Вие бихте ли казали на медицинската сестра...?

  • 14 529
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 936
няма нищо срамно да се каже...

а по принцип не преглеждат ли децата профилактично... newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 2 104
newsm78
Няколко неща са ми странни - как така гнидите са "умрели"? Спомням си, че ако са умрели лесно се свалят от косъма, лесно е да сбъркаш пърхут с умряла гнида. От друга страна пък да се изтровят гадинките от самосебе си - не мога да го разбера...
А дали детските шампояни съдържат препарати трепещи гниди - замислям се, защото нали с такива се къпят и бебета...

Дали все пак не е някакъв пърхут, децата сисменят шапките и е лесно да си предадат нещо по главата, и друго освен въшки...
Сестрата в нашата градина проверява сутрин косите на децата на силна лампа, е - не чак всички деца, пропуска по някоя и друга главичка на ден, но поне 2пъти седмично всяко дете и се мярка пред очите. Виж гърлата не ги гледа, но косите - редовно...

умрели са бе, знам ги аз от личен опит какви са като живи и като умрели Sick
залепнали са за косъма, но за умрели, те като умрат, побеляват и не пукат като ги притиснеш с нокти
и аз тва не мога да си обясня, бая бяха, но умрели
явно въшката я е прелазила и е избягяла, но как така ще умрат от самосебе си не мога да си обясня
утре отивам и казвам, не ме интересува, след работа привечер ще ви докладвам каква е била реакцията Thinking

# 17
  • Мнения: 656
Възможно ли е да се е омазала с нещо, и да изглеждат като гниди?
Моите спомени не са отскоро, но никога преди не са умирали от самосебе си... (Пърхута също не пука като го притиснеш с нокти)...
Ми предупреди си да ти е чиста съвестта, но ако искаш запази един косъм да го покажеш на сестрата там. Просто или тази въшка дето обикаля детските главички в градината ви е нещо дефектна и само умрели гниди снася, при това без да се нанесе трайно на нечия глава, или това просто не са гниди.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 104
мъртви гниди са 100% Sick
колкото и на мен да не ми се иска да е така, но както и да е
нея пък изобщо не я сърби главата, мен едно време ме убиваше от сърбеж, като бях въшлясала в училище
пък и аптекарят каза, че идват напоследък доста често майки от детската, очевидно има проблем, но незнам всички защо си траят #Cussing out
като цяло съм супер доволна от нашата градина, но този факт ме кара да си мисля, че сестрата си гледа работата през пръсти поне в това отношение Naughty

# 19
  • Мнения: 2 978
АМи кажи, поне и другите майки да вземат мерки на време.

За кой квартал става дума?

# 20
  • Мнения: 1 470
   В нашата детска градина всяка сутрин проверяваха главичките на децата...Проблеми от такова естество никога до сега не съм имала...Защо това не се прави при вас,не знам,но сигурно може да го изисксате...

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Накарахте ме довечера да проверявам и моите. Само като се сетя на щерката за косата и лошо ми става - не дай боже да хване, няма изчистване това косище.
 В детската не съм видяла до сега да проверяват косите на децата.
 
 Ние със сестра ми навремето сме хващали един два-пъти, но не от детска градина, а от лагери. На брат ми не му се е случвало newsm78

 Аз бих казала, за да не се повтори. Повечето майки предполагам се притесняват и затова не казват, но така си правят лоша услуга.

# 22
  • Мнения: 11 607
Desconocida сподели ако обичаш какво си направила и каква е развръзката на историята... Благодаря!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 104
заведох я днес сутринта направо при сестрата и й казах. Тя пък учудено ме погледна: такива случаи нямало от години в детската(ще речеш, че въшките са изчезнал вид от нашата планета). Тогава аз й казах, че детето извъм дома има контакти само в детската и че освен тов аптекарят ми е казал, че идват доста майки последния месец с подобен проблем. Тя обеща, че ще ги провери всички щателно, а мойто дете настоях да го провери веднага, за да се убеди, че е изчистено. Това е засега. Утре сутринта като я водя, ще мина пак през нея да я питам какво е станало Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 1 520
Ще кажа.

Не е нищо срамно, или нещо с което ако се вземат мерки, няма преборване.

Може би мисля така и защото съм с момче, ако имах госпожица, знам ли, може и гледната точка да се изменя. Имам лоши спомени от въшките в градината.

Но смятам за редно да се каже. В крайна сметка въпрос на употреба на специален препарат и толкова. И то за известно време, или дори еднократно.  Peace

# 25
  • Мнения: 8 999
В нашата градина сестрата всяка сутрин проверява всички деца за въшки и за зачервени гърла! Но, ако случайно е пропуснала гнида в косата на моите, със сигурност ще я уведомя, при това незабавно!

# 26
  • Мнения: 4 406
ооо, човещина е, добре си направила, че си казала! случва се, за съжаление, я виж в градския транспорт как се отъркват хората едни о други, колко му е и на твоята глава да скокне някоя живинка  Grinning
сега се развеселих, спомних си последните си въшки- като студентка, 6 човека в квартирата напитени от ситната сган, се пощехме като маймуните... Joy Joy така и не разбрахме кой ги донесе...

# 27
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Естествено, че ще кажа! Впрочем преди 3 години, когато малката ходеше на градина, й открих 4 гниди (едната - жива) и предупредих не само сестрата, но и някои от родителите, с които се засичахме сутрин. Оказа се, че някои от тях (по-младите Laughing) не знаеха дори какво представляват гнидите, та впоследствие им показвах мостра - косми с жива и мъртва гнида в прозрачни шишенца.

# 28
  • Мнения: 22 842
newsm78
Няколко неща са ми странни - как така гнидите са "умрели"? Спомням си, че ако са умрели лесно се свалят от косъма, лесно е да сбъркаш пърхут с умряла гнида. От друга страна пък да се изтровят гадинките от самосебе си - не мога да го разбера...
А дали детските шампояни съдържат препарати трепещи гниди - замислям се, защото нали с такива се къпят и бебета...

Дали все пак не е някакъв пърхут, децата сисменят шапките и е лесно да си предадат нещо по главата, и друго освен въшки...
Сестрата в нашата градина проверява сутрин косите на децата на силна лампа, е - не чак всички деца, пропуска по някоя и друга главичка на ден, но поне 2пъти седмично всяко дете и се мярка пред очите. Виж гърлата не ги гледа, но косите - редовно...
умрели са бе, знам ги аз от личен опит какви са като живи и като умрели Sick
залепнали са за косъма, но за умрели, те като умрат, побеляват и не пукат като ги притиснеш с нокти
и аз тва не мога да си обясня, бая бяха, но умрели
явно въшката я е прелазила и е избягяла, но как така ще умрат от самосебе си не мога да си обясня
утре отивам и казвам, не ме интересува, след работа привечер ще ви докладвам каква е била реакцията Thinking
Е така беше и при Дани.Един ас як сърбеж по главата-прегледах го и намерих 20 гниди-всички умрели.А какво го сърбеше не знам.Намазах го с шампоан против въшки,пощих го после пак-нямаше повее гниди.Странна работа.

# 29
  • Мнения: 14 133
Бих казала.Иначе ще си се разнасят постоянно от дете на дете.Явно някой ги донася и не знае, или се прави, че не знае.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт