С детски смях и весели игри, неусетно в ДОБРИЧ времето лети (26)

  • 13 922
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
Здравейте, мами. Искам да ви попитам, някоя от Вас успяла ли е да запише децата си без наставките -ОВА/-ОВ, защото разбрах, че в други градове правят подобни компромиси, но за Добрич не съм сигурна.

# 271
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
pavlik извинявай за невежеството ми,но какво е -ОВА/-ОВ?

# 272
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Боже чак сега разбрах за какво питаш.Аз прочетах надбавки  Crazy
Утре ще питам в яслата и ще кажа.  Peace

# 273
  • Мнения: 11 607
pavlik извинявай за невежеството ми,но какво е -ОВА/-ОВ?

Това е ИванОВ, МартинОВ и пр. Защото детето може да се казва напр. Ана МартинОВА Ангелова или Ана Мартин Ангелова (давам произволно име).....

# 274
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз схванах вече

# 275
  • Мнения: 2 821
Племенника ми искаха да запишат без наставка на презимето. В последствие се направили на разсеяни в ЕСГРАОН - София и го записали стандартно. Мисля, че е законово положение.Но май важи само за фамилното име, т.е. фамилното име трябва да е с такава наставка като национална принадлежност...без да съм сигурна newsm78

Mиме все още не съм пристрастна, просто попаднах на някои мнения в клюкарника, които ме жегнаха и затова пуснах въпроса тук. А дали нашите момичета са добри за сега аз няма да дам мнение ще изчакм.
Ми аз подхождам чисто аматьорски. От жените ми харесва Преслава, а от мъжете - Стефан. Все пак професионалното ухо слуша по друг начин тоновете. Добре, че избора на идол не зависи от Клюкарника Joy...

# 276
  • Мнения: 94
Здравейте, мами. Искам да ви попитам........
Моята дъщеря е записана без окончание "ова" на бащино име /каквото всъщност въобще нямаше в акта и за раждане/,  а на фамилията и прибавихме "ова" Всичко това с една нотариално заверена декларация и то само от мое име, защото баща и беше в чужбина. Служителките в ЕСГРАОН поне по мои впечатления са много любезни.

# 277
  • Мнения: 643
Оф това за имената е гадно, да се чудиш все какво да правиш, но лично според мен, не биха могли да направят проблем в яслата или детската градина, като името на детето е такова в акта за раждане, какво ще водиш дело да го сменяш заради една приставка ли! Абсолютни глупости са това, и сигурно само в БГ ги има, дай направо да направят един каталог на имената които са позволени. Много се ядосвам аз за подобни глупости, честно!
  Сори за спама!

# 278
Мами, аз все още съм бременна, но имаме желание да запишем детето, живот и здраве, без наставка на бащиното име. В закона пише, че името се образува с наставките - ОВ/-ЕВ, с изключение на случаите, когато не може да се образува или образуваното звучи излагащо/цитирам по памет/. Само, че много познати в други градове, споделиха , че зависи от настроението на служителката в ЕСГРАОН.По принцип в болницата не правят проблем, но при издаването на акта за раждане в общината не се съгласяват. Та затова питах, дали някой се е опитвал да го направи в Добрич и с какви впечатления е за настроението на служителките. А иначе след това за ясли и градини не мисля, че ще има проблем като си има акт за раждане.

# 279
  • Мнения: 167
Не би трябвало да е проблем,след като в София,а и в други по-големи градове позволяват.Но било голямо мотане по служби...Павлик,ще споделиш ли защо сте решили така,ако не те притеснявам?

# 280
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Добро утро!
Скоро ще приключим и тази темичка. Чакам с нетърпение новото заглавие.
Някой видял ли е заглавието на Бургаската тема. Wink

pavlik, няма проблем с имената, но по- добре разучи по- рано в служба ГРАО какво точно ще се иска от вас. Аз също нямам лоши впечатления от служителките тук. Peace

kremio, много за дълго се загуби наистина. За Айдъла, аз си и пиша там, харесват ми всички, хубави дечица са. Само че съм без музикално образУвание, та може и да греша, че харесвам и Кременчето например. Wink. Искам днес да изгонят Илияна (или Пламен), но няма да стане, че да остане Кременчето по- дълго. И тя е пътник според мен, трябва да понатрупа малко опит. А Преслава е достойна да се бори за титлата и ще я поддържам, нали си е нашО гарджето.  Peace

dorela, и теб не съм срещала отдавна тук. То май настана време да идваш пак насам, нали?

Лек ден на всички!!!

# 281
  • Мнения: 377
Добро утро!Браво на тези които са се завърнали!За айдъла-не мога да определя веднъж ми харесват едни друг път други.Всички пеят хубаво.За имената нямам информация дали става без представки, но ако намериш нещо ще се радвам да споделиш.Лек ден на всички!

# 282
  • Мнения: 643
Оф аз айдъла си го следя, а и музикалното обазование в крайна сметка, не е толкова важно, защото хората без музикално образование вземат решение, кой остава, и кой си заминава. На мен всички ми харесват честно. Направо си ми е много трудно да си избера фаворит. Аз нали немога да пея, и тази дарба, много я ценя!

# 283
Добро утро и отмен .Черпя ви  с Coffee и да се включа в темата .Моето момче е записано Димитър Юриев Кручиненко и без проблем го записа бащамо но той се роди в Шумен и там нямаше никакви прички.Добре как записват нашите не искам да обида на нация примерно турците мисля и ромите при тях смятам че няма проблеми.Искаме да си записваме децата по европейски стандарт.Другите деца са записани Александър Юриевич Кручиненко Надежда Юриевна Кручиненко и след като са добили бъл.гражданство нямат никакви проблеми с документацията и с изваждането на паспортите

# 284
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Добро утро на всички. Взимам си от кафенцето на Велиа и я поздравявам за присъединяването и към нас.  bouquet
Ако си има закон за имената, не виждам защо всичко трябва да зависи от решението на една служителка - или може или не.

Мюзик айдъла го гледам от време на време. Последния път не можах много да го следя. А в Клюкарника пишат все едни и същи хора и то по-скоро по навик и за спорта. На мен лично ми харесват Невена, Теодор и Симона. Кремена освен на кастинга досега никакъв глас, не е показала и дори се учудвам докога ще я бутат? Валентина пееше по-добре според мен. Така или иначе ако разчитат на мен за глас, ще има да чакат.

Общи условия

Активация на акаунт