!Излъжеш ли ги-те няма да останат,отиват си и прави са, нали?
Те ,силните мъже,не търсят път съдебен,отиват си и нищичко не търсят,те могат всичко,всичко да оставят,те,силните мъже,със сърца закоравели,лъжата само няма да забравят.очите им до днес сълзи не са видели,те могат всичко изведнъж да скъсат.Те силните мъже!
Ще ги познаеш по очите сухи,по силните им ,ала нежни длани,те за чужда болка не остават глухи,неискат само да бъдат изиграни.
Те,силните мъже!Ти виждала ли си ги как плачат!
В ръката със загаснала цигара,на масата със недопита чаша,душата им кърви от рана стара,нанесена от изневяра ваша.
Ти виждала ли си до днес от тез мъже?


Това ми говори ,че и мъжете плачат. и ми е любимото стихотворение.

# 55
  • Мнения: 2 716
Страхотно стихотворение desi.a   bouquet
Би ли споделила от кого е?

# 56
  • Мнения: 953
само ако знаех. от години го имам ,но така и не разбрах от кого е,а ми се иска да разбера наистина.
дадоха ми го преди много години.от тогава ми е любимо,но ...............

# 57
  • Видин
  • Мнения: 961
Баща ми никога не съм го виждала да плаче.
Съпругът ми е плакал няколко пъти и на мен ми се късаше сърцето като го гледах как плаче като малко дете.
Естествено аз ревах заедо с него.   newsm45    Не мога да кажа, че силните мъже не плачат.Това в никакъв случай не е вярно.
Мъжът ми е мъж на място , но е и много чувствителен и когато плаче светът се срутва над мен smile3518

# 58
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Моят мъж е от ревливите...  Heart Eyes
Има сълзи в очите, когато сме се карали.
Плака с мен, когато почина баба ми въпреки че не я познаваше.
Плака на погребението на свой приятел, нелепо загинал в автомобилна катастрофа, очите му продължават да се насълзяват при всеки спомен за него...
Плака на сватбата докато ми се обясняваше в любов пред всички гости. А аз и една сълза не пролях през целия ден...  Embarassed
Плака, когато брат му му съобщи че ще става чичо на дълго чакано и желано бебе. Плака, когато племенницата ни се роди само 1500 грама и всички бяхме ужасно притеснени дали ще се пребори.
Плака, когато ми съобщи за резултата от спермограмата и за думите на лекаря че баща може да стане само чрез ин витро... Плака и когато аз му казах че ще имаме дете и че ще се подложа на колкото процедури ин витро можем да си позволим...

# 59
  • Мнения: 3 674
Моят мъж е от ревливите...  Heart Eyes
Има сълзи в очите, когато сме се карали.
Плака с мен, когато почина баба ми въпреки че не я познаваше.
Плака на погребението на свой приятел, нелепо загинал в автомобилна катастрофа, очите му продължават да се насълзяват при всеки спомен за него...
Плака на сватбата докато ми се обясняваше в любов пред всички гости. А аз и една сълза не пролях през целия ден...  Embarassed
Плака, когато брат му му съобщи че ще става чичо на дълго чакано и желано бебе. Плака, когато племенницата ни се роди само 1500 грама и всички бяхме ужасно притеснени дали ще се пребори.
Плака, когато ми съобщи за резултата от спермограмата и за думите на лекаря че баща може да стане само чрез ин витро... Плака и когато аз му казах че ще имаме дете и че ще се подложа на колкото процедури ин витро можем да си позволим...

Ами сладур...  Flutter Hug

Общи условия

Активация на акаунт