Тормоз на работното място

  • 4 577
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 270
Ако шефовете го знаят (т.е. разговор с тях няма да реши проблема):
1. Смени работата. Ако не можеш --> 2. Излез болничен за цялата бременност - законът те пази (доколкото знам) - копче не могат да ти кажат, че излизаш болничен.

# 16
  • Мнения: 686
Благодаря ви мили майчета за добрите съвети.  bouquet
Да ви кажа как започна всичко.Ние сме 6 продавача в магазин за стройтелни материали.Та за моя колега Twisted Evil(само искам да ви спомена,че той е мъж на 40 и няколко години и дъщерите му са с малко по-малки от мен)Не съм му любимка и винаги дебне момент да ме обиди Sad(досега косвено и с недомлъвки).Той винаги е клюкарствал пред шефовете и поради тази причина не исках да си имам много общо с него,но това го е подразнило може би"ква е пък тая,че не ми обръща внимание аз съм важен".Но не се и примири една вечер писа сумати глупости по интернет на мъжа ми за мен"аз мога да ти е*а жената,ама не искам Sick"(пак повтарям той е на 40 и няколко години),аз не съм му давала повод за тези думи Naughty.Тогава се скарахме жестоко с въпросния колега #2gunfire,но с времето този скандал отшумя продължихме да работим някак си Sick.Говорихме само служебно,но той реши да ме унищожи #Cussing out,започна да настроива и другите колеги(а той е много добър в това)и успя #2gunfire.Дни наред ходех на работа и не говорех с никого Sick,вършех си работата и чаках да стане време да се прибера при семейството си Heart Eyes.Реших да се обърна към шефовете,разказах им всичко,те ми казаха да се успокоя да не приемам нещата толкова навътре,че ще говорят с него.Свикаха събрание в магазина и..........ме изкараха ,че съм едва ли не луда #Crazy,че преувеличавам и си изживявам някакви си дребни глупости newsm78.Както и да е той обеща,че ще се опита за напред да се държи добре с мен Sick.Няма значение преглътнах и това Sick.Усещах как ме дебне на всяка стъпка и чакаше да сгафя за да дотича при шефовете и да се оплаче от мен #2gunfire.Виждах го как той гафи и мълчах Sick,мълчах Sick,мълчах Sick до предната седмица когато казах на шефа,че въпросния колега не си спазва графика(може би не трябваше да го казвам) и си тръгва по-рано и то не веднъж дваж, а цяла зима.И така той разбрал за разговора ми с шефа и за това стана скандала #2gunfire.Заплаши да ме удари #2gunfire обиди ме  #2gunfireи посегна да ме удари #2gunfire,но аз се дръпнах.Край нас беше друг колега,а също имаме и камери който записват,но за оплакване в полицията няма да стане защото колегата който видя всичко е приятел на тоя изрод #2gunfire,а и шефовете няма да ми дадат записа от камерата #2gunfire,пък и в крайна сметка аз се дръпнах,оня не можа да ме удари #Cussing out.Днес поставих въпроса пред него,пред шефа и пред целия колектив,а те.........пак не му придадоха значение.Първо се опитаха да изкарат,че си измислям #Crazy newsm78 и че всъщност не ми е посегнал newsm78,шефа не можа да повярва newsm78.Казах му да си прегледа записа на камерата #Cussing out и накарах този който бе свидетел на всичко да разкаже какво е видял,слава богу той каза истината потвърди оня как ме заплаши и как ми посегна,но се опида да го умаловажи Sick,каза ,че нямаше да ме удари наистина #Cussing out newsm78.Оня не му оставаше друго освен да си признае и да се извини Embarassed.Няма да забравя никога този поглед Twisted Evil с който ме погледна като подаваше ръка за извинение, в очите му имаше толкова омраза и ненавист,че тръпки ме побиха #Crazy.Приех извинението и примирието Sick,но незнам до кога ще продължи това примирие.Страх ме е,че пак ще ми посегне #2gunfire,а тогава може да съм сигурна,че съм бременна #Cussing out.
На всички който прочетоха този роман и който ми дадоха добри съвети и ми помогнаха с подкрепата си БЛАГОДАРЯ БЕЗКРАЙНО  bouquet

# 17
  • Мнения: 686
А и още не съм сигурна дали съм бременна
Може би съм защото ми се гади но ще знам със сигурност около 26 април
И тогава ще трябва да реша да напускам или да излизам болнични

# 18
  • София
  • Мнения: 3 129
Даването на записа от камерите може и да не е такъв проблем. Полицията би трябвало да го изиска ако задействаш нещата в тази посока.

# 19
  • Мнения: 2 197
На твое място щях да избягвам да се събирам с него на едно място. Да престана да говоря с него. Ако се налага заедно да говорим с шефа си по служебни въпроси - да заставам далеч от него и да говоря само и единствено от моята гледна точка, за частта, касаеща моето участие. А ако на мен ми посегнеше щеше да получи такъв ритник в ..., че още щеше да си събира подробностите. Според мен не чак такъв проблем, че чак да се притесняваш за детето си (евентуалното де). Има кофти хора и единствения начин за работа с тях е да се избягват. А ако шефовете са доволни от неговата работа въпреки очевидно лошите му отношения с останалите колеги очевидно нямаш друг избор освен да намериш начин да работиш с него. Всичко останало са лигавщини.

# 20
  • Мнения: 686
Днес казах на майка ми,че може и да напусна,а тя ми отговори"Ти луда ли си затвори си устата и си гледай работата,че друга работа къде ще си намериш"
Това много ме нарани,най-малко защото тя не ми влезе в положението нито за миг
пък и защо да не мога да си намеря друга работа
Но все пак не мисля,че напускането е най-доброто за момента-споделих това само защото очаквах да ме подкрепи и да ме посъветва какво да направя,а тя......................

# 21
  • Мнения: 2 746
mamaYanni, и моята майка не ме подкрепя морално, винаги за всичко, все аз съм си виновна, хората не са виновни, сякаш чуждия интерес е по важен/ сакън какво ще кажат хората, да не се обиди някой/ ....Но както и да е, сега по темата.Всъщност, ако наистина си бременна /пожелавам ти го от сърце! Grinning/,нещата ще се наредят.Щом новината стигне до въпросния тип, все пак ще си прави сметката занапред как да се държи с тебе.Ако пък не си бременна, може би по-добрия вариант е да смениш работата.Изчакай малко и действай според ситуацията.Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 359
Мило момиче,
Прочетох всичко много внимателно и съвета, който бих ти дала е в много практичен аспект, независимо, че според мен ти вече си взела необходимите мерки, за да го предупредиш, че би се защитила, ако прекали.
Според мен една по-агресивна война, особено ако правите опити да забременееш би ти навредила по-скоро, отколкото да ти помогне.
Опитай се да го игнорираш, докато установиш бременността, после тихо и кротко излизаш в болнични и след 2 години- я камилата, я камиларя.
Истината е, че когато четох, направо потреперих от отвращение.

# 23
  • София
  • Мнения: 978
Здравей, това което ти се случва е кошмарно, не знам как може да има такива кретени. Ако си бременна излизай в болнични и спокойно се наслаждавай на този период, после има и 2 год. майчинство, така че няма да имаш много контакти с този простак, ако не си бременна се постарай изобщо да не общуваш с този човек или сменяй работата, ако имаш възможност.

# 24
  • Мнения: 686
И така бременна съм Grinning.Доки още не е потвърдил(ще ходя идната седмица),но имам два положителни теста и много екстри(гадене Sick,болки в гърдите и т.н.)Оттук нататък смятам да продължа да ходя на работа Tired.Междувременно докато не съм писала в темата с въпросния колега имахме две-три разправии #Cussing out,той прави всичко възможно да се ядосвам и в крайна сметка да напусна #2gunfire,но след като видях положителните тестчета си казах,че трябва да остана,заради майчинството Mr. Green.Още не съм казала на шефовете,че съм бременна,а и незнам как ще реагират,дали няма да насърчат колегата в опитите си да ме  изхвърли от колектива #Cussing out.
Една прясна случка с въпросния колега #2gunfire.Нямаме много работа и колегите се чудят какво да си говорят.Оня почва да говори за ядене,ама аз имам едно наум,че може да съм бременна,казвам му да млъкне-защото съм гладна.Оня нарочно започна още по-живописно да описва картинката колко вкусно ставало това или онова и така цял ден #2gunfire.Добре,че не си съвпадат вкусовете ни и нищо не ми се дояде Mr. Green.
А като разберат,че съм бременна не мога да си представя какво ще става ooooh!.Страхувам се и за бъдещото си дете.Засега няма да им казвам. Naughty
Не мога да се махна от работа,защото ще остана без майчиство Crossing Arms.
Няма къде да ме преместят.
И няма как да стоя по-далеко от въпросния господин.

# 25
  • Мнения: 6 167
не знам какво можеш да направиш, но за пръв път виждам постинг с толкова емотикони  ooooh!

Честита бременност, моя съвет е да си взимаш максимум болнични, за да не си в тази среда.

# 26
  • Мнения: 47 888
не забравяй че трябва да уведомиш ръководството писменно че си бременна, за да попаднеш под защитата на закона от уволнение и съкращаване
след това вземай болнични и това е...стискай зъби още малко
лека бременност Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 5 270
Отиваш на доктор, предупреждаваш го, че имаш нужда от болничен, уведомяваш писмено работодателя, вземаш болничен и си пазиш здравето. След две години търсиш нова работа  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 674
Не разбирам защо шефа го трае този господин...след като е такава конфликтна личност newsm78 Та чак трима човека са напуснали заради него...а той самият никога няма да бъде изгонен.Вероятно е или  много добър в работата си..или не знам  newsm78....иначе не разбирам причината все още да е там...Съжалявам че трябва да работиш в таква атмосфера и да търпиш такова отношение от този колега.
Бъди силна.... Бъди над него....само това ти пожелавам   bouquet

Последна редакция: нд, 29 апр 2007, 22:33 от roza66

# 29
  • София
  • Мнения: 3 359
Добре, чудесно. Вече са ти казали- задължително писмено уведомяваш шефовете си за бременността си, после болнични и на практика стават близо три години.
Според случката, която разказа, ти просто много се дразниш от този човек и дали той ще говори за храна или за времето, няма значение, пак ще те дразни.

Общи условия

Активация на акаунт