Опазвате ли чистотата и реда в къщи за дълго?

  • 5 864
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Опазвате ли чистотата и реда в къщи за дълго?
Интерсно ми е дали другите опазват за дълго дома си чист и подреден,защото аз определено не съумявам да го направя.След като съм облизала буквално под,мебели за прах,след като съм подредила дрехите в гардероба и съм си казала че поне за три дни напред няма да пипна нищо,още на другия ден се е създал такъв безпорядък че е нужно да изчистя и подредя отново,в повечето случаи основно.

# 1
  • Мнения: 686
Ами и аз не успявам
С детето почти ми е невъзможно да чистя,защото то след мен сее хаос
А когато почистя идеално всичко се съсипва за секунди и ми се доплаква като си помисля колко хубаво съм била изчистила
Иначе не съм маниачка на тема чистота

# 2
  • Мнения: 1 120
нямам дете и несъумявам да задържа нещата.представям си ако имах  ooooh!
все чистя,все подреждам и все ми се струва разхвърлено.в хола и кухнята,задържам нещата,но спалнята е невъзможна  Tired ситуацията с дрехите е големият проблем

# 3
  • Мнения: 2 427
Xа-ха,и при мен спалнята ,която е последната точка на жилището и където никой не влиза е най-разхвърляната.Само отварям и хвърлям.Пране и темподобни. Embarassed Embarassed Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 120
а колкото повече свободно време имам,толкова повече ме мързи да подреждам.просто не ми се занимава  Tired

# 5
  • Мнения: 6 992
Ооо, как не. Имам алергия направо към подредени по конец неща Crazy Държа да ми е чисто и чистя, но да подреждам хич ме няма. Колкото е по-разхвърляно - толкова ми е по-добре. Творчески уют. Само дето мъжът ми не одобрява много артистичния ми подход в "подреждането" Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Чистенето е най-противното ми домакинско задължение. Затова не се задълбочавам в чистене и подреждане  newsm28 clean clean
Е това не означава че в къщи е потънало в прах и е бъркотия, но пък не се вманиачавам чак пък толкова.
Виж да готвя ми е удоволствие   chef

# 7
То и при мене е същото, докато аз чистя, дребосъкова след мен маже и полива, троши и къса.Е, че за какъв ред може да става дума?А така обичам да ми е чисто Simple Smile, малко съм луда на темата.Затуй пък с подредбите съм мъничко по-скарана, там мъжа ми е лудия..Но чисто и подредено остава  само ако наще я взематза седмица , пък то се случва 1 път годишно Joy

# 8
  • Мнения: 261
ОООО,аз чистя всеки ден и подреждам постоянно smile3511!Царе сме на разхвърлянето!
Дообре,че не ходя на работа,иначе не знам как бих се справила!Много разхвърлят моите деца ooooh!!И постоянно се опитвам да ги уча на ред,но това много ме изтущава.Повтаряш едно и също,едно и също....до без край.Последно съм измислила,щом има играчки по земята-събирам в един чувал и казвам,че ги подарявам на комшийчетата.Реват ,пищят,ама взеха да посъбират.
Аз пък на свои ред,като готвя незнам как ,но изцапвам всичката посуда Sad
И мия чиний и чистя като лудааааа smile3514

# 9
  • Мнения: 2 427
...проблема е,че ние големите разхвърляме.Непрекъснато става така че като извадя несто не ми остава време да го върна обратно на мястото му и така се затрупваме с най-различни предмети ,които би трябвало да се върнат по местата,а не да създават хаос.Същото е и с прането,непрекъснато натрупвам и натрупвам камари с дрехи за гладене или за сгъване,които все не успявам да разпределя по гардеробите и така ,докато не се събере една огромна камара за гладене ,която в един момент рухва......... #Crazy

# 10
  • Мнения: 261
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532

# 11
  • Мнения: 750
Оооо...у дома е аптека!Гардероба...под конец!Мразя дори ръбовете на хавлиите в банята да се ,,разминават,,(Вси4ко като във хотел)! Mr. Green
Докато си мия зъбите ,лъскам мивката....докато минавам със стирката,оправям леглата...и така все по две неща едновременно върша! Crazy
Всеки ден мия терасите...абе мания Mr. Green!
А имам и домашна помошница която идва всеки ден!Добре 4е е тя да помага в гладенето и покупките,във прибирането на детенце от у4илище,4е с тая бебка на 2 месеца...малко луда ставам! #Crazy
Но никога не е разхвърляно или мръсно...ако има такъв ден то зна4и 4е съм умряла Mr. Green!
Мразя се за тази ми мания за 4истота и подреденост...но newsm78!
Дори дрехите в гардероба са подредени по цветове на зака4алките Joy!
Оби4ам вси4ко да е под конец!

# 12
  • Мнения: 656
Аз като почистя основно два-три дни се задържа,но след това...играчки по земята,книжки и т.н.С малки деца трудно се подържа всичко под конец.Иначе обичам всичко да ми е чистичко и подредено ,но не всеки път се получава.

# 13
  • Мнения: 2 427
Оооо...у дома е аптека!Гардероба...под конец!Мразя дори ръбовете на хавлиите в банята да се ,,разминават,,(Вси4ко като във хотел)! Mr. Green
Докато си мия зъбите ,лъскам мивката....докато минавам със стирката,оправям леглата...и така все по две неща едновременно върша! Crazy
Всеки ден мия терасите...абе мания Mr. Green!
А имам и домашна помошница която идва всеки ден!Добре 4е е тя да помага в гладенето и покупките,във прибирането на детенце от у4илище,4е с тая бебка на 2 месеца...малко луда ставам! #Crazy
Но никога не е разхвърляно или мръсно...ако има такъв ден то зна4и 4е съм умряла Mr. Green!
Мразя се за тази ми мания за 4истота и подреденост...но newsm78!
Дори дрехите в гардероба са подредени по цветове на зака4алките Joy!
Оби4ам вси4ко да е под конец!
И аз бях същата,но от как забременях страшно дръпнах назад и сега направо се тормозя нечовешки от това състояние,но нищо не мога да направя по въпроса.И на мен хавлиите в банята ми бяха сгънати на две по дължина,точно на половината и нямаше ъгъл със собствено мнение,ноооо ела сега да ги видиш.Гардеробите приличаха на закачалки в магазин,сега всичко е абсолютен фраш! newsm77

# 14
  • Мнения: 2 220
Няма такъв филм у нас. Не мога да се оправдавам единствено с  детето, ние също доста развхърляме. На ден поне 2-3 пъти всичко си е по местата, за да бъде пръснато отново малко по-късно. Не знам защо така се получава. За чистенето да не говорим  ooooh! Подхващам от единия край, то в другия вече е спешно да се търка. Но не мога да се отдам на тези занимания, сори.  Peace

# 15
  • Мнения: 2 270
Вкъщи няма дете, но не успявам да въдворя ред за повече от един час след основното чистене и подреждане!

# 16
  • Мнения: 2 407
Аз си падам педант и мога да кажа ДА!Околните около мен се стараят Wink

# 17
  • Мнения: 465
Старая се полагам ежедневно усилия за това  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 364
Току що завърши пролетното почистване у дома!  smile3507
Ще видим този път колко време ще се задържи чисто!
Иначе у дома всеки ден пускам прахосмукачка, бърша прах и подреждам. Един ден да пропусна и резултата е плачевен!
Но....съпругът ми вече свикна да щади труда ми като пази малко повече чисто! Поне за това съм му благодарна! Деца още нямаме, затова не ми е проблем да отделя половин час на ден за гореспоменатите дейности. В събота чистя основно и гладя. В неделя не пипвам нищо - тогава само си почиваме!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532

Тва е само за мъжа ми, лелеее кат` го чуе  Joy hahaha

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ООО ДА успявам и ако някой дръзне да го наруши  bash smile3532
Иначе гардеробите ги пререждам 2 пъти в годината / есен и пролет/ Така съм ги дресирала че нямам проблем  newsm18

# 21
  • Мнения: 13 184
Всеки ден подреждам, че в противен случай няма да остане място в стаята за нас. Когато бяхме в къща беше много по-лесно- винаги имаше чисти стаи за използване. Laughing

# 22
  • Мнения: 836
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532
Това е и моя случай напоследък Grinning Embarassed
В момента, в който вечер се върнем в къщи-край с реда.

# 23
  • Мнения: 261
И за мен важи JoyИ на моя мъж му хареса вица Grinning

# 24
Ама за какво говорите? Аз и 5 мин. не мога да опазя реда! То е ненормално в къщи! Детето ли да гледам да не разхвърля? Мъжът ми като се прибира почва да рови! Кучето ли? Викам, викам ама нищо не става! За гардероби не ми се говори! Ама си подреждам всеки ден иначе... Не ми се мисли!

# 25
  • Мнения: 3 674
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532

 Joy Joy Joy Много яко... bouquet

# 26
  • Мнения: 3 674
Едно време редих,нареждах,4истих...ходих  след моите  и им показавах 4е 4орапите и тениските си имат зака4алки  и 4екмедженца в гардероба...само разхвърляха newsm66
Но разбрах 4е няма смисъл да  тро6а нерви Crossing Arms  Я споко Hug
Сега е пълна свободия...всеки САМ си подрежда 6каф4ето.На някои е много подреденко  bowuu но на други не е  Joy ееее, здраве да е....6том така им харесва... Mr. Green
Ве4е не съм маня4ка.. Blush Ина4е 4истя основно 1 път в седмицата....всяка неделя или събота, при което мъжо много помага. Нямаме малки прохожда6ти  бебета...така 4е не се налага да 4истя  на всеки 4ас... baby_neutral

# 27
  • Мнения: 2 746
Обичам да ми е чисто.Пълен ред не мога да създам, все пак малко дете имам, но що годе успявам да поддържам къщата.Свекърва ми например не е по чистенето и ако ви кажа какво е у тях....направо ме е гнус.

# 28
  • Мнения: 9 902
не е възможно да опазиш чисто повече от един ден заради праха, който влиза отвън.  Или с постоянно сменящия цвят на чешмяната вода/при нас започнаха летните аварии, хаха Simple Smile/. Обичам да ми е чисто и подредено, хич не обичам да ми се валят дреболийки насам-натам, но и не мога да огранича детето. Тъй че не се впрягам засега.

# 29
  • Мнения: 1 403
И при нас е невъзможно да опаза три дни 4исто  Tired За това всеки ден съм с парцалите  clean clean prostor

# 30
  • Мнения: 822
Оф, това ми е болна тема.Много обичам реда и чистотата, но уви!Невъзможен блян.Едно, че времето не стига с двамата малчовци и друго, че когато заспят мама вече е супер изморена и не и се шета много, много.Добре,че нашия тати не се сърди.
И все така се случва, че кога е най, ама най-разхвърляно тогава неочаквано се изтърсват мъжовите роднини уж за малко,без да се обадят и сигурно вече ме мислят за мърлячка!
Но аз си знам,че не съм и предпочитам вече да ми е весело с дечурлигата, отколкото те да ревът, аз да ходя като фурия из къщи и после след половин час пак да е същата оправия  Party !

# 31
  • Мнения: 159
   Два дни е чисто, но на третия пак същото. Зимата всеки ден чистя, защото съм на локално парно и от печката става ужас. А сега ме е налегнала и пролетната умора. Weary

# 32
  • София
  • Мнения: 2 014
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532

Това важи с пълна сила за мен! Mr. Green

Ужас!

# 33
  • Мнения: 226
Обичам да ми е чисто,не държа да ми е подредено. А прахосмукачката не е само моя. За щастие.

# 34
  • Мнения: 2 657
Чистотата я подържам някакси,ама реда ooooh!абсурд Twisted Evil
Тук е като минно поле,та и да оправям пак хвърчат мини Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 613
С две малки деца ред не мога да създам,камо ли пък да го опазя Mr. GreenНо откъм чистота гледам да не занемарявам.

# 36
  • Мнения: 2 197
Aбсолютно непостижимо е да има ред повече от половин час. Венага след като почистя тръгвам да търся примерно нещо за обличане и всичко се събаря на пода. А отскоро и дъщеря ми пълзи навсякъде, което е свързано с хиляни съборени и разкъсани неща. Чистя на 3 дена , но прах се събира буквално след половин час (в центъра сме). Понякога ми е неприятно, но не задълго.

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Разделила съм жилището на територии - всеки си има по една  Mr. Green шкафове и гардероби - също. Пълна персонална отговорност  Mr. Green Който иска да си е прасе - моля, може, ама в неговата си територия, забранено е да се освинва чуждата Mr. Green  Дрехите всеки си ги глади сам, слугиня в къщи няма. Общите части се чистят по график - на кой когато му се падне по ред. Графикът важи и за извеждането и храненето на кучето, както и за изхвърлянето на боклука  Mr. Green Конфликти се разрешават и важни решения се вземат само на общо събрание, нарушителите се санкционират  Mr. Green
Номинирам се за ДОМОУПРАВИТЕЛ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 212
Дълго , дълго.....  newsm78
За чистенето един ден да прескоча ми е най-дългото и ако да , то вече на следващия кълбетата прах са се разхвърчали по ламината.
А реда е променлив - тъкмо оправя и почна пак да разхвърлям  Wink

# 39
  • Мнения: 6 472
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532


 Joy Joy Joy Joy И у нас, като и у вас Mr. Green

Какъв ред, какви 5 лв Tired През седмицата сутрин излизам 7,30 вечер се прибирам в 18,30 и в общи линии ми остава време само да оправя децата, да хапнем нещо и да се натръшкаме по легалата (а аз пред компютъра Mr. Green ). Прах се бърша през ден, за прахосмукачката важи същото, но е само до там. Основно подреждам и нареждам в събота и трае кажи речи до ...... неделя на обяд Shocked Tired Тогава голямата щерка е извадила съдържанието на гаредероба си за да реши какво да облече, малкото е разнесло необлечените дрехи из къщата и е успяло да  набута част от тях в миялната Joy Добре че е мама, да поподреди това онова през деня, до като гледа дребосъчка Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 270
Относно вица- моя мъж, като се оплача, че не съм успяла нищо да свърша ми казва, че ще спре интернета и няма да имам такива проблеми   Wink

В повечето случаи работата, която успявам да свърша ежедневно е от тази, която изобщо не се забелязва. Простиране, гладене, готвене, миене на чинии, оправяне на легла... прахосмукачка... Аз не съм от най-чевръстите и докато свърша само тези неща и деня ми минал  ooooh!  
И аз постоянно страдам от угризения, че не ми е достатъчно подредено и чисто у дома. А когато успея да докарам къщата в безупречен вид ми изглежда неестествено  Rolling Eyes

А в новия апартамент на пода имам бял теракот, върху който си личи всеки косъм и прашинка. Изглежда ми два пъти по-мръсно  Close                        

# 41
# 42
  • Мнения: 2 700
Вече да. Laughing Дъщеря ми не е малка, а аз съм зодия дева Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 3 421
 С тези две деца в къщи - не.
 В събота мъжът ми изчисти и излезе да пазарува, аз работех на компютъра и децата бяха оставени на самотек. като се върна след един час не позна "почистената къща". Не беше мръсно, но толкова бяха разхвърляли, че...
 
