Molia vi pomognete

  • 991
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Purvo iskam da se izvinia,4e ne pi6a na kirilica,no nezn kak, ako moje niakoi da mi obiasni. Iskam da vi pomolia da spodelite s men kakvoto znaete za rezus faktor otricatelen. az jiveia v usa i se okaza,4e sum s rezus -, a sega razbiram ,4e ima zna4enie i ba6tata na deteto s kakuv rezus e. nikoi ne ni kaza,4e trqbva da izlsedvat i nego. 4etoh ,4e za purva bremennost nqma opasnost, a az imam abort v minaloto-tova ima li zna4enie. kazaha mi edinstveno,4e 6te mi postavqt injekcia v 7 mesec,az sega sum kraq na 5. iskam da mi kaje nqkoi ako znae dali ima opasnost za ploda predi samoto rajdane, dali ima zna4enie aborta predi i vaob6te vsqka informacia, koqto imate. mnogo blagodarq predvaritelno!

# 1
  • Мнения: 2 257
Като за начало поразгледай ето тук. Ако имам време утре ще пиша повече, сега се успокой и прочети написаното.

# 2
  • Мнения: 1 147
Има доста информация в нета за резус фактора, а също и в другите форуми - Искам бебе и т.н. Няма опасност нито за детето, нито за теб, стига да се следи и се предприемат съответните мерки, ако има нужда. Още в първи триместър са ти правили кръвни изследвания, кръвна група и резус фактор са сред тях. След като си с отрицателен, оттук нататък ще те следят за антитела. Ако има нужда (на база на кръвните ти изследвания), ще ти бият инжекция по време на бременността, за да се избегне опасност за детето. Толкоз. Не се стряскай, отрицателен резус фактор е много често срещан, налага се наблюдение, но лекарите знаят какво правят.

# 3
за съжаление абортът има значение, преодполагам обаче че са ти направили тест на COOMBS, поне тук така се казва теста за антитела. На мен всеки месец ми го правеха. След като родиш зависи от резус фактора на бебето дали ще ти правят инжекциата. Добре де, в шатите нямате ли разговор с гинеколог и кръвни изследваня и на двамата родители преди бебеправенето?

# 4
  • Мнения: 24
Zdravei i ot men,
az sasto sam rezus faktor -. Aborta ima zna4e nie ,no ima zna4enie i v koq sedmica e napraven. Ako e predi 6 (ako ne se laja) sedmica nqma nikakvo zna4enie zastoto bebeto ne e oformeno dostata4no i nqma sobstveni organi i kravna sistema. Sega ot tuk natatak ti prestoqt po 4esti izsledvaniq na antitelata i nqma nisto strasno. nai mnogo sled kato se rodi da izkara malko po tejka bebeshka jaltenica no nisto strashno.

# 5
# 6
  • Мнения: 8
Blagodaria mnogo na vsi4ki! Az se pritesnih,za6toto ne sa mi praveni tezi izsledvania za antitela dosega. V na4aloto na mai sum na pregled i 6te govora s doktora. Ne sa izsledvali ba6tata za kruvna grupa,no sega 6te poiskame da go izsledvat, za6toto razbrah,4e ako i toi e otricatelen nqma problemi.

# 7
  • Мнения: 1 147
С риск да стана досадна, на лекарите това им е работата. Няма какво да говориш с тях (освен за собствено успокоение), защото те със сигурност вече са ти изследвали кръвта за кръвна група и резус фактор. Това е стандартна процедура, която се прави още на първото взимане на кръв.
Второто нещо е, че ако ти си с отрицателен резус фактор, няма да тестват бащата. Автоматично започват да следят теб за антитела, защото ти си носителя. Най-общо казано, за лекарите няма гаранция, че това е бащата ( без значение ти какво им говориш)  Simple Smile. Сигурна е майката и следят нея.

Общи условия

Активация на акаунт