От кога сок от ябълка и морков?

  • 7 216
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте мами, искам да ви попитам от кога мога да давам сок от настъргана и изцедена  ябълка или морков? По какъв начин и какво количество се дава? Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
Защо държиш да захраниш със сок? Като стане на 6 м. можеш да пробваш с оризова каша. Съвет от мен: недей да захранваш преди 4  навършени месеца, а най - добре на 6 м.

# 2
  • Мнения: 46 403
Не се дава сок.
Като стане на 6 месеца (или най-рано 4-ти, ако има някаква причина) се захранва с пюре или каша.

# 3
  • Мнения: 4 447
Да се включа и аз. Аз също мисля да дам първо сокче, но незнам дали се вари морковчето или ябълката? И защо да е настъргано? newsm78 Ние утре правим 4м. и кърма почти няма дори за едно хранене  Cry А защо пюре или каша първо?  baby_neutralМислех да не давам по-рано от 5-6м. друго папу,но сега като няма кърма...?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
Да се включа и аз. Аз също мисля да дам първо сокче, но незнам дали се вари морковчето или ябълката? И защо да е настъргано? newsm78 Ние утре правим 4м. и кърма почти няма дори за едно хранене  Cry А защо пюре или каша първо?  baby_neutralМислех да не давам по-рано от 5-6м. друго папу,но сега като няма кърма...?
Защото сокчетата са много агресивни за така нежното стомахче. Също така може предизвика колики. Сокчетата след годинка.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 227
Защо не пробваш в кърмаческия форум, там със сигурност ще ти дадат съвет. Ако имаш и капка кърма, то можеш да стимулираш лактация.

# 6
  • Мнения: 5 362
Аз давах от 5-я месец някъде.
Не съм ги варила,а направо изстисквах.

# 7
  • Мнения: 5 393
Сок-след навършване на годинка поне.

# 8
  • Мнения: 431
http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=75
Лично аз сокчето започнах да го давам след навършени 4 месеца. Не съм ги варила  така се губят витамините. Изцеждаш и даваш в началото по една две лъжички и постепенно увеличаваш.   След това с плодова пюре ... и .н., но всяка нова храва се дава след като са минали поне 2 седмици.

# 9
  • Мнения: 54
Преди 9г. баткото го захраних със сок от ябълка и морков когато беше на 20 дни. Сега обаче се въздържам. Ще се посъветвам с лекарите и ще реша кога да почна соковете.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 389
Много е рано още за сокчета.Изчакай поне до 4 м.

# 11
  • Мнения: 1 097
Аз дадох 1-2 лъжички сок в 6-ти месец. Не му хареса, на мен също не ми хареса реакцията му. Но захраних първо със зеленчук и плод. Наскоро пак му дадох (беше на 10 месеца). Не му хареса особено, но аз си го пийнах, де Mr. Green
А ти защо искаш да му даваш сок?

# 12
  • Мнения: 64
Аз дадох 1-2 лъжички сок в 6-ти месец. Не му хареса, на мен също не ми хареса реакцията му. Но захраних първо със зеленчук и плод. Наскоро пак му дадох (беше на 10 месеца). Не му хареса особено, но аз си го пийнах, де Mr. Green
А ти защо искаш да му даваш сок?
Не просто питам от кога може (понеже съм чувала че някои дават след първия месец), не държа да започвам да и давам.Ние сме си на кърма и си ни е много добре.

# 13
  • Мнения: 1 986
  Когато решиш да започнеш със сокове,настъргваш плода/зеленчука,изтискваш през марля, и го даваш възможно най-скоро-първоначално по лъжичка-две,след това-по 30-40 мл.

# 14
  • Мнения: X
На 1 месец и половина беше, когато дадох сок от морков и ябълка, на 3 захраних със зеленчуково пюре а на 5 с месо. Никакви проблеми не съм имала с нищо Peace Малкия ги обожаваше и нямаше търпение за сокчетата. В началото по една кафена лъжичка, после чаена, после овеличаваш дозата и т.н. Пресни хубави ябълки и моркови, настъргани и изцедени.

Общи условия

Активация на акаунт