Юнската дружина си има талисманка, да ни е жива и здрава малката Билянка

  • 13 924
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте и от мен,

Мерси за подкрепата Лилибон, но наистина няма кой да помогне.
С мъжа ми сме сами деца. А родителите ни са доста зле с здравето.
Да не говорим, че няма да могат да вземат финансови решения от наше име.
А от друга страна, аз си се оплаквам, ама не мога да си седна на задника.
Ако остана в къщи сигурно ще взема да ремонтирам нещо, което е по- зле
от това да си работя пред компютъра чертаейки. Или да тичам по някакви задачки.
По скоро ме е яд, че вече нямам достатъчно сила физически.

Днес бях на ЖК и бебето се е завъртяло с дупето на долу. Не послушник.
Но има време и ще трябва да застане правилно, че хич не искам операция.

Лионес, като те слушам, се сещам, че най-често циганките ми правят място в градския транспорт.
Те нали са често бременни горките и са страшно съпричастни. Даже, ако не ме е видяла
веднага, после ми се извинява по сто пъти. Макар, че аз явно заставам в поза
ще те убия, ако не станеш тутакси и общо взето винаги има някой, който да стане.
Но има и идиоти, ставам днес и се крепя внимателно да сляза от трамвая и няква баба ще ме бутне да седне,
та и за подпора ще ме ползва. Не мога да и се сърдя, явно мозък и като млада не е имала,
пък сега ли, ама ако бях паднала не знам как щях да реагирам.

Чао от мен и повече спокойствие, до колкото е възможно.

# 31
  • Мнения: 54
Здравейте коремчета  Laughing
Кики - да исках да дойда на лекцията, но като знаех колко работа мене чака и дори не преговарях с шефовете. Много ме е яд, че я изпуснах, че изпуснах и с вас да се запозная. Сега се чудя за лекцията на 17 или на 19 да преговарям да ходя. Едната е за спешните случай, а другата за къпане и обличане - вие как мислите?
Лъвичке - това с чакането и невъзпитаните и несъобразителни хора е просто ужасно. Важното е, че Оги е добре и контракциите ти са преминали.  Hug
Моята сладурана днес беше невероятно активна - падна едно въртене, ритане, думкане - на моменти спирах работа да си погаля корема да я поуспокоя. Блузата ми подскачаше!  Laughing Нищо чудно, че докторката ми казва, че няма змачение, че за сега е седалищно. Тя се върти като акробат в корема ми  Laughing
Кетке - аз тамън се чудех за таз къща на прасето - задълйително и до там ще стигнем. Сега първо да боядисаме и налепим тапети в стаята - ще качвам снимки като стане  Peace
Лека нощ на всички ви, сладки сънища и слунчев усмихнат ден утре

# 32
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте шишки на днешния петък 13-ти!
Пеликанче,дано всичко да се оправи и да нямаш повече проблеми!  Слава Богу, че бебчето е добре!
Зоя-Алекс, стискам палци за малката Билянка и след днешната ви среща да се прибереш щастлива!
На другите мами преживели неприятни инциденти бързо оправяне а на останалите да не ни се случват !
Онзи ден бях на ЖК,бебо е 1.650 кг и с голяма пишка.С главичката на долу е-доктора каза че като всеки мъж си знаел мястото.Вече съм 80 % за раждане в Токуда,след 10 дни съм на консултация там.
Целувки на всички !

# 33
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен!
Не съм писала цяла вечност, но пък редовно чета всичко! Ето сега ми дойде музата Simple Smile.  Бях на ЖК преди няколко дни - всичко е наред, само дето се оплаквам от контракции. Знам, че дългите разходки се препоръчват, затова и си ги позволявах. Обаче уви - оказа се, че ми пречат и трябва да престана, защото рискувам бебето да излезе скоро...но пък не мога да престана да ходя...Сега пия сутрин, обед, вечер магнезий. Изобщо не искам бебето да се появява по-рано, защото сме доникъде с ремонта. За следваща ЖК докторката ми иска 2 вагинални контейнера...Никой до сега не е споделял нищо за това!
Не съм купувала нищо за бебо...само ходя по магазините и разглеждам...
...т.к. съм счетоводител често пъти се налага да ходя в НАП, а всички знаете, че там опашките са километрични. Стоя си там и чакам с големия тумбак и като никой не се сеща да отстъпи реда си...абсолютно разочарована съм...но няма оправия! Наистина формулата е ясна: ако си много бременна си стой вкъщи Simple Smile!
Хубав ден на всички!

# 34
  • Мнения: 1 488
Algara и аз много ходя на ден по 10-15 км минавам, ако не ходя се схващам. Абе това с контракциите аз ли съм най-големия дебил?!?Защо аз не съм изпитвала такова нещо. Предполагам че ти се стяга корема и боли.Това ли е контракцията? newsm78  Embarassed и не ми се смейте  Blush незнам за първи път ми е! А и другото което не знам е кога се обръща бебето с главата надолу?Я светнете непросвтеното ycu   bouquet

# 35
  • Мнения: 19
Здравейте мили мамчета,

Браво за прекрасната нова темичка, а на Зоя стискам палци всичко да се нареди, както се надяват а и ние всички...
Момичета много сте активни, един ден ме няма и днес 2 часа не мога да изчета всичко Joy само така newsm10 !
Относно липсата на подкрепа от страна на нашите сънародници в нашите усилия за подобряване статистиката на българския естествен прираст, какво да кажа, че да не изоставам:
Не смятам че всички са длъжни да се съобразяват с нас, че сме бременни, всеки си има проблеми и болежки, накой навярно много по-сериозни от нашите - независимо то възрастта, НО и ние трябва да не забравяме да молим за помощ и съдействие, когато ни е необходимо, а не да си траем  smile3505 . Аз лично никога не си мълча, а ако някой реши да не разбира от добро лично отварям такава паст, че мога целия свят да погълна с нея -  Rolling Eyes малко съм си скандалджийка - но понякога се налага  newsm48
А че българите сме си такова смотано племе - то тва си е ясно  smile3515 всеки само пред себе си гледа. МНОГО ме е яд!

Рени, да ти кажа аз смятам да ползвам такъв колан след раждане, но смятам и след раждането да го взема, понеже те си имат размери, а аз не знам как ще изглеждам след раждането. Имам две приятелки родили наскоро - едната с колан за след раждане и една без, е тази с колана почти не и личи че е раждала вече, което беше преди месец и половина.
Само да ви се похваля, моето бебонче май се е обърнало и може би ще можем да го видим какво е в края на месеца. Защото вчера докато пътувах за София, направо щеше да ми изкърти ребрата в колата  newsm53 .
Само дето от София нищо не видях, само до летището да послещна един немски инженер и обратно  Weary а ме е яд, защото ми се искаше да се поразходя из тези прекрасни магазинчета, за които разправяте...но другия път нали ще ходим с мъжлето на концерт на Джордж Майкъл и тогава, шще обикаляме на воля  newsm47 newsm68
Много се разписах, sorry
Целувки мами   love001 и весели почивни дни

# 36
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Привет, маминки!

Аз изкарах една цяла седмица в празници - благодаря на всички за поздравите!
След великденския маратон от гостита и мероприятия си направих един маратон от процедури - фризьори, маникюр, козметик ... екстра се чувствам.  Twisted Evil
Абе, да си призная много, много не ми харесва новата прическа, ма тя моята коса расте като пощуряла, така че няма страшно.
В офиса тази седмица дойде още една сладурана и аз от понеделник ще работя он-лайн при необходимост  newsm44 newsm68
Здравей, почивка  smile3533
Честно да си призная, вече доста ми дотегна. Лъвичке, Уси, Рени, МКТ, май ние бяхме в началото на юни- как сте? Моят бебок на моменти ме кара да се чувствам неудобно - такива къщве хвърля, че ме е страх да не изплаша колегите в офиса. newsm62
Чоко, мила, и аз вече се подувам, но явно е нормално - много стриктно си следя албумина - и да чукна на дърво всичко е наред. Само дето не мога да си вляза в обувките, та съм взела назаем от сестра ми. smile3511 Аз по принцип съм с много тесни ходила, иначе незнам кво щях да правя...
Лилибон, много ти харесах коша-супер е  Peace
Аз в понеделник пак съм на ЖК и на консултация с офталмолог - вече да се решава как ще раждам, че няма за кога - трябва да се настройвам психически - все ми е тая как, само да е наред всичко с бебо!
Уси, аз също съм имала нещо подобно на това, което описват момичетата 2-3 пъти, но в по-ранните месеци - 5-6, сега нямам, но не се притеснявам. Пия си магнерот 2 х  1 и си свиркам. newsm10
Лъвичке, дано всичко да е наред с Оги newsm10
Искрено се надявам, момичета, че всички неприятни емоции ще останат в предишната тема и само хубави неща ще имаме да споделяме тук /да спи под камък злото/. И най-вече всичко да е наред с нашата талисманка.  newsm17

Цунки, мамита, и до скоро!

# 37
  • Мнения: 22

Привет момичета!   newsm51

Днес реших да си седна на д....то и да не излизам, че вчера напред назад от сутринта - лекциите на сп.9 месеца, бях на ЖК - докторите казаха, че съм била бременна като по учебник  newsm10

От вчерашните лекции прилагам снимка - чудех се къде  да я публикувам и накрая реших в албум "Коремчета" - не че ни се виждат коремчетата, ама ей така.  JoyПо азбучен ред от ляво на дясно - Ketkata, Gery baby & аз Lilianna/ Фотограф - Кik29 - само където забравихме и с нея да се снимаме Sad. Другите активни мами бяха Аntoniast и мама на талисманка Билянка- Zoia Alex. Да ни е жива и здрава и мноооооого да радва мама!!! smile3525
 
Много съм доволна от лекциите - бяха ми много полезни, а и компанията - не навсякъде може да видиш 100 бременни на едно място. Joy

Има обаче нещо , което ме хвърли в голяма дилема тези дни:
бях на очен лекар, тъй като съм с висок диоптер -4.5  и нося лещи, та исках да видя има ли причина за секцио. Мериха ми и очните дъна и налягане. Честно казано  през последните месеци се опитвах  да се настроя, че ще раждам нормално, но в крайна сметка на направленирто ми офталмоложката написа: Поради високия диоптер се препоръчва секцио...... в крайна сметка финалния избор си е мой, но какво да правя да ги послушам - все пак това са очи. Такава ми е дилемата на мен....
Иначе съм спокойна и щастлива, че всичко с малкото човече е наред. Simple Smile
Ама нещо някаква хрема май ще ме поваля Sad - времето е уж слънчево, ама май пак някакви хастинки ще ни мъчат....обличайте се

Хубав ден на всички и  Hug


http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2616869

# 38
  • Мнения: 479
Най - сетне и аз да се похваля, че съм ходила на лекция.. smile3534

ДО преди малко оглеждахме Първа Аг и слушахме наставленията на една акушерка. Общо взето съм много доволна от лекцията, макар повечето неща да ги бях чела. Но определено оставам "ЗА" нормалното раждане.. И да съм имала колебания - след изгледаните филмчета, просто не ми се мисли за Секцио. Сега остава да се моля да мога да родя нормално... ЧЕ бебката ту е нагоре с краката, ту надолу.. Незнам какво ще и скимне.
ВИП стаите определено изглеждат прилично, но за раждане по каса, май ще поогледам още болници...

Lioness - че, още малко и ще се свърши с перипетиите, надявам се...  Peace Е, ще почнат други, но.. Поне бебчо да се е родил  Hug

mom_an, това за обръча ми хареса  Naughty

Ketkata, я кажи прасешката къща дали се намира на новата отсечка, която направиха в Банишора?  И какво продават там? Вероятно всичко...  Flutter

Algara, кофти тръпка е това да ти е и работата точно сега  Outta Joint

ycu, за контракциите - да, втвърдява ти се коремът, но лично при мен не са болезнени, а и не би трябвало да бъдат ако са подготвителни. Ако станат болезнени - значи си за болницата  Shocked А за обръщането на бебето, аз съдя по това къде ме рита. Особено преди 2-3 седмици, само ниско долу я усещах да ме бомбардира, но от известно време се опитва да излезе изпод ребрата ми някъде  Joy , затова се надявам всичко да е наред вече   Hug Днес ще ходя на консултация, така че ще измоля моята лекарка пак да ме погледне  Blush
lilianna , според мен си е рисково... newsm78 Незнам какво ще решиш в крайна сметка, но може би е по- добре да послушаш  Naughtyдокторите

А от 2 дена да ви се оплача, вечерно време като легна и ми се доревава  Cry Толкова ми тежи коремът, бебка почва тогава да ме рита и няма заспиване... Снощи заспах от плач  ooooh! Не мога да открия рецепта за леко спане и това си е... А и краката ми вечер, особено този с разширената вена, ме тормозят много  Crossing Arms Та така.. Иначе през деня се чувствам идеално, но да не идва време за спане   smile3507

Та такива ми ти работи
  love001
До скоро и целувки по тумбаците  smile3525



# 39
  • Мнения: 46
Привет сладки мами с големи коремчета, newsm51
аз се позагубих малко а вие сте писали писали от вчера до сега съм ви чела,но изчетох всичко до тук.
Надявам се сега в новата темичка да няма повече неприятни емоции за никоя от нас и да сме загърбили всичко лошо.
И аз стискам палци нашата малка Билянка скоро да е в преградките на мама и тате,Зоя очакваме новини днес от теб Praynig
Аз се позагубих че тази седмица си правих дипломната работа,т.е експерименталната част от дипломната де,няма да ви казвам 3-4 дни как оживях, то не че беше нещо кои знае колко тежко но за мен беше много изморително,вечер едва успявах да се довера до вкъщи и да се тропясам,но за щастие съм готова и сега остава да обработя данните и да я оформян.Иначе съм добре,добелея си и така.Вся още не съм решила къде точно ще раждам,за момента се колебая между Шейново и Токуда,др седмица съм на ЖК и ще говоря с доктора да видим той какво ще каже.
Разгледах снимките който сте качили,много ви се радвам и на мен ми се иска да идвам на лекциите,но са в неудобно за мене време,за съжаление.Разгледах и покупките които вече сте направили,аз още не съм започнала с пазаруването но сега малко като се поосвободя от университета мисля и аз да започвам,ние вече сме набелязали основните неща,остава да ги купим.ААА купих си 2 ношници и няколко чифта бабешки гащи за родилното,на който милото ми така се изъми като ги видя че направо беше за снимка  Grinning А и си купихме миналата седмица цифров фотоапарат така че сега и аз ще мога да си снимам тумбака и покупките
май се унесех в писането, сори аиде целувки за сега от мен  bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Ycu, и аз май съм като теб с контракциите, ама аз пия прахчета за целта и явно действат. А за бебето - моето вече е с главата надолу, наблюдавай ритниците и те ще ти покажат. Ако рита в стомаха ти, значи там е дупето  Wink

Еличко, и аз съм зле със спането  Tired Засега намерих едни загряващи пластири, които ми помагат на плексита. Вече носих един 24 часа и имах полза за няколко дни. Но от снощи пак се схващам и довечера ще спя с нов.

Толкова засега от мен.

# 41
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравейте всички!
Колко много сте изписали тия дни.Аз нещо напоследък само ви чета.Не знам защо,но не карам никак хубава бременност-за разлика от първата.За капак вчера бях на ЖК и там новините съшо не бяха много добри.Никога не съм мислила,че ще раждам по друг начин освен нормално,но се оказа че плацентата ми е вече направо превия и ще се наложи секцио.Сега ще трябва да решавам какъв лекар да избера и дали да раждам в частна болница или в АГ-то.
Бебето ще е пак момче......явно съм идеална за свекърва.Но,само да е живо и здраво,пък каквото е ,нямам претенции.Следващата седмица мислим да започваме и ние с ремонта.Дано да мога все пак с нещо да помагам. Tired
На малката Биляна стискам палци бързо да наддава и да си ходи в къщи. Praynig
А на всички вас,спокойна бременност и дано бебчетата да не бързат да излизат........поне още месец.  bouquet

# 42
  • Мнения: 2
Здравейте мами!   bouquet
Да ви се отчета и аз.Вчера бях на ЖК и след това при частния си лекар, при когото ще раждам.От кръвния анализ се оказа,че ще пия хапчета с желязо-хемоглобин 106.На ехото обаче док потвърди,че бебето е мома  Heart Eyes и че е много добре-1616 гр. и 150 удара на сърчицето си.Другият месец вече ще говорим за секциото.  Blush Вчера се нагледах на дебелокието българско,същото което и на вас ви се е случвало.Капакът беше когато една баба ми каза "любезно" на опашката за тока и парното,че е след мен да и пазя реда и си седна на една пейка..... #2gunfire У нас пада голямо чистене и подреждане, в следствие на което ме скъса кръста,а и контракциите се появиха  Sick И аз съм зле със съня....  newsm78 Като тръгнахме от Плевен за Русе вечерта към 20 часа вече беше удара... #Cussing out На прословутия Беленски баир,където станаха толкова катастрофи,един идиот с мощна кола по нанадолнището реши в последния момент да изпревари 1 ТИР.Кошмарът беше,че ние само видяхме едни блеснали фарове точно срещу  нас,аз извиках (реших,че това е края и се хванах за корема) и добре,че моя има бързи реакции и рязко зави надясно в канавката.Не искам да си спомням ужаса и конракциите,които последваха,а беба пощуря от адреналина сигурно.Треперех до Русе.Какъв е тоя народ луд  #2gunfire Качат се на скъпи коли и си мислят,че са хванали Господ за шушляка....Добре,че беба си мърда и ми показва,че всичко е наред при нея  baby_neutral baby_neutral
Оф,дълго стана,ама още не мога да повярвам,че се отървахме,все виждам фаровете срещу нас  #Crazy
Целувки за всички и се пазате,колкото можете!   bouquet