 Като порастнат още малко предполагам, че няма да е така.

 Идваха едни приятели на гости и жената се жалва, че у тях е много разхвърляно и няма време да оправи. А мъжът й - какво ни е, всичко си имаме...навсякъде Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 971
Не знам за майките с малки деца, обаче определено тези от вас, които живеят само с половинката и робуват на къщите си са ми много непонятни. Ние с моя приятел живеем в гарсониера, тръгваме на работа към 8 и се прибираме към 9-10 вечерта скапани. През седмицата не пипвам нищо, но когато взема нещо от мястото му го връщам веднага след като си свърша работата с него. Мия чинии веднага след като се нахраним - нямам миялна. Нямам и домашна помощница. В събота ми отнема 2 часа да мина с прахосмукачка, да измия подовете, да изчистя праха, да изтъркам кухнята и банята. Вкъщи винаги е чисто - казват го и приятеля ми и хората, които ни идват на гости. Остава ми време да готвя, да гледам цветя, да излизам и да се забавлявам с приятели. Гардероба си преподреждам 2 пъти годишно за да сменя дрехите за сезона, когато и да го отворя е в изряден ред.

Чистенето не ме натоварва, не слугувам на дома си, полагам необходимите усилия без да се оплаквам. Всичко е въпрос на собствена организация и мотивация.

Моят съвет - положете усилие да поставят в ред нещата навреме, за да не си навличате повече работа после.

# 45
  • София
  • Мнения: 971
И още нещо - изхвърлете ненужните неща, които сте натрупали с идеята, ч(е някога МОЖЕ да потрябват. Това ще ви спести доста време да ги подхвърляте насам-натам когато чистите.

# 46
  • Мнения: 836
Но разбрах 4е няма смисъл да  тро6а нерви Crossing Arms  Я споко Hug
И аз така!

И още нещо - изхвърлете ненужните неща, които сте натрупали с идеята, ч(е някога МОЖЕ да потрябват. Това ще ви спести доста време да ги подхвърляте насам-натам когато чистите.
Абсолютно! Вече имам принцип-ако не се сетя за нещо 1 година, значи е за изхвърляне. Понякога трудно ми се откъсва от сърцето някоя вещ, но и това се тренира.

# 47
  • София
  • Мнения: 971
И аз съм на принципа за едната година! Работи безотказно!

# 48
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Винаги,когато започвам да чистя в къщи,се сещам за едни думи на баба ми:"Една къща,колкото и да я чистиш,като не пазиш,винаги ще е разхвърляно.И права е жената,ама като не можем да пазим кой ни е виновен.Особено мъжът ми е цар на хаоса и разхвърлянето на дрехи.Колкото стола види,всички ги товари с багаж. ooooh!

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532
Това бях аз преди да започна работа. Сега е още по-зле.

# 50
  • Мнения: 1 520
За съжаление, не много успешно.
Играчките са разхвърляни на мига.
Дрехите до няколко дни.
Прах и прахусмукачка - в рамките на нормалното, до два дни личи, че са минали на работа.

# 51
  • Мнения: 409
Опазвам! #Cussing out Чистя всеки ден. Не чистя и не готвя събота и неделя (за да имаме повече време един за друг Heart Eyes) това са свещени дни за семейството, тогава всичко е позволено. Crazy

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Ами не - за съжаление!
На втория ден вече има "пробиви" в създадения ред.

# 53
  • Мнения: 2 427
Бе,Финти,то и аз го мога това ,да изляза в 9-10 вечерта,ми като никой нямам във вас,кой да цапа .....при това положение аз и на две години веднъж ще правя основно.
Две яйца да чукнеш на очи за обяд и вече е мазно навсякъде и има нужда яко от гъба с веро в цялата кухня.Днес съпруга ми се прибра за малко,колкото да се нахрани,след него в кухнята е ад.Бебето се дере от рев,чак кашля от силният плач след като усети че го оставям за малко,така че няма как да чистя,освен ако не съм дебил и не ми пука че се дави от рев и съм с тапи на ушите.
А това за двойките без деца-ми много ясно че те робуват повече на дома си,нали са по-свободни...

# 54
  • София
  • Мнения: 971
Съгласна съм с теб, amymommy. За майките с деца не мога да кажа нищо - само те си знаят колко им е тежко.

Обаче - елементарно възпитание на мъжете би трябвало да е да уважават чуждия труд и да не "освинват" всичко. Знам, че е въпрос на късмет да попаднеш на такъв, но и на превъзпитание. Накарай го веднъж, само веднъж да изчисти всичко като му казваш какво се прави - след няколко чака мъченическа физиономия и недотам добре свършена работа ще има положителен ефект.

И аз готвя, както споменах, поне 3-4 пъти седмично. Докато готвя всичко се мие и забърсва на момента, докато съм в банята или тоалетната набързо чистя каквото мога дакато правя нещо друго и така. Искам да изтъкна, че не е необходимо човек да си намира оправдания, а да си наложи малки усилия които след време дори не забелязва че прави. Това спестява часове търкане и по-неприятното - усещането преди да започнеш че "цялата къща теб чака".

# 55
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ааа, за ред вкъщи не може да се говори.
Основно чистя веднъж седмично, а през седмицата позабърсвам оттук-оттам след работа. За чисто - да, позадържа се малко, но редът е около половин час - после всичко пак е в дрехи, играчки, чинии. Ужас направо, но и не се впрягам толкова - и детето иска да му обърна внимание, да си поиграем. Не може само да се чисти и подрежда!

# 56
  • Мнения: 22 786
Максимум 2 дни ... ooooh!

# 57
  • Мнения: 720
и аз така си мисля след всяко яко 4истене...4е 6те държи 2-3 дни но не....с  3 деца как да стане от които най малкото на годинка.но аз не мога да търпя леко замръсено камо ли мръсно....всеки ден 4истя ,най ве4е когато големите са на у-6те...и тогава имам няколко 4аса 4иста и прибрана къ6та ....но като се приберат-ядене,4инии,тетрадки ,игра4ки,дрехи,вси4ко отива на кино.нооооо......аз не се отказвам на другата сутрин с нови сили аз пак съм на линия и съм направо със скоростни движения и умения -за да ми остане свободно време и за не6то друго ...все пак имам и други умения и интереси Wink

сега последния път като раждах-сутринта родих ,ве4ерта си бяхме в къ6ти с бебето Shocked...да ,тука така правят 6том не ти е първо и вси4ко е ок....та прибирам се и влизам до тоалетната и  вместо да си изляза аз по4вам да бър6а пода....

# 58
  • Мнения: 1 426
Докато подреждам едно, друго се разбърква...

# 59
  • Мнения: 2 427
Финти,така е,има мъже които се справят сами в къщи и на които се възхищавам,само че моят съпруг рядко помага,а като го прави не прави нещата докрай или добре и пак трябва да се минава след него.Моят мъж с прахосмукачка чисти само около стола,под стола не му хрумва да мине и разни такива от които ми иде да го удушаааааа... Twisted Evil
Добре че имам син,смятам да го възпитам така,че един ден да е полезен на жена си в домашните задължения.Дано се справя с тази непосилна задача Peace Laughing

# 60
  • София
  • Мнения: 971
Вдигам две ръце в подкрепа. Някой ден една жена ще ти бъде мноого благодарна!

# 61
  • Мнения: 5
Добре, че щерката е подредена  Laughing, та поне след нея не чистя. Иначе е трудно да се справя и с домакинството и с работата  Grinning

# 62
  • Мнения: 2 292
привет  Wink
ако иzобщо успея да въдворя някога чистота и ред ще е цяло чудо и ще почерпя  Wink малкият е такава фурия ... Wink

# 63
  • Мнения: 2 722
Ако само аз трябва да се боря за чистотата у дома - обречена история. Обаче двамата ми мъже помагат /блазя й на бъдещата ми снаха/ та горе долу положението е овладяно - докато аз подредя те бършат прах и прахосмукират, след това минаваме на другите задачи. Така е по-интересно, занимаваме се всички с почистването и си прекарваме весело.
Колкото до реда - просто престанах да се вманячавам и се научих да прескачам играчките /финансово по-рентабилно, отколкото да ги настъпвам/  Laughing
Е, остана ми една задача - да науча кучето да си бърше само лапите след разходка, но пък тогава съвсем ще се омързеля  Wink

# 64
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Когато мъжа ми си е в къщи - чистя и подреждам всеки ден и пак е разхвърляно. Обичам той да готви, но след него трябва да правя основно почистване на готварската печка и да прибирам всичко по шкафовете  Whistling . Но пък как хубаво готви  Heart Eyes
Когато е на работа в чужбина и сме сами с бебо, чистя през ден. Подредено да е винаги се старая, но живеем на булевард и прах се трупа за отрицателно време, а хола ми е с черни мебели и много ме дразни. Допълнително бебо лази по пода и се чудя, как 5мин. след прахосмукачката и стирката, пак забърсва някой мой косъм  Crazy

# 65
  • Мнения: 2 255
абсолютно не  Joy

# 66
  • София
  • Мнения: 4 588
Не, определено не съумявам. Whistling

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Xа-ха,и при мен спалнята ,която е последната точка на жилището и където никой не влиза е най-разхвърляната.Само отварям и хвърлям.Пране и темподобни. Embarassed Embarassed Embarassed
Същото положение е и при нас .... голяма разхвърльотеница...всеки ден чистя, но това не личи ...когато ще идват гости изривам половината къща в спалнята  Mr. Green

# 68
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
то ва е доста трудна откакто малчо взе да ходи отваря всички шкафове наред и изважда всичко от тях, вече съм безсилна.

# 69
  • Мнения: 24 467
 newsm78
Е, който го може си го може!
 Изпращам му поздрави   bouquet пък аз ще се скатая да не се обаждам от срам  Embarassed и да не казвам как е у нас, най- вече с подредбата.

# 70
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Физически невъзможно ми е да чистя всеки ден, но подреждането е абсолютно задължително. Мразя бъркотията,хаоса, разхвърляни и извадени от шкафовете неща- това ме депресира и ме прави ужасно нервна. Затова е подредено, освен ако ме е нямало дълго време у дома. Тогава настъпва истински рай за 3-ата мъже у дома- хвърлят си на воля по пода чорапи, вадят целия инструментариум в кухнята- за да им бил под ръка, да не губат време да търсят. Че като се върна и започвам да си скубя косите, не зная от къде да я захвящям. #2gunfire

# 71
  • Мнения: 14 133
Не, определено не съумявам. Whistling
С малко дете- е мисията невъзможна!!!

# 72
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
ТЦ, с две талибанчета ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 524
Когато съм сама е лесно, всичко си е подредено, чистенето е само в събота или неделя, е прах се бърше по-често, нооооооо прибире ли се половинката елате да видите какво става - Ужас - за един ден къщата е нагоре с главата и заслугата не е само негова, как става така не знам  newsm78  newsm78

# 74
  • Мнения: 845
всеки божи ден чистя като луда #Cussing out

# 75
  • Мнения: 6 167
Опазвате ли чистотата и реда в къщи за дълго?
Интерсно ми е дали другите опазват за дълго дома си чист и подреден,защото аз определено не съумявам да го направя.След като съм облизала буквално под,мебели за прах,след като съм подредила дрехите в гардероба и съм си казала че поне за три дни напред няма да пипна нищо,още на другия ден се е създал такъв безпорядък че е нужно да изчистя и подредя отново,в повечето случаи основно.

не, не го опазвам Confused
ние сме разхвърляни хора и наистина ми коства много усилия да поддържам къщата в ред.
има и друг момент - че потребителите на моя труд май не си дават сметка какво ми коства аз да подредя, изчистя и измия и 20 мин, след перфектната ми картинка отново започват да разхвърлят, хартиите им са навсякъде и тн.....

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 11:32 от Lennie

# 76
  • Мнения: 4 451
И аз не успявам Thinking. Моята 5-годишна сладурка е такава дивотия, че играчките са и вечно разхвърляни къде ли не ooooh!. А като порастне и бебката, не ми се мисли, но здраве да е Whistling

# 77
  • Popovo
  • Мнения: 571
Не, най-много половин ден е чисто. След това по трохите на пода мога да позная какво са си хапвали децата и мъжа ми.

# 78
# 79
  • София
  • Мнения: 1 951
Не,не мога!

# 80
  • Мнения: 505
Мъча се всячески, но не ми се отдава  Tired

# 81
  • Мнения: 3 423
не,не се и опитвам

# 82
  • Мнения: 576
Да, когато не идват много гости е чистичко, иначе newsm79

# 83
  • Мнения: 678
Чистотата трае докато се прибере мъж ми и дотам - то са дрехи, чорапи, дискове и т.н. глупости, оставени където е решил, че ще са му еобходими. Но сега прилагам друга тактика - подреждам и кат опита къде е това или онова аз незнам, където го е оставил. Като каже, че е оставено еди къде си, аз - Там ли му е мястото?, и май почва да свиква, че нещата се прибират.

# 84
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
НЕ!~
 Чисто е само в деня в който чистя, а на следващият........

# 85
  • Мнения: 77
Мали едва се  справям,толкова сме разхвърляни че не мога да ви опиша.Детската стая я подреждах сутринта,а сега  след детска градина се чудиш къде да стъпиш на пода.Не мога да опазя подредено почти никога :: ::

# 86
  • Мнения: 4 380
За подредено...горе-долу ми се отдава (до голяма степен е въпрос на добро обзавеждане на дома), но за чистота... newsm78 Има разни отдалечени ъгълчета, които не се набиват на очи и са вечно пренебрегвани. Проблемни са ми и ваната, тоалетната чиния и въобще стените в банята, а също около печката. Трябва вечно да е с парцала човек. Sad

# 87
  • Мнения: 1 533
Eй тази тема ми дойде намясто, защото напоследък често си мисля,че ние вкъщи  сме най-големите мундари:2tooth:

# 88
  • Мнения: 451
За чисто- чисто е, но подредена къщата успявам да видя твърде рядко и за малко.

# 89
  • Мнения: 4 380
Като става на въпрос...мога ли да попитам как се справяте с почистването на проблемните зони около мивки и печки най-вече? newsm78 Там се получават едни жълти пръски по стените...как ли не търкам. То с белина ли не е, с какви ли не препарати...Яко търкане и мускулна треска. Cry Направо ме изнервят тези зони. Все позабърсвам след готвене, но това не спасява. Периодически яко търкане пада. Confused
Някой може да е изнамерил ефикасен начин на спасение?

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз не знам метод без търкане,но като че ли от всичко пробвано с Циф ми е най-лесно.
А иначе в къщи е долу-горе чисто,но е подредено докато детето спи.

# 91
  • Мнения: 219
Налага се чистене абсолютно всеки ден и допълнително при нужда-с 2 кучета,котка и дете пък и ние двамата си разхвърляме си е лудница.Но виж да се опази подредено е невъзможно...

# 92
  • Мнения: 668
С две малки деца ми е доста трудно, но се старая, ако не винаги да е подредено, то поне винаги да е чисто.

# 93
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Аз през ден чистя,а всеки ден подреждам. Така че правете си изводи сами- НЕ.

# 94
  • Мнения: 1 817
Все едно аз съм я пуснала тая тема. Точно един ден след като се излиже цялото жилище, започва свинщина и разхвърляне. Не искам да знам как ще е като имаме дете.
Аз в момента следвам и работя. За това не мога да чистя всеки ден. Обаче чистя и подреждам 2 пъти в седмицата и май ефект няма  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 5 178
Не, каква чистота като гледам бебе и работя дистанционно .. Едва смогвам да просна пералнята, изгладя най-необходимото, да сготвя и тн. Едва успявам да пусна 2-3 пъти в седмицата прахосмукачката и да забърша праха..Все се надявам, че с ПВЦ дограмата няма да е такъв прахоляк newsm78

# 96
  • Мнения: 1 172
Когато съм сама, е чисто и подредено с дни/седмици. Но появят ли се синчето и баща му, няма и следа от реда в нас. Всичко се разпилява по пода, почва велико пренасяне на техника, играчки и дрехи от една стая в друга и така...

И аз се чудя на хората с малки деца как успяват да държат домовете си подредени. Само да уточня, че  апартамента ни е много лесен за почистване, откъм чистота не е трудно да се поддържа, но откъм подредба - абсурд.

# 97
  • Мнения: 4 380
 ShockedВие ме убивате бе хора! Никой не се оплаква на чистота. Само аз ли не смогвам да чистя? #Crazy Какво значи "лесен за почистване"? Като ти е лесен, дай и на мен съвет как да чистя гадните петна! Всеки ден да търкам като луда, пак има какво да се търка. Sick
Да се подреди едно жилище е милион пъти по-лесно отколкото да се изчисти. Блестят ви прозорците и всяко забутано ъгълче от чистота? Е 5 къщи ще подредя по-скоро вместо да лъскам. Sick

# 98
  • Мнения: 24 467
Причината, че не се оплакваме е, че просто недостигът на чистота и ред явно не ни създава големи душевни терзания...

# 99
  • Мнения: 1 733
Вчера почистих с прахосмукачката. Всичко беше идеално чисто, но 5 минути по-късно Калоян реши, че най-забавното нещо на света е да троши солетите на малки парченца и да ги хвърля навсякъде по пода...

# 100
  • Мнения: 1 172
ShockedВие ме убивате бе хора! Никой не се оплаква на чистота. Само аз ли не смогвам да чистя? #Crazy Какво значи "лесен за почистване"?
Ето какво влагам аз в "лесен за почистване" - у нас нямаме високи секции до тавана, полирането на мебели го правя 1 път месечно и доста помага за това да не се прашят бързо. Няма толкова витрини, които непрекъснато да се нуждаят от чистене. Всичко е с паркет и теракот(гранитогрес). Дограмата ни е PVC и не мия като старите дограми по 2-3 крила прозорци (даже не знам дали така се казват, но се сещате за какво става въпрос - онези дето ги отваряш с отверка и има по 2-3 стъкла за всеки прозорец). Кухнята ни е вградена, плотовете й се почистват много бързо, не съм търкала лекета досега - всичко пада с обикновена гъбичка. Имаме машинка за отпадъци, тъй че изостанали храни заминават директно с мивката с машинка, а после чиниите в съдомиялната.  Съдомиялната върви на максимум, не мия съдове на ръка. А заради това, че кухнята е вградена, не се налага да местя половината уреди и шкафове , за да разчиствам покрай тях. (Предишната ми кухня не беше такава, отнемаше ми цял ден да изчистя всичко там, сега същото количество подправки, съдове, уреди, е във вградената и се почиства за 1/2 - 1 час). Котлоните са керамични и ги почиствам с някакъв препарат, който "отлежава" в/у тях 10-20 минути и после само се забърсва. Хладилникът се саморазмразява. Бани и тоалетни - с парочистачката. Прането заминава в пералня, после в сушилня и до края на деня си е обратно по шкафовете (голяма част от прането не се нуждае от гладене след сушилнята).  Терасите ги измивам с маркуч. В стария апартамент нямах такава опция и изчистването на 3 пъти по-малка тераса ми отнемаше поне 2 пъти повече време и усилия.
За мен лесен за почистване означава това - за максимум час на ден да можеш да пуснеш прахосмукачка насвякъде, да измиеш подовете на целия апартамент, да забършеш праха от мебелите навсякъде и да разтребиш кухнята. Тъй като отделяме не повече от 15-20 минути на ден общо за чистене и подреждане, средно всяко помещение у нас се чисти 1-2 пъти седмично.

# 101
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
*SV* наистина си права за всичко това ,но като имаш един малък разрушител в къщи ,който се чуди какво да надраска ,как да извади всичко от шкафовете и обикновено пъха всичко в пералнята или в тоалетната ,чуди се какво да прибере от двора в къщи и какво ли още не едвали почистването ще трае 1 час по скоро цял ден трябва да ходиш след него smile3521

# 102
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
*SV* наистина си права за всичко това ,но като имаш един малък разрушител в къщи ,който се чуди какво да надраска ,как да извади всичко от шкафовете и обикновено пъха всичко в пералнята или в тоалетната ,чуди се какво да прибере от двора в къщи и какво ли още не едвали почистването ще трае 1 час по скоро цял ден трябва да ходиш след него smile3521


Олее леее незнам какво бих направила  Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 9 902
затова всички шкафове вкъщи са залепени с тиксо, а в пералнята не ме притеснява да хвърля. Поне с тоалетната засега няма проблеми. За надраскването - прибрах всичко, което пише/оставя следи, драска се само под строгия ми контрол.

# 104
  • Мнения: 1 172
*SV* наистина си права за всичко това ,но като имаш един малък разрушител в къщи ,който се чуди какво да надраска ,как да извади всичко от шкафовете и обикновено пъха всичко в пералнята или в тоалетната ,чуди се какво да прибере от двора в къщи и какво ли още не едвали почистването ще трае 1 час по скоро цял ден трябва да ходиш след него smile3521
А, мацки, писала съм, че чистота и особено ред има само когато съм сама. Имам си го малкия 2,6 годишен разбойник. И точно заради него е разхвърлено (което не е същото като мръсно) нон-стоп из нас. Горното беше в отговор на какво значи "лесен за почистване" апартамент. Тъй като мога да сравня стария и новия апартамент, най-отговорно заявявам, че дали ще се справиш с подредба и чистене зависи много от самия апартамент, и от личната представа за чистота и ред, де Simple Smile

# 105
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не виждам авторката има ли дете, но или няма или ако има е голямо. Щом като чак до другия ден й е чист дома:)  В къщи аз чистя в едниия край на стаята а малкия разхвърля в другия. Освен това се учи да яде сам и по цялден вървя по него с парцалите. Големия ми е забранил да чистя в неговата стая и слава богу защото се случва да си събира под леглото чорапите няколко дни и тогава да ги слага в шкафа за пране. Освен това имам и две котки които или спят и пускат косми по дивана или се гонят и бутат всичко по пътя си.

# 106
  • Мнения: 1 233
Ужас е с това чистене вкъщи. Както са написали по-горе - аз чистя, дъщеря ми и мъжа ми след мен разхвърлят... ooooh!Не мога да си видя къщата в ред напоследък.

# 107
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
затова всички шкафове вкъщи са залепени с тиксо, а в пералнята не ме притеснява да хвърля. Поне с тоалетната засега няма проблеми. За надраскването - прибрах всичко, което пише/оставя следи, драска се само под строгия ми контрол.
ами и аз лепих шкафовете но малкия е упорит ,дори на компютъра всички копчета са залепени с тиксо защото беше напълнил сидито с ластиците за коса на кака му, колкото до фулмастерите бърка в нещата на каката и си взима това което му е нужно , не се разбира от дума и това е,последното му престъпление е с водните боички по шкафовете незнам докога ще издържа а да не говориме щом седне да яде и той и всичко около него е ужас  newsm61

# 108
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ами за чисто, чисто е - прахосмукачката е пусната, праха е избърсан, чиниите са измити и дрехите - изпрани.

Обаче за подредено - ще кажа само олеле. За възрастните има строг ред - да си прибират нещата. Обаче имам едно мъниче, дето всичко, което докопа след кратък размисъл го захвърля на земята. И даже започнах да се дразня от това. Навсякъде стъпвам по играчки, предмети разни, шишенца. Направо без кръст останах непрекъснато да се навеждам и да прибирам.   

В резултат изнесох 2/3 от играчките /и без това бяха твърде много/ и строих каката да вдига всичко паднало по земята и да го слага на някое ниско рафтче, тя не че се престарава де, ама все ми е от полза. Вече е по-добре, вечер преди да си легна събирам всичко в един кош и после го разпределям по местата. Ако ми се спи пък, оставям играчките по земята, та сутринта като станат децата да се заиграят, докато аз си доспивам.  Joy

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 13:05 от luda

# 109
  • Мнения: 256
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532
hahaha hahaha hahahaАпсолютно точно Peace

# 110
  • Мнения: 1 533
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532
hahaha hahaha hahahaАпсолютно точно Peace

май е така newsm62

# 111
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532
hahaha hahaha hahahaАпсолютно точно Peace

май е така newsm62


И на мен в последно време това ми се спряга  smile3521

# 112
  • Свиленград
  • Мнения: 269
За чисто- чисто е, но подредена къщата успявам да видя твърде рядко и за малко.
Абсолютно !!!! Чистя абсолютно всеки ден. Готвя по 2 пъти на ден, хранене по 3-4 пъти и непрекъснато чинии,тенджери, трохи, играчки.  ooooh! ooooh! ooooh! Олееееееееее само като се сетя,но аз не се предавам. Naughty !
Чистя,защото и двамата с мъжа ми сме чистофайници. Само Ники все още ходи и ръси разни неща! 
Дано като порастне да се задържа чисто по-дълго време. Peace

Общи условия

Активация на акаунт