Мъжете и сълзите

  • 3 643
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 716
От много време мисля за това.
Плачещият мъж. Те рядко си го позволяват и гледката е потресающа. Свикнали сме да ги виждаме силни, волеви и можещи. Да са здрави като скала и като че ли никога няма да се пропукат.Исках да поговорим за това. Как реагирате (ако изобщо реагирате) когато съпругът ви плаче? Или баща ви?

# 1
  • Мнения: 10 758
Става ми едно такова...плачещо и на мен.....

# 2
  • в Низината
  • Мнения: 705
За толкова много години нито веднъж не съм виждала съпруга си да плаче. Не че не е имало толкова тежки моменти, напротив, но в това отношение той е прекалено сдържан и старомоден в мисленето си, според мен, защото смята, че един мъж никога не бива да си позволява да плаче, че това е проява на непростима слабост и т.н.
А баща ми съм го виждала няколко пъти - когато се разделяха с майка ми, но най-тежко ми беше, когато плачеше на погребението на дядо ми/бащата на майка ми/. Не бих могла да го забравя!
В тази връзка ще се постарая да науча сина си, че мъжът е силен и е опора за жената, но е и човек!

# 3
  • Мнения: 8 999
Мъжът ми се разплака неудържимо на погребението на моята майка. Бях му благодарна. Баща ми съм го виждала два пъти да плаче - единият път беше по гореспоменатия повод, а другият път беше заради мен - като тинейджър веднъж "забравих" да се обадя, че няма да се прибирам вкъщи и той стоял буден до сутринта - като ме видя, се разплака от облекчение. И при двата случая с баща ми ми беше много мъчно за него, сърцето ми се сви - все пак за мен той винаги е олицетворявал авторитет, силен и устойчив мъж - скала, на която съм могла да разчитам, но и от която съм имала огромен респект.

# 4
  • Мнения: 4 965
И аз плача заедно с тях. Винаги разчитаме на тях те да са силните и в такива моменти ми се къса сърцето.
Аз плача често и за какво ли не, докато знам, че техните сълзи наистина са пълни с болка.
Баща ми съм виждала да плаче няколко пъти - когато беше в чужбина, а аз бях тук в болница и си дойде за малко, а трябваше да се връща (бях в 8-ми клас); когато почина неговата баба, която го е отгледала; когато почина дядо ми - бащата на мама; когато аз се сгодих и отидох да живея с мъжа ми.
Мъжът ми съм виждала да плаче 3 пъти - когато изгубихме момченцето ни (той присъства на цялото кошмарно изживяване и дори усети нещата по-силно от мен, защото аз буквално си бях изгубила тогава разсъдъка); когато почина баща му и когато решихме преди 2 г. да се разделим за кратко (просто имахме нужда от време всеки да изживее сам болките си, без да товари другия, а и това ни доказа, че не можем един без друг).
Всъщност, точно в моментите на подобна "слабост" - оцених колко силни са двамата Мъже на моя живот.

# 5
  • Мнения: 589
Бившият ми мъж,с когото десет години воювахме,същия този,който ме заряза заради 20 години по-млада от него мома,се разплака,когато съдията съобщи,че "от този момент брака се смята за разтрогнат".Като го видях,по-точно чух,защото тои вървеше след мен на излизане от залата,ревнах и аз...Сега се чудя-дали не рева от щастие тоз човек?!  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 120
Сега се чудя-дали не рева от щастие тоз човек?!  newsm78

ти ме уби  Laughing

никога не съм виждала баща ми да плаче.майка ми е с него от 25г.,но също не го е виждала,дори на погребението на родителите му.не че не му е било тъжно,просто сълзите не тръгвали.но майка ми каза,че на бала ми,когато съм взезнала в стаята нагласена,очите му са се навлажнили  Blush но пак не е пуснал сълза
половинката ми е плакал 3 пъти пред мен.2 пъти от щастие след мои емоционални изненади и веднъж,когато ми се ''моли'' да имаме дете.и при 3-те случая,аз се разревах също

имах едно бившо гадже.ревеше ей така,за спорта.ние се скараме и да го съжаля,пускаше водата.от тогава станах много недоверчива към мъжките сълзи

# 7
  • Мнения: 2 716
Точно това си мислех. Аз плача по два пъти на ден, дет се казва. ЗА щяло и нещяло. А мъжете плачат така, че ти се къса сърцето. Сигурно и аз мога с точност да изброя кога и защо е плакал баща ми (съпругът ми). Винаги поводът е бил такъв, че не мога да ги успокоя. И след това дълго-дълго си мисля.

# 8
  • Мнения: 1 243
Моят мъж плаче. Плака, когато почина дядо ми,а не се бяха срещали,само е слушал много за него. Плака,когато почина и баба ми,с нея много се разбираха. Плакал е когато сме се карали, аз в такъв момент не съм заплаквала. После го питам защо - казва,че ме обича. Последно се очите му се насълзиха онзи ден,когато забелязах малка стриичка на корема си да се появява  Joy и в пристъп на ярост се разциврих как ще си нося късите потници....Е разревах го и него! hahaha Горкия! На мен бързо ми мина, той продължаваше да ме успокоява! ooooh!

Така разказано,човек отстрани ще каже баси женчото, но не познавам по-категоричен човек от него,когато е решил нещо твърдо! Тогава няма тън-мън!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мъж ми не съм го виждала да плаче. От 16г. сме заедно.
Брат ми не съм го виждала да плаче. От деца сме заедно  Simple Smile
Баща ми - 2 пъти му се насълзиха очите... Когато погребваше баща си и брат си... Cry... Опитваше се да се крие... Тогава сърцето ми кървеше...

Силни мъже са около мен. Но май е по-добре да си поплачат понякога...

# 10
  • Мнения: X
За шест години не съм виждала мъжа ми да плаче - да му се насълзят очите само веднъж или два пъти, но да плаче никога. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 5 103
Мъжът ми не е плакал пред мене.
Баща ми никога не съм го виждала да плаче Peace

# 12
  • Мнения: 750
Определено картинката,,пла4ещ мъж,, е трогателна!
Със съпругът ми сме заедно от 2 год.За това време ....съм го виждала няколко пъти да пла4е!
Първият път като се оженихме,ве4ерта ме гушкаше като дете...и не спираше да повтаря колко ме оби4а и как неможе да живее без мен...,тогава му потекоха сълзи!
Вторият път беше когато се роди дъщеря ни!Но се разплака едва когато се прибрахме у дома,а тя кротко си спинкаше в кошарката,легнал беше на спалнята....гледа я,гледа я с едни такива о4и пълни със сълзи...разплака се!На втората ве4ер пак поплака Heart Eyes!
А последният път когато плака,беше когато гледахме по BTV ,,Такъв е живота,, и показаха катастрофиралата кола на Невена....за това как беб4ето и ве4е никога няма да види майка си...за скърбящия и съпруг!Тогава бършеше сълзи като дете Cry!
   Гордея се с него!Силен мъж е,два метра 4овек,но не се срамува да пла4е!Нищо 4овешко не му е 4уждо!
Незнам....може би манталитета му е друг,възпитанието ли newsm78,защото не е българин ли...!
Бившият ми съпруг(българин) за 8 год. не го видях веднъж да пла4е,вклю4ително и на погребението на баба му и дядо му!Бил мъж,мъжете не пла4ели! Rolling Eyes
И баща ми не съм го виждала да пла4е Naughty!
Но пък имах едно гадже когато бях на 19,пла4еше за ,,здравей и за здрасти,, Mr. Green!
 

# 13
  • Мнения: 822
Мъжът ми не съм го виждала да плаче.
Виждала съм обаче едно бившо гадже, когато се изпращахме преди много, много години, на автобуса за чужбина (той заминаваше, аз изпращах), тогава голям рев падна.
Лично мен много ме заболя като го видях да плаче. А иначе - на мен често ми се случва, много съм емоционална...

# 14
  • MUC
  • Мнения: 297
Не съм виждала половинката си да плаче. Да му се насълзяват очите - да, в особено емоционални моменти. Един от тях е още жив в главата ми, все едно е било вчера, тогава сякаш съществувахме само двамата сред невероятна, неземна красота около нас...

Баща ми не съм виждала да плаче, но той не е критерий за мен, тъй като никога не е бил истински баща, нито глава на семейство.

Единият ми дядо плаче точно "за здравей и здрасти", много е емоционален и с възрастта става все повече  Laughing Неговите сълзи вече не ме трогват, нито някой друг от семейството им обръща внимание, даже му се караме (особено баба ми  Mr. Green), че за щяло и нещяло го обръща на рев.

# 15
  • Мнения: 836
Сега като се замисля, не съм виждала мъжа ми да плаче. Thinking Въпрос на емоционалност ли е?Не знам..

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Заварила съм само веднъж мъжа ми да плаче. В деня на изписването на бебето, го намерих в спалнята, взел бебето на ръце, гледа го и плаче. Мъжа ми е на 44г - повече от 20год е мислил че неможе да има деца.

# 17
  • Мнения: 323
Виждала съм много познати мъже да плачат-и бивши гаджета,и мъжът ми и баща ми.
Не го приемам за слабост,напротив...човещина е.Странни са ми такива,които мислят,4е е не е мъжка постъпка един мъж да пролее сълза за нещо.Можеби по мъжки е да шибнеш някой шамар на някоя жена,която те е ядосала-казвам го по повод на това,4е имах гадже ,което като нямаше как да ме надприказва,ме биеше и след това ревеше пове4е от мен newsm78,а като го питам-Защо,бе?А той ревял защото ме оби4ал,и го било страх да не ме изгуби.Абсолютен кукумицин. #2gunfire

# 18
  • Мнения: 3 500
За пръв път видях наскоро мъжа ми да плаче, защото се налага да заминем с детето в друг град за няколко месеца и той е разбита. Реагирах като го прегърнах.Сърцето ми се свива при всяка негова сълза.От моите сълзи не ме боли толкова, колкото от неговите.Просто наистина е някак различно, когато плаче мъж.Трябва наистина много да го боли, за да се разплаче.А иначе баща ми плаче много.Но това е от възрастта, някак станал е много емоционален.Плака и на сватбата ми и като се роди малката, още повече че тя се роди на неговия рожден ден.Просто е страховито-трогателна такава картинка и не мога да опиша какви чувства ме обземат.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Моят мъж си плаче  Laughing. Не редовно, но от време на време. Голяма картинка сме- плачем задружно-  на филми, на случки като от "такъв е живота", от радост някой път  Crazy...Когато почина дядо му цяла нощ ми плака в ръцете. Когато се женихме и поздравиха брат му/а той беше на плаване и го нямаше/ плака през целия танц, пред всички. Аз през по- голямата част от съзнателният си живот съм си търсила мъж, който да не се смущава от емоциите си и много се радвам, че го намерих  Heart Eyes.

п.с. баща ми е същия...

# 20
  • Мнения: 5 393
Само 2 пъти съм виждала мъжа ми да плаче, и то не точно плач, а сълзи в очите за кратко.Баща ми също толкова някъде.Гледката наистина ме срази и също ми идеше да ревна-просто не съм свикнала да гледам мъж да плаче(няма нищо лошо в това разбира се)Всъшност ,когото и да видя да плаче, било то мъж или жена, ми става мъчно и ми се насълзяват очите. Cry

# 21
  • Мнения: 2 550
Приятелят ми е плакал само ведънж пред мен, за първи път от 15 години насам. По моя вина, не сразена, а разбита останах  Rolling Eyes
Бившият ми мъж не помня да е плакал.
Баща ми никога не съм го виждала разплакан и предполагам, че бих се втрещила, ако го видя.

# 22
  • София
  • Мнения: 903
Не съм виждала мъжа ми да плаче - само веднъж му се насълзиха очите, при един скандал преди време между двамата. Баща ми плаче доста повече - на погребения на близък човек, дори му се насълзяват очите като види някоя по-покъртителна "картинка" - например: болно от рак дете ( и изобщо хора, които изпитват силна болка), сакато коте и т.н.

Но според мен силата на мъжа не се измерва с това колко често той плаче или не плаче. Даже напротив. Това че един  мъж плаче просто означава, че е по-чувствителен, а не че е по-слаб. Понякога даже се дразня някой като каже - "Моят мъж е силен - той не плаче", или пък когато някои родители учат синовете си: "Какво си се разплакал като жена? Я се стегни? Нали си мъж?"

# 23
  • Мнения: 6 992
Баща ми не съм го виждала да плаче. Виж - да разплаче мен или майка ми, равен няма Mr. Green
Мъж ми също не е плакал пред мен. Не знам дали ще повярвам на очите си , ако го направи.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 850
Мъжа ми е плакал един път пред мен-когато след като се роди голямата ни дъщеря,ни казаха,че тя няма да оживее Cry.Тогава плакахме двамата-за нея,за себе си,за живота ни.Когато обаче тя се пребори Heart Eyes,щастието ни беше неописуемо.Дано не ни се налага да плачем повече.
Аз си плача редовно Mr. Green,поне по няколко пъти на ден,така се "пречиствам" Laughing.

# 25
  • Мнения: 409
Била съм свидетел до сега на сълзи от щастие, дано не се сблъсквам често със сълзите от мъка.  Sad

Съпруга ми за 7 години никога не го бях виждала да плаче. След като се оженихме вечерта след купона се разплака Cry, не спираше да повтаря колко е щастлив, тогава си поплакахме и двамата като се целувахме и прегръщахме. Hug Втория път когато го видях беше, когато се роди дъщеря ни ... галеше ме по главата и леко "хлипаше" в родилната зала. Hug  bouquet

Баща ми, също го видях да плаче на сватбата ми.  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 716
Моите мъже (съпруг и тате) плачат рядко и, според наблюденията ми, от безсилие. Когато се случва нещо, което те не могат да оправят. За тях е важно да контролират ситуацията (и го правят) и когато се случи неприятност, която не могат да предотвратят, се предават. Преди години той седеше на леглото и плачеше с глас и едри, крокодилски сълзи. Никога няма да забравя. Не можех нищо да направя. Стоях като парализилана и само гледах. (За това пуснах темата де) Той се тресе, а ти не можеш да помогнеш. Някакси не можеш да бъдеш съпричастна. Можеш да си страдаш паралелно с него, но не и заедно.

# 27
  • Мнения: 2 891
Тази е една много тъжна тема. Виждала съм мъже да плачат само в най-сюблимни ситуации. Тогава, когато животът има е на кръстопът.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Моят мъж не е от сдържаните и корави типове Laughing Виждала съм го няколко пъти да плаче, много криво ми става, но рядко се разплаквам и аз. Аз просто не мога да плача Rolling Eyes Само за кратко по време на бременността и малко след нея бях станала една такава ревла, иначе въобще не стигам до там. Предполагам, че си е до човек Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 5 370
Един-единствен път го помня, че му се насълзиха, ама едва-едва,очите.Беше още ехееееее...в началото, поводът-личен.Много е твърд, но все си мисля, че това е само външна окраска.

# 30
  • Мнения: 4 473
Баща ми разплакан не съм го виждала. Единственият път, когато му се насълзиха леко очите, беше мига, преди да вляза в ритуалната зала.
За почти 9 г, мъжа ми го видях да плаче веднъж - когато баща му почина.
Не искам да ги виждам разплакани.

# 31
  • Мнения: 1 364
Мъжа ми никога не съм го виждала да плаче.
Баща ми няколко пъти съм го вижала с насълзени очи, но пред мен не е плакъл.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 672
Баща си съм виждала рядко да  плаче- на погребенията на бабите ми и ако се скараме жестоко и аз го нараня...
Мъжа ми-понякога плаче на филми,плакал е и заедно с мен ако му споделя проблем,който много ме измъчва- чуствителен е и това не мисля, че е недостатък
Но и мъжете използват сълзите за постигане на целите си- внимавайте-плачещия мъж е като дявол Twisted Evil

# 33
  • София
  • Мнения: 3 392
Виждала съм баща си да плаче два пъти. веднъж, когато майка му го нарани много, втори път, когато се скара с мен.
Мъжа ми съм виждала да плаче веднъж /по-точно чух/, когато се роди детето ни.

# 34
  • Мнения: 3 674
Със съпругът ми сме плакали заедно...всъ6тност бе6е от радост. Blush
Гледката бе6е мила...стана ми  наякак си много мили4ък  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 2 407
Жал ми е.Много ми е мъчно.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
С мъжа ми сме плакали веднъж, но заедно и то като още бяхме гаджета. Разделихме се заради хорските глупости с много проблеми и измислици. АЗ отидох да му обясня, че го лъжат , а той в желанието си да повярва на мен и да забрави глупостите плака като дете.
Баща ми също е плакъл, но един единствен път ме кара в момевта в който се сетя да заплача и аз. Преди години, когато се връщах от Варна ме чакаше на терасата и ме посрещна първи, милия се разплака и ми каза, че е болен, знаеше, че си отива и едвам му стигаха сили да ми каже. Ето тези негови сълзи са най - болезнения спомен в живота ми. Колко съли са му трябвали за да ми каже  Cry

# 37
  • БГ
  • Мнения: 350
съпругът ми за 17 години не съм го виждала да плаче нито веднъж.
баща ми за първи път когато се омъжих.

# 38
  • Мнения: 2 723
Моят мъж плаче от време на време, гледа да не е пред мен, но си личи... Последно го видях снощи, когато детето се събуди с висока температура. Нищо не можехме да направим, дахохме му лекарство и само можехме да чакаме... Ужасно безпомощни се чувствахме...

Баща ми съм го виждала разплакан само веднъж - на 50-тия му рожден ден, когато ние с майка ми пяхме на микрофона "за тебе хората говорят" а той си бършеше очите със салфетка. После каза, че не бил плакал... да бе Wink

# 39
  • Мнения: 595
Моят се трогва и разчувства(просълзява) само на чужди сърцераздирателни истории.Иначе е много горд!
 

# 40
  • София
  • Мнения: 9 108
Ами аз не съм го виждала моя да плаче, но като е истински тъжен за нещо- ми става много мъчно и си давам сметка колко го обичам в такива моменти. Готова съм да направя много, за да му стане по-добре.

# 41
  • Popovo
  • Мнения: 571
Бившия ми мъж съм виждала да плаче веднъж, картина която няма да забравя, а баща ми и втория ми съпруг никога.

# 42
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
За 9 год.съвместен живот,съм виждала три пъти съпругът си да плаче.
Първият път беше,когато за пръв път видя синът ни.
Вторият път,когато бяхме в болницата със Боби и го отведоха във операционната.
Третият път и последен до момента плака,когато гушна Преславка за пръв път.
По-принцип той е от хората,които трудно изразяват емоциите си.

Баща ми лека му пръст съм го виждала,да плаче един единствен път,когато едва не загубих живота си и едно денонощие,лекарите се бореха да ме върнат към живота.Тогава видях баща си за пръв  и последен път да плаче.

# 43
  • Монтана
  • Мнения: 499
Съпръга ми никога не съм го виждала,а много ми се иска.Когато синът ни се роди знам, че е плакал от радост ,но не съм го видяла лично.А бащами съм го виждала с насълзени очи само когато ме изведе от вкъщи и ме заведе в ритуалната зала зада ме предаде на съпругами

# 44
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Виждала съм много мъже да плачат - може би затова го приемам за съвсем нормално , а как се чувствам в това време   newsm78 Без съмнение е трогателно   love001

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Мъжа ми не съм го виждала да плаче за 5г. Баща ми обаче го видях, когато почина мама. Още ми се къса сърцето като се сетя за момента в който каза " ако знаеш как боли". И сега след 2г.  ми се приплаква, не толкова за нея, колкото за него. Така ми се искаше да го успокоя и да му дам сили тогава, ама дали успях?!

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Баща си не съм виждала да плаче никога.
Мъжът ми е доста емоционален - винаги му се насълзяват очите, когато се сблъска с болест или смърт на близък човек Sad
Да плаче като дете съм го виждала два пъти - първият път беше преди почти 3 години, когато му казах, че съм загубила бебето. Не можах да го успокоя, самата аз не знаех как да се събудя от този кошмар. Вторият път беше миналата година; тогава не го видях, само го чух - страшен рев ме събуди окончателно от упойката след операцията, която претърпях тогава. По-късно разбрах, че първите думи на хирурга при излизането от операционната са били: "Съжалявам, но имаше твърде много кръв в корема" и мъжът ми си е помислил, че съм умряла. Такъв зловещ звук, като неговия рев, се надявам никога никой да не чуе Sad
Аз съм си ревла, ето пак се разциврих Cry

# 47
  • Мнения: 2 716
А братята ви? Искам да кажа, тези от вас, които имат братя. Защото тате и съпруг са нашите силни мъже, а братО е по-друго тесто. Моля споделете за братчетата. Ясно е, че и те са мъже и са корави. НО все пак, по-често им се случва да плачат на рамото на сестра си.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 524
Баща си не съм виждала да плаче никога.
Мъжът ми е доста емоционален - винаги му се насълзяват очите, когато се сблъска с болест или смърт на близък човек Sad
Да плаче като дете съм го виждала два пъти - първият път беше преди почти 3 години, когато му казах, че съм загубила бебето. Не можах да го успокоя, самата аз не знаех как да се събудя от този кошмар. Вторият път беше миналата година; тогава не го видях, само го чух - страшен рев ме събуди окончателно от упойката след операцията, която претърпях тогава. По-късно разбрах, че първите думи на хирурга при излизането от операционната са били: "Съжалявам, но имаше твърде много кръв в корема" и мъжът ми си е помислил, че съм умряла. Такъв зловещ звук, като неговия рев, се надявам никога никой да не чуе Sad
Аз съм си ревла, ето пак се разциврих Cry
И аз се разциврих и то само четейки, Голди, Голди ....
Добре, че съм самичка в къщи.

# 49
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Имам 25 годишен брат - много е чувствителен , по скоро стана такъв след смъртта на майка преди близо 4 г. Старая се да го подкрепям в трудните му моменти и повярвайте ми много ми е тежко когато виждам сълзи в очите му!!!!!! ooooh!

# 50
  • Мнения: 3 423
Мъжът не е гьон, не трябва да потиска сълзите си.

# 51
  • Мнения: 17 546
Моят мъж ужасно мрази някой да плаче! Приема го за израз на слабост и отказ от справяне с положението. Само веднъж видях сълзи в очите му за 18 години, откакто сме заедно и те бяха предизвикани от мои думи. Вярвайте ми - втрещих се! Нямах време да се почувствам зле, за това, че съм успяла да разплача "камък", а бях изумена да видя, че си го позволи и не можа да сдържи сълзите си - едно от нещата, които истински презира. За мен обаче, мъжките сълзи не са израз на слабост! Няма нищо лошо в това да покажеш, че си човек и за по-простички неща, предизвикващи силни чувства и сълзи в очите. Стига да не си ревльо за щяло и нещяло.
А ако говорим за баща ми и сълзи!!! Никога и за нищо на света! Нищичко на този свят не може да го накара да пророни и изпарения на сълзи! НИЩО!НИЩО!НИЩО! И не защото е железен човек, а защото няма душа! (има тема в която съм обяснила това...)

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 09:43 от Кристал

# 52
  • Мнения: 843
    Повечето говорим за бащите си... И моят не е от плачливите, но когато след годежа си тръгнах с чантата / първия ми брак/   се изуми  и се насълзи. Нямаше идея за такива неща,  не го бяхме подготвили за тази простотийка.
     Иначе го видях със сълзи в очите, когато   се  се развилнях в лабораторията/ аз на 7 години/ / Изотопна!!/ и ме завари , държаща в ръка радиоактивна проба от нещо- си.  Замахна да ме плясне, изтръгна го от мен и се разлака. Това ми е първият и последен плесник в живота от него.   И последно   се разплака, когато погребахме брат ми.   Държа се  до последно,  после го завлякохме група приятели и го напихме... додето не се разплака.  Това трябва да се освободи... иначе е страшно.
      Мъжът ми не е имал повод да плаче досега.    Засмивам се... Предполагам, че може. , но дано е по- нататък. 
  

# 53
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Уф, ами как да реагирам. Баща ми е от ревливите, дай му някой сълзлив филм и почва да подсмърча, ама аз съм свикнала да го виждам така макар, че той гледа да се прикрива  Joy. Мъж ми пък той е друга стока. За 10 години заедно нито веднъж не съм го виждала просълзен  Shocked. Твърди, че не е плакал и съм склонна да му вярвам. Изживява си нещата някак по друг начин може би. Честно да си кажа ще ми се веднъж поне да го видя развълнувам до сълзи, е не за нещо лошо де.

# 54
  • Мнения: 953
силните мъже

Ти виждала ли си мъже как плачат,в ръката със загаснала цигара,на масата със недопита чаша,душата им кърви от рана стара,нанесена от изневяра ваша.Ти виждала ли си до днес мъже да плачат?
Силните мъже,които всичко могат.Те могат да запалят родна къща,те могат син да погребат - очите сухи!Силните мъже!
Те винаги се връщат,те всички си приличат до един,не са родени за да са самички.Ти виждала ли си ги,силните мъже,които плачат като заженят щерка,за угасналото детство плачат,те,силните мъже,издържали сто проверки,в този ден усмихнати не крачат.Ти виждала ли си силните мъже?
Не ги търси във всеки мъж до тебе,душата им е като прясна рана,ала очите сухи!А много ги боли!Излъжеш ли ги-те няма да останат,отиват си и прави са, нали?
Те ,силните мъже,не търсят път съдебен,отиват си и нищичко не търсят,те могат всичко,всичко да оставят,те,силните мъже,със сърца закоравели,лъжата само няма да забравят.очите им до днес сълзи не са видели,те могат всичко изведнъж да скъсат.Те силните мъже!
Ще ги познаеш по очите сухи,по силните им ,ала нежни длани,те за чужда болка не остават глухи,неискат само да бъдат изиграни.
Те,силните мъже!Ти виждала ли си ги как плачат!
В ръката със загаснала цигара,на масата със недопита чаша,душата им кърви от рана стара,нанесена от изневяра ваша.
Ти виждала ли си до днес от тез мъже?


Това ми говори ,че и мъжете плачат. и ми е любимото стихотворение.

# 55
  • Мнения: 2 716
Страхотно стихотворение desi.a   bouquet
Би ли споделила от кого е?

# 56
  • Мнения: 953
само ако знаех. от години го имам ,но така и не разбрах от кого е,а ми се иска да разбера наистина.
дадоха ми го преди много години.от тогава ми е любимо,но ...............

# 57
  • Видин
  • Мнения: 961
Баща ми никога не съм го виждала да плаче.
Съпругът ми е плакал няколко пъти и на мен ми се късаше сърцето като го гледах как плаче като малко дете.
Естествено аз ревах заедо с него.   newsm45    Не мога да кажа, че силните мъже не плачат.Това в никакъв случай не е вярно.
Мъжът ми е мъж на място , но е и много чувствителен и когато плаче светът се срутва над мен smile3518

# 58
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Моят мъж е от ревливите...  Heart Eyes
Има сълзи в очите, когато сме се карали.
Плака с мен, когато почина баба ми въпреки че не я познаваше.
Плака на погребението на свой приятел, нелепо загинал в автомобилна катастрофа, очите му продължават да се насълзяват при всеки спомен за него...
Плака на сватбата докато ми се обясняваше в любов пред всички гости. А аз и една сълза не пролях през целия ден...  Embarassed
Плака, когато брат му му съобщи че ще става чичо на дълго чакано и желано бебе. Плака, когато племенницата ни се роди само 1500 грама и всички бяхме ужасно притеснени дали ще се пребори.
Плака, когато ми съобщи за резултата от спермограмата и за думите на лекаря че баща може да стане само чрез ин витро... Плака и когато аз му казах че ще имаме дете и че ще се подложа на колкото процедури ин витро можем да си позволим...

# 59
  • Мнения: 3 674
Моят мъж е от ревливите...  Heart Eyes
Има сълзи в очите, когато сме се карали.
Плака с мен, когато почина баба ми въпреки че не я познаваше.
Плака на погребението на свой приятел, нелепо загинал в автомобилна катастрофа, очите му продължават да се насълзяват при всеки спомен за него...
Плака на сватбата докато ми се обясняваше в любов пред всички гости. А аз и една сълза не пролях през целия ден...  Embarassed
Плака, когато брат му му съобщи че ще става чичо на дълго чакано и желано бебе. Плака, когато племенницата ни се роди само 1500 грама и всички бяхме ужасно притеснени дали ще се пребори.
Плака, когато ми съобщи за резултата от спермограмата и за думите на лекаря че баща може да стане само чрез ин витро... Плака и когато аз му казах че ще имаме дете и че ще се подложа на колкото процедури ин витро можем да си позволим...

Ами сладур...  Flutter Hug

# 60
 От около 2 год сме заедно с приятеля ми и два пъти е плакал - след аборта ми и когато баща му получи инфаркт. Обичам го много Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 164
Моят мъж е от ревливите...  Heart Eyes
Има сълзи в очите, когато сме се карали.
Плака с мен, когато почина баба ми въпреки че не я познаваше.
Плака на погребението на свой приятел, нелепо загинал в автомобилна катастрофа, очите му продължават да се насълзяват при всеки спомен за него...
Плака на сватбата докато ми се обясняваше в любов пред всички гости. А аз и една сълза не пролях през целия ден...  Embarassed
Плака, когато брат му му съобщи че ще става чичо на дълго чакано и желано бебе. Плака, когато племенницата ни се роди само 1500 грама и всички бяхме ужасно притеснени дали ще се пребори.
Плака, когато ми съобщи за резултата от спермограмата и за думите на лекаря че баща може да стане само чрез ин витро... Плака и когато аз му казах че ще имаме дете и че ще се подложа на колкото процедури ин витро можем да си позволим...

Вярвате ли,че ми се насълзиха очите,когато прочетох това?
Жабче в тези 10 изречения си събрала толкова мъка, толкова истина ,толкова болка ....

# 62
  • Мнения: 1 849
Единствения път когато съм видяла да плаче баща ми е когато ме водеше към съпруга ми на нашата сватба, е и мъжът ми се разплака тогава...
Мъжът ми го видях още веднъж насълзен, когато почина негов приятел и остави жена и дете на възрастта на нашия син...
Но не мисля, че сълзите са слабост. Емоциите които се таят в душата са много опасни...

# 63
  • Мнения: 803
Не съм виждала баща ми да плаче. Виждала съм го много, много тъжен, но не и разплакан.
Мъжете, с които съм била са плакали пред мен...Чувствам се много некомфортно и не на място в такива случаи...Едно бившо гадже (точно в периода когато се разделяхме) се скъсваше от рев..Честно казано изпитвам смесени чувства към мъжките сълзи. Защото пред мен са плакали с повод (когато нещо наистина трагично се е случвало) и тогава съм ги успокоявала и съм била опора, но и са плакали само, за да ме накарат да се чувствам зле и виновна. Тогава съм се отдръпвала много...Някакси винаги съм търсела в един мъж опора, някой на който да мога да разчитам. И когато човек, който съм смятала за опора, се опитва да ме манипулира чрез сълзи...Кофти е.

# 64
  • Мнения: 223
и моя мъж е плакал веднъж пред мен,но тогава беше много виновен за нещо и си мислеше,че ще му простя за вината..така чрез сълзите..е на мен ми мина,но едни сълзи не прощават грешката.Ако баща ми плаче ще ми е много мъчно

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Виждала съм мъжа ми да плаче веднъж преди години, когато бяхме жестоко скарани. Баща ми съм го виждала да плаче два пъти - 1-вия път беше когато почина кучето ни Армани, вторият когато почина баща му ( дядо ми ). Аз по начало съм  много ревлива и ако някой плаче се заразявам и започвам и аз да рева

# 66
  • Мнения: 5 577
И моя е плакал - когато баба му почина, когато се сеща за баща си (който е починал млад при инцидент), когато веднъж много го нараних, и когато малкия се е раждал (това не пред мен де, пред майка ми).

# 67
  • Мнения: 239
Аз съм виждала и баща ми и мъжъми

# 68
  • Мнения: 98
Мойто момче е много чувтвителен,рядко плаче,но когато се е случвало е било много дълбоко от сърцето му.Плакал е за мен ,много държи на мен и не ме дава на никой .И аз много си го обичкам!  love001  loveuuu

# 69
  • Мнения: 6 167
От много време мисля за това.
Плачещият мъж. Те рядко си го позволяват и гледката е потресающа. Свикнали сме да ги виждаме силни, волеви и можещи. Да са здрави като скала и като че ли никога няма да се пропукат.Исках да поговорим за това. Как реагирате (ако изобщо реагирате) когато съпругът ви плаче? Или баща ви?


ами точно това се питах, защото в момента сме в доста тежък период о/о свекърва ми и мъжа ми често си поплаква, понякога даже и бурно.
това от един мъж с неговите размери е направо страшна гледка.  Cry

реших, че ако го гушкам много и го успокоявам много няма да помогне. мъжете обичат да се самосъжаляват.
оставям го да му мине - ако иска да се гушне, идва, ако не - не настоявам.

бих дала всичко , за да няма такива моменти, но...

# 70
  • Мнения: 6 992
Мъжът ми не е плакал пред мене.
Баща ми никога не съм го виждала да плаче Peace
И аз така.
Но пък имах един бивш...от ония тип гардероб. Той е плакал пред мен, веднъж в началото на връзката и веднъж, когато му казах истинската причина, поради която се разделихме. Не знаех какво да правя и двата пъти. Само го прегърнах.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 381
Баща ми съм го виждала просълзен един-единствен път. Брат ми - никога - в зряла възраст имам предвид. Приятелят ми - 4 - 5 пъти за 6 години. Плакал е заради здравословни проблеми в семейството му, като ме видя в болницата с разните там дренажи, а последно - вчера - за баба си и дядо си - защото са на възраст и животът им е тежък. Всеки път, когато той плаче, почвам и аз. Не знам защо... Sad

# 72
  • Мнения: 2 237
Специално моят не обича да показва чуства,камо ли да плаче.Но съм го виждала три пъти:Когато почина милата ми любима баба.Тогава бях на ръба на силичките си,не врявах че вече я няма.Разплаках се неудържимо ,после взех да крещя,да го удрям (!?!? него пък защо....) и да викам "Върни ми я ,моля те,искам си бабааа.аа" И той се разрева.Но бързо се скри в банята.Втория път плака много когато почина негов ученик (той му беше треньор) на 22 години .....Третия път плака преди два месеца - почина баща му.И при трите пъти аз не реагирах на сълзите му.Защо ли ? Ами защото си падам малко темерут....   Embarassed
Баща ми и брат ми съм виждала просто да хлипат,но чак истински плач - не.

Общи условия

Активация на акаунт