Пробито тъпанче

  • 9 891
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте мили майки.
Имам следния проблем, малкия на почти 2 годинки му поставиха диагноза след преглед от УНГ специалист ,спукано тъпанче следствие гноен отит.Симтоми почни не е имал т.е не е плакал не се е хващал за ушенцето а и аз като  пипам ушенцето не е реагира остро.

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 00:43 от Влайко

# 1
  • Мнения: 1 632
Спукано тъпанче не боли!Казвам го от опит.Но ако е имал отит,няма начин да не разберете,вярвай ми боли ужасно.Тъпанчето може да се вазстанови от само себе си,без хирургическа намеса,в зависимост от големината на дупката.

# 2
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Икая, перфектно казано  Peace. Нямам какво да добавя.

# 3
  • Мнения: 62
Трябва изключително много да пазите детето от възможни следващи отити защото проблема може да се задълбочи - и аз го казвам от горчив собствен опит  Cry

# 4
  • Мнения: 804
Малкия ми син има проблеми с ушите,но най-острия беше преди две години и половина. В един момент каза,че го боли ушето и докато го погледна цялата му буза беше в секрет.Тъпанчето се перфорирало спонтанно и всичкия секрет,събран зад него, се изля на бузата му.

Тръгнахме по доктори,но всички отвсякъде ми казваха,че трябвало да го заведем на лекар, той да перфорира тъпанчето,защото можело да се затвори спонтанно,но сега бил с много неправилни краища и трябвало да се прави пластика. Като питах каква е тази пластика,боли ли изобщо какво представлява ми отговориха,че на толкова малко дете (4,5г.) никой няма да се наеме да направи. Попитах "Тогава кога може да стане?", отвърнаха ми "Като навърши 18г."  ooooh! #Crazy

Тогава отидохме при д-р Бегов в V-та градска болница. Прегледа го той,изписа му антибиотик за лечение и някакви капки за уши,каза ни кога да отидем на контролен преглед. След като се излекувахме (беше октомври 2005), каза че може да помислим след някой месец,да речем пролетта, да направим пластика. Питах го прави ли той пластика на толкова малко дете, а доктора се засмя и каза,че Дани не е бебе и той прави и на по-малки деца пластики.  newsm78

Та значи, отидохме март следващата година при него да го прегледа и да каже зараства ли тъпанчето, ще се прави ли пластика и прочие уточнения. Каква беше изненадата му,като видя на микроскопа,че тъпанчето СЕ Е ЗАТВОРИЛО СПОНТАННО. И това при положение,че като тръгна всичко на мястото на тъпанчето имаше ОГРОМНА дупка и повече може да се каже,че нямаше тъпанче,отколкото че имаше.

Оттогава нямаме проблеми,но много се пазим да не му влезе вода в ушите...

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз моето тъпанче си го спуках сама и 1 седмица умрях от болки.... ама адски болки. Изпих 10-15 течни аналгина.
Пък вие какво ми говорите, че не боляло, се чудя  Thinking

# 6
  • Мнения: 62
Едното ми тъпанче се е спукало на около 2г - от възпаление предизвикано от трета сливица. Месеци наред съм лежала в болница заради това без да разберат от какво е. Както и да е - разбрали накрая и махнали сливицата и нещата се поуспокоили малко. Но години наред при най-малката настинка, хрема или вода в ушите минавах през "ада" от болки, ухото постоянно течеше и пиех антибиотици. С времето започнах да чувам все по-слабо и родителите ми ме заведоха на лекар, който ме ужаси като каза че:
 1. и другото тъпанче е спукано (въобще не съм разбрала кога е станало)
 2. заради честите инфекции  и "течове" от ушите ми тъпанчетата буквално са се "отмили" т.е. почти ги няма и много трудно може да се направи пластика
 3.тези дупчици, които съм имала на тъпанчетата са били "отворена врата" на инфекциите към вътрешността на ухото, които са повредили безвъзвратно част от слуховия апарат (чукче-наковалня), поради което не може да се възстанови слуха напълно - ако има специалист да обясни по-добре
 4. ако не се оперирам (пластики на тъпанчетата) до няколко години просто ще оглушея.
Тогава бях 15-16 годишна т.е. 14 години  след спукването на първото тъпанче. Искам да кажа, че не съм боледувала повече от другите деца (просто при всяка настинка ме боляха и ушите) и целият процес на постепенно намаляване на слуха протече напълно незабележимо за мен и наистина бяхме шокирани от думите на доктора.

# 7
  • Мнения: 511
ами то заздравява само но невярвам че отит не боли защото малкия беше преди две седмици и много го болеше.да не е нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт