Е писна ми от тая простотия!

  • 4 084
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 258
Мила,я не се ядосвай....Винаги ще има хора,които да бутат акъл без някъй да им иска мнението Confused

# 31
  • Мнения: 955
Сега, като върна времето назад и осъзнавам, че точно такива съвети и начуквания ми докараха следродилната депресия, на която аз викам "Фамилната репресия". То не ми беше рядка кърмата, то да съм го повивала, то не можела съм да го къпя и какво ли още не. Аман!

# 32
  • Мнения: 1 187
Хич не ги слушай, с каквото искаш с това ще си храниш детето.И на мен такива са ми ги говорили, но не съм обръщала никакво внимание. Wink

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Според мен, всеки както иска така да си храни детето. Никой няма право да се бърка в чуждите работи дори и бабите и дядовците, тяхното време е минало, те са си гледали децата както им се е виждало угодно, сега да ни оставят ние да си гледаме децата както си решим.
Ти не им се вързвай, прави каквото си искаш, и си храни бебето както решиш. Не им обробръщай внимание. Аз така правя като започнат бабите и дядовците да се бъркат, нека си говорят аз си правя това което си реша.

# 34
  • Мнения: 1 289
Цитат на: Ивета Вучева
точно такива съвети и начуквания ми докараха следродилната депресия, на която аз викам "Фамилната репресия".

Е страшен лаф Sign Exclamation  Абсолютно си права. на мене сега ми дават акъл как да обличам бебчо. Според един куп баби, съм се опитвала да я простудя. А за храненето няма да говоря. Все гладна седи милата.

# 35
  • Мнения: 143
Ние така със свеки си развалихме отношенията, защото тя много акъл даваше, пък аз като проста снаха не взимам : ))
Що спор беше за тези памперси, че седяли разкрачени крачетата, обяснявам аз, че така трябва, че даже специални гащи продават, тя ми отговаря "Аз като го гледам ми е жал!".
Получихме алергия от краве мляко (адаптирано) тя ми обяснява да съм давала заквасено кисело, че не било изкуствено : ))

И още от майки що простотия съм видяла, чувствах се като извънземно. Имаше една, дъщеря на аптекарка!!! бебето беше ненормално дебело. Веднъж по повод витамините тя се изказа:
"Ами аз давам допълнително калций. Той си е витамин, не може да навреди..."

А пък повечето бебете оцеляват, явно са издържлива работа...

# 36
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: Tsvety
Туй за детето,дето не се удряло ми прилича на изказванията на свекито,че децата и никога не са боледували и не са се увличали по"агресивни"игри със стрелба(все към другата и снаха отправени).При положение,че сега не слизат от компютъра и двамата коскоджамите и мъже,а аз рина гилзи подир тях Grinning

хахахахахахахахах това ме свали от стола от смях!
И аз така оня ден изслушах хвалбите на бъдещата прабаба, как мъжът ми бил кротко и послушно дете и т.н - а в момента седи зад мен на неговия си компютър и играе неква игра от 3 дни вече

# 37
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Оня ден ми разказваха за две сестри, едната от които има 2 деца, а другата - едно. Та те двете прилагат някаква невероятна схема за захранване. За всяко от децата си имали "специалитети" - едното на 6 месеца го хранели с "пръжки4 и хляб, другото пак на същата възраст - с курбан, а третото - от раждането му (понеже майката нямала кърма) - с прясно мляко, току що издоен от кравата, при това с каймака!!!

# 38
  • Мнения: 1 464
Абе аз за свеки да не ви говоря...като дойде все навлича бебка с разни плетени елеци и терлици,ужас!Поти и си вратлето ама тя-не да не изстине че сина и на 6 месеца е лежал от плевмония!И как съм могла да я извеждам в тва болно време зимата....

# 39
  • Мнения: 3 663
Цитат на: chockolina
Оня ден ми разказваха за две сестри, едната от които има 2 деца, а другата - едно. Та те двете прилагат някаква невероятна схема за захранване. За всяко от децата си имали "специалитети" - едното на 6 месеца го хранели с "пръжки4 и хляб, другото пак на същата възраст - с курбан, а третото - от раждането му (понеже майката нямала кърма) - с прясно мляко, току що издоен от кравата, при това с каймака!!!

неее, кажи че се шегуваш, моля те... #Crazy

# 40
  • Мнения: 1 975
Нека всеки храни с бебето си каквото иска........ А ти - като майка на твоето - сама прецени какво е най-добро за него!!!
Не се ядосвай за глупости. Нека да си дават съветите хората.... а ти си прави както ти си знаеш
 Wink

# 41
  • Мнения: 2 784
Цитат на: pepelyashka
Цитат на: Tsvety
Туй за детето,дето не се удряло ми прилича на изказванията на свекито,че децата и никога не са боледували и не са се увличали по"агресивни"игри със стрелба(все към другата и снаха отправени).При положение,че сега не слизат от компютъра и двамата коскоджамите и мъже,а аз рина гилзи подир тях Grinning

хахахахахахахахах това ме свали от стола от смях!
И аз така оня ден изслушах хвалбите на бъдещата прабаба, как мъжът ми бил кротко и послушно дете и т.н - а в момента седи зад мен на неговия си компютър и играе неква игра от 3 дни вече

Горките им послушни момченца,как случиха на кривотии като нас? Thinking  Grinning

# 42
  • Мнения: 1 567
Цитат на: petiu6ka
Остави това ми влиза една друга с бебе на 7 месеца и вика"Ти си луда ма ,мойто кюфтета яде вече,вчера и пържени картофи рапаше като невиждал?!


Аз лично на такива коментари, реагирам със усмивка и невинен въпрос, от сорта "МММ, браво, а шопска салата не му ли даде? А малко бира да опита?"
Ответната реакция е"?!?!?" или коментар, щото тъпите тикви не разбират от ирония....

Ти пък, как може да се нервиш за такива глупости?!?!  ignore2 и си гледаш детето както ти смяташ за добре, естествено и със съветите на педиатъра

# 43
  • Мнения: 46 508
Цитат на: tsveti7
Вие чели ли сте книга за отглеждане на бебета от времето на нашите майки. Явно тогава народът е бил много зле с хигиената и културата, пък и нали социализъм беше, всичко е с един авторитарен тон, сякаш обучават бушмени. .........


Има някои неща, които наистина са фрапиращи, но имам една книга от 1984 г., в която пише децата да се мажат с преварен зехтин. А педиатърката в болницата каза, че едва от няколко години най-сетне е убедила майките да не си мажат децата с мас и са спрели да слушат бабите Grinning

# 44
  • Мнения: 1 341
Цитат на: asa
Ами ти защо се връзваш? Хили им се глупаво и ги питай, защо си мислят, че те са прави Grinning


Еее това е!  Писнало ми е от всякакви бабички  и лелки по улицата, които се изказват неподготвени
"Ооо Вие сте без шалче" или
"Какво те е спарила майка ти под този найлон" (става въпрос за дъждобрана и за вятър, който мене щеше да одвее).
Или пък лятото. Жега, аз съм по един потник и голи крака, детето по къси панталонки, боди и блузка с късо ръкавче, с босо краче "Лелеее, облечи го това дете" Shocked
аааа вчера една съседка ме вижда с Кети в 3 часа и казва "Ами ти няма ли да спиш?"
 Какво да им обяснявам? Страшно много се дразня. Преди се "оправдавах", но от месец-два нищо не им отговарям. Оставям ги да си приказват, а аз ги слушам с усмивка

Общи условия

Активация на акаунт