Колко кг свалихте от самото раждане със сезарово ?

  • 9 517
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 668
Аз родих секцио. Вече не помня, колко кила свалих веднага и кога се прибра корема.
Но мога да кажа друго - форма на корема се промени при мен. Към 4 месец вече бях по-слаба, отколкото преди бременността, сега съм 50 кила и по корема има най-много 1 см мазнина, но пак корема ми не изглежда добре. Погледнат в профил моят корем не е плосък, а има линия, като вълна, точно над шева има издутина, макар че сланини на това място нямам хич вече.
И при други жени след секцио съм виждала такъв проблем - сланинките надвисват над шева.
Да, съгласна съм и аэ я имам таэи иэдутина над шева ,иначе  аэ свалих 10кг след раждането Peace

# 31
  • Мнения: 1 029
Аз,за такъв вид раждане не съм чувала newsm78
Няма да е лошо да си оправиш заглавието Peace


Не се заяждайте с момичето. Терминът идва от латински и на повечето езици се пише и произнася със "С" - cesarian, а виждам, че момичето живее в чужбина и вероятно затова се е объркала.   Peace

Иначе аз също раждах с цезарово сечение и след качени 15 кг и тегло на бебето 2.800 кг, излязах от болницата само с минус 4-5 кг. А корем все още си имам девет месеца след раждането  Close, но разбира се много по-малък...

# 32
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
През бременноста ка4их 24 кг Winkот болницата се прибрах с -7 а досега съм свалила 12,остават ми още 4 да сваля.корем4ето ми се прибира сравнително бързо благодарение на коремните преси Peace

# 33
  • Мнения: 576
Аз свалих 4кг, коремчето започна вече да се прибира, но има още.... Sad

# 34
Всичко си е напълно индивидуално според мен. Бяха ми казали какво ли не, че корема по - трудно се сваля, че отслабването не е лесно и хиляди още неща. Аз бях качила около 18 кг, имах огроооомен корем и всички ме бъзикаха, че ще родя поне 3  Laughing, в крайна сметка, в болницата свалих близо 11 кг, до тук съм свалила още 5кг в къщи, остават ми още 2, а родих преди малко повече от 2 месеца. Корем нямам никакъв, той изчезна още преди месец, влизам си без проблеми в старите дрехи, при това не съм пазила диети и не съм правила никакви упражнения. Пожелавам на теб и на всички останали да се възстановите по същия начин. Според мен много е важна положителната настройка, че всичко ще бъде така както ти пожелаеш. Успех   bouquet

# 35
  • Мнения: 11 003
За цялата бременност качих 12 кг, но нямах възможност да се претегля в болницата. За първи път се качих на кантар след като вече ни бяха изписали, на 8 ден след раждането и тогава бях олекнала със 7 кг, като се има предвид, че не се теглих на празен стомах и бях започнала да се храня и да пия много вода.
В момента коремчето ми е значително по-малко, отколкото когато бях в болницата, но има време да се свие, нали хубавите неща стават бавно и трайно Wink А днес установих, че старите дънки и панталони ми стават, стягат ми само на коремчето и около операцията Simple Smile Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 949
Бях качила 18кг, с раждането свалих 12кг, вкъщи се прибрах без още 2кг (след 6 дневен престой в болницата). После свалих и останалите, коремът ми се прибра до ок. 15- 20дни след раждането. Но тазът ми няма прибиране  #Cussing out Чудя се дали някога ще се прибере  newsm78

# 37
  • Мнения: 8 769
Първият път качих 30 кг, след операцията бях свалила само 6 кила smile3515, останалите свалих за осем месеца-за толкова се прибра и коремът ми. Бяха добри времена, изглеждах прекрасно.... newsm18
По време на втората бременност качих 27 кг, след раждането (пак с цезарово цечение) бях свалила оптимистичните 12 кг, но за съжаление все още имам да свалям проклетите последни 5 кг, и ми остана корем (мразя го, мразя и себе си затова...ама това е друга тема Mr. Green) smile3518

# 38
  • Мнения: 4 111

С раждането свалих не повече от 6-7 кг., останалите 7-8 - в рамките на 2 месеца.


При мен също беше така. Мислех, че повече се сваля в родилния дом и много се разочаровах.  Sad
Не знам дали само при секциото е така.

# 39
  • Мнения: 244
Интересуват ме маиките раждали САМО със сезарово. Колко кг свалихте със самото раждане и бързо ли ви се прибраха коремите ? Благодаря Ви предварително 
 
dokato se pribrah ot bolnicata bqh svalila okolo 6-7 kg .Sega dva meseca sled kato rodih mi ostava da svalq 3-4 kg za da si vyrna pyrvona4alnoto teglo.Ob6to za cqlata si bremennost ka4ih 15-16 kg,a korema mi se pribra sled 2 sedmici za6toto izpolzvah kolani .No az sym dovolna za6toto stava postepenno Laughing na za syjalenie kolkoto otslabvam tolkova mi namalq kyrmata   Sad

# 40
  • София
  • Мнения: 4 146
И 2-те ми раждания са с цезарово.
И при двете свалих 10 кг - като това включва и 7-те дена престой в болницата. И при двете бях качила 20 кг по време на бремеността. Може би затова съм свалила повече - имах повече качени.

# 41
  • Мнения: 1 371
Изписаха ме на шестия ден с 10 килограма по-лека.  Grinning
 Peace

# 42
  • Мнения: 5 393
Свалих 6 кг(бях качила 16), в коридора имаше кантар и се премерих на 2рия ден след операцията,беше ми любопитно.Корема ми се прибра доста бързо.

# 43
  • Мнения: 655
Аз също свалих 6 кг. след раждането (секцио). Бях качила 12 кг. за цялата бременност.Корема ми се прибра след доста време - 5-6 месеца.

# 44
  • Мнения: 7 186
8 кг от 12 общо. Бързо ми се прибра корема.

Общи условия

Активация на акаунт