С какво да мажем след баня

  • 2 309
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте. Искам да попитам с какво мажете след баня и при масаж. Мен ме убеждават да мажа със свинска мас, тъй като загрявала и не предизвиквала алергии. На мен ми е малко странно като се има в предвид, че всички козметични фирми избягват животинските мазнини. Моля Ви да ми дадете съвет. За ли сте или против.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Две -три страници назад пак имаше такава тема,стига с тези мазнини и маргарини StopИма такова голямо разнообразие от козметика на пазара.Аз,лично ползвам продуктите на А-derma Peace

# 2
  • Мнения: 5 228
Свинската мас е подходяща, но за бебетата на прасетата. Бебетата на хората се мажат с хипоалергенни козметнични продукти.

# 3
  • Мнения: 51
Аз лично мажа с мас и съм много доволна.Предварително я рязбивям с вода и става много пухкава.Досега не сме имали никакви проблеми с кожата.Сега мисля обаче да си купя нещо на Мустела,защото в задаващите се горещини няма да е много приятно на малкия

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Като малки са ни мазали с маз и не е имало проблеми,но сега има много хубава козметика на пазара,така че те съветвам да си избереш нещо от нея.Аз лично ползвах Джонсън гел и Мустела.

# 5
  • Мнения: 1 183
В момента мажа с млякото на Бюбхен,но по принцип най-много ми харесва на Мустела  Peace

# 6
  • Мнения: 1 264
Аз мазах Калоян с мас след баня, но времето се стопля и започвам да си го мажа пак с олиото на Нивеа или млякото за тяло пак на Нивеа. Можеш да мажеш детенцето с мас ако изстине, иначе ако времето е топло (а идва лято) ще се претопли миличкото.

# 7
  • Мнения: 574
Аз мажа с олио на Бюбхен! Доволна съм Peace

# 8
  • Мнения: 1 668
При липса на коэметика едно време са ни маэали с мас, но сега паэара е эатрупан с бебешка коэметика така, че невиждам нужда да полэваш мас Sick
 Peace

# 9
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Мажа с олио на Джонсън,но ще го сменям с мляко в горещините.С мас никога не съм мазала Naughty

# 10
  • Мнения: 6 616
До сега редувах олио и лосион на Мустела ,но вече е топло и ще продължа само с лосиона.

# 11
  • Мнения: 23
Мажа или с Хидрабебе на мустела или с Бюбхен за след баня лосион

# 12
  • Мнения: 2 908
Аз мажех с мас до скоро,смених я със зехтин,защото се обрина от Бюнхен,Нивеа,Джонсън и Пенатен.

# 13
  • Мнения: 865
Лично аз не бих мазала бебето си със свинска мас!
Свинската мас е подходяща, но за бебетата на прасетата. Бебетата на хората се мажат с хипоалергенни козметнични продукти.
newsm10След баня мажа с лосион на Sebamed.От олиото на Бюбхен се обрина!

# 14
  • Мнения: 4 621
Винаги съм мазала с бебешко олио или мляко за тяло Peace

# 15
  • Мнения: 2 908
Момичета като го говорите виждали ли сте малки прасенца да се обтриват със свинска мас?Аз вече минах на същото мнение,и затова смених на зехтин,ама като вдигате палци нагоре,ми не говорете пък глупости.

# 16
  • Мнения: 4 915
Зехтинът и бадемовото масло са най-естествените и подходящи продукти за бебешката кожа. Не алергизират, натурални са, ако бебето си лапа ръцете - нищо няма да му стане. Не съдържат химии.

Студено-пресованият зехтин го ползвам без преваряване, за да му се запазят ценните качества.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 391
Зехтинът и бадемовото масло са най-естествените и подходящи продукти за бебешката кожа. Не алергизират, натурални са, ако бебето си лапа ръцете - нищо няма да му стане. Не съдържат химии.

Студено-пресованият зехтин го ползвам без преваряване, за да му се запазят ценните качества.

Peace Peace Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Има толкова хубава бебешка козметика на бг пазар, никога не съм мазала с натурални  Sick мазнини.
Въпрос на избор.
Редувам един ден тоал. мляко, един ден бебешко олио.
Доволна съм от Бюбхен. Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 389
Мазала съм със зехтин преварен на водна баня.

# 20
  • Мнения: 429
първият месец мазах с преварен зехтин /по съвет на педито/ и с мляко на Мустела. После минах само на козметика на Мустела. Сега съм доста приятно изненадана от гела на Джонсън.

# 21
  • Мнения: 54
Мажа с преварен зехтин на водна баня. Не ми се рискува алергия от козметика.

# 22
  • Мнения: 54
парвите месеци с преварен зехтин след това вече с кремчета бюбхен и сам много доволна

# 23
  • Мнения: 865
При липса на коэметика едно време са ни маэали с мас, но сега паэара е эатрупан с бебешка коэметика така, че невиждам нужда да полэваш мас Sick
 Peace
може разбира се да се маже и със зехтин.било много добро/ха-ха -ха хааааааааааааааа/ smile3533доколкото съм чела из форума зехтинът е хит!!!!!!!!!!!!

# 24
  • Мнения: 795
Не съм мазала детето нито с мас, нито със зехтин. Предпочетох козметиката на Мустела и след баня я мажа с масажно олио.

# 25
  • Мнения: 2 427
До сега мазах с олио нa Humana-Linea Blu и с Това на Chicco.Само че сега открих едно кремче на Chicco,което е  нежно,не омазнява дрехите,попива идеално в кожата му и я прави копринено гладка и мека:Infinite Dolcezze Crema Morbida Nutriente "Le coccole" di Chcco

# 26
  • Мнения: 865
Не съм мазала детето нито с мас, нито със зехтин. Предпочетох козметиката на Мустела и след баня я мажа с масажно олио.
smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 27
  • Мнения: 520
За сега мажа с преварен зехтин, по нататък с млякото на Бюбхен!

# 28
  • Мнения: 65
Мазала съм със зехтин преварен на водна баня.
 Peace

# 29
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Зехтин, вечер след баня Peace
След 2 месец пробвах 2-3 марки от козметиките,но се обринахме, така че си продължавам така.

# 30
  • Мнения: 5 362
Здравейте. Искам да попитам с какво мажете след баня и при масаж. Мен ме убеждават да мажа със свинска мас, тъй като загрявала и не предизвиквала алергии. На мен ми е малко странно като се има в предвид, че всички козметични фирми избягват животинските мазнини. Моля Ви да ми дадете съвет. За ли сте или против.
Против.
Аз мазах със зехтин,а след това с готово бебешко олио.

# 31
  • Мнения: 2 152
свинска мас, не е добре, според мен.Мажи до 3-ия със зехтин и после можеш с каквото си искаш бебешко олио Peace

# 32
  • Мнения: 459
Зимата с бебешко олио, лятото с мляко. Мисля, че Мустела е много добра марка, незнам обаче дали имат мляко- сигурно. Аз съм с бюбхен в момента.

# 33
  • Мнения: 1 104
Ние се мажем с олио на Мустела.Не мисля,че маста е по-добра от козметичните продукти на пазара.

# 34
  • Мнения: 11 003
В момента мажа с олиото на Бюбхен. По-нататък може да редувам олио и тоалетно мляко.

# 35
  • Мнения: 2 908
При липса на коэметика едно време са ни маэали с мас, но сега паэара е эатрупан с бебешка коэметика така, че невиждам нужда да полэваш мас Sick
 Peace
може разбира се да се маже и със зехтин.било много добро/ха-ха -ха хааааааааааааааа/ smile3533доколкото съм чела из форума зехтинът е хит!!!!!!!!!!!!
Да те питам,ако се обрива детето ти от всичко и в града ви не внасят от по-хубавата скъпа козметика дето може да не алергизира,с какво ще го мажеш?Щото при нас няма Мустела,Себа Мед и т.н....И се радвай че живееш в София,не се подигравай.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 773
до преди две седмици мазах със зехтин, а сега с Мустела

# 37
  • Мнения: 345
 Безсолна свинска мас е най-доброто омекотяващо и противоалергично средство. Козметики бол.............. ама коя от коя по-скъпи, а пък ефектът им е "почти" същият. Peace

# 38
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Мацки, да не ви ядосам, ама с нищо не я мажа след баня...

# 39
  • София
  • Мнения: 3 271
В началото ( април , май месец) мажех със свинска мас - нищо му нямаше, имаше прекрасна кожа, после с нищо не мажех  -  в горещините.

# 40
  • Мнения: 2 677
Мазала съм само с бебешко олио на Бюбхен.  Peace

# 41
  • Мнения: 3 695
Мажа с преварен зехтин, понякога с бебешко олио на СебаМед.

# 42
  • Мнения: 678
Има такова голямо разнообразие от козметика на пазара.Аз,лично ползвам продуктите на А-derma Peace
Продуктите на А-derma се прилагат при проблемна кожа - например дерматит и други.
Жената пита в случая с какво да маже след баня - никаква логика няма да маже с А- derma , който е на цена 26.00 лв , а детето няма кожни проблеми.
Аз използвам лосиона на А-derma профилактично , защото кожата на дъщеря ми от време на време прави дерматит.
А сега по темата - след баня мажа с лосион на Чико

# 43
  • Мнения: 1 273
Аз мажа с олио на Себа Мед Peace

# 44
  • Мнения: 1 371
За тялото - лосион на Мустела  и зехтин. За масажите - масажното олио на Мустела.
 Peace

# 45
  • Мнения: 1 353
....стига с тези мазнини и маргарини StopИма такова голямо разнообразие от козметика на пазара....
В началото мажех с олио Бюбхен , докато не изхарчих две опаковки Wink После преминах на млякото

# 46
# 47
  • Мнения: 3 478
Изключително рядко мажа малката. Тя просто не обича. Кожата и не е суха и затова не се притеснявам. Инче имам лосион на Джонсън, много го харесвам, ама ей така си стои от една година вече. В болницата ми казаха с олио да не мажа. За маста няма да коментирам, просто не си ги представям тези работи  Crazy

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
В началото с олио,а по-късно с мляко на Бюбхен.

# 49
  • Мнения: 8 917
Здравейте. Искам да попитам с какво мажете след баня и при масаж. Мен ме убеждават да мажа със свинска мас, тъй като загрявала и не предизвиквала алергии. На мен ми е малко странно като се има в предвид, че всички козметични фирми избягват животинските мазнини. Моля Ви да ми дадете съвет. За ли сте или против.
С бебешко олио или тоалетно мляко.

# 50
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
С бебешко олио или тоалетно мляко!!!

# 51
  • Мнения: 772
Аз мажа с олио на Бебино PeaceПробвах и други но това най ми харесва

# 52
  • Мнения: 576
Тялото мажем с бебешко олио на PIGEON, за под памперса и лицето - с кремчетата на Мустела

# 53
  • София
  • Мнения: 928
Мажа с олио на МУСТЕЛА  Peace, но мисля да го сменя с лосиона в горещините. С мас, маргарин, зехтин, олио, масло и тем подобни нямам намерение да експериментирам.

# 54
  • Мнения: 8 242
Мацки, да не ви ядосам, ама с нищо не я мажа след баня...

И аз мазах само първите 2-3 месеца.. и толкоз  Crazy

# 55
  • Мнения: 865
При липса на коэметика едно време са ни маэали с мас, но сега паэара е эатрупан с бебешка коэметика така, че невиждам нужда да полэваш мас Sick
 Peace
може разбира се да се маже и със зехтин.било много добро/ха-ха -ха хааааааааааааааа/ smile3533доколкото съм чела из форума зехтинът е хит!!!!!!!!!!!!
Да те питам,ако се обрива детето ти от всичко и в града ви не внасят от по-хубавата скъпа козметика дето може да не алергизира,с какво ще го мажеш?Щото при нас няма Мустела,Себа Мед и т.н....И се радвай че живееш в София,не се подигравай.
заведи го на алерголог.

# 56
  • Мнения: 2 908
Ей сега пък-детето ми няма пукната алергия и ще го водя на алерголог.Защо тогава нямаме проблеми с маста и зехтина?Ами защото с химиите има естествено.И затова че сме се мазали с химия трябва да я водя на алерголог newsm78Пък май тогава съветваш всички майки които бебетата им се обриват от химиите-пък те са много да ходят на алерголог-мерси-аз и без такъв съм намерила решение.
Освен това и без доктор разбрах че детето ми се обрива от мазилата дето съдържат парафин,а пък от едното олио на Бюбхен няма такъв-в другото има-та ще пробвам и тоя вариант-а алерголога дали нямаше да почне да си прави експерименти с детето?Щото много разбират?Като тая АБКМ-това за мен е пълен абсурд-каквото и да ми се приказва Stop

# 57
  • Мнения: 365
С това, което ти се стори най-разумно.

# 58
  • Мнения: 48
Зехтинът и бадемовото масло са най-естествените и подходящи продукти за бебешката кожа. Не алергизират, натурални са, ако бебето си лапа ръцете - нищо няма да му стане. Не съдържат химии.

Студено-пресованият зехтин го ползвам без преваряване, за да му се запазят ценните качества.

напълно подкрепям това мнение

# 59
Свинската мас запушва порите. по-добре недей да я ползваш. през кожата организмът отделя много от токсините, диша и пр. за много бебета съм чувала, че са мазани със свинска мас и нищо им няма, ама ...
Аз ползвам за детинчо млякото на chicco и съм много доволна от него.
Ползвала съм и зехтин с накисната в него лайка.

# 60
  • Мнения: 200
Пробвах и на Бюбхен и на Джонсън и какви ли още не, но Рости се лющи като смок. Единственото ни спасение е преварен зехтин.

# 61
  • Мнения: 639
За този сезон е хубаво,вече някакво лосионче или мляко,аз лично ползвам на Мустела,а зимата ползвах на Бюбхен олиото Peace

# 62
  • Мнения: 2 956
Ексципиал лосион. Зимен и летен вариант.  Peace като летния (с оранжеви букви ) е по-добър според мен. От този за студено време уж, не съм много доволна- пак е със суха кожичка понякога.

# 63
  • Мнения: 2 015
До 6-т месеца мажех със зехтин, а сега с лосион на EVENT и съм доволна.Кожата на моя мъник е разкошна.

# 64
  • Мнения: 361
С пречистена мас,и нито веднъж нямахме подсечено дупе.А от продуктите на Джонсън се обринахме гадно.





# 65
  • Мнения: 2 957
До 6-ти месец-с преварен на водна баня зехтин.След това за кратко го мажех с бебешко олио.Вече го мажа с мляко за тяло на Нивеа и съм много доволна.

# 66
  • Мнения: 110
Мажа с преварен зехтин и съм много доволна.

# 67
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Сега мажа с олиото на Бюбхен, а първия месец с Мустела за атопична кожа. Доволна съм и от двете Peace

# 68
  • Мнения: 1 427
С млякото на Бюбхен! Peace

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Използвахме бебешки боди милк Нивея и разни други, защото олиото ни го забрани дерматолог.

Общи условия

Активация на акаунт