Гледахте ли разговора на Гала с ортопеда?

  • 2 763
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Май по-скоро под подготовка имаше впредвид бебчето да подскача в скута на този, коийто го държи  #Milti, и слагане по корем, за укрепване на мускулите по гръбчето. Но в общи линии не отрече проходилката.

# 16
  • Мнения: 4 187
Ех изтървах го това предаване! Съвсем се обърках също така! Ние бяхме на ортопед и ни дадоха документ че всичко е ОК! Да взема ли сега профилактично гащи или не? По принцип на Дъщеря ми не са и много еднавкви гънките!Хм!  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 772
Цитат на: star
Ех изтървах го това предаване! Съвсем се обърках също така! Ние бяхме на ортопед и ни дадоха документ че всичко е ОК! Да взема ли сега профилактично гащи или не? По принцип на Дъщеря ми не са и много еднавкви гънките!Хм!  Rolling Eyes


ох, и аз съм объркана, май просто някои лекари предписват и чисто профилактично, други - не Confused: така че слушай лекаря, а днес като че ли казаха и нещо за гънките, но не помня какво точно - а то това предаване май има среднощно повторение, ама заслужава ли си разбутването на съня

# 18
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Majmunka
Цитат на: star
Ех изтървах го това предаване! Съвсем се обърках също така! Ние бяхме на ортопед и ни дадоха документ че всичко е ОК! Да взема ли сега профилактично гащи или не? По принцип на Дъщеря ми не са и много еднавкви гънките!Хм!  Rolling Eyes


ох, и аз съм объркана, май просто някои лекари предписват и чисто профилактично, други - не Confused: така че слушай лекаря, а днес като че ли казаха и нещо за гънките, но не помня какво точно - а то това предаване май има среднощно повторение, ама заслужава ли си разбутването на съня

Абе хора, вие тук не четете ли? Наскоро имаше пак подобна "ортопедична" тема...там даже бях дала линк към една от новите статии в сайта бг-мамма...сега пак ще го изнамеря....
За гънките на крачетата-ако не съвпадат, особено е препоръчителен преглед на УЗ (а ако е по-голямо от 3 месеца детето-на рентген) и носене на профилактични гащички....
ЕТО Я СТАТИЯТА!
А ето и въпросната тема, която е само от 13.02.2005г.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
въпросните ортопедични гащи Ади ги носи до 3-тия месец близо. Още ореди да родя лекарите ми казаха да си ги взема. Особено важни са да се сложат веднага след раждането на бебето. Сега за второто бебе пак ще ги ползваме

# 20
  • Мнения: 272
Аз ли пак нещо не разбрах?
Защо трябва да се слагат такива гащички? То за нас е вече късно, но все пак като беше на месец питах педиатърката ни и тя каза, че няма нужда.
От една страна е хубаво да се правят някои неща профилактично, но .......  понякога в страховете си да направим най-доброто не прекаляваме ли? Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 10 291
Цитат на: DEianaZ
въпросните ортопедични гащи Ади ги носи до 3-тия месец близо. Още ореди да родя лекарите ми казаха да си ги взема. Особено важни са да се сложат веднага след раждането на бебето. Сега за второто бебе пак ще ги ползваме

Защо ще мъчиш детето  #Shocked  не се ли слагат само при необходимост???
Това ми звучи като едновремешните препоръки за стягане с пелени  Thinking

# 22
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Абе хора Туфи е права вие наистина ли нечетете темите!? Rolling Eyes  Прочетете статията дадена от нея! Прочетете и това- http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=755
Детето не се мъчи а си "стои" в естествената за него поза! Никой не ви задължава да ги слагате това е за профилактика и е по собствено решение /стига детето да няма проблем разбира се тогава са задължителни/. Аз когато родих първия път не знаех, че е препоръчително да се носят от самото раждане поне месец за профилактика ако знаех със сигурност щях да ги взема. Сега за второто бебе ще ги взема и още след раждането ще му ги обуя поне месец, че и повече да ги носи за всеки случай! По- добре така отколкото детенцето да има проблеми! Хубаво прочетете и “Методично указание за профилактика, ранна диагностика и лечение на вродената и предизвикана дисплазия на тазобедрената става при новородени”, публикувано от Министерството на здравеопазването, чийто линк е даден в тази статия.
Успех!

# 23
  • Мнения: 4 629
Аз хванах края на предаването. За гънките на крачетата лекаря каза, че се гледат след 4-ти 5-ти месец.

Не разбрах колко време може да се носят профилактичните гащички?  Thinking

# 24
  • Мнения: 772
на нас ни казаха бебо да ги носи месец и половина, т.е. докъм четвъртия.

А иначе, защото аз пуснах темата - Туфи, мерси за линковете, повечето неща и аз ги бях чела и съм против повтарянето на теми, но просто исках да попитам за различните типове гащички, за което разбрах покрай днешното предаване. Мерси за всички мнения!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: nad_tab
Цитат на: DEianaZ
въпросните ортопедични гащи Ади ги носи до 3-тия месец близо. Още ореди да родя лекарите ми казаха да си ги взема. Особено важни са да се сложат веднага след раждането на бебето. Сега за второто бебе пак ще ги ползваме

Защо ще мъчиш детето  #Shocked  не се ли слагат само при необходимост???
Това ми звучи като едновремешните препоръки за стягане с пелени  Thinking

така ми казаха. Те са като памперс и не съм го мъчила кой знае колко

# 26
  • Мнения: 948
Цитат на: Majmunka
 просто исках да попитам за различните типове гащички, за което разбрах покрай днешното предаване.


Да, да...ясно...аз лично те разбрах Sunglasses
Знаеш ли за да си спокойна по въпроса за това каква е разликата м/у показаните и твоите...най- добре звънни на лекаря и го попитай. Не си трови мозъка с разсъждения, защото не си заслужава.  Може наистина човека да е показал тези, в чиято разработка е участвал. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 834
Я сега и аз да попитам. Трябвали гънките на бедрата да съвпадат. Водих синът ми на ортопед през вторият месец гънките на бедрата му се разминаваха и тогава, но той ни обясни че това било остарял метод и нищо му нямало на детето. Прегледа обаче беше без ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт