Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 389
Ха ха ха  Joy
А законите на генетиката , къде отидоха, ако е така ?!  Wink
Peace

# 31
  • Мнения: 5 391
Това с кърменето и сините очи наистина е абсурдно.
Друг е въпросът, че от родители с тъмни очи може да се роди дете със сини, това се учи в 8 клас.
Но от двама със сини няма как детето да е с кафеви, тогава работата става сериозна.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 591
,че ако кърмиш по-дълго - вероятността детето да е със светли очи е по-голяма  Shocked
Ново пет JoyАко и двамата родители са с тъмни очи, ходи доказвай на мъжа ти, че той е бащата hahahaСпоред мен е поредното суеверие.
Биляна, недей така ще вземе да се усъмни моя мъж в бащинството си. И двамата сме с тъмни очи, малката е със сини, всички казваха, че като спра да кърмя ще й потъмнеят очите, но те не се промениха. Не мисля че кърменето оказва влияние на цвета на очите. В моя род по бащина линия има много със сини очи, брат ми, баща ми, баба ми и т.н.

Точно това, последното, а не кърменето или липсата му обяснява светлите очи на дъщеря ти. Очевидно и ти, и съпруга носите светлия белег като рецесивен. Вероятността да се прояви е точно 1/4 - е, добре де, не е съвсем така, т.е, това може и да не е точното число, но е нещо близко до него. В смисъл, че по някога има връзка между някои белези и пр. може да задържаш по-добре светлите ембриони или обратното, или цвета да е в по-голяма от 50% обвързан с пола, респ. скоростта на сперматозоида и какво ли не друго - аз всъщност не съм генетик и не знам, пък и не всички връзки са известни, но в идеалния случай (за по-проста сметка) е 1/4. И хич Да не беше кърмила, пак щеше да е светлооко детенце. И ако имаш още едно и и то е светло без да кърмиш, пак ще си е на таткото.

# 33
  • Мнения: 4 555
Цвета на очите зависи от гените, а се определя още в 10-тата седмица от бременността:
http://www.mamaibebe.com/?id=22

# 34
  • Мнения: 4 555
Хахаха-сега вече, като започнат да се изумяват покрай мен и да ме питат-"още ли кърмиш", и "докога ще кърмиш" имам готов отговор:
Решила съм, че искам малкия да е синеок и ще го кърмя докато му изсветлеят очите!!!! Joy Joy hahaha hahaha
Ще го препоръчам и на други дългокърмещи майки, дето всичко живо ги кара да отбиват Mr. Green

 Joy hahaha
Аха  newsm78.... сега чак и аз се светнах откъде идва лафа  "..... до посиняване " ! Grinning

 Joy Joy hahaha

# 35
  • Мнения: 4 965
 Sunglasses
Очи, цветове, т.н.
Свекърва ми е с черни очи, свекър ми (лека му пръст) беше пъстроок.
Голямата ми зълва е с кафяви очи, мъжът ми е със зелени, а малката ми зълва е със сини.
Важни са гените, а не с какви очи са майката и бащата, че ако само по цвета на очите се определяше бащинството  ooooh!.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Момичета, пошегувах се не сме се съмнявали наше ли е детето, писала съм че не мисля че кърменето определя цвета на очите Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Стига с тези безумия... Stop
Кърменето няма нищо общо с цвета на очите... Naughty

# 38
  • Мнения: 7 416

Аха  newsm78.... сега чак и аз се светнах откъде идва лафа  "..... до посиняване " ! Grinning
     Ей това беше готино! newsm10

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Влияе, как да не влияе. Аз затова се пъна - 3 години и девет месеца я чакам да станат сини очите. Мисля до венчило да действам така (белким дотогава да посинеят), пък после да се оправя.

# 40
  • Мнения: 2 631
Хахаха-сега вече, като започнат да се изумяват покрай мен и да ме питат-"още ли кърмиш", и "докога ще кърмиш" имам готов отговор:
Решила съм, че искам малкия да е синеок и ще го кърмя докато му изсветлеят очите!!!! Joy Joy hahaha hahaha
Ще го препоръчам и на други дългокърмещи майки, дето всичко живо ги кара да отбиват Mr. Green

Joy hahaha чудно обяснение, ама аз какво да казвам тоагва  newsm78  Joy hahaha

Но от двама със сини няма как детето да е с кафеви, тогава работата става сериозна.

Не точно, 75% - със светли, 25% - с тъмни Peace

# 41
  • Мнения: 1 043
някой са ми обеснявали че докато се кърми неможе да се определи цвета и че се менял след като спреш - моята първа братовчедка беше с небесносини очи и черна чуплива коса като се роди и дълго време след това - сега е в пубертета и е с пъстро - зелено кафеви очи и дълга руса и права коса  Crazy , на снимки неможеш да я познаеш освен по големите бузи  Joy

# 42
  • Мнения: 2 152
Чувала съм, че влияе , но и аз незнам защо newsm78

# 43
  • Мнения: 669
Абсурд сестра ми изобщо не кърми племенника ми тои се роди с мноооого светло сини очи сега е на 7 год и очите му са тъмно сиви а аз моето мишле го кърмех  а очите каквито бяха като се роди такива са и сега.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт