Отново за шевните машини ..

  • 8 822
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 509
Момичета, посъветвайте ме каква шевна машина да си избера за домашна употреба. Колебая се между два модела Singer 155 и Brother BM 2600. Разликата е и в цените, и в броя на бодовете. Singera е 260 с 7 бода, а Brothera 360 и 25 бода  newsm78 Сега на коя да заложа се чудя... Някоя от Вас има ли от тези модели и какви са впечатленията Ви ?
Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 1 100
В никакъв случай не си взимай Brother или подобна измислена марка #Cussing out. По идея на мъжа ми /с цел да спести, разбира се/ миналия април си купихме шевна машина Хюндай /от същия дол дренки като Brother/ - по описание всичко 6, но и една дреха не можах да ушия с нея. Точно започна нещо и се развали и взимам шевната машина на зълва ми. Така два пъти. Първия път ших пердета - ревеше като трактор, такова чудо не бях имала, а продуктивността й е ужасно ниска, загубих цял ден за нищо. Поправиха я, едно болтче било по-затегнато от нужното, а друго по-разхлабено... Тинтириминтири - боклук си е и това е, няма оправяне. Наскоро започнах да си шия едно сако и не можах да стигна до края, развали се и пак опрях до машината на зълвата. Сега е поправена, но вече ми писна и ще я продавам. Смятам да си взема Pfaff или нещо от този ранг, вярно два и половина пъти по-скъпо, но поне си струва. Винаги съм имала реномирани марки машини, но не ми се пренасят от БГ и решихме да си вземем оттук. Не съм предполагала, че евтините машини дори прав тегел не могат да шият, защо изобщо ги произвеждат #Cussing out Brother бих ти препоръчала само ако мъжа ти може да поправя шевни машини, иначе Singer -а   bouquet Може да са седем бода, ама поне ще работи  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 12 551
Извинявам се, че нахълтвам в темата, ама да попитам. Вкъщи имам една машина, крачна марка Kohler сигурно е произведена в началото на миналия век. Беше на прабаба ми. ИСкам да я продам, но не знам изобщо струва ли нещо!? Ако можете да ми помогнете ще бъда благодарна!  bouquet

# 3
  • Karlovo
  • Мнения: 533
В никакъв случай не си взимай Brother или подобна измислена марка - Brother са известна марка машини и не са измислени.Аз съм имала такава и бях много доволна .Само че моята беше професионална.За домашна употреба е в плюс да имаш възможност и да зачистваш а Brothera има тази функция.Аз бих избрала нея, въпреки че не се знае къде е сглобявана.

# 4
  • Мнения: 314
 Brother изобщо не са измислена марка! Моята е Пфаф,много съм доволна,имам я от 15 год.Не се е разваляла никога,само един път и се беше разцентовал грайфера,което е нормално за толкова години.Използвам я много,почти постоянно. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 509
Момичета, а за Singera какво ще кажете заслужава ли си парите, като се има предвид, че има ограничен брой операции и не се знае къде е сглобяван  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 800
Аз имам Сингер и съм доволна. Вярно е че не съм шила кой знае колко много.  Незнам колко бода има, но има само няколко операции-прав бод, зиг-заг, за почистване и за елици.Най- необходимото, но за мен е достатъчно. Сега я погледнах и пише 4e има 25 бода??? май не съм я използвала дoстатъчно:) Имам я от 3-4 години

# 7
  • София
  • Мнения: 509
benson10 какъв е модела?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 30
Моята машина е PFAFF,имам я от 12г.И аз на времето исках да има много операции,но всъщност,оказа се че използвам най-много5-6 от тях.За мен е важно да е от добра марка.На времето работех в шивашки цех,имаше машина и оверлог на пфаф.Използвахме ги на "пълни обороти" и бяха "железни".Скоро ходих до въпросния цех и се оказа,  че  още са там и работят наред с професионалните(вече 11 г.)

# 9
  • Мнения: 474
Това, че Brother е измислена марка е абсолютна глупост или може би неинформираност. Това е една от водещите фирми на пазара за машини. На изложенията из Европа техните щандове са с размерите на приличен квартален супермаркет!  Laughing Е, не се сглобяват в Европа, но то вече така и така всичко е изнесено към Турция, Китай или Хонгконг и т.н.
В България имат много добро представителство и добри специалисти, в случай, че ти се наложи поправка или не можеш сама да си я поддържаш.Машината, която посочваш е добра като уред за домашни цели.

# 10
  • София
  • Мнения: 509
jana71 аз също я харесах, но сега направо се раздвоих между двете  newsm78

# 11
  • Мнения: 474
jana71 аз също я харесах, но сега направо се раздвоих между двете  newsm78

Зависи колко и какво имаш намерение да шиеш. Ако е само да минеш някой шев или да подкъсиш нещо, смяна на цип и т.н. дребни неща- по добре е Брадър. Ако имаш намерение да шиеш тежки неща- палто, сака, дънкови тежки пллатове- Сингера е по-тежък клас и по-добре ще става. Ти какво си представяш, че ще правиш на машината? Примерно с Брадър-а можеш да правиш и апликации, нещо като малки бродериики с различните бодове. Мисля, че имаше и опция за шиене на трико. Моя приятелка си уши бански на такава машина. А за блузки, полички, нещо на детето и прочие няма да имаш проблем.

# 12
  • Мнения: 1 100
Добре, Brother не е измислена марка, но ми подариха тяхна сандвичиера и копчето се счупи на второто ползване, без да съм полагала специални усилия. От шевните машини съм виждала само един модел Brother, в същата категория, на моята "прелест" Хюндай, затова предполагам, че е същата стока. Може и проблемът да е в това, че не съм искала машина за подгъви и шиене на ципове, точно сако започнах да шия, от лек плат, но не стана. Затова е добре човек да се посъветва предварително, както постъпва Kylie Grinning, за да не си дава парите на вятъра.

# 13
  • Мнения: 1 800
Ето това е моята машина, дано се отвори линка. модела е 1525. Аз наистина не разбирам много от моделите, общо взето беше най -евтината тук . Но на село имаме Сингер от най-първите( от преди 30-40 години) и работеше страхотно.

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B00006498L/interactiveda101-20

# 14
  • София
  • Мнения: 509
Момичета а за тази какво ще кажете :

http://get.bg/catalog/product_info.php?manufacturers_id=64&p … 5a5992c5b2b629f1f

.... ама с тези 5 кг.  newsm78 сигурно е само пласмаса  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт