За гъбите

  • 6 071
  • 23
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 25 395
Въпросвам нещо за гъбите - преди да ги приготвите белите ли люспата на шапката или само ги измивате. Питам, защото имам някакъв спомен, че било по-добре да се избелва, но не помня защо  newsm78 newsm78 Струва ли си труда?

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 08:04 от zvanche

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Предполагам, че питаш за култивираните печурки. Аз ги беля и измивам, с цел по-добро почистване.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 912
Само ги измивам
Белят се,защото не е добре  да се мокрят/стават безвкусни/ много и така по-бързо и лесно се почистват.

Ако са много мръсни ги беля понякога

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не, не ги беля, само ги измивам.

# 4
  • Мнения: 505
Само ги мия. А за да падне по- бързо мръсотията, ги слагам в една купа със студена вода и 2-3 лъжици брашно, само разбърквам и светват  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Само ги мия. А за да падне по- бързо мръсотията, ги слагам в една купа със студена вода и 2-3 лъжици брашно, само разбърквам и светват  Peace
И аз така - с брашно.

# 6
  • Мнения: 3 478

Белят се,защото не е добре  да се мокрят/стават безвкусни/


и по жилави. Въпреки това аз си ги мия. Единствено беля големите гъби ( тук са Портабела в БГ незнам как), забелязала съм че те наистина ми стават по-жилави ако ги намокря.

# 7
  • Мнения: 983
Не ги беля, само ги мия

# 8
  • Мнения: 6 461
Слагам ги в найлонова торбичка пълня вода и няколко супени лъжици брашно.
Разклащам торбичката няколко пъти ,след това ги вадя и изплаквам.Ако има все пак места които не са изчистени -беля

# 9
  • Мнения: 2 495
Слагам ги в найлонова торбичка пълня вода и няколко супени лъжици брашно.
Разклащам торбичката няколко пъти ,след това ги вадя и изплаквам.Ако има все пак места които не са изчистени -беля

Това е и моят отговор Peace

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 395
Тенкю ю, мами. Ще я карям по стария начин с водата (не съм с толкова изострени хранителни рецептори, та да ги усещам жилави  Crazy) Аз имах някакви съмнения да не би да е нещо свързано с вредност на кожата на шапките.
Хубав ден!  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 537
Само ги измивам хубаво, нищо не беля....а и за пръв път чувам ,че е по -добре да се белят

# 12
  • Мнения: 1 446
В първия момент реших, че съм в здравния справочник!!!

С брашно и ги мия.

# 13
  • Мнения: 6 461
...а и за пръв път чувам ,че е по -добре да се белят
Моят татко ,може цял ден да се занимава като купят гъби у тях....гледа ги ..оглежда ги ...бели ги Mr. Green

# 14
  • Мнения: 431
И аз не беля  Naughty С брашно ги мия и  после няма нужда да се белят Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт