Момче ли е момиче ли...

  • 2 611
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Имам стаж като майка едва от година.
Та не разбирам много майчиния социолект.
Но тръгнах по паркове, градинки и игрища.
Заговарям се с други майки. Атакувана съм от
въпроса: "Момченце ли е или момиченце?"
Защо?
Кажете ми, дали това не е начин за запознанство,
като "Извинете, имате ли огънче?", "Извинете,
познаваме ли се отнякъде", "Ау, тези очи съм ги виждал."
Нещо се обърквам.
Майка съм на русокос едногодишен младеж,
с къдрици и игриви сини очи. Ама си прилича
на момченце, що така не могат да го разпознаят.
И в България, и в Германия ме питат.
Дайте ми, моля, адекватен отговор, аз съм безсилна.

# 1
  • Мнения: 25 600
Защото не винаги си личи, затова!  Laughing
Има младежи с дълги руси къдрици и миловидни личица, има госпожици с голи главици и бандитски физиономии... Пък майките много докачливи, чак на бой налитат, ако им сбъркаш пола на отрочето. Та затова питат хората, да са сигурни... (Не ми се рови сега да търся култовия коментар по въпроса на Дж. Джером).
Едно време мъдрите са измислили синьо за момченце, розово за момиченце, именно за да си спестят тъпи въпроси и евентуални грешки. Ама вие като се правите на интересни и ги отрекохте, хак ви е сега - отговаряйте като първолаци!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Защото не винаги си личи, затова!  Laughing
Има младежи с дълги руси къдрици и миловидни личица, има госпожици с голи главици и бандитски физиономии... Пък майките много докачливи, чак на бой налитат, ако им сбъркаш пола на отрочето. Та затова питат хората, да са сигурни... (Не ми се рови сега да търся култовия коментар по въпроса на Дж. Джером).
Едно време мъдрите са измислили синьо за момченце, розово за момиченце, именно за да си спестят тъпи въпроси и евентуални грешки. Ама вие като се правите на интересни и ги отрекохте, хак ви е сега - отговаряйте като първолаци!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

 Mr. Green

Аз затова бях много щастлива, че моето момиченце от новородено имаше дълга коса  Grinning Не се е случвало да го бъркат.
Много мои приятелки сложиха на плешивите си госпожици обеци в невръстна възраст, защото им писна да ги питат за пола на отрочетата  Stop Пък ми стана смешно...

# 3
  • Мнения: 3 447
Заради къдриците е. И Киро колко пощипвания, придружени с "Ей, сладурано" отнесе миналото лято, като беше къдрав... Пък си приличаше на момче детето, и подчертано момчешки го обличам, не унисекс.

# 4
  • Мнения: 5 468
Как Сийке, веднъж (на 1 година като беше) дъщеря ми беше облечена с розово костюмче, с фиба на главата и се намери една майка, която я закачи на кафенето: "Е, на колко годинки си, господине?" Joy Joy Joy Какъв ти господин, братче... Аз не реагирах да поправям. Ами като й се вижда господин, нека бъде господин ooooh!. Позагледах Гери с присвити очи - ми няма нищо мъжко в нея (горкото, как съм го окастрила тука ooooh!. ). Или щото аз си знам...

Но по принцип, си има хора, които само си проветряват устите, а ушите им не чуват, какво говори устата... да не говорим, че мозъка спи отвсякъде, докато устата оформя изречението.
Синьо или розово - все едно. Личен опит Peace.

# 5
  • Мнения: 3 423
Е, добре, вратовръзка и мустаци
ще оправят ли положението, а?

# 6
  • Мнения: 9 903
ех, Лиске, другарко по съдба  Hug
Момиченце е, нали?

# 7
  • Мнения: 3 423
тити,
знам защо става така.
Защото го няма онзи
типичен свекървенски
плам в очите ни, затова.
Все се надяват да сме тъщи.
Ама не, не са познали.

# 8
  • Мнения: 459
Не си го слагай на сърце. МоЙта мома, миналото лято в количката /червена/, с дънкена пола, вирнала краката, с 2 фиби и розова блуза, бели сандалети на пеперудки.

Момиченце или момченце?  Laughing Вече не обръщам внимание.

