Рев по време на кърмене

  • 2 126
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Момичета видяла съм се в чудо. То все са били колики, ама като тия... Започвам да храня малката, тя суче около десет минути и после започва един луд рев. Почервенява, присвива се и ми е трудно да я успокоя поне час. Нашият педиатър твърди, че това е от коликите. Преди почваше да плаче малко след кърмене, а сега още по време на хранене. На някоя от вас случвало ли се е подобно нещо? В главата ми се върти какво ли не.... дали нещо не е наред със стомаха й или и аз не знам какво. Моля ви, споделете, ако имате подобен опит. Иначе за коликите давам еспумизан. Тя има колики още от седмия си ден и, честно казано, нищо за тях не помага освен гушкане и волски нерви.

# 1
  • Мнения: 953
Да и моята дъщеря е така, но ние се храним с кърма от шише. Хапва някъде към 30-40 мл и почва да реве, почервенява и отказва да се храни.
И на мен ми казаха че това са колики защото се проявяват малко след като детето започне да яде, т.е не отказва храна по принцип. Друг вариант е млечницата - ако езика е обложен с едни белички точици - можело да я боли, но ние нямаме такива оплаквания, езичето й е чисто.
Препоръчаха ми да я храня по време на сън, докато придремва или на много малки порции през малки интервали от време.
Сега съм и намерила занимание - пускам й музикалната играчка над леглото, слагам я да легне и тя си хапва. Нямам представа защо предпочита да си лежи и зяпа играчките докато яде, но по-важното е че се храни по този начин.
Изчаквам в просъница да я нахраня - тогава не плаче, макар че се храним много бавничко.
Смених капките против колики - давам и саб симплекс, преди това пиеше Лефакс, но не й подейства явно.


 

# 2
  • София
  • Мнения: 1 074
MНе съм компетентна, но едно познато бебе разви алергия към белтъка в кърмата, беше на 5 дена. Провери и за такова нещо ако продължава?

# 3
  • Мнения: 305
Нашият син го хранех само с АМ.При всяко ядене докато стана на 3 месеца започваше да пие и след около 3-4 минути започваше да се свива и да плаче.Наистина това е от коликите, но аз го вдигах веднага и слагах главичката му на рамото ми и почти веднага той оригаше, олекваше му и после продължавах да го храня.Понякога го потупвах лекичко по гръбчето за да му помогна да се оригне и наистина помагаше.
Пробвайте може и да ви помогне и  на вас.Моя приятелка, която е с малко  дете често ми казваше, че аз трябва да науча бебчо да се орига за да е по-спокоен.Случваше се да го нахраня, да се оригне и да го сложа да спи и изведнъж да заплаче.Тогава отново го вдигах оригваше и продължаваше да си спи спокойно.

# 4
  • Мнения: 707
Дa не би да е неЩо свърzано с това, което ти ядеШ и да му драzни стомахчето  newsm78?

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мойта бебка го правеше същото нещо като беше около месец. Дължеше се на коликите. След време отшумяха и сега си папка без мелодрами. При нас обаче след 10-15 мин. рев започваше пак да яде

# 6
  • Мнения: 999
Мими беше по същия начин.Съвет не мога да ти дам, защото ти си знаеш какво трябва да си правиш, и то е да се гушкате.

# 7
  • Мнения: 2 616
Аз го оригвам моя мъж или сменяме гърдите, или позата за кърмене, понякога го хваща секлета просто  Laughing

# 8
  • Мнения: 545
Благодаря ви за отговорите!
MНе съм компетентна, но едно познато бебе разви алергия към белтъка в кърмата, беше на 5 дена. Провери и за такова нещо ако продължава?
Дъщеря ми наистина има алергия към белтъка на кравето мляко. Откриха я преди три седмици и сега аз пазя доста стриктна диета. Само нещо не мога да направя връзката между алергията и коликите, но предполагам, че нещата са свързани.

# 9
  • Мнения: 133
това като че ли е много често явление, тази тема е пускана доста пъти...И ние бяхме така, май по същото време, аз сменях страните и това като че ли я разсейваше...

Общи условия

Активация на акаунт