Стачка на гърдите???

  • 555
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
даже и гърдите ми започнаха да стачкуват.И тук е моя нов проблем-вече трета вечер като ставам да се цедя от гърдите ми едвам тече,а те са пълни и корави.Колкото и да изпомпвам имам чувството,че гърдите ми са жилави.Ако преди цедях между 150-200 мл. от двете гърди,сега едва 70-100 мл. и то за 1 час,сега ме е страх да не направя някоя беля.На някой случвало ли се е и какво да направя,дайте съвет моля?

# 1
  • Мнения: 1 216
Ако искаш да продължиш да кърмиш - увеличи течностите!!!
Опитай се да се доизцездаш на ръка, не е приятно, но най-добре можеш да усетиш кога си изкарала всичко. Дано бързо се оправиш!

# 2
  • Мнения: 1 371
Освен с течности, пробвай и с горещ душ. Той отпушва каналите и кърмата тръгва (това в случай, че не можеш да я изцедиш докрай).
 Peace

# 3
  • Мнения: 365
Освен с течности, пробвай и с горещ душ. Той отпушва каналите и кърмата тръгва (това в случай, че не можеш да я изцедиш докрай).
 Peace

Пробвай и лек масаж.

# 4
  • Мнения: 676
Може да имаш запушени канали аз бях така и ходих на физиотерапия.Отиди на лекар да те види и педиатъра на детето може да го прецени.Също се изцеждай докато се къпеш - топлата вода добре действа.

# 5
  • Мнения: 1 771
Майката пише, че гърдите са твърди и корави, . . . значи мляко има  Naughty.
Пише, че тече бавно . . .

Кажи ми каква е причината за да се цедиш.

# 6
  • Мнения: 541

A каква е причината за да се цедиш?

# 7
  • Мнения: 361
Защото малката спи и не се буди да суче,а те ме болят и се втвърдяват.Не е нормално да се цедя? newsm78

# 8
  • Мнения: 4 242
Не мила, не би трябвало да се цедиш, освен ако не се препълваш и изпитваш дискомфорт, тогава се цеди но малко, колкото да ти олекне. Ако цедиш често и докрай, подаваш сигнал на гърдите, че има нужда от още мляко и те произвеждат, защото колкото по- често изпразваш гърдата, толкова по-бързо тя се пълни отново! Явно си си докарала хиперлактация,но скоро нещата ще се урегулират ако спреш цеденето. Освен това, когато усетиш гърдите си пренапрегнати, защо просто не подадеш гърда на бебето докато спи, разтъркай зърното леко, изцеди капчица, и то ще усети и засуче, тъкмо ще те облекчи а маминото мляко няма да отиде зян. Wink

# 9
  • Мнения: 361
незнам какво да правя,ето пример днес не пожела да засуче и сега се цедя и ме боли гърдата.минаха 8 часа дотогава се напълни,и ако не се цедя през нощта няма ли да си докарам някой мастит??? newsm78

# 10
  • Мнения: 4 242
Преди да подадеш да засуче изцеди малко, за да омекне ареолата (тъмния кръг около зърното), защото ако гърдата е препълнена е неудобна за мъниците да я "захванат". А щом сега си усещаш гърдите напрегнати изцеди малко колкото да ти олекне,не се оставяй така. Вземи топъл душ за да улесниш потичането и масажирай гърдата от основата към зърното, но без силен натиск за да не нараниш жлезите, и го прави с длан не с пръсти.

Общи условия

Активация на акаунт