# 9
  • Мнения: 25 600
тити,
знам защо става така.
Защото го няма онзи
типичен свекървенски
плам в очите ни, затова.
Все се надяват да сме тъщи.
Ама не, не са познали.

Слабо тренирате, драги, слабо...  Naughty
И записки не водите, виждам аз!   Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 4 514
И моят син е същият - големи синьо-зелени очи. Нарочно го обличам в синьо предимно (повръща ми се вече от синьо). И най се дразня, като отговоря на въпроса "Момиченце ли е?" с въпроса: "Какво ви кара да мислите, че е момиче", те да ми кажат: Ами много е миловиден! ooooh! Е какъв да е на година и 3 месеца? Не се дразня от факта, че го оприличават на момиче, а от причината, поради която го оприличават на момиче.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ъ, вие пък. Много важно, че щели да помислят момчето за момиче или обратно. Повечето бебета докъм година са унисекс на вид. И мен една съседка ми викаше "Ама що я обличаш в синьо, ще я помислят за момче!" Голям проблем.

# 12
  • Мнения: 4 406
ми честно си признавам и аз се чудя понякога... затова говаря за съответното дете в среден род и непременно се осведомявам за името, това ми решава питанката...
това не е толкова досадно, колкото да ти се месят учени бабички по улиците, като видят ревящо бебе в количката... все знаят повече от майката...

# 13
  • Мнения: 1 216
Ако ме питат, казвам, но рядко поправям някого, ако сбърка пола.
 Grinning
А тук обикновено дежурната реплика е ''колко е голямо''?

# 14
  • Мнения: 2 220
Това си е дежурна реплика, просто. Точно като "Добър ден". И синът ми често са го мислели за момиче, вярно, че има нежни черти, но едва ли някой ще облече момиченцето си по подобен начин, а и като порасна малко твърдо си има мъжка физиономия. И пак дори ме гелдат невярващо като кажа, че е момче.  Crazy На приятелка с дъщеря й пък обратно. Луди хора. Аз лично гледам да си спестявам този въпрос.  Laughing

# 15
  • Мнения: 7 474
 Mr. Green Аз затова питам първо как се казва детето, да не сбъркам  Mr. Green

Дъщеря ми например, беше с обици, розови  дрешки и пак ме питаха веднъж дали е момче, защото количката била синя  Laughing  (то тогава розови нямаше)   ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 67
И на моя син постоянно му казват,че е  момиче в началото се ядосвах но вече не.Дори не си правя труда да обяснявам.

# 17
  • Мнения: 920
ако толкова ти пука, острижи му русите къдри.
Ако не - както предполагам - за чий питаш.
Да се пофалиш колко ти е хубаво детенце?

# 18
  • Мнения: 3 740
Mr. Green Аз затова питам първо как се казва детето, да не сбъркам  Mr. Green

И като ти кажат примерно Тони или, да речем, Боби, тогава какво?

Да ме прощават майките на Тони-тата и Боби-тата. И аз имам Боби вкъщи. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 7 474
И като ти кажат примерно Тони или, да речем, Боби, тогава какво?



Продължавам да питам, за пълното име  Laughing 

# 20
  • Мнения: 4 451
О-о-o, Liska, ти си даже късметлийка. Моето първородно момиченце го обличах единствено и само с роклички (като проходи де) и си имаше обици на ушичките и не разбирах защо все ме питаха "Момченце ли е?" hahaha

# 21
  • Мнения: 7 474
Ето например това бебе , момче ли е или момиче?  newsm78 Laughing

# 22
  • Мнения: 9 903
момченце е, защото е облечено със синичко, играе с влакче, веждите му са дебели и му е лизнато на главата като на момченце  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 7 474
момченце е, защото е облечено със синичко, играе с влакче, веждите му са дебели и му е лизнато на главата като на момченце  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

И шишето му е със син накрайник и очите сини  Mr. Green Mr. Green - момче ще да е  Thinking

# 24
  • Мнения: 3 423
ако толкова ти пука, острижи му русите къдри.
Ако не - както предполагам - за чий питаш.
Да се пофалиш колко ти е хубаво детенце?

Ти пък, то е ясно, че ми е хубаво.
Ама реших, че този лаф е важен,
като тайна парола или подобно.
Или не ме разбра?

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Не знам какво е, ама моята щерка от малка си личи, че е мома... и понеже е била често облечена със сини дрехи са казвали, че е момче... Twisted Evil И съм се чудела как може по дрехите да съдят.. А тя мома с дълга коса и си личи, че е момиче от 100 км...

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Защото не винаги си личи, затова!  Laughing
Има младежи с дълги руси къдрици и миловидни личица, има госпожици с голи главици и бандитски физиономии...

Хихи, мъжът ми е бил с къдрици до раменете на 2 г. И туй чудо преди 32 г.  Shocked
А щерка ми една миловидна с едни големи очи... Ей я
И няма бандитска физиономия... но това е само привидно и само на първо гледане.. иначе е бандитка от класа  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 2 839
Ееее и се оплакваш. Какво да кажа аз, дето бутах количка с близнаци и се е случвало да ме питат `И двете ли са твои?`  Shocked

Иначе и аз питам за име.

# 28
  • Мнения: 25 600
Ееее и се оплакваш. Какво да кажа аз, дето бутах количка с близнаци и се е случвало да ме питат `И двете ли са твои?`  Shocked


 Joy
Хехе, що не казваш: "Не, и двете си ги откраднах от различни майки!"  Mr. Green

Ваче, и моят брат (преди 35 години) все го мислеха за момиче, въпреки панталонките и пищовите в ръцете му, точно защото имаше руси къдри и сини очи. Но нашите не се сърдеха, напротив, приемаха го за комплимент. Защото следващата резплика след уточняването на пола беше: "Аууу, ма той е хубав като момиче!"
Докато един ден на хлапето му писна и тропна с крак да го подстрижат като мъж. "Как като мъж" - го питат. - "Ами като тати, с гола глава!"
Сигурно затова сега е плешив!  Crossing Arms

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И аз смятам, че е заради къдриците.
Моя син също го мислеха много на момиченце като малък.  Wink И той беше беличък, синеок и с руси къдрици.

# 30
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Точно си е начин за запознанство, да.  Grinning И аз съм го ползвала. Иначе какво ги бърка пола на детето?

# 31
  • Мнения: 8 505
Казваш,че е рус-светлият цвят омекотява чертите (макат че колко груби могат да бъдат бебешките черти),а и с тези къдрици...затова са го направили на мадама.
Обратно на това,при все,че е руса,постоянно мислеха дъщеря ми за момче.Аз обаче я обличах и обличам най-вече в синьо и оранжево Simple Smile

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Mr. Green Аз затова питам първо как се казва детето, да не сбъркам  Mr. Green

Мда, така е най- добре.

# 33
  • Мнения: 459
Vache   Много сладка. smile3509

# 34
  • Мнения: 2 821
И мен често ме питат, макар че й личи...Скоро в един магази една продавачка й се радва в мъжки род и накрая се сети да попита и аз отговарям, че е момиче, а тя: "Ми щото е много нежно и ..."помислила го за момче...а сега де Crazy..Ама и аз съм си виновна като не обличам детето в розово. За един случай се сетих...познат ме пита дали е момче, аз казвам не и той : "Е, нищо следващия път" Joy...ама и следващото е момиченце Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 11 607
Какво е - момиче или момче?
Как се казва?
На колко години е?
Ходи ли на ДЯ-ДГ?
..............................

И още много  въпроси са от арсенала на мамите.....
По-добре да питам отколкото да изпадна в неловка ситуация....
А и много важно! Аз като не съм физиономистка
и големи хора бъркам и попадам в конфузна ситуация.

А какво остава да объркам някое дете като бебе!
Та те до 2-3г. толкова много си приличат, а
като малки бебенца - някой ми изглеждат като близнаци
от различни майки и различни бащи!

п.п. колко хора се объркаха като видяха Пеньо от ББ?

# 36
  • Мнения: 4 406
сега се сетих как пътувах в самолет с едно семейство с дете на 2 и половина години. има мъжки черти милото, но с една красива дълга до кръста коса...реших, че е грозничко момиченце.... и аз се заиграх с него, то ми приказва... нещо питам майката за дъщеря й, а тя-" ами то е момченце. веднага пояснявам, че не сме го подстригвали никога и гледаме сеира на хората, като го мислят за момиче..." #Crazy

# 37
  • Мнения: 2 936

...ами то е момченце. веднага пояснявам, че не сме го подстригвали никога и гледаме сеира на хората, като го мислят за момиче..." #Crazy


 smile3505 луди всякакви.....

# 38
  • Мнения: 108
Много ясно, за да се завърже разговор, са тия тривиални въпроси. Мен обаче вече дори не ме питат момче ли е, момиче ли. За всички, които не го познават е "момиченцето" какво да направя, че се роди с много коса и все още не е фризиран.Подминавам и не ми пука.

# 39
  • Мнения: 2 978
Mr. Green Аз затова питам първо как се казва детето, да не сбъркам  Mr. Green

Дъщеря ми например, беше с обици, розови  дрешки и пак ме питаха веднъж дали е момче, защото количката била синя  Laughing  (то тогава розови нямаше)   ooooh!

И аз винаги питам за името, че как сгафих един път Embarassed

Детенцето беше в синя количка, със сини маратонки, с къса коса, абе всичко синьо, че и с количка си играеше..и аз викам, ох колко сладко момченце..малеее умрях от срам после. Embarassed Embarassed

А иначе и на моята, и е такова лицето, че като и сложа шапка, ако ще не в розово, ами с бувки да пише на всякъде, че е момиче, пак ме питат как се казва това момченце хахах. Laughing

# 40
  • Мнения: 3 886
Заради къдриците е. И Киро колко пощипвания, придружени с "Ей, сладурано" отнесе миналото лято, като беше къдрав... Пък си приличаше на момче детето, и подчертано момчешки го обличам, не унисекс.
За туи ще е .Ама аз затова го подстригах моито когато беше на 2(момчето де)А сега е на 6 и онзи ден една жена на около 30 -40 г ме попита следното.,,ИЗВИНЯВАЙ МАЙЧЕ ГОЛЯМОТО МОМИЧЕНЦЕ ЛИ ТИ Е,, #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 #Crazy newsm78Малкото понеже няма косичка и м ислят че е момче  #Crazy #Crazy #CrazyА в п овечето случай винаги има нещо розовко облечено  Sick #Crazy Sick #Crazy Sick #Crazy.Големия много се ядосва и им газва ИМАМ СИ ПИШКА ЗНАЧИ СЪМ МОМЧЕ Sick

# 41
  • София
  • Мнения: 3 421
 Първо си мислех, че е заради къдриците, но май не е.
 Синът беше с едни хубави тъмни къдри - все ме питаха дали е момиче. Подстригах го. Веднъж излизаме на вън и той с шапка и един човек ме пита какво иска момиченцето, аз вече ядосана(нали съм го подстригала вече Laughing) - ама той е момче! И човекът се "извини" - ами той е хубав и с бяло яке и затова Rolling Eyes
 Щерката пък беше "плешива"  - вечно и закачвах някакви шнолки уж за полоопределящо, но все ме питаха колко е голямо момченцето.
Понякога се дразнех, понякога не.
 

# 42
  • Мнения: 2 724
Етия ,същото мога да кажа и за моите деца ,синът ми беше с руси къдрици и един такъв дребен ,нежен, все на  момиченце го правеха ,а дъщеря ми се роди великанче, с почти бяла, къса косица която не се забелязваше , докато стане на две годинки я бъркаха с момче, сега ако ги видите ,просто няма как да се сбъркат   Laughing.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Ох и на мен ми се е случвало да сбъркам.
Миналата година на една форумска среща едно майче беше дошло с рус, синеок младеж с къдрици и с герданче на вратлето. Ами на мен ми се видя, че е момиченце. Embarassed Embarassed Embarassed
Стана ми страшно неудобно. Embarassed

А и моите са ги бъркали. Голямата съм я обличала с рокля и пак са ме питали, дали не е момче, а сега малкия както съм го нагиздила с дънков гащиризон и тъмно синя блуза пак се намериха да го направят на девойка, въпреки, че не е с къдрава коса. Е малко му е по-дълга косата, ама за мен си мяза точно на момче.