# 43
  • Мнения: 352
Привет и от мен!

Страхотно заглавие, Lioness!    bouquet  Дано даде сила на Зоя Алекс и на малката Билянка!  Hug 
Аз днес бях на ЖК, където ми казаха, че всичко е ок, бебешокът е 1850 гр!!! Вече е с главата надолу, а пък най-голямата изненада за мен беше, че това, което съм си мислела, че са краченца, се оказа дупенце  Mr. Green  Т.е. там, където най-много ме рита, така де притиска, се оказа дупенце  Mr. Green  Щях да падна направо, като ми каза докторът  Laughing
Lioness, пожелавам ти Оги бързо да се оправя и по-малко ядове  Peace
Момичета, чудесно изглеждате на снимката!!!  Party   А къде са останалите три мами, които са били на лекцията?
И аз да добавя, че имам разширени вени и ми се подуват краката... много е неприятно...   Cry
Вчера даже пръстите на ръцете така ми се бяха подули, че не успях да си сваля халката....
Ама викам си, потрай моме, още малко, след две седмици излизам по майчинство и после шапка на тояга  Mr. Green  По цял ден ще лежа с вдигнати крака и ще си чета някакви готини книжки! Така съм решила! ОЛЕ!  bowuu 
На всички мамчета пожелавам весел и лек уикенд, да си починете след работната седмица и да се радвате на слънчицето!  Hug 

# 44
  • Мнения: 245
Оф,дълго стана,ама още не мога да повярвам,че се отървахме,все виждам фаровете срещу нас  #Crazy
Целувки за всички и се пазате,колкото можете!   bouquet

Леле, какъв ужас е било сигурно за теб Shocked
Хубаво, че всичко се е разминало.
И аз не мога да ги разбера тези гадни идиоти, дето хвърчат в насрещното и ти се чудиш къде да се завреш, само да оживееш.
И обикновено го отнасят невинните хорица в насрещното платно #2gunfire #Cussing out
А онези гадини оживяват и пак юрват по пътищата.

Дано си се успокоила вече, оттук-нататък само хубави неща ти желая  bouquet

Лионес, чета ти постинга и все едно за себе си пиша.
Откакто съм бременна пък един човек не ми е отстъпил място - ни в автобус, ни на опашка,
напротив - като те видят с корема и се наежват и се правят, че не те виждат.
А аз не съм точно от онези хора,  които ще вдинат някой от мястото му, за да седнат.
Претръпнах вече, но на моменти ми става адски кофти и мъчно.
Един нормален човек ли не е останал тук в БГ?
Аз никога не бих оставила бременна жена или майка с дете да виси права, а сега пуберите направо ми се кефят, че вися, а те са си проснали пипалата на 3 м пред седалката #Cussing out
Бях се подготвила за такова отношение, ама то направо нямам думи - навсякъде те гледат като  Shocked
Както и да е, още малко остана, ще го преживеем някак си, на мен по-скоро ми е обидно, иначе слава богу издържам и права.
Еличко, и на мен ми е кофти като легна, разширени вени нямам, обаче само го местя тумбака от единия край на леглото до другия и все няма наместване - все едно бохча съм понесла, подпирам корема с една взъглавница, ама пак - кофти работа.
Абе последните месеци са си гадни, няма какво да се успокояваме.
Но малко остана Simple Smile
Какво още да споделя за плюсовете и минусите на бременността?
Щастлива съм, че този път почти не ми растат косъмчета, надявам се да е все така, да няма нужда често-често да ги кося Laughing
Черна линия на корема нямам, не знам има ли време още да се появи.
КОремът ми е голям, обаче седи ниско и не ми пречи да дишам и нямам толкова киселини като при първата бременност.
Чакам началото на май, за да почна да си купувам каквото още не съм набавила.
Комплектче за изписване не съм си харесала още - не мога да разбера - тикат някакви абсолютно непотребни неща вътре - кукла, памперс (някакъв смачкан и без марка) и какво ли не още.

Поздрави на всички мами и до скоро, надявам се.

Общи условия

Активация на акаунт