Симптоми, че раждането наближава?

  • 29 587
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Здравейте, вече съм в началото на 9-я месец и въпреки, че почти от началото на бременността имам контракции, болки и т.н. сега нямам никакви признаци, че ще раждам (поне аз така си мисля). Подготвила съм чантата за родилното, но ми се струва, че ще си изкарам целия месец до термина .... а вече нямам търпение да срещна малкия бебок. Как смятате - има ли вероятност всичко да стане изведнъж, примерно като се събудя да хукна към болницата, а предната вечер съвсем спокойно да съм била на кафе (примерно) или дни по-рано се появяват симптоми, указващи, че скоро, до дни ще се случи събитието?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 100
ами аз предната вечер бях на РД! Нищо не подсказваше събитието , което предстой!
На сутринта бях на консултация, запис на бебо и нищо всичко нормално! Беше 1 ден на 9ти месец!
В 13,30-14,00 бях отново в болницата по настояване на майками, която само като се прибра и ме видя, каза ти ще раждаш. да бе сигурно, аз идвам преди малко от болницата и нищо, как ли не!
Но тя твърда тръгвай, звънна на гинекоколожката, на мъжа ми и ме закараха! Като се замисля към 11,00 започнах да усещам стягане в кръста, но не и болки или контракции!
В 14,300бях с 2 цм разкрите без да усетя нищо! Тъй като раждането неможеше да се усъществи по-нормален път венага ме срязаха!
Но май нямах никакви симптоми който да ми подскажат , че се започва!
После когато попитах майка ми ,как така реши да ме води да раждам, тя ми каза че съм имала някакъв триъгълник на лицето, оклоло устата, който бил характерен белег за раждане! да ти кажа пъкни глупости ми се струва, ама аз наистина бях почнала да раждам! Може и майчински инстинкт да е било нейното!

# 2
  • Мнения: 5 622
Не знам дали при всички е така,но поне е било при тези,с които говорих тогава-усещах все едно някой ми прави запалка(най-образно казано-за да си го представиш,като усещане) на пикочния мехур.Все едно ме рита,ама не точно,много неприятно дразнещо усещане,съпроводено с много често уриниране и чувство на постоянно недоизпразнен мехур.Ако си имала цистит,едно ей такова,подобно....
КАто споделих с няколко човека и те казаха-"аха,скоро ще родиш значи."Около седмица след това родих наистина,9 дена преди термина си.
Иначе май изведнъж става.Аз родих секцио и немога да кажа с точност,но както ме болеше корема,много слабо,доктора не ме пусна,а искаше да ме оперира веднага(имах 2 см разкритие),защото най-вероятно щяли да ми изтекат водите през нощта.
Успешно раждане и да се похвалиш скоро с бебчето си!

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 880
При мен нямаше никакви по специални симптоми и започнах да раждам точно на термина. Даже имах уговорка с лекаря за следващия ден и предната вечер се натъпках със спагети:) Според мен ти е рано още:)
Желая леко и безпроблемно раждане:)))

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
Извинявам се че се намесвам,но и аз да попитам! На мен от няколко дни ми става лошо (както в първите месеци)! Четох някъде, че дни преди да започне раждането на някой от жените им ставало лошо! Аз вече и без това трябва да раждам, ама да попитам дали това е вярно или просто прилошаването е признак на други болежки! Дано някой даде инфо! Мерси!

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нямах симптоми,въпреки че тапата ми беше паднала от преди няколко дни.След термина(деня в който родих),бях на консултация,слушаха тонове,всичко беше на ред.Помолих лекарката да ме прегледа(като видя тоновете на листа)каза че няма да раждам.Исках да ме види заради падането на тапата.Каза ,че имам 3см разкритие и ако искам може да ме приеме,ако не да се прибирам.Прибрах се,ходих на кафе,пазарувах.Почнаха ми контракциите в 3ч. в 5 ми станаха на 10 мин,отидах в болницата и след още 3ч.родих.
 Не се притеснявай.Желая ти леко раждане!!!!!!

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В отговор на Диди точно около раждането не ми е ставало лошо.Може и да е до организъм?!

# 7
  • Мнения: 488
Цитат на: Ybag
ами аз предната вечер бях на РД! Нищо не подсказваше събитието , което предстой!
На сутринта бях на консултация, запис на бебо и нищо всичко нормално! Беше 1 ден на 9ти месец!
В 13,30-14,00 бях отново в болницата по настояване на майками, която само като се прибра и ме видя, каза ти ще раждаш. да бе сигурно, аз идвам преди малко от болницата и нищо, как ли не!
Но тя твърда тръгвай, звънна на гинекоколожката, на мъжа ми и ме закараха! Като се замисля към 11,00 започнах да усещам стягане в кръста, но не и болки или контракции!
В 14,300бях с 2 цм разкрите без да усетя нищо! Тъй като раждането неможеше да се усъществи по-нормален път венага ме срязаха!
Но май нямах никакви симптоми който да ми подскажат , че се започва!
После когато попитах майка ми ,как така реши да ме води да раждам, тя ми каза че съм имала някакъв триъгълник на лицето, оклоло устата, който бил характерен белег за раждане! да ти кажа пъкни глупости ми се струва, ама аз наистина бях почнала да раждам! Може и майчински инстинкт да е било нейното!


Вярно е майка го знае от прабаба ми,побелява около устата. И майка ми все ме наблюдаваше за това ...

# 8
  • Мнения: 277
В първият ден на деветият месец имах доста силни и болезнени контракции, но на 15 мин. и така цяла нощ и цял ден с леки затишия. След като спряха коремът вече ми беше видимо  паднал. Една седмица след това родих, но без никакви признаци и усещания, отидох за запис на тонове на бебо и се оказа,че имам 5см.разкритие.
Не бързай да раждаш знам, че ти тежи, но за бебчо е по-добре да си поседи още. Grinning
П.С. По въпроса за майките мисля,че имат някакъв инстинкт в деня на моето неочаквано раждане/майка ми не знаеше/ е имала много силни болки в корема и даже се обадила на мъж ми да го пита дали няма да раждам днес.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Първо трябва да ти падне запушалката, следи за червеникава слузеста течност, много е характерна. Обикновенно до 3 дена след падането и настъпва раждането. При мен запушалката падна и няколко часа след това започнаха контракциите, в началото на големи интервали и не много силни, после зачистиха до 1-2мин и се засилиха. Въпреки, че аз имах тази информация пак не подозирах, че ще раждам 2 седмици по рано. И аз четах много за знаците които съпровождат раждането, но до последно се чудих ще раждам ли или са подготвителни контракции. И когато зачестиха до 4мин, контракциите вече бях сигурна, че ще раждам.

# 10
  • Мнения: 768
Здравей!
Понякога няма никакви признаци.
Аз имах контракции от 5 до 9 месец и двете бременности, но седмица преди да родя даже понамаляха като сила, усещах ги ама по слаби иначе редовни.
Корема ми не се смькна, слава богу и двата пьти ми изтекоха водите та разбрах че ще раждам. Те толкова силно изтичат че нямаш никкво сьмнение какво е това Grinning  Grinning
Запушалката кога пада така и не разбрах и пьрвия и втория пьт.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: Tinka79
Първо трябва да ти падне запушалката, следи за червеникава слузеста течност, много е характерна. Обикновенно до 3 дена след падането и настъпва раждането.

Може и нищо да не ти падне! Wink
Нито тапа ми падна, нито води ми изтекоха, нито имах контракции. Легнах си в 5.30 сутринта (киснах пред компа цяла нощ), а в 7.30 се събудих с контракции на 2 минути. Така, че може и да няма никакви симптоми, както и може раждането да протече бързо, независимо, че ти е първо раждане (на курса за бременни ме убеждаваха в обратното...).
Леко раждане ти желая!

# 12
  • Мнения: 2 657
На мен на 19-я ден преди термина ми падна тапата.На другия ден ми запо4наха контракциите на 10 мин и постепенно намаляха до 6 мин.Обадих се на гинеколожката,а тя ми каза да си взема торбата та в болницата.Отидох и понейе нямах никакво разкритие решиха 4е контракциите са лъжливи и ми удариха някава инжекция.Ими казаха,4е ако са лъжливи след 2 4аса ще се разредят.След 2 4аса контракциите ми се разредиха,но болките станаха по силни.Та така си изкарах до 3 4аса през ноща,а след това като ме по4наха едни контракции на 5 мин в 4удо се видях,ама изтърпях до 11 на другия ден.Отидох в болницата с разкритие 2см,та ме оставиха там да се гар4а и то в стая с други две бременни моми4ета/та ги оплаших/.До ве4ерта в 10имах разкритие 3см и половина и не искаха да ми спукат водата.Та в 4 и 20водата ми се спука и ме набласкаха с някакви инйекции/обезболяващи уж/Та родих с триста зора 4ак в 6 и 20.



На теб ти пожелавам леко раждане и скоро да се похвалиш с беб4е Grinning

# 13
Аз родих един ден след термина,събудих се сутринта към 5 часа с  много болезнени контракции до 7 часа вечерта ги засичах на какво време са една от друга но накрая не издържах и отидох в болницата мислех си че след толкова болки ще имам поне 5 см. разкритие само че уви имах едва 2см. и лекарката ми ми направи нещо и аз незнам какво точно беше но следтова вече имах 6см. разкритие и ме качи в предродилна зала и така след 2 часа родих
Пожелавам ти безпроблемно раждане

# 14
  • Мнения: 4 244
При мен беше така - имах си контракции след 5 месец до края.
Обаче като дойде денят Х корема ми се втърди и не омекваше между йконтракциите както преди това.
Това беше единствения признак че е денят Х. По късно станаха редовни на 10, после на 5 мин. Чак тогава отидох до клиниката и часове по късно ми падна тапата. Мехура се наложи да ми го спукат.
Така беше и 2 пъти
Не знам колко съм ти помогнала, но то си е до организъм

Общи условия

Активация на акаунт