А пък като те питат така може да се опитват да се запознаят с вас хората и да завържат така разговор.  Peace

# 44
  • Мнения: 8 999
Явно хората по принцип много не се заглеждат по чуждите деца. Аз имам момче и момиче. Вярно, че момчето е с доста дълга коса, но е облечено категорично като момче, а дъщеря ми - с отявлено момичешки дрехи /рокли, поли, преобладаващо розово/, различни са и на ръст. Вече са големи и поведението им също е различно. Застатали един до друг е немислимо да бъдат объркани, но много често ме питат: "Тези хубави госпожици близначки ли са?". Явно изобщо не влагат мисъл, поглеждайки към някое дете.

# 45
  • Мнения: 14 133
Ох и на мен ми се е случвало да сбъркам.
Миналата година на една форумска среща едно майче беше дошло с рус, синеок младеж с къдрици и с герданче на вратлето. Ами на мен ми се видя, че е момиченце. Embarassed Embarassed Embarassed
Стана ми страшно неудобно. Embarassed

Ох,  и аз съм изпадала в такава неприятна ситуация. ooooh! С един младеж с дълги кестеняви къдрици и облечен целият в червено. Стават такива гафове Confused

# 46
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите не са ги бъркали. Хем Дени беше абсолютно плешива до към 8-9я месец. А Василена си беше с подчертано момичешко излъчване. До известна степен го отдавам и на това, че живея в малък град, където всяко новородено се води на отчет - и да не му знаят името, с пола са запознати 100% Joy

# 47
  • Мнения: 1 234
По този повод, на кръщенето на сина ми, тогава беше на година и два месеца, с къдрици, неподстригван дотогава. В църквата сме, и има и други хора, включително и чужденци. Чак когато го съблякохме голичък, се чу на висок глас от една дама - чужденка, възклицанието "Аааааа, boy  Shocked!" Тя чак тогава милата разбрала, че е момче.  Laughing Та не им се сърдете на неразбралите. Аз лично приемах объркването  от веселата  му страна. След пострижката не ни се е случвало да объркат пола на дететце.

# 48
  • Мнения: 967
Ами точно защото често не си личи съвсем детенцето от кой пол е и аз първо питам дали е момче или момиче, защото на майката би й станало неприятно ако заговоря в женски род за малкото и момченце или ако нарека момиченцето й юнак  Laughing
Въпреки, че аз за да не се издам, че не съм разпознала пола питам "Как се казва? и по името познавам от кой пол е детето  Wink

# 49
  • Мнения: 1 802
Но по принцип, си има хора, които само си проветряват устите, а ушите им не чуват, какво говори устата... да не говорим, че мозъка спи отвсякъде, докато устата оформя изречението.

Това максимално ме изкефи  Joy И е много точно измислено и написано!  Peace

# 50
  • Мнения: 6 315
И Йоан го мислят за момиче чат-пат. Хем носи все типично момчешки дрехи и обикновено е с бейзболна шапка, но под нея стърчат къдрици. Нямам намерение скоро да го подстригвам  Grinning.

# 51
  • Мнения: 809
Че не на всички деца им личи пола като са малки, ми е ясно.
 Ама кажете ми, моля ви се, защо като бяхме на плажа (Стефчо беше на годинка с къдрици), където ясно се виждаха половите белези (моля, темата да не се превръща ва "за" и "против" голотата на децата на плажа), му говореха в женски род. Shocked
Е това вече няма разумно обяснение.
Не че съм от докачливите майките, които се сърдят, ако им объркаш детето, ама бива, бива...

# 52
  • Мнения: 183
Аз пък мразя, когато съм навън едновременно с детето и кучето,
 да ме попитат - на колко е?
Не знам също, като ме питат "хапе ли" какво да отговоря-защото
кучето не хапе, но детето...

