Дали посягат на децата ни???

  • 3 320
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Посягат, да. Дете под 2,5 години почти никога не си измисля такива неща. Въображението с измислени истории и приказки се развива след 2,5-3 години и нагоре.

# 31
  • Мнения: 1 364
Алекс като започне да ми разказва нещо за градината и на мен не ми звучи истина й казвам, че утре ще питам госпожата или лелята дали е вярно. Когато лъже ми казва да не питам, а когато е истина казва - питай.
В групата на Алекс съм сигурна, че госпожите не посягат на децата.

# 32
  • Мнения: 2 237
Ох,моята пък от вчера ми разправя че и викали "Я млък ! Ти къде се намираш!" Ама така хубаво го имитира....Тя понеже много плаче и още не може да свикне,та съм склонна да вярвам че така и викат.И ми е едно криво,направо ми се реве.Яд ме е на мен си че я дадох на ясла,ама като нямам никакъв друг избор......

# 33
  • Мнения: 539
Ох, Яника като те чета настръхвам. И на мен ми предстои даване на градина. И моята глезана, както е чувствителна, незнам как ще реагира на такова отношение. И аз мисля че е по-добре да я спреш. Да си травмираш детето не си заслужава за нищо на света. Поне да стане по-голяма да почне да разбира. Психолог съм и знам - трябва да се вярва на думите на децата - ако в къщи не е бито, там това наистина му е направило впечатление, дали то е удряно или някое друго детенце - явно се случва и му е направило впечатление.
И аз се опитвам да ги оправдая че им е трудно на учителки и лелки, че са по една с 20 деца, но в крайна сметка на никой не му е лесно, и ако не могат да си сдържат нервите - да си ходят. 

# 34
  • Мнения: 5 577
Посягат, да. Дете под 2,5 години почти никога не си измисля такива неща. Въображението с измислени истории и приказки се развива след 2,5-3 години и нагоре.


Е, стига де, не мога да се сългася, моя личен опит показва обратното.  Naughty
Според Иван ние го щипем, бием, блъскаме , скубем (подробно показва на бабите си тези неща), което не е вярно.  Laughing Също така "тати бие много мама" - също не е вярно, и че мама "пие" пак.

Малки интригантчета и манипулаторчета.

# 35
  • Мнения: 8 999
Провокирана от многото оплаквания, които чух в този форум, споделих с една приятелка, също майка на момиченце, което е връстница на моята дъщеря. Тя, приятелката ми, започна да твърди, че никога не била чувала за такива неща /бой, извънредно строги наказания и т.н./ нито за тяхната детска градина, нито от други майки. Момиченцето й беше близо до нас и слушаше разговора ни и изведнъж се намеси: " Нас ни бият в градината, като не слушаме." С майка й наострихме уши и започнахме да я разпитваме, а тя каза, че ги биели по главите. Детето е почти на 7 г. След по-обстоен кръстосан разпит се оказа, че нея точно не са я удряли госпожите. Дори и нейни приятелки не са били бити. То дори и в цялата тяхна група нямало такъв случай. Е, накрая осъзнахме, че повдигайки темата, сме подали на детето подходящ материал за фантазии. Синът ми пък, като беше  по-малък, твърдеше, че баба му го биела редовно. А аз съм сигурна, че това е пълен абсурд, първо, защото добре я познавам, второ, защото, когато ги гледа, вечер ми снася пълна информация по минути как са прекарали, какво и по колко са яли, за какво не са я слушали, и дори как веднъж го била тупнала по задничето, защото се лигавел. В детските очи всичко изглежда много по-голямо и по-страшно, отколкото е в действителност. Аз като ги шляпна отзад започват да реват и да вият, сякаш съм ги строшила от бой. Но все пак  знам колко силен е бил тупаника - т.е. само маркиране на шамарче, а не истинки шамар. Но отстрани сигурно театърът е вълнуващ.

# 36
  • Мнения: 4 965
и аз да се включа в успокоението - според мен си измислят. Моя син напр. твърди, че и ние с баща му го бием по главата, и обеснява и показва  Shocked
А не е вярно.

Ооо, нашите госпожици са същите. Веднъж Кика разказа на майка ми как с татко им цяла нощ сме били Есина и тя плакала много. Вчера ми обясняваше как моята баба (тя не е идвала от 3 дни вкъщи) следобед я била одрала по гърба. А днес сутринта Еса ми обясняваше, че дядо й дошъл през нощта и играли на криеница. Crazy
А често разказват на бабите си и как "тати бие мама", а "мама чупи чинии" (е, това може и по тв-то да са го видяли, а уж не гледат филми "за големи").

А по отношение на лошия външен вид на детето при прибиране от ясла - направо бих направила забележка. При нас е дори наопаки - често сутрин нямам време да "наконтя" и двете госпожици и набързо ги обличам, а следобед ми ги връщат чисти, с направени "прически" (вчера лелята си беше играла да им плете плитки), спретнати.

