Необходими ли са врати на банята преди поставянето на фаянса?

  • 6 770
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 454
Здравейте,
Обзавеждаме новопостроен апартамент. Трябва ли да се поставят касите на вратите на банята и тоалетната преди да се започне да се лепи фаянса и теракота?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
При нас майстора искаше да е сложена касата, понеже е по средата на отвора, разстоянията отвън и отвътре са еднакви.

# 2
  • Мнения: 46 437
По-добре си монтирайте вратата преди това. Ние не я сложихме и след това се оказа, че за да влезе, трябва да се счупи една плочка, сега е замазана с теракол и стои много грозно  Sick

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
1-во се слагат плочките след това се поръчва вратата. Без плочки порсто не може да се вземе размера на вратата

# 4
  • Мнения: 8 999
При нас - първо взеха размера, като съобразиха до къде ще са плочките и след поставянето им, монтираха вратата. Така касата ляга върху плочките. Може би някой ден, когато решим да сменяме плочки това ще се окаже проблем, но се надявам да е в много далечното бъдеще! В стария ни апартамент си имаше врата и плочките се залепиха до касата. Мисля, че няма особено значение кое е първо и кое - второ. Както виждаш - преживели сме и двата варианта.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 880
При нас първо сложиха плочките и след това взеха размера за вратата.

# 6
  • Мнения: 2 494
първо взеха размера, като съобразиха до къде ще са плочките
и при нас така!

# 7
  • Мнения: 4 406
според мен първо трябва да се приключи с плочките и после да се взема размер за вратата

# 8
  • Мнения: 4 546
касата се слага предваритнелно, нали трябва да се види от къде точно трябва да почнат плочките и да се напаснат. самата врата я закачихме след като беше приключен ремонта

# 9
  • в Низината
  • Мнения: 705
При нас майсторът първо сложи плочките и след това човекът за вратата дойде, взе размери и нямаше никакъв проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 808
На нас първо ни сложиха касата и после плочките

# 11
  • Мнения: 360
Първо се слага касата на вратата, реди се теракота и след това се фиксира дължината на вратата за да се постави.

# 12
  • София
  • Мнения: 718
Касата сложихме преди плочките, а вратата след като ги наредиха.

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Първо се слага касата на вратата, реди се теракота и след това се фиксира дължината на вратата за да се постави.
Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
При ново строителство вратите, вкл. касите се поръчват след като всички мокри процеси са приключили и позасъхнали и след като подовите настилки, вкл. паркет или ламинат са поставени. Това са ми казвали във фирмите за интериорни врати, където съм разпитавала. На практика обаче зависи човек колко бърза и в каква степен е завършено жилището.

Общи условия

Активация на акаунт