# 53
  • Мнения: 3 405
За големия вече не ме питат, но малкия редовно го наричат госпожица. Joy
Кротичък бил, така ми обясни една жена, та го помислила за момиче.
Та кои са по-кротки, момчетата или момичетата newsm78

# 54
  • Мнения: 1 426
Цитат
И аз винаги питам за името, че как сгафих един път Embarassed
Детенцето беше в синя количка, със сини маратонки, с къса коса, абе всичко синьо, че и с количка си играеше..и аз викам, ох колко сладко момченце..малеее умрях от срам после. Embarassed Embarassed
Ами синът ми пък беше в червена количка, розови дрешки, розово одеалце - каката бабите я бяха нагласили изцяло в розово! И нито една дрешка не се беше износила, направо ми се виждаше грехота да давам безсмислено пари за момчешки цвят дрехи. Пълна обърквация!
А иначе - какво, обикновено започване на разговор. Какво му е по-лошото от "Ама хладничко ми се вижда днес"

# 55
  • Мнения: 1 761
И аз имам син.Дори след като му отрязох русите къдрички пак ми се е случвало някой непознат да каже-Äх,какво хубаво момиченце!".Голяма работа,детето ми е хубаво и понеже се предполага,че момиченцата са по-красиви ,бъркат хората....
Не се ядосвай за такива неща.По-добре да имаш син, когото да мислят за хубаво момиченце,отколкото момиченце,което в очите на околните да не е достатъчно красиво,за да е го познаят като такова.Имам една близка с момиченце,малко по-голямо от сина ми.Понеже детето изобщо няма коса,облечено е в много странна комбинация от цветове и непрекъснато реве,на нея все и казват:"Това момченце много плаче,да не е болно?"и виждам как и е писнало.

Остави ги хората.Тук дори големи мъже носят често розови и оранжеви ризи,без да са хомосексуалисти.А жените са по 2 метра,без грим,грозно облечени и с дебели гласове.На мен самата все още ми е трудно да разбера кой какъв е,мъжа ми много се забавлява с това.

# 56
  • Мнения: 5 391
Като са ме питали момиче ли е или момче-как да е.

Ама момиченце ли сте или момченце... Sick

# 57
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Ама момиченце ли сте или момченце... Sick

 rotfImbo
Гадно е, ама майката и бебето се възприемат като едно цяло. Няма значение, че си имаш вторични полови белези. Щом гледаш син, значи сте мъжко Mr. Green

# 58
  • Мнения: 561
Да, Лиска, мисля, че си права, наистина това е вид дискурсивен код, това е най-лесния начин да заговориш майка, като споменеш нещо за детето, възраст, пол, занятье ... Wink. Същото е ако разхождаш куче  Simple Smile,  но с дете феновете са повече - майки с деца на подобна възраст и баби. Забелязах, че хората се интересуваха от детето ми, докато беше малко, вече никой не му обръща внимание.

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Днес в парка и аз сбърках  Crazy
Към моята се приближи детенце, изцяло облечено в синьо, под шапката му не се подаваше косица   33uu Заиграха се нещо и аз попитах Силия- "Той ли ти даде пръчката?". В този момент и бабата на детето се приближи и каза "Не, вашето момиченце Й даде пръчката"... Сконфузих се и побързах да попитам как се казва- Алекс... И кво правим?!...

# 60
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хаха, с тези съвременните имена и това не е начин да разбереш пола. Друго си е да питаш Как се казва и да ти отговорят - Пенка Mr. Green

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Хаха, с тези съвременните имена и това не е начин да разбереш пола. Друго си е да питаш Как се казва и да ти отговорят - Пенка Mr. Green

Нали?! Пък то унисекс, Алекс  #Crazy  Mr. Green

# 62
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Имам стаж като майка едва от година.
Та не разбирам много майчиния социолект.
Но тръгнах по паркове, градинки и игрища.
Заговарям се с други майки. Атакувана съм от
въпроса: "Момченце ли е или момиченце?"
Защо?
Кажете ми, дали това не е начин за запознанство,
като "Извинете, имате ли огънче?", "Извинете,
познаваме ли се отнякъде", "Ау, тези очи съм ги виждал."
Нещо се обърквам.
Майка съм на русокос едногодишен младеж,
с къдрици и игриви сини очи. Ама си прилича
на момченце, що така не могат да го разпознаят.
И в България, и в Германия ме питат.
Дайте ми, моля, адекватен отговор, аз съм безсилна.
Разбирам Ви напълно!Където и да ходим с моят син навсякъде ни питат...обаче не момче ли е момиче ли е, "Колко е голяма малката?..." и тем подобни.Според мен бебчо си прилича на момченце,въпреки русите къдрици и много се изнервям, когато ме заговарят по този начин...наистина това ли е начинът на запознанство с други майки по градинки и паркове?

Общи условия

Активация на акаунт