Детски площадки във Варна

  • 15 186
  • 135
  •   1
Отговори
# 30
"Фея", ако трябва да бъде честна не е много- и ние искаме същото:) Ще видим докъде ще ни стигнат силите и дали ще бъдем подкрепени. Благодаря ти за хубавото предложение- всичко, което се появи във форума ще бъде отчетено. За това благодаря на всички:). Дори съм изненадана от големия интерес- но като се замисля темата е много наболяла и май  той( интересът) е нормален.

# 31
# 32
Благодаря ти! Всички сме ги разгледали и може някоя от тях да изработи това, което ние ще създадем по наш проект . Но нека да стигнем до този етап- преди това има една дълга процедура и дано успеем да я "преборим"Simple Smile

# 33
  • Мнения: 392
Феята, никак не е много това което искаш - това са нормални и нужни за всяко дете съоръжения. За съжаление ние се чувстваме като просяци, а общините се правят на ударени. Важно е да се търсят правата на децата. Някъде, мисля, че в харта на УНИЦЕФ или Юнеско имаше записано, че всяко дете има право на ИГРА!
Така че трябва непрекъснато да се натискат общинските служби да си изпълняват задълженията, а именно да осигуряват подходяща среда за игра и отглеждане на децата. Това включва и изискване от страна на нас майките, детските съоръжения, които се поставят да са качествени, безопасни, интересни и достатъчни като брой и капацитет.
В България отскоро има и организация, която консултира проектирането и изграждането на площадки и може да оцени площадките от гледна точка на стандартите за безопасност. Организацията е РоСПА - България, клон на РоСПА - Великобритания.
http://rospa-bulgaria.org/ тук има доста полезна информация.
Накратко за безопасността на детските площадки има специални стандарти - EN1176 и EN1177, които обаче не са задължителни за спазване в България. Наша работа е да изискваме спазването им заради децата.
ето тук пък съм събрала линкове с български производители на детски съоръжения и някои международни организации: http://ozeleniavane.start.bg/#b_6039
Ако някой се интересува и от проектиране - насреща съм, занимавам се и с детски площадки, поназнайвам и стандартите, но не съм във Варна ;-(

# 34
Благодаря, "Наслуки"! RoSPA са ни партньори и се надявам с подкрепата на всички такива да успеем. В момента уточняваме подробности с Общината и дано всичко да приключи успеешно:)

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Благодаря, "Наслуки"! RoSPA са ни партньори и се надявам с подкрепата на всички такива да успеем. В момента уточняваме подробности с Общината и дано всичко да приключи успеешно:)

А да попитам, ако ви одобрят проекта, в кои райони на града ще се приложат и за колко детски площадки ще стигнат, горе-долу като брой - ако е възможно, разбира се.  Simple Smile

Иначе ви пожелавам успех в начинанието!  Peace

# 36
  • Мнения: 603
Благодаря, "Наслуки"! RoSPA са ни партньори и се надявам с подкрепата на всички такива да успеем. В момента уточняваме подробности с Общината и дано всичко да приключи успеешно:)

А да попитам, ако ви одобрят проекта, в кои райони на града ще се приложат и за колко детски площадки ще стигнат, горе-долу като брой - ако е възможно, разбира се.  Simple Smile

Иначе ви пожелавам успех в начинанието!  Peace
И аз искам да знам същото. Peace

# 37
Нищо не мога да кажа предварително:) Но от Общината получаваме само инстуционална , а не и финансова подкрепа. И една детска площадка  да бъде изградена, ще е принос.

# 38
  • Мнения: 392
Калина, радвам се че работите заедно с Роспа, исках просто да дам повече информация на останалите мами, да видят какво всъщност е важно при детските площадки

# 39
  • Мнения: 6 039
мога да ви пусна снимки с детски площадки от Лондон и Барселона. Доста по натурално изглеждат, от това което се прави при нас. Все пак важното е, че нещо се прави.

Мен лично ме дразни /знам, че излиза в пъти по- евтино/ това, че в целия град са метнали едни и същи типови проекти на детски площадки. На децата им трябва разнообразие. Аман от типология...........................

мисля, че дизайнерите, проектантите трабва да измислят типология на елементите, с които да се изготвят различни съоръжения.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 383

Това ясно... Питам из квартала... Немога да накарам 70 годишната ми баба да я води на дълга разходка в Морската Simple Smile Това е моя работа. Ама като искам сутринда  си отспивам трябва да я разкара някъде из квартала... Лятото ползваха детската градина до 5та гимназия или докато беше във ваканция или самата 5та, ама няма други деца...

Прати я при нашата детска площадка - стара е, но запазена. До МГ - на бившата сладкарница "Спортна среща".

# 41
би било страхотно да ги видим, а и ще са ни от полза:)

# 42
  • Мнения: 3 927
Ето малко детски съоръжения, но като че ли и те са типови по английки начин  Wink:

www.elc.co.uk e заглавната страница

ето малко  big outdoor toys

и още малко подобни съоръжения: http://www.tptoys.com/outdoortoys/

и малко офф: а в категория art & creativity какви красоти има: http://www.elc.co.uk/category-530

# 43
В нашия район - между центъра и гарата се сещам само за една - пред "Планет" (  тя е към заведението).  И  е опасна - едно дете си падна на главата/ (буквално) от пързалката, щото не улучи "перилата"  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Доста други са не по-малко опасни.
 струва ми се наивно да се надяваме да се отпускат нови места за това - при тая дива приватизация и строителство против всякакви норми и стандарти за живот.

# 44
Благодаря на Тането! Надявам се след време усилията, които влагаме да се овенчаят с успех:)

Общи условия

Активация на акаунт