Формула-1 и екскурзия

  • 4 146
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 103
Здравейте,
интересува ме, някой от вас посещавал ли е формулата в Будапеща или Истанбул...или където и да е?
Организирано ли беше или сами си го организирахте?
Цени на билетите в различните страни?
Ако сте били със собствен транспорт имахте ли проблеми?
Въобще препоръки - за да е по-добре организирано всичко.

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 14:37 от Наоми

# 1
  • DE
  • Мнения: 521
И мен ме интересува, обещала съм на татко да го заведа на Формула някой ден и смятам да спазя обещанието си. Е, до Малайзия или Бахрейн няма да стигнем сигурно (пък и там е много горещо), обаче Унгароринг или Хокенхайм звучи супер. Чакам с интерес отзивите на вече ходилите  Peace

# 2
  • Мнения: 2 103
аз съм се ориентирала към Истанбул.
1-во е близо
2-ро е 3-4 дни преди рождения ден на нашия тати и става за подарък

# 3
  • DE
  • Мнения: 521
А, то тази година в Германия щяло да е на  Нюрбургринг...

Истанбул е в края на август, не знам, според мен ще е мега жега там, но ако намериш нещо интересно като оферта, ще се радвам да го споделиш  Hug

# 4
  • Мнения: 2 103
Аз оферти за екскурзия от София до Истанбул и 3 нощувки там и закуски и транспорт до пистата съм намерила. Но ми се искаше да пътуваме със собствен транспорт. Проблема е ,че не знам там как ще се оправим до пистата, после до хотела.............и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 331
Бяхме на първото съзтезание в Истанбул преди 2 години.
Организирана екскурзия, но мога да ви дам информация за всичко което ви интересува няма значение дали ще ходите организирано или с кола.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
Давай!

# 7
  • Мнения: 1 167
Моя Приятелка подари на мажът си за Свети Валентин тази година билети за формула 1 за състезанието което ще бъде в Испания -каза 4е за 3 нощувки заедно с билетите за 2 тренировки и състезанието е платила 900 евро.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

да, моля те... сподели.
Че да видя, дали ще мога да направя и аз подарък на мъж ми.

# 9
  • Мнения: 2 103
Бяхме на първото съзтезание в Истанбул преди 2 години.
Организирана екскурзия, но мога да ви дам информация за всичко което ви интересува няма значение дали ще ходите организирано или с кола.

Добре-споделяй-явно има интерес не само от моя страна  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 331
Ще започна с цената на билетите, защото това си е основния разход, който ще направите.
Трибуните са разделени според мястото на което се намират и погледа, който имаш към пистата.
Златната трибуна разбира се е на старт-финалната права в средата на трибуната цената на билета за трите дни (петък, събота и неделя) е 372 евро, има още злато 1 (до центъра) 320 евро и злато 2 в периферията на трибуната 289 евро.
След това са сребърните трибуни – това са трибуни 1,5,6,7 и8 и цените за тях са съответно  232, 167, 167, 232, 232, 232 евро за трите състезателни дни.
След това са бронзовите трибуни с номера 2,3 и 4 на цена от 115 евро за трите дни.
Накрая са тревните площи – 79 евро за трите дни.
Може да си вземете билет само за неделята за самото състезание, но не го препоръчвам, защото петъка и съботата са по-интересни от гледна точка на това, че има по- голяма свобода на пистата и може да се разхождате почти навсякъде. В неделя охраната е много засилена и няма да ви пуснат никъде другаде освен до вашата трибуна. Цената на билетите само за неделя е с около 20 до 50 евро по-малка.
Билети би трябвало да може да си поръчате чрез всяка една туристическа агенция, която предлага и екскурзии до там, но някои се правят на интересни и не искат да купуват само билети. Имайте предвид, че таксата за доставка само на билети (при екскурзиите тази такса е включена в цената) е доста голяма, защото билетите са къпи и пратката се води „ценна”. Препоръчвам ви да се комбинирате няколко човека и да си поръчате билетите заедно, за да си разделите таксата. Друго което мога да препоръчва е да работите директно с турски туристически агенции, а не с нашите, защото техните имат предимство във всяко отношение (все пак са си на местна територия). За сега се сещам за агенция „Метро” някъде на Скобелев имат офис. Рейсовете ни тръгнахме заедно от София, но те минаха границата за 30 мин, а ние за 2 ч и 30 мин. Ная пистата техните рейсове почти не ги проверяваха. А и те имат преки контакти с агенцията която продава билетите, докато нашите туроператори минават през дистрибутори.
Лично ние бяхме на трибуна 6 колите се виждаха много добре при спускането на правата пред трибуната намаляват заради завоя и после отново дават пълна газ заради следваща права, така че ще може да усетите всички екстри – високата скорост, спирачките и звука при натискането на газта.
На пистата раздават тапи за уши, за който иска, но силата на звука не е чак толкова голяма, а пък и това си е част от удоволствието. Това което е по-неприятно е миризмата на изгорял бензин, гума и спирачки в комбинация  и понамирисва доста, но след половин час вече няма да ви прави впечатлени.
Хубавото на трибуните е, че пред всяко трибуна има големи екрани на които си гледате състезанието през цялото време, докато на тревните площи може да се гледат колите само когато минават пред теб. Може евентуално да си намерите тревна площ която е много близо до някоя трибуна и ако ъгъла ви го разрешава да гледатe на екрана пред трибуната, но тези места са малки и трябва да имате предварителна информация точно къде са.
До всяка трибуна има тоалетни и бани – чисто е и се чисти непрекъснато.
До всяка трибуна има заведения цените са умерено скъпи, но опашките са безумни.
Предлагат се сандвичи, безалкохолни напитки, наливна бира и вода.
На влизане в пистата  има пунктове като на летище и доста сериозна проверка – безалкохолни напитки в кутии, дезодоранти и всичко което може да им се види съмнително отива в боклука – багажа минава през скенер. Така, че в багажа не дръжте такива неща, оставете ги в багажника на колата или в рейса – там проверката е по-слаба. Проверява се основно ръчния багаж.

Това е само първата част

Очаквайте продължение

 Grinning

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Tарльо  Hug
... с нетърпение очаквам продължението. По-увлекателно четиво отдавна не бях чела  Party

Благодарско   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 331

Пистата се намира в азиатската част на Истанбул на приблизително 90 км от стария център, където са Синята джамия и Света Софи. В този ред на мисли ви препоръчвам да се ориентирате към хотели в новата част на Истанбул или квартала Тексим  - по-близо сте до азиатската част (ще спестите около 10-15 км), а като се има предвид трафика в Истанбул изчислено във време това е приблизително 1 час. Пътя до пистата през цялото е време е по перфектна магистрала, но не бързайте да се радвате – задръстването е тотално – просто няма мърдане. В неделя ние тръгнахме с рейса от хотела към 9.00 и стигнахме на пистата към 14.30, като накрая слезехме от рейса и се движихме пеша, защото се така бяхме по-бързи от рейса. В този ред на мисли трябва да си предвиди време за пътуване към пистата, особено в неделята. Ако сте с автобус имайте предвид, че той ще ви остави „някъде около пистата” – той няма да ходи да ви разкарва по трибуните. Както може би знаете състезателната писта е дълга 5 400 м. Това означава, че външния кръг на пистата е почти двоен значи почти 10 км. Трябва да имате време да си стигнете до трибуните. Турците са го измислили добре – във външния кръг на пистата се движат едни автобуси, които са нещо като шатъли, спират пред всяка трибуна, изчакват по 5 мин. И пак тръгват и така си правят кръгчета през цялото време. Табелите за пистата започват още от влизането в Истанбул, не може да ги пропуснете и стигат да пистата – напълно достатъчно е да се ориентирате, но като цяло това е магистралата за Анкара. Специално първата година бяха махнали всички такси за мостове и магистрали от Истанбул към пистата – за тази година незнам как ще бъде , но предвидете и това. Моста, който свързва Европа с Азия в посока Азия (към пистата) е безплатен , а другата посока на влизане в Европа се плаща. За магистралите не мога да ви дам информация за таксите, защото ние бяхме с автобус.
На самата писта също има много табели за трибуни, сектори и зони. Навсякъде има маршали в униформи, които може да попитате ако не може да се ориентирате. Всички са много любезни и отговарят изчерпателно. Езиците на които може да се разбирате са английски и много често български.
Заправих да кажа, че табелите са и на турски и на английски.
Когато си стигнете до вашата трибуна ви късат билета и ви слага една гривна на ръката – от тук нататък тази гривна е вашия пропуск към трибуните.
В петък и събота може да се разхождате от трибуна до трибуна, може да отидете и до централните трибуни – там е купона – магазините на тимовете с изложени болиди, сцени с танци и музика, заведения и около 50 000 човека. В деня на състезанието не дават да се ходи никъде другаде освен до трибуната за която имаш билет, но това важи до края на състезанието, след това може да ходиш където искаш може и по пистата да се разходиш.


Тук е мястото да помоля някой от вас да ми закупи една шапка на любимия ми тим, като ще ви дам пари предварително.


http://www.turkeygrandprix.com/images/track/larger/track_plan_large.jpg
Това е схема на пистата, за да се ориентирате, коя трибуна къде е и кое къде се намира.


И пак очаквайте продължение




# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
с най-голямо удоволствие, ще ти купим шапка (мъж ми, де. Аз не съм фен на Ф1  Stop)

кой е любимият ти тим?

... айде пак чакам инфо... Grinning

# 14
  • Мнения: 235
Миналия август и ние ходихме на Формулата в Истамбул. Но ние сме близо, така че пътувахме с коли. Бяхме цяла компания. Билетите за самата Формула си ги купихме от наша фирма- наистина бяха доста скъпи- 190 евро за възрастен и 100 за дете. Платихме ги на фирмата още през м. май. Когато пристигнаха билетите- една седмица преди състезанието се наложи да доплатим за детския билет още 50 евро. Абе изцедиха ни доста. Забравих да пиша, че билетите бяха за зона силвар за 3те дни. Когато пристигнахме в Истамбул и се разхождахме по улиците, видяхме много туристически фирми, които продаваха билети за Формулата на много по ниска цена- нашите билети можехме да си купим от там директно за 250 турски лири , което е 250лв. И то в деня преди състезанието, а не 3 месеца по-рано. Хотел си бяхме запазили по интернет- вярно доста трудно го намерихме, защото беше в центъра, а уличките им са тесни и има голям трафик. но иначе състезанието е голяма тръпка за маняците.Аз естествено не ходих, бях с част от мамите по магазините. Абе на състезание, за което на входа раздават тапи за уши не ходя!!
Синът ви и мъжът ми бяха хванали тен от това състецание, беше много горещо и слънцето в Истанбул печеше страшно. Но те бяха доволни. Не знам но тази година ако ходим, ще намерим някоя турска фирма и чрез нея ще си закупим билети.  Мъмът ми е още в чужбина , но като се върне сигурно пак ще решат да заминават на някъде. Той е ходил и на състезания в Унгария и Германия, но не съм била с него и нямам впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт