Момичета, знам че много знаете и очаквам от Вас съвети....

  • 959
  • 12
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет!  Grinning
Ще ме извините, че тайничко надничам тук от време на време. Правя го от много добри чувства   bouquet, особено към една от юзърките тук (тя си знае коя е  Heart Eyes).

И понеже знам, че всяка една от вас, покрай един или друг проблем е запозната с много нещица, ми се иска да ви попитам следното:

Минах на контролен АГ преглед за т.г. Всичко по тъканите е ОК, но се установи, че Прогесеронът ми е 1.99, при референт 1.27-27.00. Демек съм на долна граница. И съответно проблемът ми е, че ми цапа по 2-3 дни пради да ми дойде М окончателно и поне до 10-13 ден след същинското идване се чистя  ooooh!

Д-рката, която ме следи ми препоръча да пия 3м. дуфастон и пак на контролен преглед. Но тъй като това си е прием на изк. хормон, а аз тепърва не мисля да имам повече деца (имам 2), се чудя - има ли смисъл?! Знам, че хормоните са нож с 2 остриета и си има и вреда от тях.
Та мили девойки, Вие какво мислите по тоз въпрос и какво ще ме посъветвате да сторя?

Ако го пия 3м., после ще бъда ли ОК?
Липсата (или недостатъчността на тоз хормон) влияе ли на сексуалното желание?
Влияе ли прогестеронът на килограмите?
Имам и още въпроси, но за тях - после...

Сега с нетърпение чакам вашите съвети и мисли по темата ми  Praynig

  bouquet

Благодаря, че ме изчетохте  Hug

# 1
  • Мнения: 9 077
Шани, Дуфастонът поне при мен не оказа влияние на апетита или килограмите. Но мисля, че това е индивидуално...
Колкото до това, дали има смисъл - колкото и да го пиеш, ефект ще има само по време на приема, т.е. този синтетичен прогестерон, който ще приемаш 3 месеца, няма да има перманентно действие и за след това, няма да запълни прогестероновия дефицит след като го спреш - а само докато го пиеш.
Като цяло, Дуфастонът е едно от най-безобидните хормонални лекарства...
Като страничен ефект, може би ще имаш силни боли в гърдите.
 Hug

# 2
  • Мнения: 4 302
Стеф е права. С дуфастон и подобните му компенсираш недостига на прогестерон, но за конкретния цикъл.
Ако другите ти хормони са в рамки, можеш да пробваш с билкови препарати с активна съставка витексин. Такива са Витекс, Агнес, Фимикур и други има сигурно. С тях се повишава ЛХ, което от своя страна води до навременна овулация, а и най-важното в твоя случай - образуване на качествено жълто тяло. Което от своя страна да синтезира адекватни количества прогестерон.
Моят цикъл беше драстично къс, поради тази недостатъчност на жълтото тяло. Но вече повече от два месеца ги пия и освен, че циклите се удължиха, имам и подобрение в стойностите на хормоните и съотношенията между тях.
Така или иначе не целиш бременност, а и дуфастона няма да избяга  Laughing  - можеш да пробваш.
Освен на недостиг на прогестерон, това зацапване преди М може да се дължи и на ендометриален полип. Гледаха ли те с вагинален ехограф за това?

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гледаха ли те с вагинален ехограф за това?

да, да. Минах на основен взгляд  Simple Smile. Вагинален - мануален, УЗИ и колпоскоп + цитонамазка. Всичко е изцяло в норма и ОК.
*vera  - аз ову си имам. Дори си го усещам почти всеки месец. Лутеалната фаза не е добре...  Confused
Но има резон в думите ти за фитопрепаратите. Може би трябва да пробвам  Thinking
  bouquet

.:.Stef.:.  и ти си изчерпателна и точна. Благодаря ти  Hug

# 4
  • Мнения: 4 302
... Дори си го усещам почти всеки месец. Лутеалната фаза не е добре...  Confused

Ми то и аз така. Ама се оказа, че жълтото тяло нещо било кофти и тъпчех дуфастон и оргеметрил /пак прогестерон/ повече от година, без особен ефект. Освен "течовете" имаш ли скъсяване на цикъла?

# 5
  • Мнения: 4 324
При мен приемането на прогестеронов препарат водеше и до отпадналост, сънливост и гадене, мился че качих килограми ама не съм сигурна де  Wink Но аз пиех високи дози 3*2

Прогестерона както са ти казали момичетата, няма да ти реши проблема веднъж завинаги.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Прогестерона както са ти казали момичетата, няма да ти реши проблема веднъж завинаги.

което ме кара още по-изнадълбоко да се замисля, има ли смисъл да го пия дори тези 3м.?  Rolling Eyes

*vera ... какво да ти кажа...
Цапа ми 2-3-4 дни... идва ми... чистя се още 5-6-7 дни. Значи все нещо ми се влачи около 2 седмици. Следва чиста седмица до 10 дни и пак сначале  Tired

Ако е това за което питаш. Ако ли не - изясни какво влагаш в "скъсяване на цикъла"?

# 7
  • Мнения: 7 716
Яж, пий и си носи новите дрехи, гледай си децата и повече не мисли. Laughing
Обаче може да попиеш билки от аптеката на "Поп Богомил".

# 8
  • Мнения: 4 302
По написаното горе смятам цикъл /от истинско кървене, до кървене/ около 26-27 дни ти е цикъла, така ли? Питах те, защото често се среща недостатъчност на жълтото тяло да води и до скъсяване на общата дължина на цикъла. Просто ми беше интересно.

# 9
  • Мнения: 939
Аз пия дуфастон вече трети месец. От втория ден, когато го почна - ставам постоянно гладна - съответно - сещате се за килограмите. Така отговорих на единия въпрос.
Другото, което ми направи впечатление - момичетата те питат за скъсяване на цикъла - да ти идва по-рано, не колко дни чакаш същинската част. Щото с дуфастона трябва до 6 ден някъде от спирането на хапчетата да ти дойде.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Mi6inkata, до този момент не съм пила нищо.
Идва ми на 28-33 дни и горе-долу на 14-16 дни ми е ОВУ-то.

Lali, много трезво. Мерси   bouquet

# 11
  • Мнения: 939
Разбрах, че не пиеш още, но понеже *Верчето те пита за скъсяване, пък ти си отговорила по друг начин, затова се опитах да уточня  Embarassed

# 12
  • Мнения: 822
Пила съм Дуфастон 3 месеца и нямах промяна в килограмите, нито в сексуалното желание, нищо... Но вероятно е индивидуално, може би е възрастта е от значение. Успех мила!

Общи условия

Активация на акаунт