# 37
  • Мнения: 4 965
...В детските очи всичко изглежда много по-голямо и по-страшно, отколкото е в действителност. Аз като ги шляпна отзад започват да реват и да вият, сякаш съм ги строшила от бой. Но все пак  знам колко силен е бил тупаника - т.е. само маркиране на шамарче, а не истинки шамар. Но отстрани сигурно театърът е вълнуващ.


 Joy
Какво да кажа. Аз вече се отказах и от "маркирането" след последното шамарче по дупето, когато Есина счупи един шкаф. Тогава така се разрева: "Татииии, мама лоша. Бие Есина. Сега Есина има голяма рана на дупетоооо. Спаси ме, татииии. Имам кръв. Болиии."
Ако имаше чужди хора сигурно щяха да решат, че съм си убила детето.

# 38
  • Мнения: 8 999
Посягат, да. Дете под 2,5 години почти никога не си измисля такива неща. Въображението с измислени истории и приказки се развива след 2,5-3 години и нагоре.

Измислят си и още как. Дъщерята на моя приятелка - на 1г. и 9м., с речник пет думи и половина, посрещнала майка си на вратата с изречението "Баба падна". Приятелката ми, ужасена, се втурнала навътре, за да провери как е майка й - сигурна била, че се е срутила от някой стол и се е потрошила, но се оказало ПЪЛНА ИЗМИСЛИЦА!

# 39
  • Мнения: 1 008
За съжаление реалността в детските заведения не се променя -дори ние да се успокояваме,че децата си измислят.При всички случаи въпросът трябва да се проучи и да се намери решение-защото за съжаление често децата не си измислят.

# 40
  • Мнения: 4 406


 Също така "тати бие много мама" - също не е вярно, и че мама "пие" пак.

малко офф-за пиенето аз съм свидетел, ама откъде знае Ванката  newsm78 Joy Joy важното е че не те хваща алкохолът.... туй как гу прайш, низнам
относно боят- може би груби игрички играете вие с тати???  Laughing Laughing

# 41
  • Мнения: 550
Сигурна съм ,че се случва!Когато са повече деца в групата е голяма олелия,а пък ако има и нови...да не ви разправям какво съм чувала през вратата.Митко на няколко пъти имаше сининки от пръсти по крачетата и дупето,одраскано по лицето,цицина на главата...естествено не твърдя,че всичко това го е получил от лелките,децата помеждуси  се бият много,ама и лелите не си поплюват.Естествено са мнооого любезни.В началото оставах зад вратата да подслушвам,колкото и да ми е противно подобно деание-не съм много очарована-лелките са си за психото #Crazy

# 42
  • Мнения: 114
Тръгнах днес да разходя малата и докато стигна с колата до градината ми прищраква ,че ще отида и ще говоря с директорката защото място немога да си намеря.Извиках я навън и и обясних цялата ситуация каква е:за мръсното носле,синините по тялото и,"богатия"речник който е придобила ,агресията и нервите.Първото нещо което ми каза ,че е нормално децата в началото да са изнервени и агресивни , всичко отминавало.Сега ще бъде една седмица под зоркото око на диркторката/а тя е невероятен човек/ и ако нещата не се променят ще я отпиша незабавно.Преди това днес ми се обади за да ме пита защо Крис не е на ясла да не се е влошила ,което означава ,че я е грижа за децата ,а тя е и лекар между другото.Моите думи бяха:
"Притеснявам се за възпитанието ,физическото и психично състояние на детето.Има страхотна промяна в поведението и е много изнервена,казва ми че лелките я бият......"

Момичета , вярвайте ми много съм раздвоена ,а искам детето ми да ходи на ясла.

# 43
  • Мнения: 114
Искам да попитам ,има ли мами които са записали децата си в Санотариалната ясла във Варна за да споделят своето мнение???

# 44
  • Мнения: 1 404
И аз от снощи съм в голяма чуденка.Докато си седяхме и говорехме с Ния и изведнъж започна да ме удря по главата с една книга и да вика-ще ти кажа аз как се удрят деца,ще ти кажа ShockedПосле обаче нищо конкретно не можа да ми обясни-ту нея така са я удряли,ту друго момиче,после пък каза,че не било вярно.След малко ме удари ниско в корема и каза-леля Любка така прави като се напишкам,ах,ах,колко съм лоша.Ходи от два месеца на градина,вече свикна и не плаче сутрин,не е изнервена,абе.,..тъкмо се зарадвахме,че трудното мина,а сега това.Не знам какво да правя-да я местя,ама знам ли как ще е в другата градина,а и да свиква на ново място,косите ми се изправят като си помисля.Да я спра от градина изобщо пак не ми се иска,сигурна съм в това,че искам да е сред връстници от рано.да говоря с лелките..ами ако си го изкарат после на нея?Ще се побъркам просто.
Бу,четох темата ти-ако бях я прочела преди седмица,щях да се възмутя-ама как така си оставила нещата и т.н....а пък сега ми се струва,че най-правилно е било така да постъпиш май,невероятно е как човек си променя възгледите като му дойде до главата.

Общи условия

Активация на акаунт